Odstrel kormoranu???

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od piku » 09 bře 2012 19:09



177
22
25
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Tomayo » 09 bře 2012 19:27

co na to rict :( magori no .... pak mam neco chytit :) .....mozna proto jsem si koupil vzduchovku ...ne pro to ne,ale v plzni by urcite uplatneni nasla
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Jabberwocky » 14 bře 2012 20:44

Já se těch kormoránů trošku zastanu. Dělají jen to, k čemu je příroda vybavila. Nejsou ani černé zlo, ani magoři. Takže být na ně naštvaný je tak nějak mimo – ryby neloví, aby jim ublížili ani aby naštvali rybáře. Stejně tak je problematické u tak mobilních tvorů, jako jsou ptáci, říkat, že jsou u nás nepůvodní. Rozšíření různých druhů ptáků se mění přirozeně, nikdo je sem nezavlekl z druhého konce světa. Potud obrana.
Na druhou stranu je fakt, že jejich stavy dávno nevyvolávají potřebu je nějak zvlášť chránit – tím myslím stavy zimujících, s hnízdícími (tj. řekněme „domácími“) je to trochu jinak. Pěkný článek s komplexním pohledem zde: http://www.chytej.cz/clanky/1004/proble ... -kormoran/
Doufám, že jsem místní rybáře moc nenaštval, já osobně jsem taky pro odstřel, a to víceméně v podobě, jak ho navrhuje autor článku v odkazu. Pokud se k celé problematice přistoupí bez emocí, neměl by rozumný rybář mít problém se s rozumným ochranářem domluvit. O čemž autor ostatně taky hovoří.

Edit: Aktuální článek téhož autora: http://www.chytej.cz/clanky/1128/kormor ... -bude-dal/ Na domluvu to bohužel nevypadá.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Tomayo » 14 bře 2012 21:36

magory jsem myslel ochranare......kormoran ve v podstate jako napr. divocak - kdyz jsou jejich stavy regulovane je to ok, ale kdyz nabehne 40 divocaku na 1ha pole co z neho za noc zustane? A tady kdyz se snese nekolik stovek ci dokonce tisicu kusu kormoranu na hladinu jako napr v Plzni .... tak je proste po tydnu vsechno v prd... ! Nekdo nerika ze se maji vystrilet do posledniho, ale je NUTNE jejich stavy regulovat !

k tem ochranarum......nerozumi nicemu, jsou to jen dalsi umele vytvorena mista a pokud jeden z deseti pozna kde ma krava hlavu bude to uspech...na vsechno prijdou az kdyz je pozde...viz sumava a kurovec....a muzou jim to lidi co tomu rozumi rikat od rana do vecera a dokud to neni uplne v prd.. tak se idioti budou ,, privazovat,, ke stromum....BTW jaka chranena pamatka nebo puvodni porost? Az na kousek je to vse umele vysazene a navic to nejsou puvodni druhy porostu Sumavskych lesu!

Stejne tak to dopadne i s kormoranama......jenze ty odlitnou az v te vode u nas bude uplne hov..
jak tu psal nekdo, ze mu zlikvydovali rybnik....zadal o povoleni k odstrelu, zadal o povoleni k odstrelu, zadal o povoleni k odstrelu az kdyz jim ukazal, ze v te vode nic neni tak mu ho dali :D k smichu :!:

byrokracie podelana .... nevahal bych ani sekundu...kormoran by dostal hlavu nez by rekl RYBA :lol:
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od milius » 14 bře 2012 22:31

Byrokracie je to nejhorší,co ve rozhodující se společnosti je.To je fakt.
Taky by mě zajímalo,jak odstřelim 20% z hejna,když "BUM" a ostatní odletí.Je to tam krásně zarostlé......tam by to šlo.Kdysi jsem střílel holuby o půlnoci v centru města se svolením MPČR a nikoho víc jsem se neptal.Ono by stačilo osobně zjistit,jak se policie k danému problému staví.To je totiž jediný orgán,který s tím bude mít dočinění,když nějaký důchodce uvidí na vodě mrtvého kormorána.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Tomayo » 14 bře 2012 23:48

policajt ho vezme a za rohem ho hodi do popelnice.....s jednim jsem o tom mluvil :) sice pry na oko delaji jaky o to maji zajem aby to vyresili, ale za rohem veskera snaha konci .... ale mozna jsem natrefil jen na ty co rozume uvazuji......pokud by si nebo spis jste strilely na nejake ohrozene druhy nebo uzitecne tak je to jina nez kdyz strelis potkana, holuba, kormorana.......

to same se strelbou....pry udani chodi dost .... jako ze tam nekdo strili, tam ma nekdo zbran, ale kdyz uz tam jedou tak se zeptaji....s cim tu strilite? se vzduchovkou.... ok hezky den...ve vecine pripadu se daji jeste do reci a co to mate , to je pekny.....ja mam to a to. Nakonec zjistis jaky hrozny zverstva delaji oni samotny :) minule jsem uplne kroutil hlavou a neveril usim ani ocim kdyz mi to ukazovali :)
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Beaver » 15 bře 2012 09:20

No slysel jsem (a kdysi hrozne davno i videl), ze lidi od policajtu si doma na dvore nebo zahrade strili do plechovek z cehokoliv je napadne (7.62x25 neni vyjimka), ale vesmes to je i tak v kombinaci s tolerantnima sousedama, kteri casto strili s nima :D
Alfa 641
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Jabberwocky » 15 bře 2012 15:35

Já mám k ochranářům relativně blízko a jsou tam i rozumní lidi, ne že ne. Ona totiž rozumně pojatá ochrana krajiny se v podstatě shoduje s jejím trvale udržitelným kulturním využitím – dobrý ochranář se s dobrým hospodářem obvykle snadno dohodnou. Jenže pak tam taky jsou zástupy magorů, sektářů, panen Lesan, byrokratů a vyžírků. Čímž se celá věc značně komplikuje. Přitom pokud kormoráni prokazatelně rozvracejí říční ekosystémy, je v zájmu ochrany přírody jejich stavy regulovat. Byrokrat se k tomu ovšem dostane v horizontu desítek let a magor s Lesanou se následně budou řetězovat k laufům. Ach jo.
(Podobnou zkušenost jsem udělal, když jsem jedné batikované Lesaně vysvětloval, jakou paseku dělají na populaci zpěvných ptáků toulavé kočky. Ta koza se ještě chlubila, že jejich čičinka pěkně loví kosáky a jak je to podle přírody správně. Darmo mluvit.)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Jindra828
Příspěvky: 75
Registrován: 01 kvě 2011 22:38
Bydliště: Brno

Re: Odstřel kormoránu???

Příspěvek od Jindra828 » 15 bře 2012 18:55

Doufám, že byla vegetariánka :D
Air Arms Pro Sport....cal.4,5....Viper 10x44
Crosman Raven........cal.4,5....Leapers 6x32
Slavia 630-4.............cal.4,5
Odpovědět