Prevoz vetrovky pres Nemecko

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 28 úno 2012 10:22

Já ten systém SZ tady z hloubi duše nesnáším.

300 Euro mi dali na místě, ale protože jsem nepodepsal přiznání a souhlas se zabavením a zničením zbraně (AFAIK jsem opravdu nedělal nic ilegálního, absence značky mi přišla jako formalita v situaci, kdy ta samá zbraň se v D prodává a to, zda má či nemá 7,5 J se dá triviálně ověřit), šlo to ke správnímu soudu. Ten se ovšem reálným stavem nezabýval. Chybí "F" -> ilegální zbraň -> 3k pokuta.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od markr.5 » 28 úno 2012 10:43

tak to je tvrdý! :evil:
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 28 úno 2012 10:48

Nepotěšilo to, ale já jim to už nějak vrátím :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Jabberwocky » 28 úno 2012 10:54

Nějaké odvolání ještě lze? Protože tohle je fakt na hlavu.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od milius » 28 úno 2012 11:51

Ona ta značka má svůj význam.Teoreticky by taková věc hrozila i u nás.Vždyť kdo z nás má na větrovce znak České státní zkušebny?.Čtvrtina?A to píšu radši víc.Větrovky koupené u nás,jako třeba v JSB nebo Aeronu by ji měli mít,ikdyž nevím,jak se to značí na dural,ale co dotaženky z BARu?
Když mě zastaví nenajedená hlídka PČR a bude to chtít vidět,tak sice se s nima dá mluvit líp než s Wehrmachtem,ale stejně by to smrdělo problémem.Paragon žádnej nemám,na větrovce ani zmínka(nehledě že to v životě neviděli,tak by asi tasili :lol: ).
ZP by se potom okecal,protože naco když neni ani nákupka natož zkušebna.Notebook taky sebou nevozim,abych jim ukázal o co jde.Takže mi to někdy přijde,že ty dotaženky jsou takové "šedé myši" na veřejnosti.
Osobně bych cestu se zbraní do zahraničí osichroval povolením k převozu a případně pojištěním proti krádeži(pokud jsou k dispozici dokumenty).
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od deef » 28 úno 2012 12:18

U nás ta značka má význam pouze pro dovozce protože ty když si dovezeš vzduchovku z UK k nám tak ji nemusíš překládat k tormentaci, protože ty nejsi dovozce (nedovážíš ani neuvádíš produkty na trh a ani nezastupuješ výrobce). Tormentace je zbraní kategorie D je spíš jen takový další příjem pro zkušebnu a možná i způsob k zabránění tomu, aby ty věci dovážel někdo jiný. Přitom existuje mezinárodní dohoda, kterou je česká republika vázaná a měla by ji uznávat C.I.P. ale tak my máme vždy něco extra :roll:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od milius » 28 úno 2012 12:33

deef píše:U nás ta značka má význam pouze pro dovozce protože ty když si dovezeš vzduchovku z UK k nám tak ji nemusíš překládat k tormentaci,
Ale o to mi jde.Jak pozná šťoural, co to je,jestli je to ještě D a jestli je to nebezpečný.To že mu řeknu,že jsem si to dovezl z UK,mu asi stačit nebude.Osobně kdybych nerozuměl vzduchovkám a byl na jeho straně,tak by mě to zajímalo.Je to zbraň jako každá jiná a to,že je z marsu je jedno.Angláni mají podle zákonů na spodku kartuše alespoň nálepku,že to vyhovuje UK zákonům do 12ft/lbs,ale náš terénní úředník ani neví,co je tahle zkratka.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od deef » 28 úno 2012 12:46

Jasný, špatně jsme tě pochopil - pokud tam uvidí znak zkušebny, tak ví že to bude mít min 16J :-)

Ale to že zkušebnou běžně projdou modely co mají i 24J to už je věc druhá :-)
jardin38
Příspěvky: 247
Registrován: 19 dub 2009 18:06
Bydliště: Nový Jičín

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od jardin38 » 28 úno 2012 12:55

Všechny vzduchovky (do 16J), které projdou zkušebnou mají max. 16J a prosím nemystifikujte. Čte tu i laická veřejnost...
EDgun Matador .22 + Sightron SIII 10-50x60 LRIRMOA
Air Arms FTP 900 + Burris Timberline 4,5-14x32
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 28 úno 2012 13:12

Jabberwocky píše:Nějaké odvolání ještě lze? Protože tohle je fakt na hlavu.
Bývalo by to šlo, ale radši jsem zbaběle vyplázl 3 tisíce za pokutu, než platit pokutu a ještě právníka. Jakkoli proti Německu a Němcům nic nemám, tak německý stát je katastrofa, bez ohledu na to, kolikátá Říše že to je :-(

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od deef » 28 úno 2012 13:14

OT: Není to mystifikace, to je fakt, za kterým si stojím a jsem ochotný ho i dokázat!
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od ALKAJ » 28 úno 2012 13:32

milius píše:Osobně bych cestu se zbraní do zahraničí osichroval povolením k převozu a případně pojištěním proti krádeži(pokud jsou k dispozici dokumenty).
Ak sa ti podarí poistiť zbraň tak PLS o tom napíš niečo bližšie. Minulý rok keď som išiel do IT som obehal všetky dostupné poisťovne ale zbraň sa mi poistiť nepodarilo. Jediné čo som dosiahol bolo to že po mne divne pozerali - to hneď 2x (1x keď som im oznámil že chcem poistiť vzduchovku + príslušenstvo a 2x keď som im povedal akú to má hodnotu :mrgreen:).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
slavozv
Příspěvky: 58
Registrován: 08 bře 2010 20:22

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od slavozv » 28 úno 2012 21:54

deef píše:OT: Není to mystifikace, to je fakt, za kterým si stojím a jsem ochotný ho i dokázat!
trosku hamuj! Uvedom si kde si a kto vsetko to tu moze citat!
Absolutne si jardina nepochopil,co ti chcel svojim prispevkom povedat. Uc sa citat aj medzi riadkami! Ides na to ako s "bubnom na zajace"
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Blue_L » 29 úno 2012 07:25

Taketo debaty mozu zbytocne poburit iste kruhy a to sa moze urcite len negativne prejavit na nasich zakonoch. :roll:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 29 úno 2012 07:49

ALKAJ píše:Ak sa ti podarí poistiť zbraň tak PLS o tom napíš niečo bližšie. Minulý rok keď som išiel do IT som obehal všetky dostupné poisťovne ale zbraň sa mi poistiť nepodarilo.
Nevím jak je to v Horních Uhrách, ale v Předlitavsku se u České pojišťovny tvářili jako že to není problém, pojistit coby "sportovní vybavení" (šlo o zamýšlenou dovolenou v UK, ze které nakonec sešlo kvůli té mé haxně).

U ČSOB, u které máme pojištěn dům, kde se zbraně skladují, taky nebyl nejmenší problém s jejich uvedením na seznam pojištěných věcí (dokonce je kryto jejich poškození při používání v rámci obce).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět