Kvalita puskohledu s variabilnim zvetsenim

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Kvalita puškohledů s variabilním zvětšením

Příspěvek od Sidewinder » 26 kvě 2005 10:02

Zajímaly by mne Vase zkusenosti s variably. Drzi nastreleni pri zmene zvetseni a nebo pri zmene korekce paralaxe? Jaky ma Vas variabl obraz a meni se kvalita obrazu se zvetsenim? Ma Vas variabl tubus jednodilny nebo dvoudilny? Mate nekdo zkusenosti s puskohledem, ktery ma korekci paralaxe na stredni kostce? Jak vypada zamerny kriz? ..

Sam mam Nikko 4-12x50AO, je to skvely puskohled s cistym obrazem i na velke zvetseni, drzi nastreleni na vsechna zvetseni i pri zmene korekce paralaxe, ma tubus jednodilny i kdyz trochu meky, takze vice dotazene montaze zanechaji na tubusu stopu. Snad jedinou vadou tohoto puskohledu je dost tlusty kriz. (stred krize je mozno rozsvitit)

Dale mam zkusenosti s puškohledy Hawke AirMax a Varmint. Velkou vyhodou techto puskohledu je velke zvetseni a super-tenky kriz MilDot. Obraz ale neni tak cisty. Pri minimalnim zvetseni je po krajich rozmazany a pri velkem zvetseni zase zamlzeny. Maji tubus dvoudilny a menily nastreleni se zmenou korekne paralaxe (AirMax) a se zmenou zvetseni (Varmint).

Jde o puskohledy v cenove relaci kolem 4500,-


Návštěvník

Uvidím a ozvu se

Příspěvek od Návštěvník » 31 kvě 2005 21:14

Nedalo mi to, dnes jsem malorážce dopřál Bushnell (už vidím, jak se každý směje) 3-9x44 za 2720 + montáž za 280, takže čistých 3000 Kč. Zblízka ten puškohled vypadá ještě líp než zdálky, naprosto dokonalé zpracování všeho, co je vidět, povlakované čočky, chytře udělané kryty čoček, chytře utěsněná točítka, fungují hladce (samozřejmě s aretací), ostření funguje (ale normálně není nutné a nastavení paralaxy tento model nemá), kříž je přiměřeně tenký, i když už jsem byl zvyklý na špičku mysliveckého T...
Ve čtvrtek vyzkouším na střelnici a pokud půjde nastřelit, bude držet záměrný bod při změně zvětšení a soustřel bude lepší než se starým puškohledem 4x20, tak se pochlubím.
Návštěvník

Celkem spokojenost

Příspěvek od Návštěvník » 01 čer 2005 21:06

Bushnell vyzkoušen, zásahy na průměru zálepky, musím se s ním sžít.
Obraz i kříž jsou ostré od 20 m do nekonečna, při změně zvětšení 3-9 se neposouvá bod zásahu, jediná vada je, že při regulaci vlevo-vpravo se mi zdá, že se bod zásahu posouvá dolů, ale to může být taky ohyb zahřáté hlavně.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 01 čer 2005 21:16

to zni dobre .. co korekce paralaxe, na kolik je nastavena? .. kde jste koupil ten bushnell a kde strilite?
npk
Příspěvky: 10
Registrován: 22 úno 2020 01:28

Re: Kvalita puškohledů s variabilním zvětšením

Příspěvek od npk » 04 dub 2020 19:33

Spokojen jsem s Hawke 3-9x40 AO Mildot. Leptaný kříž, všechno drží, cena kolem 2500,- Kč. Montáž je nutné koupit zvlášť. Není to na škodu, každý koupí jakou potřebuje.
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskoh ... o-mil-dot/
Na vzduchovku pro víkendovou střelbu plně dostačující i d rezervou.
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Kvalita puškohledů s variabilním zvětšením

Příspěvek od Deathbull » 04 dub 2020 22:11

Do toho jsem nedávno koukal a za ty prachy super. Jeden si pořídil pro všechny zbraně na srandastřelbu. Beztak mám od Hawke i dospělé puškohledy.
Pidlooký ponocný
jarod72pm
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2020 14:49

Re: Kvalita puškohledů s variabilním zvětšením

Příspěvek od jarod72pm » 13 dub 2020 12:10

Je výborný za tu cenu kvalita pomalu dvakrát dražších modelů. Podle recenzí i na jůtubu vydrží opravdu hodně a prodává se u nás i Hawke montáž nízká,střední,vysoká(sice hliník ale to asi nebude problém)
sice se dělá v číně jako skoro všechno ale dováží se to zpět do Anglie kde každý kus osobně otestují a udělají výstupní kontrolu než to jde do světa , takže kvalita má nějakou jistotu to je velké plus. :wink:
Hatsan Mod.95 SAS cal.5,5mm Vortex + Delta Titanium 4-16x42AO Mil-Dot , JSB Exact Jumbo 5,51mm
Mirec07
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2020 08:55

Re: Kvalita puškohledů s variabilním zvětšením

Příspěvek od Mirec07 » 07 lis 2020 09:42

Zdravím vás, mám v e-košíku puškohled
Valiant Lynx 6-24x50 SF SIR Mil-Dot a před objednáním se raději zeptám zda je v pohodě, popřípadě zkušenosti s tímto sklem. Bude na Uraganu 5.5, díky
Odpovědět