ochrana zivota, zdravi nebo majetku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Matěj » 09 bře 2012 15:58

Já nebudu nikdy čekat, až se mi pes zakousne do jakékoli části mého těla.
Kdo to ještě nezažil, může plkat, že se musí čekat na zákus.
Hloupost, pokud bude pes agresivní a bude naznačovat útoky a bude to v lese, mimo dosah jeho majitele, smahnu ho jak malinu.

Pánové, nebavím se o Čivavě, ale o psovi 20 a víc kilo těžkého.
Takovej pes už vám dokáže slušne pocuchat svalovinu, tak na co čekat ?

Nedejbože dva a víc, to už je smečka a pokud se první zarafne, bůh s vámi, protože ti zbývající se okamžitě přidají.
Pak není čas ani se usrat, natož teprve začít řešit situaci.

Beng, beng, beng ..........


Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Harquebusier » 09 bře 2012 16:25

Chápu. Jedinej problém je, že v takovém případě s poměrně vysokou pravděpodobností přijdeš o zbroják a zaplatíš náhradu škody majiteli. Pokud pes bude toulavec tak asi ne, ale když tam bude rozzlobenej páníček s mrtvým miláčkem na straně jedné a netknutej Ty na straně druhé, jiní svědci nebudou... :?
Takovým řešením "na půl cesty" by možná byl varovný výstřel - ale ohlášení policii se stejně nevyhneš. Pro psa je velmi bolestivý a pokud nemá speciální výcvik, tak uteče. To nemluvím o pepřáku, paralyzéru a dalších neletálních prostředcích...
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Carloss » 09 bře 2012 16:33

Právě proto by se na takovou událost mělo pohlížet jako na útok a obranu spíš, než jako na nouzi. Při obraně jde právě o bezprostředně hrozící, nebo trvající útok. U nouze je to právě paradoxně složitější.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
babaGG
Příspěvky: 82
Registrován: 28 led 2012 16:09

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od babaGG » 09 bře 2012 19:23

Ahoj.Tak mi pripada ze noseni ostre je vcelku na nic pokud ji nemam tak se budto nak ubranim nebo mam smulu.Pokud ji mam a nakeho gaunera skrotim tak mne ceka chladek.Takze pouziti akorat na ochranu domu nebo tak.Na psa nejspis staci plynovka nebo sprej primo do cenichu.Pokud je clovek sam tak je urcite nejlepsi skusit predvidat,vyhejbat se mistum kde neco hrozi a co se mne tyce na nakou hrdost kaslu a radsi utecu.Horsi je to treba na vylete s rodinu hm hm,
:? :?
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Carloss » 09 bře 2012 19:44

Napsal jsi dvě důležité věci: Vyhnout se konfliktu a utéct. Ano, tak je zákon i postaven. Použití zbraně je až to poslední, co udělat. ;-) Ale tak trochu chápu, že použití zbraně se musí vždy řádně a NESTRANĚ prošetřit. Z toho pak vyplývá všechno ostatní. Nelze imlicitně říct, že ten je vinen a ten ne, nebo naopak. Potíž je v presumci neviny. Jestliže totiž jeden vinen není, pak druhý vinen je. A zde je ten háček. Sami si dosaďte, kdo je kdo. Jistě uznáte, že ne vždy je vinen údajný útočník. Kdo je totiž útočník a kdo obránce se právě musí prošetřit. Bez ohledu na to, kdo má v ruce zbraň. Ono se totiž nedá automaticky předpokládat, že ten, kdo má (použije) zbraň je obránce. Ani naopak, pochopitelně.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Matěj » 09 bře 2012 20:16

Harquebusier píše:Chápu. Jedinej problém je, že v takovém případě s poměrně vysokou pravděpodobností přijdeš o zbroják a zaplatíš náhradu škody majiteli. Pokud pes bude toulavec tak asi ne, ale když tam bude rozzlobenej páníček s mrtvým miláčkem na straně jedné a netknutej Ty na straně druhé, jiní svědci nebudou... :?
Takovým řešením "na půl cesty" by možná byl varovný výstřel - ale ohlášení policii se stejně nevyhneš. Pro psa je velmi bolestivý a pokud nemá speciální výcvik, tak uteče. To nemluvím o pepřáku, paralyzéru a dalších neletálních prostředcích...

Já bych řekl, že to bude přestupek.

Pokud na mě bude dorážet NO, Velký Knírač, Rotvík atd .... ( dosaď si sám ) a jeho pán ho neodvolá v řádu milisekund, tak psa smahnu, jakože je nebe nade mnou.
Jelikož psy znám dost dobře troufnu si říct, že dokážu odhadnout z mimiky a postoje psa, co bude následovat ( pokud to teda není Kavkazan, ten mimiku nemá a o to je to horší ).

Nenechám se rozervat. Já nejsem povinen čekat jestli mě pejsek jde jen škádlit, nebo si jde kousnout.
Budu odvracet přímo hrozící nebezpečí, což pes velikosti NO je nepochybně.

A řeknu to ještě víc jasně - klidně přijdu o zbroják, pokud si činem, který to způsobí, zachráním prsty na rukách, tvář ( nos, uši ) apod.
wo3
Příspěvky: 115
Registrován: 02 bře 2011 14:45

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od wo3 » 09 bře 2012 21:47

HanuIv:

"Kdo uteče, ten vyhraje"

A co když poté co já vybaven střelnou zbraní na zneškodnění nebezpečného nafetovaného agresívního útočníka uteču, jak radíš, a útočník hned poté napadne třeba bezbranou důchodkyni a umlátí ji?

To se ti zdá správné?
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Carloss » 09 bře 2012 22:01

To bys ho jako eliminoval preventivně? No... nevim... ale to by se asi soudu taky nelíbilo. Jak říká zákon: útok trvající, nebo bezprostředně hrozící. Dokud to neudělá, tak na něj prostě nikdo nemůže... promiň, ale to, cos napsal je o ZP.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od duffioso » 09 bře 2012 22:05

Jsi snad Buh,abys predvidal vsechno?Je hezky takhle myslet,ted to trochu zlehcim,ale je to jako vzit si paralen kdyz ti nic neni.Protoze co kdyz prijde horecka?Ikdyz samozrejme vim,nebo si spis umim zhruba predstavit,jak bych se citil,kdybych utekl a pachatel vzapeti napadl nekoho jineho.Nedejboze dite.

Byl jsem pomalej :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od Harquebusier » 09 bře 2012 22:26

duffioso: Možná by ses cítil provinile, ale zbytečně. To by nebyla Tvoje vina, ale chápu takové to "kdybych tehdy udělal to a to, nestalo by se něco jiného". Takhle ale svět nefunguje.
Jednou jsem jako slušný řidič zastavil před přechodem a pustil starší paní. Ta nakráčela do vozovky a ve vedlejším pruhu ji smetlo BMW, řízené mladou holkou. Jasně, že jsem si řekl, kdybych ji ignoroval, projel a nepouštěl ji, vůbec nic by se nestalo. Jenže jak říkám, takhle svět nefunguje. Jednal jsem správně a chybu udělala řidička BMW (částečně i ta paní, neměla vstoupit do toho druhého pruhu, aniž by se podívala)...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od duffioso » 09 bře 2012 22:40

Ale jo,to vim.Reagoval jsem na prispevek wo3.Jsem strasne hrdej,ale tohle je jedna z mala veci,kde bych ji odhodil.Me se ustup,pokud je mozny,zda nejschudnejsi cesta.A muzu si myslet jak chci,ze tenhle dobytek nema mezi slusnyma lidma misto.Americkej model by se mi libil,ale to je utopie.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
babaGG
Příspěvky: 82
Registrován: 28 led 2012 16:09

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od babaGG » 10 bře 2012 06:33

wo3,Neni to tak tezke po uteku vzit MT.a zavolat muze zakona jsou tu od toho.Dovedu si ale predstavit jak to nejspis dopadne :wink: Mne osobne se stalo ze jsem utek pred dvouma blbeckama kterejm vadila moje bunda a sli po mne s klackem.Chvili mne to zralo ze jsem srab a tak protoze v kapse mam palnou zbran a prcham ale s odstupem casu vym ze nic lepsiho jsem v dane situaci udelat nemohl. :wink: :wink:
wo3
Příspěvky: 115
Registrován: 02 bře 2011 14:45

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od wo3 » 10 bře 2012 07:12

To si právě nejsem jistý, jestli je utéci správné.
Pokud bych útočící agresivní hovado které mě ohrožuje třeba železnou tyčí eliminoval střelnou zbraní, kterou mám ostatně za tímto účelem v legálním držení na zbroják, tak nemůže dále napadat jiné neozbrojené lidi.

Pokud stáhnu ocas mezi nohy a uteču, jak to radí ve svém příspěvku HanuIv, může v zápětí napadnout a umlátit třeba důchodkini nebo dítě. A ti nemají na efektivní obranu prostředky. A nám je na svědomí.

Když naopak zbaběle neuteču a nafetovaný útočící hovado eliminuji střelnou zbraní, pomůžu tím nejen sobě ale i všem dalším, kteří by po mém útěku byli napadeni.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od duffioso » 10 bře 2012 07:41

Jenze to uz premyslis v trochu jine rovine.Na tohle bys dojel.Pokud bys mel sanci utect a neutekl,ale strilel,pak jsi mohl situaci resit jinak.Nebyl by to primo hrozici utok a ty jsi nezvolil zadne jine zakone prostredky pro jeho odvraceni.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
wo3
Příspěvky: 115
Registrován: 02 bře 2011 14:45

Re: ochrana života, zdraví nebo majetku

Příspěvek od wo3 » 10 bře 2012 08:28

Takže pokud na mě nějaký nafetovaný agresivní hovado zaútočí železnou tyčí ( nožem, mačetou, sekerou), musím utéct a nemohu se bránit?

Ono to utíkání je taky riskantní - agresor může být rychlejší než já a dohoní mě a utluče...

Přeci mám vždy na výběr-mohu utéct a také se mohu bránit. Na co potom tu zbraň nosím? Pro parádu?
Myslel jsem že na obranu života, zdraví a majetku...
Odpovědět