Dostanes pesti od policisty, jdes do basy ... :?: ?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od Lanius » 28 úno 2012 02:27

http://zpravy.idnes.cz/napadl-me-polici ... domaci_hro

Hmm. Zajímavé? Je tady nějaký právník? Je to taky na videu..


Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od markr.5 » 28 úno 2012 10:13

když jsem si přečetl první odstavec: " Policista v zásahové vestě na nich tvrdě atakuje jednoho z účastníků blokády proti kácení na Šumavě. Bez varování ho jednou ranou mířenou na krk sráží k zemi. " tak jsem si říkal, že to trochu přehnal- představoval jsem si něco jako dobře mířenou ránu pěstí na ohryzek, ale když jsem si pak pustil to video, tak jsem změnil názor... polda ho jen ukázkově složil na zem a zpacifikoval :D.
mimochodem, ten název příspěvku " Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ? " neodpovídá. nikdo pěstí nedostal.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od Jim » 28 úno 2012 10:38

Ne že bych chtěl nějak fandit policajtům, ale z toho videa fakt není vidět nic závadnýho, čeho by se měl policista dopustit. Spíš by měla rodina Čápova zpytovat svědomí, proč tam komplet i s nezletilou dcerou lezli. Novináři si zase nevidí do huby. To je u nich normální, za každou cenu upoutat pozornost.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od zaxxon » 28 úno 2012 18:12

Normálně provedený zákrok, alespoň z toho, co je vidět na videu. Ten člověk se tam evidentně nějak snažil bránit té policejní eskortě, tedy služebnímu zákroku, k čemuž nemá žádné oprávnění a tak byl pouze policistou zpacifikován za použití donucovacích prostředků, kterým byly v tomto případě pouze hmaty a chvaty sebeobrany - tedy ty nejzákladnější, nic jiného v tom nevidím..
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od edelweiss » 28 úno 2012 18:51

Ja nevím, mně někdo eskortovat nezletilé děcko, tak ho du taky upozornit, že na to je jiný postup. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od zaxxon » 28 úno 2012 19:21

edelweiss píše:Ja nevím, mně někdo eskortovat nezletilé děcko, tak ho du taky upozornit, že na to je jiný postup. :wink:
No tak nezletilá znamená v tomto případě zřejmě tak 17ti letá, což není zase děko (tedy dítě mladší 15 let) a může být normálně zadržena, pokud se něčeho protiprávního dopouští. Samozřejmě policie musí co nejdříve po té kontaktovat zákonné zástupce a vyrozumět je a k případnému výslechu přizvat někoho z OSPODu. Pokud by policie nemohl ani toto, tak to už by tu asi nemusela být:-)
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 29 úno 2012 14:38

Cituji ustanoveni paragrafu 114 zakona o policii, ktery je volne pristupny na strankach policie:
Každý je povinen bez zbytečného odkladu a bezplatně
uposlechnout výzvy anebo pokynu nebo vyhovět
žádosti policie, policisty
nebo inspektora; to neplatí,
pokud tento zákon nebo jiný právní předpis stanoví
jinak. Nelze-li účelu výzvy, pokynu nebo žádosti dosáhnout
pro odpor osoby, je policista nebo inspektor
oprávněn tento odpor překonat.
Jinymi slovy - jak uslysite neco jako "Policie! Jmenem zakona ustupte od toho auta, branite eskorte!" Nebo cokoliv jinyho, co nasleduje za "Policie! Jmenem zakona..." - musite poslechnout a pak si muzete jit stezovat. V opacnem pripade se nemuzete divit, kdyz vas policajt vezme silou. Podle meho byl zakrok naprosto v poradku a velice profesionalni. Fizl jednoduchym zpusobem manika polozil, aniz mu ublizil, a odvedl. Podle me to bylo OK.

Musim ale uznat, ze uz jen projevem tech lidi mi pripominali nasledujici video v case 1:24 a dal. Delali neco, co nemeli, a kdyz policie zasahla??? Krik, hysterie, zacykleni ("Mame tam nezletilou osobu" x 100):

člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od edelweiss » 29 úno 2012 21:09

ten pan pravě policii hlásil ze je zákonný zástupce, načež dostal KO. No nevím to asi není ideální zásah, panáčkovy ujeli nervy. Nešlo tam o nic akčního, jen trochu klidný přístup a rozvaha se vytratit nemuseli. Jenomže když si někdo chce bouchnout a náhodou muže, tak si raději bouchne než by debatoval.
Osobně vidím nepoměr mezi vcelku klidnou demonstraci, kde nikdo nemetá šutry a pěsti a zákrokem akčního policisty. Takto donutí lidi k obraně, nikdo se nechce nechat řezat bez zjevného důvodu úředník placeným ze svých daní. Policie ztrácí kredit mnoha aférami a toto tomu také přispívá. On dojde bod zlomu, lide to vezmou do vlastních rukou a pak se bude na ulici válet mnoho nadbytečných uniforem lidí, co se rychle schovají do davu v civilu.
Pro mně je jen málo důvodů které mohou ospravedlnit hrubost či násilí, v tomto případě žádný nenacházím. Asi málo sleduju akční filmy.

PS: začíná to pendrekem za banální rádo by přestupek, a končí střelbou po chodci co přešel na červenou!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od g-relax » 29 úno 2012 22:03

edelweiss: Jak tedy podle Tebe měli policisté postupovat, když si ten aktivista usmyslel, že svévolně zabrání odvezení jeho dcery služebním vozidlem na služebnu?
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od edelweiss » 29 úno 2012 22:29

čas probrat s ním oč jde mněli, ovšem rána pěstí je snadnější. Nebyl důvod ho složit pěstí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od g-relax » 29 úno 2012 22:36

edelweiss: Žádná rána pěstí se nekonala - viz foto
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Dostaneš pěstí od policisty, jdeš do basy ... :?: ?

Příspěvek od cover72 » 29 úno 2012 23:24

Já na tom vidím jako horší, že Policie lže když tvrdí, jak byla napadena. Jak praví ne tak staré rčení - pokud si vás policista usmyslí dostat, záhy se vynoří sto věrohodných svědků-policistů kteří budou svědčit, že v inkriminovanou dobu projížděli okolo auty, dívali se z balónů, schovávali se v keřích a pozorovali to z květináčů a všichni shodně dosvědčí, že jste svině co napadla chudáka policistu který se pak přirozeně musel bránit.
Odpovědět