Vystrelil z plynovej pistole - a nechal si ju zobrat

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Vystrelil z plynovej pištole - a nechal si ju zobrať

Příspěvek od pbezo » 22 srp 2006 13:28

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 2006/2383G

Vystrelil z plynovej pištole

(ela)


Chvalová Pištoľou na majiteľa rodinného domu v obci Chvalová v okrese Revúca mieril cez víkend neznámy páchateľ. Vyhrážal sa mu pritom, že ho zabije. Keď mu pištoľ priložil aj ku hlave, podarilo sa majiteľovi domu zbraň z ruky páchateľa vytrhnúť a z dvora ujsť.



Polícia zistila, že ide o plynovú pištoľ, ktorou ešte pred incidentom vystrelil páchateľ do vzduchu. Policajti po ňom pátrajú a vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie za prečin nebezpečného vyhrážania sa. O prípade informovala zástupkyňa hovorkyne KR PZ v Banskej Bystrici Petra Babulicová.


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vystrelil z plynovej pištole - a nechal si ju zobrať

Příspěvek od vito » 23 srp 2006 15:32

Přikládat pistoli k hlavě /pokud to není ke svojí/ může akorát idiot. Tím může odhodlanému a šikovnému obránci nahrát na to, co se stalo tady. Obránce udělal na můj vkus jedinou chybu, že měl tou odebranou pistolí udělat bouli pro změnu na útočníkově hlavě.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 srp 2006 14:56

To víš, ne každej je Stallone. Já bych v situaci jako je tahle asi taky myslel spíš na to, jak se dostat z jeho dosahu, než na to jak ho vyřídit, abych ušetřil policajtům práci (a oni mě pak mohli obvinit z těžkého ublížení na zdraví, neposkytnutí první pomoci, nedovoleného ozbrojování a buzení veřejného pohoršení :wink: ).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vystrelil z plynovej pištole a nechal si ju zobrať

Příspěvek od vito » 28 srp 2006 07:13

No já taky určitě nejsem Stalone, ale je známo, že obrana proti zbrani přiložené na tělo patří k těm "nejjednodušším". Mnohokrát jsem to se sparingpartnerem zkoušel. Ale nechci být generál po bitvě a tu bouli na hlavě jsem uvedl jenom v rozhořčení nad pitomostí útočníka. :)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 28 srp 2006 10:09

Díky bohu že ten blb neměl něco účinnějšího,pak by to k hlavě přikládat nemusel...
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 28 srp 2006 13:29

vito má pravdu :wink:

2Slim Jim ono není zrovna moc jednoduché se dostat z dosahu zbraně když ji máš u těla...jak bys to chtěl udělat? pomaličku couvat a doufat že si toho útočník nevšimne až by jsi byl tak daleko že tam kulka nedoletí či skočil za nějakou překážku a doufal že tam najdeš nějakej kvér na obranu :D

mimo to když mu ji přiložil k hlavě nejspíše zepředu šlo si všimnout přepážky v hlavni a vydedukovat že je to plyn. pistole což rozhodnutí bránit se zvýší
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 28 srp 2006 13:44

Osobně bych plynovku nepodceňoval, myslím že by se dal dohledat někde na netu smrťák s plynovkou přiloženou na spánkovou kost
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 28 srp 2006 14:25

No možné to je ale zas tak pravděpodobné to není , ale tady se jedná o to co udělat či neudělat když je ta možnost...či čekat jestli vystřelí či ne

Co to dělá vím dobře viděl jsem dost lidí co s tím dostalo, jeden kamoš kousek od ucha směrem na spánek z pár cm....další co jsem viděl z blízky do břicha přes tričko, z blízky přímo do obličeje atd...
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 zář 2006 11:43

Lada píše:1) 2Slim Jim ono není zrovna moc jednoduché se dostat z dosahu zbraně když ji máš u těla...jak bys to chtěl udělat?..
2) mimo to když mu ji přiložil k hlavě nejspíše zepředu šlo si všimnout přepážky v hlavni a vydedukovat že je to plyn. pistole což rozhodnutí bránit se zvýší
Ad 1) Přesně tak, jak to udělal ten člověk v článku: sebrat mu ji :wink: . Měl jsem na mysli, že POTOM bych utíkal, co by to dalo, protože bych zřejmě měl tak v gatích, že bych se na nic lepšího nezmohl.
Ad 2) Opět to samé v bledě modrém: neřekl bych, že bych za takových okolností byl psychicky ve stavu všimnout si, že je v hlavni nějaká přepážka...
Samozřejmě naprosto jiná situace by nastala, kdybych měl u sebe ostrou. Pak by to byl víc než vyrovnaný souboj (protože on by byl zřejmě klidnější, ale já bych na tom zase byl výrazně líp, pokud jde o výzbroj).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět