Josef Masin dostane medaili, ledy prolomi Topolanek

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Bratři Mašínové měli být:

oceněni už dávno.
46
34%
nikdy neocenění.
89
66%
 
Celkem hlasů: 135
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 26 bře 2012 18:16

Nebudu obhajovat režim tady. Ideální rozhodně nebyl. Spíš koukám, jak se tu srovnávaj možnoti naší malé zemičky s gigantem USA s prakticky neomezenými zdroji. Lidskými, materiálními, technologickými. Chceš snadc číct, že tam mikdo nikomu nic nenařizuje? A na to jsi přišel jak? Ti dycky nařizovali a dělají to dodnes. A to dokonce globálně. Prakticky na vše byla uvalena embarga. Dnes diktují státům, kdo je vést smí a kdo ne. Jaké tam budou mít náboženství, jaké musejí uznávat hodnoty, jestli si směj provádět ten či onen technologický vývoj, jestli směj obchodovat s jinými zeměmi... Co je na nich jiného? Vůbec nic... Jen jedinec zevnitř to tak nějak vnímá mnohem méně, protože oproti tomuto celku je výrazně menší, než tomu bylo v poměru u nás...

Válka a boj... OK... Takže v obchodní válce, v boji o trhy, v boji o partnerku.. taky budem vraždit??? To jsou taky války a boje... Nemluvě o tom, že vedení ozbrojených válek má také svá prtavidla, s ohledem na lidskost. A Ti, kteří tedy tolik vykřikují hesla o humanitě a demokracii by se tím měli řídit nejvíce... Když se tu teď tedy zde shodnem, že spolu vedeme válku o Mašíny.. tak to automaticky někomu z nás dává právo toho druhého zabít? Asi ne, že...


ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 bře 2012 18:18

Biggles píše:Když někdo bojoval proti cizákovi, tak je to v cajku, ale oni bojovali proti sviním z vlastních řad, a tím velké části "mlčící většiny" připomínají jejich činy právě ono mlčení...
Takže dle této logiky protože Kalousek je hajzl opravňuje mě to k vraždě policajta :?: :?: :?:
Beaver píše:No tak se koukni na nejaky starsi americky film z tehdejsi doby. I obycejni lide na zapade jezdili v autech s klimatizaci, pouzivali automaticke pracky a susicky nebo treba mycky nadobi. Vyber zbozi v obchodem obrovsky, zasob dostatek. U nas tehdy byl vrchol luxusu Zigulik a pracka Tatramat nebo Romo, mycka nadobi neznamy pojem a barevna televize luxus.
Auta s klimatizací a spotřebou 25 litrů na 100 kilometrů... Používaly automatické pračky ale hlavně že v americe mají na každém rohu veřejnou prádelnu s "automatickou" pračkou která má 3! programy... Výběr zboží obrovský a zásob dostatek jen to hovězí třeba v Anglii už tenkrát cpali masokostní moučkou (i když se od poloviny 50tých let vědělo že je to nebezpečné)... A co teprve ta úžasná zdravotní péče v USA, kde jednou za půl roku přijede na stadion 25 zubařů a lidem trhají zuby :wink:
Biggles píše:Takže to, že ekonomika byla tak v hajzlu, že nic nebylo, tak za to nemohl bolševik? Ona byla v hajzlu i proto, že furt někdo něco nařizoval (a zakazoval), říká se tomu centrálně řízený hospodářství.
Nic nebylo proto, že vše šlo na export - nevím co na tom pořád lidi nechápou - proboha vždyť jsme byli hospodářsky nejvyspělejší zemí celého východního bloku který jsme živily a to v době kdy vrcholem výroby v Číně byly plyšáci - kde jsme tedy asi mohli oproti Číně být kdyby to po roce '89 nepřevzala banda tunelářů řízená ze západu. A k tomu nařizování a zakazování: V RVHP nám nařizovali kolik čeho musíme vyrobit. EU nám jen zakazuje co nesmíme vyrábět - jaká změna k lepšímu :lol:
Ale jak píše KMOTR - tohle je v diskusi o vrazích mimo mísu, zvlášť když se překrucují fakta...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od zaxxon » 26 bře 2012 18:29

Z jakého důvody dostali tihle lidé nějaké ocenění to opravdu nechápu...Oni se pouze sami prostříleli na západ a během toho usmrtili několik lidí, z nichž někteří neměli s propagací či podporou komunistického režimu nic společného. Za koho bojovali a koho osvobodili od komunismu tihle "hrdinové" ?? Takových lidí byly desítky, nebo stovky kteří utekli na západ a nikoho přitom nezabili a ti žádný metál nedostanou, čím si ho teda tihle zasloužili? - tím že při tom stříleli a zabíjeli?
Je to jenom šaškárna. Daleko více tu proti režimu bojovali třeba undergroundové hudební skupiny, nebo umělci atd., kteří se tu snažili udržovat nějaký odpor uvnitř a riskovali při tom daleko víc..
Ale ono už samo o sobě vypovídá o hodnotě tohoto ocenění to, že jej obdrželi od pana Topolánka, ústředního bojovníka proti bývalému režimu a morální ikony národa:-)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Biggles » 26 bře 2012 18:31

2 Carloss:Umíš číst? Opravdu?
O jakých embarcích píšeš? Tady bylo nějaké embargo na výrobu hajzlpapíru nebo třeba jater v masokombinátech? Meleš voloviny. Byly dva bloky. Jeden míru a blahobytu............a z něj se utíkalo......... I to svědčí o kvalitě života na které straně plotu, není moc lidí, kteří by utíkali před štěstím do mizérie. Když chceš malou zemi. Vem si kterýkoli stát Beneluxu........Holanďanky nervózně podupávající ve frontě na vložky, Lucemburčan přespávající před sportovníma potřebama, aby synkovi koupil jízdní kolo za vysvědčení...........
Byly jsme země s nejdéle fungujícím přídělovým systémem v Evropě po válce........sice nebylo pořádně co žrát, ale mohli jsme zalít imperialistická hrdla naší mírovou oceli z Nové Huti Klementa Gotwalda (a jiných). Za čtyřicet let jsme se dostali takřka až na samé dno...........proč asi se režim tak snadno překabátil? Všechno přece skvěle fungovalo............. Jen výrobky jsme mohli udat jen v RVHP nebo rozvojových zemích, jakej o ně byl zájem, obyvatelstvo se mohlo tak leda zašít na chatu, případně šmelit bony, aby si koupilo aspoň trošku západního "luxusu" (proč, když to tu bolševik tak dobře řídil?! Neměli jsme snad svoje lepší výrobky?)
A jen tak bokem, i kdyby mi někdo dnes cokoli nařizoval, tak to neznamená, že ten kdo to dělal byl dobrej.........pouze to znamená, že i ten současnej nestojí za nic. Nicméně pochybuju, že by dneska díky kádrovýmu profilu měl někdo útrum (škola, zaměstnání, vycestování, atd.). Doopravdy mne fascinuje, jak někdo, kdo viditelně netuší a nechápe souvislosti, má jasnej názor...................
edit: A lehce motat druhy "válek"? Kdopak to vykřikoval v parlamentu, že se jezdí učit do Moskvy kroutit krky? A kdypak to bylo?! Jsi doopravdy mimo...............
Naposledy upravil(a) Biggles dne 26 bře 2012 18:44, celkem upraveno 1 x.
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od KMOTR » 26 bře 2012 18:33

největší paradox na tom je,že je chce vyznamenat bývalý lampasák Topolánek
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Biggles » 26 bře 2012 18:37

2 Sharpshooter:
Add jedna ke mně: Pokud se odhodláš k odboji proti současnému režimu, tak je pro tebe příslušník jeho represivních složek legitimní cíl.
Add dvě: Podívej se co a kam se vyváželo. To co nás učili ve Vlastivědě moc pravda není. Většina, co se vyvezla, šla na východ nebo rozvojových zemí. Obvykle ani ne za peníze, ale v případě SSSR za suroviny, jinam dost často na úvěr (leckdy dodnes nedobytný). Náš průmysl byl zastaralý a nekonkurenceschopný (čest výjimkám)..........kdybychom tak úžasně vydělávali na exportu, tak za devizy bylo zboží z Tuzexu v každý sámošce..................jestli mne paměť neklame, tak stav regálů v maloobchodě k tomu měl daleko. Takže míň dobové propagandy a víc informací..............
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Biggles » 26 bře 2012 18:38

2 KMOTR: Možná sis mohl všimnout, že ona "guma" již nějaký čas nikoho vyznamenat nemůže...............
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od KMOTR » 26 bře 2012 18:46

jdi prosím po vláknu a podívej se na začátek,jistě umíš číst.to,že již Topol mimo mísu ví snad každé dítě.
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 26 bře 2012 19:09

Bigglesi, jukni, co embargo je a na to, kdy, kdo a jaká uvalil. USA uvalilo spousty embarg na vývoz výrobků a technologií jak svých, tak dalších zpřátelených zemí. obdobně svojí celní politikou prakticky prodražilo to "východní" zboží tak, že trhy USA nám zůstaly prakticky uzavřeny. Pamatuji dobře dobu, kdy speciální tranzistor se k nám pořizoval prostřednictvím třetích zemí (většinou krz některou z afrických, třeba Libii) a platilo se za ně... čím? Hádej... Za jeden kus tranzistoru jedno auto!!! Zde je dobré si povšimnout, že do té ošklivé Libie se americké výrobky vyvážet směly a k nám ne... A to z rozhodnutí právě USA, nikoli bolševika.

Ano... Na západě se nestály fronty na vložky, banány ani toaleťák.. Tam se totiž stály fronty jinde: U pracovních úřadů a armády spásy! Nono totiž nic není černobílé a nic není dokonalé.

A nakonec zmíním jeden jednoduchý fakt: Zapátrej v hystorii a uvědom si, kdo uzavřel naši západní hranici? Kdo že to spustil železnou oponu? Jak ekonomickou, tak proti lidem??? Ale oni přece byli ti hodní... Takže o tom, kdo ji bude kontrolovat budou rozhodovat oni sami... Co jim bylo do naší suverenity a práva si naši stranu hranice hlídat taky? Ať už si o tehdejší politické, ekonomické, hospodářské, vojenské.... a další situaci myslíme (víme) co chceme.. nejsem si jist, že to komukoli dává právo kohokoli zabíjet. Ani Mašínům, ani CIA při vraždě Alliendeho... ani... ani...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 26 bře 2012 19:38

To-Carloss
Jakou otázku, zatim furt točíš nářky o vrazích a hledáš zástupné problémy, které vydáváš za argumenty. Není nač odpovídat, asi budeš potřebovat trochu totality aby ses srovnal.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 bře 2012 19:39

to: Biggles: A jak bych ublížil režimu vraždou policajta? Režimu bych ublížil pokud bych bojoval proti těm, kteří ten režim přímo vedli. Stejně tak bych za legitimní cíl v 50tých letech mohl považovat dělníka ze zbrojovky, protože vyrábí zbraně které dostanou Lidové milice.

S tím exportem máš v mnoha věcech pravdu - systém: Vy nám na Kubu kombajny a traktory a my vám na vánoce pár pomerančů byl opravdu dlouhodobě neudržitelný, ale ze strany polistopadových vůdců ani nebyla snaha s tím něco dělat. Zkrátka byla ražena teorie že všichni se kterými jsme do té doby obchodovali jsou špatní a proto s nimi přestaneme obchodovat. Nebyla žádná snaha dohodnout splácení dluhů - ten úvěr je nedobytný především proto že z naší strany nebyla snaha o rozumné řešení. A jaký byl výsledek? Veškeré trhy keteré jsme měli převzaly západní firmy kterým ony země začaly platit - stejně tak dobře mohli po přechodu na tržní hospodářství platit nám. Co myslíš - byla na Sibiři žádanější Tatra na kterou tam byli zvyklí, která měla vysokou spolehlivost, perfektní vlastnosti v terénu a nízké nároky na údržbu a nebo předražený Mercedes přecpaný potenciálně poruchovou elektronikou s mizernou průchodností v terénu? (Prosím brát všeobecně - jde jen o příklad.)
Nesnaž se mě nakecat že u nás všechen průmysl byl zastaralý: Byli jsme cukrovarnická velmoc - dnes cukr dovážíme. Místo obilí řepka olejka a soláry. Vepřový, kuřecí, hovězí maso, vejce - vše dovážíme i když jsme byli soběstační. Co naše zbrojovky? Humanitární bombardér je de facto zlikvidoval aby zbraně nemohli ubližovat - ale v reálu jen ty zbraně do Afriky dodá někdo jiný. Jak jsem už psal - ČKD Blansko pátý největší výrobce turbín na světě (sic), ADAST Adamov vyvážel do 80 zemí a po jeho výrobcích byla poptávka do posledního okamžiku, leč továrna byla na objednávku zlikvidována. Ano, tehdy jsme vyváželi do rozvojových zemí, ale dnes jsou z mnoha z nich ekonomicky výrazně rostoucí země - ano mohli jsme vydělávat my, ale díky polistopadovým politikům vydělávají jiní. Takhle by se dalo pokračovat donekonečna...
Pokud byla možnost po revoluci někde s něčím prorazit, byla tato možnost hned v zárodku našimi politiky nebo USA udušena.
Jestliže v této diskuzi někteří tvrdí že všichni komunisti měli být po roce '89 popraveni, tak by stejně tak měli být popraveni polistopadoví politici za tu vlastizradu a rozvrat co zde způsdobili.
A ještě drobnost - kdyby byli popraveni všichni komunisti, tak by dnes lidi nemohli uctívat ani toho humanitárního bombardéra. Nebo je snad ještě někdo tak naivní a věří báchorkám o jeho disidentství?

A ještě na okraj - svinstva která zde nadělali komunisti začaly vcházet ve všeobecnou známost po 40 letech.
Co budeš říkat až (a jestli) se za 20 let dostanou na povrch svinstva polistopadová? Já jsem realista a jsem si těch svinstev vědom už dnes. Mnoho lidí má ale pořád růžový brýle...
Naposledy upravil(a) Sharpshooter CZ200 S dne 26 bře 2012 19:40, celkem upraveno 1 x.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 26 bře 2012 19:40

Topolánka bych neřešil nemá kredit a jel po bodech co mu přinesou voliče, sice už ho vzal čert ale my máme co probrat:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 26 bře 2012 19:45

To-Sharpshooter CZ200 S
Všichni asi ne ale 30% jistě, k tomu zákaz KSČ a zákaz zaměstnávat aparátčiky ve státních službách.
Jestli režimu pomohlo popravit p. Horákovou, tak pro propagaci odboje pomohlo Mašínům to, co udělali. Režim a jeho sluhové měli na co myslet. Nemá cenu mít nesplnitelné cíle, stačí plnit ty splnitelné. Takže úspěch to rozhodně byl, naplnili je a režim se zmohl jen na teror rodin, co tu zůstali.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 26 bře 2012 19:49

edelweiss píše:To-Carloss
Jakou otázku, zatim furt točíš nářky o vrazích a hledáš zástupné problémy, které vydáváš za argumenty. Není nač odpovídat, asi budeš potřebovat trochu totality aby ses srovnal.
Teď už mě ale napadáš. Já právě naopak žádné zástupné problémy nehledám. Nazývám vraždu vraždou. Plky o režimech, boji proti totalitě a podobných věcech jsou právě to, co se tu vydává za důvod. Jenže právě mám dojem, že to, že to je zástupný problém tu říkám právě já (a další).A teď se na sebe podívej, co děláš. Potíráš mé názory a vyhrožuješ mi, že když je nezměním, nasadil bys na mě nejrtaději totalitu... Fakt ses vybarvil jako BOLŠEVIK (nejspíš přebarvenej).
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 26 bře 2012 20:21

Ta doba by ti prospěla to rozhodně ano, pustila by tě pravda a láska:-)
Jaká vražda, boj je boj a v té partii to bylo kdo s koho, pruď mně ještě chvíli bolševikama.
Já jsem se snažil vždy odpovědět, ale jak pozoruji i jinde to není přesně to, po čem toužíš. Pokud hodláš pokračovat takto, přejdi na PM.
Vražda je to pro tebe, pro mne ne a to nepřeřveš, ostatní mají také názory ale ne tvou formu, kde jen bude chyba?
PS:až sa já vybarvím, budeš absolutně první, kdo to zjisti.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět