CZ 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 04 zář 2006 06:58

čert: jojo, u čezet je docela problém životnost hlavní, všeobecně se tvrdí tak 15 tisíc, a to je dost málo. Střílet jen klasicky mířenku je málo, na druhou stranu je to základ, když netrefím, nemůžu zrychlovat a střílet z různých poloh...


.45 ACP je pádný argument :)))
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

CZ 100

Příspěvek od vito » 04 zář 2006 07:01

Už se tady o tom hodně psalo. Stovka je výborná na to, k čemu byla konstrukčně určena - k těsné osobní obraně. Téměř dokonale se drží a na spoušť se dá velmi dobře zvyknout. Nechtěj od ní ovšem terčové výkony. A diskutovat o tom, zdali stačí zbraň nosit a netrénovat, to je přeci nesmysl.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 04 zář 2006 07:11

vito: to je bez diskuzí, trénovat ano, co nejčastěji, z pouzdra, které nosíš, se stejnou nebo aspoň podobnou municí...
Ten můj původní dotaz se dostal úplně někam jinam, ptal jsem se na zkušennosti se stovkou v ráži .40 SW, na sebeobranu je to asi ta nejvhodnější munice.
.45 ACP je pádný argument :)))
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

CZ 100

Příspěvek od vito » 04 zář 2006 07:29

K té čtyřicítce: Když začala být populární, sestavil jsem si pro vlastní potřebu takový seznam tabulkových parametrů nábojů 40 SW a 9 Luger od různých výrobců. To ještě v katalogu Frankonie byly rozsáhlé tabulky střeliva. Vím, že takovéhle srovnávání je trochu zavádějící, nicméně se daly najít náboje 9 Luger, které byly výkonově naprosto srovnatelné se 40 SW. A to samozřejmě vůbec nehovořím o ceně náboje a o obrovské paletě střel pro 9 Luger oproti 40 SW. Kdybych se měl rozhodovat o výkonějším náboji než je 9 Luger, určitě bych volil raději 45 ACP než 40 SW. Výkonější myslím v účinku v cíli pro osobní obranu. A to vůbec nejsem příznivcem 45 ACP.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 04 zář 2006 07:39

vito: bez přebíjení bych o takové ráži ani neuvažoval, na MG cmk vyvěsil tabulky srovnávání ráží, a z běžně dostupných, vycházela ta .40 nejlíp. A paletu střel? To bych neřešil, i u devítky používám dva druhy střel, co si sám leju, a na nošení mám Lapuu.
.45 ACP je pádný argument :)))
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

CZ 100

Příspěvek od vito » 04 zář 2006 08:02

No jo, bavíme se oba na trošku jiné rovině. Asi, proti mě, hodně střílíš. Já už teď, co jsem skončil se živností, na střelnici tolik nejsem, takže nepřebíjím. Pokud budeš přebíjet, tak je ta ekonomika úplně někde jinde. A na nošení mám taky Lapuy. Admin se bude zlobit, zase jsem mimo téma. :oops:
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 04 zář 2006 18:43

vito: je to sice OT,ale pokud máš lis, přebíjet se vyplatí vždycky, i když střílí pár ran do měsíce. Máš takovou laboraci, jaká vyhovuje tobě a zbrani, navíc něco málo ušetříš...
.45 ACP je pádný argument :)))
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 zář 2006 21:32

Vláďa píše:čert: jojo, u čezet je docela problém životnost hlavní, všeobecně se tvrdí tak 15 tisíc, a to je dost málo. Střílet jen klasicky mířenku je málo, na druhou stranu je to základ, když netrefím, nemůžu zrychlovat a střílet z různých poloh...
Já tedy neznám moderní produkci ČZ, ale mám hodně odstříleno na ČZ 50, odrovnal jsem 4 kousky, pátou jsem pak už jen odevzdal. Každá vydržela tak 15-17K, pak "odešel" závěr. Hned za muškou se začal dole z obou stran trhat. No a když trhlina dospěla až nahoru a hrozilo, že se to za muškou utrhne úplně a vysklí mi to zuby, tak jsem ji měnil. Rozhodně ne kvůli hlavni, ta střílela pořád perfektně - třeba tu předposlední jsem vracel (výjimečně) kvůli prasklému oku (je tam nesmyslně málo materiálu) a dělal jsem z ní těsně před tím mířenou 98/100 na terč 50/20. U každé jsem musel upravit bicí kohout, jinak rozbíjí okolí úderníkové pojistky a pak drhne spoušť.
Takže hlaveň (u té "50") měla výdrž větší, než pistole (ta se prodávala nová cca za 250-300 Kčs).
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
bak.hacker

Příspěvek od bak.hacker » 25 zář 2006 00:06

Ještě k původnímu tématu:

Zbraň ČZ 100 mám jako služební pistoli pro výkon povolání. Jako svou soukromou mám ČZ 75B. Oproti 75 je jedinou výhodou její nižší hmotnost a menší rozměry a především bezpečnost nošení a jednoduchost, ale co do spolehlivosti a přesnosti střelby není dobrá. Dost často se stává, že se po výstřelu zasekne náboj ve výhozím okénku. Vyřešili jsme to tím, že jsme upilovali kus plastu, který nedokážu pojmenovat, neboť ten se po určité době třepí a pak se plete do cesty prázdným nábojnicím. Zkušený dobrý střelec sice se 100vkou dokáže nastřílet velmi dobré zásahy do terče na krátkou vzdálenost, ale při pudové střelbě je vzhledem k dlouhému chodu spoště a velké hmotnosti na kohoutek (cca 6-7 kg) krajně nevhodná kvůli velké pravděpodobnosti "strhávání".

Když to tedy shrnu:

100 je ideální pro denní nošení, ale jak říkáme s kolegy v práci - "až půjde do tuhýho, je jistější ji vybít a po někom hodit, než se pokusit s ní někoho zasáhnout" (mohlo by to udělat víc škody než užitku). :?

75 nosím téměř stále, když nejsem ve službě a jsem s ní nadmíru spokojen. :D
bak.hacker

Příspěvek od bak.hacker » 25 zář 2006 00:07

Ještě k původnímu tématu:

Zbraň ČZ 100 mám jako služební pistoli pro výkon povolání. Jako svou soukromou mám ČZ 75B. Oproti 75 je jedinou výhodou její nižší hmotnost a menší rozměry a především bezpečnost nošení a jednoduchost, ale co do spolehlivosti a přesnosti střelby není dobrá. Dost často se stává, že se po výstřelu zasekne náboj ve výhozím okénku. Vyřešili jsme to tím, že jsme upilovali kus plastu, který nedokážu pojmenovat, neboť ten se po určité době třepí a pak se plete do cesty prázdným nábojnicím. Zkušený dobrý střelec sice se 100vkou dokáže nastřílet velmi dobré zásahy do terče na krátkou vzdálenost, ale při pudové střelbě je vzhledem k dlouhému chodu spoště a velké hmotnosti na kohoutek (cca 6-7 kg) krajně nevhodná kvůli velké pravděpodobnosti "strhávání".

Když to tedy shrnu:

100 je ideální pro denní nošení, ale jak říkáme s kolegy v práci - "až půjde do tuhýho, je jistější ji vybít a po někom hodit, než se pokusit s ní někoho zasáhnout" (mohlo by to udělat víc škody než užitku). :?

75 nosím téměř stále, když nejsem ve službě a jsem s ní nadmíru spokojen. :D
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 25 zář 2006 08:43

Takže i já s troškou do mlýna.Jako téměř každý, jsem začal s takzvanými schody, které mě měli dovést k ideálu. První má pistole (pokud nepočítám služební CZ 75D compact v jedenáctileté službě u policie) byla CZ 100. Dle mého názoru ideální obranná zbraň, ale časem mi začala vadit spoušť. Jelikož jsem začal střílet s manželkou 8) a tá po desáté ráně nebyla schopna vystřelit další, jak jí bolel ukazováček, potažmo celá ruka. Protože jsem byl ale s CZ velice spokojen, udělal jsem další schod a koupil CZ 110, která měla vyřešit mé problémy se spouští. Zdálo se že problémy byly zažehnány a já střílel s manželkou dál. Asi po roce se na scéně nenadále objevil jeden pokušitel (satan) a já začal poznávat pistoli GLOCK. Netrvalo dlouho a já zjistil že je to ideál. Jelikož t vé době jsem již u policie nepracoval a potřeboval jsem menší pistoli, pro běžné nošení.Pistolí G19, jsem byl nadšen.Střelba neporovnatelná s CZ, rozměry a hmotnost super. Měl jsem svůj konečný ideál, alespoň jsem si to myslel. Bohužel času bylo a je stále méně (zaměstnání mě totálně časově vysiluje), a já zjistil že G19, je přeci jenom ještě stále moc "veliky" a v některých situacích které nastaly, špatně ukrytelný. Navíc jsem na střelnici začal střílet čím dál méně, zato jsem pistoli začal nosit čím dál častěji. Ale Glock byl srdeční záležitost a já se tou dobou seznámil s GLOCKEM 26 s 12ti ranným zásobníkem (prodlouženým). A výměna byla na cestě.Momentálně mám G 26 s 12ti ranným zásobníkem (2x) s prodlouženou botkou a pouzdrem fobus a na léto upravenou běžnou ledvinku, v které mám uchyceno klasické, kapánek upravené originální pouzdro glock. Tato pistole je pro mně ideální kompromis pro běžné nošení a občasnou zábavu na střelnici. Zkrátka cesta bývá trnitá a leckdy spojená s finanční ztrátou, ale výsledek stojí za to.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 25 zář 2006 19:52

Tak vidis a ze ti to trvalo co :lol: :lol:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 zář 2006 21:07

S474N píše:Tak vidis a ze ti to trvalo co :lol: :lol:
ty aby sis neprihral polivcicku :lol: jo Gcko je Gcko.
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Poruchy u ČZ 100

Příspěvek od Stanislav Lukš » 27 zář 2006 08:05

Včera jsem na střelnici ,,zkoušel" ČZ 100. 30 ran SB olovo. 20 ran SB celoplášťové. Při střelbě olověným jsem měl 3 selhání a při střelbě celopláštěm 1. Pokaždé se jednalo o zaseknutí prázdné nábojnice ve výhoz. okénku. Radil jsem se s mnohem zkušenějším střelcem než já a ten mi ,,nabídl" příčinu/y: drhnoucí vyhazovač, málo vychozená pružina v zásobníku, zanedbaná údržba zbraně, špatný úchop.
Pistole byla za dobrou cenu (předchozí majitel vystřílel snad 100-200 ran), sedne mi do ruky, spoušť mi nepřišla až tak hrozná. Je pravda, že jsem měl unavenou ruku (předtím jsem vystřílel cca 80 ran z 7,62 Tok).
Na jakou závadu to tipujete ?
Standa
pevan
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2006 17:32

Příspěvek od pevan » 27 zář 2006 09:14

Mně takhle moje stovka závadila prvních pár set ran, teď už je to v pořádku, zrovna minulý týden z 50 kousků ani jedna závada.Mohl by to být ten vyhazovač,nebo udělalo svoje přeleštění náběhu do komory, je jak zrcátko.
Odpovědět