pistol na zacatek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
OZ4
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2012 21:21

Re: pistol na začátek

Příspěvek od OZ4 » 17 úno 2012 10:45

"Butch Cassidy"
To je asi taky na zvážení....

"hawken.45"
:D No předpokládám, že bych tak ochotně "neodkráčel"....pokud se tomu může člověk vyhnout, je lepší určitě nestřílet, ale v tý náloži adrenalinu, nevím nevím :)


CZ 75 D Compact
Uživatelský avatar
OZ4
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2012 21:21

Re: pistol na začátek

Příspěvek od OZ4 » 17 úno 2012 10:50

Butch Cassidy píše:oz: a proč ne rovnou .45 ACP? píšeš že to máš na obranu, tak víc než 10 nábojů potřebovat nebudeš. a cena je pořád příznivější než .40 sw

To je asi taky na zvážení....
CZ 75 D Compact
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Alfonss » 17 úno 2012 11:52

OZ4 píše: přikláněl jsem se k .40sw. Tak třeba si jí pořídím jako další zbraň v subcompactu :)
Mám subcompact v ráži .40 SW a i přesto, že mám faktorových čtyřicítek z jiných zbraní vystříleno hrubě přes 100 000, tak v subcompactu je střelba s faktorovou municí dost nepříjemná...
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Lanius » 17 úno 2012 20:37

Obrázek
Uživatelský avatar
OZ4
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2012 21:21

Re: pistol na začátek

Příspěvek od OZ4 » 20 úno 2012 23:02

Ta 10 mm má teda slušný grády :)

Po přečtení asi 1164 příspěvků :D a rad "starších" jsem se pro začátek rozhodl pro 9mm. Líbí se mi od GP P1 Mk7, vypadá opravdu moc pěkně a je i poměrně chválená, 2. místo obsadil G19, 3. místo CZ 75 D Compact, tak budu rozhodovat dle vyzkoušení.

Manželka sice prohlásila, že se vylučuje soužití - zbraň kategorie B ("v jejím názvosloví krám hnusnej a nebezpečnej") vs. ona s dcerkou, ale snad se to podá. To, že pak chci ještě další s větší ráží jsem samozřejmě zamlčel :)
CZ 75 D Compact
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: pistol na začátek

Příspěvek od PB » 21 úno 2012 00:12

D compact máme v práci a není to nic extra, jediný co to má dobrý je vzhled a úchop. spoušť je tvrdá a hrbolatá na rok starých zbraních je možné vidět počínající korozi na hlavních (nemají povrchovou úpravu :roll: ) kvalita zásobníků je mizerná- zasekává se podavač. no koupit si jí za svoje tak sem naštvanej. o GP nemůžu moc mluvit říká se že potřebuje mazat systém zamykání, jinak to přestane jet. no nevím. glok je vzhledem nevýrazný a celkově svébytný ale myslím nejlepší charakteristika která mluví za vše je že na předváděčkách kde gloka měli byl vždycky nečištěný po mnoho set výstřelů, úplně suchý a nikdy jsem nezažil aby měl závadu a ten můj má po několika tisících výstřelech absolutní spolehlivost a žádné viditelné opotřebení k tomu není třeba nic dodávat.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
OZ4
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2012 21:21

Re: pistol na začátek

Příspěvek od OZ4 » 21 úno 2012 00:24

PB píše:D compact máme v práci a není to nic extra, jediný co to má dobrý je vzhled a úchop. spoušť je tvrdá a hrbolatá na rok starých zbraních je možné vidět počínající korozi na hlavních (nemají povrchovou úpravu :roll: ) kvalita zásobníků je mizerná- zasekává se podavač. no koupit si jí za svoje tak sem naštvanej.

Hmm, tak to je hodně smutný. Reference na kvalitu CZ mě odrazují, proto jsem jí dal na 3. místo (líbí se mi jak vypadají, ale...). No a toto je jen potvrzení. :? Pro mě třeba 15-18.000,- Kč není zrovna málo a nechápu, že nemají teda např. lepší technologii, či kontrolu kvality pi výrobě a dělaj takto nespolehlivý výrobky - koroze po 1 roce je tristní, to bych chápal při koupi 20 letýho kundrfálu za 1500,-..... :roll:
CZ 75 D Compact
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od CZ_Iceman » 21 úno 2012 03:28

No a to ja Ti zase poradim presny opak nez PB :) Sam jsem mel Glocka 19 a sel z domu svinskym krokem.. Nemuzu rict, ze by to byla vylozene spatna zbran, ale mi (a nejenom mi) proste nesedl. Taky zkazky o bezporuchovosti Glocka jsou jeden velky blud - rozhodne u me G19 stacil treba neptrne mekky uchop a bylo o zavadu postarano (mozna sem mel zmetek z vyroby nevim - neresim G19 je pryc). Kdezto vlastnil jsem CZ75 B,CZ 2075 RAMI, stale mam jeste CZ85 Combat a u zadne nevim co znamena slovo ZAVADA. Proste ani jednou jsem s cezetou nemel zaden problem. Zavady jake jsem mival na G19 (typicky sprajcly naboj pri podavani do hlavne), nebo privrena hilzna ve vyhozim okenku pri tercove laboraci - to na CZ neznam. A to muzu strilet munici tak slabou , ze tak tak pretahne zaver a nebo naslaplyma nabojema a za vsech okolnosti 100% spolehlivost. Asi je fakt, ze Glock vydrzi vice nez CZ a taky se nemusi diky svym znacnym vulim dlouho cistit, ale ja proste tolik desitek tisic ran nevystrelim aby me to trapilo a pistoli vzdy po strelbe perfektne vycistim a namazu (proto stale vypada a funguje jako nova). A pokud mi CZ zdechne napriklad po 20 000 nebo 50 000 vystrelech tak je mi to jedno, proste si zase koupim novou a bude. Jinak pokud psal PB ze jim compacty v praci reznou po prvnim roce tak to svedci jen o zanedbane udrzbe nic vic :)-tu spoust nevim, ale je to mozne. Provedeni s vypoustenim ma prakticky vzdy horsi chod, nez klasicka 75/85B . Cca pred rokem muj dobry kamarad resil dilema co si koupit za osobni zbran. Vsude kolem mu vsici cpali do palice, ze jedina funkcni pistole je GLOCK a pak zas jen GLOCK. No a jelikoz se dobre zname tak se obratil i na me . Ja jsem se ho zeptal jestli chce pistoli a nebo glocka :) (ne ted vazne): Poradil jsem mu at se zameri i na CZ75 Compact - vyzkousel si ho a porovnal z Glockem 19 no a koupil si CZ a doted nelituje. Naucil jsem ho jak se ma o svoji pistoli radne starat (protoze pistoli necisti po strelbe jen barbar a nebo diletant :) ) a po roce je stale spokojeny, nemel zadnou zavadu a hlavne ma KRASNOU a take spolehlivou bouchacku ! :) Takze moje rada zni: Nedej na rady a predsudky druhych, zajdi si na strelnici a pokus se v jednom odpoledni zastrilet se vsema pistolema, ktere mas v uzsim vyberu a ta ktera Ti sedne nejlepe bude pro Tebe jasna volba. No a pokud budes venovat radnou peci pistoli (radne ji cistit a mazat) tak bude i po mnoha tisicich vystrelech stale temer jako nova a bude chodit naprosto spolehlive.
cony
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2011 08:30

Re: pistol na začátek

Příspěvek od cony » 21 úno 2012 09:16

Ty tvoje závady nebyly způsobeny zbraní, ale špatným střelivem. Každá zbraň vyžaduje určité potřebné tlaky, aby přetáhla závěr a když tam dáš hluboce podlaborované náboje nemůže to utáhnout spousta pistolí - to je dáno vůlí v uzamčení a způsobem uzamčení závěru. Závady způsobené špatným úchopem se týkají všech zbraní s lehkým rámem (nejčastěji plast, hliníková slitina) ale dají se udělat i u ocelových rámů. Základ je pevný úchop.
Jinak je potřeba si zbraň vyzkoušet na střelnici. Pisotole ti musí sedět v ruce, pokud chceš nosit, musí být nositelná a i spoušť a mířidla by ti měly vyhovovat. Glock je držák s univerzální ergonomií a horší spoušťí (ta se dá za pár korun upravit, ale SA to nikdy nebude) CZ má pro většinu lidí lepší ergonomii, SA DA spoušť, ale dost často mizernou kvalitu a jejich záruční servis taky není nic moc. Super ergonomii i spoušť mají 1911, ale spoustě lidí vadí nošení ve stavu nabito zajištěno. Na střelnici to je jedno. Výrobní vadu může mít každá zbraň nezávisle na výrobci.. 40ku bych si koupil, až budeš vědět sám, že ji potřebuješ (chceš) začal bych klasikou 9luger osobně asi univerzálním Glockem 19. Pokud chceš víc nosit, než střílet tak bych vzal něco menšího (g26 nebo jiný kompakt) pokud chceš pravidelně střílet i pro zábavu je asi velikost 19ky minimum. Výrobce a typ si musíš vybrat sám.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Joezbrna » 21 úno 2012 09:41

OZ4 píše:...
Manželka sice prohlásila, že se vylučuje soužití - zbraň kategorie B ("v jejím názvosloví krám hnusnej a nebezpečnej") vs. ona s dcerkou, ale snad se to podá. To, že pak chci ještě další s větší ráží jsem samozřejmě zamlčel :)
Tož to je smutné... budeš k nim chodit na návštěvu?
:lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od LadaN » 21 úno 2012 11:05

Žena také neměla ze začátku příliš pochopení, ale po naplnění trezoru to už přešlo.

K tomu rozhodnutí co si koupit do začátku. Já jsem si jako první zbraň také koupil nový kus (mám dosud), ale vystačila mě asi tak necelý rok. Jestli Tě to chytí, tak u jedné zaručeně nezůstaneš, stejně jako asi nezůstaneš ani jen u jedné ráže. Být Tebou, tak za prvé vyzkouším několik zbraní na střelnici a až se do něčeho zamiluješ, tak bych se pokouknul po Tvé vyvolené v bazaru. Jestli máš strach z koupě nějakého šuntu, spoj se s nějakým zkušenějším kolegou a nech si ji vybrat a ozkoušet.
Stran kvality z CZUB je to na vahách. Já osobně mám CZ75B z druhý ruky a nemůžu na ní říci jediné špatné slovo. Na střelnici kam jsem dlouhodobě chodil měli jednu 75B, která měla nalítáno kolem 70tis. a potom šla zaslouženě do šrotu. Bohužel tam ale taky měli jednoho compacta, kterej nevydržel ani půl toho co jeho kolegyně.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: pistol na začátek

Příspěvek od PB » 21 úno 2012 12:07

cz-iceman- chtěl bych mít v životě jasno jako ty. když jsem byl zvyklý na CZ taky mi glok neseděl, musel jsem se přeučit. závady tvého G19 jsou smutné ale promile procenta gloků které jsou vadné je natolik malé že si troufám říct že chyba byla buď v špatném úchopu, střelivu nebo kutilských zásazích tebe nebo někoho před tebou. když dám vedle sebe CZ a gloka tak vůle rám/ závěr je stejná a hlaveň/závěr je u gloku 0 a u CZ drobná, takže žádně zemědělské vůle se nekonají. dovolím si s tebou nesouhlasit co se týče rezavé CZ- čistí se vždy po střelbě, namažou se lehkým filmem a pak se nosí po venku do dalších střeleb. myslím že doba kdy ze zbraně musel chcát olej aby to bylo gut jsou (nebo by měly být) pryč. to že ty hlavně reznou je způsobeno absencí povrchové úpravy. věřím že pokud ji máš doma v teple a mažeš jí co chvíli tak je jak nová ale pokud má sloužit tak je její vlastní odolnost proti korozi MIZERNÁ. opakuji- péči dostává takovou která by měla stačit ale u CZ bohužel nestačí,na dení prolívání olejem není ani čas ani pak nechci chodit domů s promaštěným oblečením. co se týká zpracování tak mám strojní vzdělání a dokážu tak zhruba posoudit její kvalitu a glok je strojírenský výrobek a CZ kovářský. u gloku je celkem nutnost nainstalovat 2kg stojinu spouště, jinak je trochu tvrdší, pak je zlepšení o 100%. to je můj pohled na věc po skušenostech s oběma zbraněmi.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od CZ_Iceman » 21 úno 2012 17:32

2 PB: Pavel netreba to prenaset do teto roviny. Myslim , ze me znas a vis ze mam cosi malo odstrilane :) a rozhodne sem se tady neprise pretahovat jestli je G cko lepsi nez CZ nebo GP-mi je to fuk a ja sveho favorita mam (K100 od GP jsem taky mel, byla to moje prvni "dospela" pistole). Faktem je ze mi proste GLOCK nesedl a zde jsem pouze prezentoval moje osobni zkusenosti s ruznyma pistolema ktere sem vlastnil. Nikomu prece svuj nazor nenutim - jen jsem poukazal na to , ze ne vsichni musi zakonite byt s Glockem spokojeni. Jinak urcite byl problem take ve strelivu kdyz se mi sprajcovaly u G19 hilzny v okne, ale tim jsem chtel jen rict ze s tim samym strelivem mi zadna CZ ta nezavadovala. Chybne podane naboje do komory ovsem byly jak prebijenky, tak Magtechy i SB-zde nevim proc se to delo, mozna blbe zasobaky co ja vim (ale dle konstrukce zasobaku u glocka celkem nepravdepodobne) ! Take RAMI s plastovym ramem pri stejnem uchopu nikdy zaden problem a zavada. Osobne si myslim, ze v krizi, kdyz je clovek ve stresu/zraneny/mlaceny atd. muze situace kdy nebude uchop 100% zcela urcite nastat a bylo by pak tristni muset potencialniho utocnika "ubit" zaseknutym glockem (nebo jakoukoliv jinou bouchackou) jako pestnim klinem :). Asi jsem mel fakt smulu na kus nevim. Jinak aby nevznikla mylka, ze strilim pouze cajickove laborace tak 90% vystrelenych lugeru jsou plnotucne originaly z fabriky (prevazne SB nebo Magtech). Kdyz tak nad tim tak uvazuju zajimava volba by mozna nemusela byt i 2075 RAMI - taky dobra zbran a s prodlouzenym zasobakem i s celkem solidnim uchopem. Ovsem etalon spolehlivosti je u me PM Makarov, ale to je jina kapitola... Toz tak...
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Pauli » 21 úno 2012 20:24

Pro mě je taky Makarov vzorem spolehlivosti.Sice nemám z něho nastříleno mnoho tisíc, ale zatím jsem nepoznál, co je to zaseklá hilzna či neodpálený náboj.
Uživatelský avatar
OZ4
Příspěvky: 16
Registrován: 13 úno 2012 21:21

Re: pistol na začátek

Příspěvek od OZ4 » 21 úno 2012 23:10

No tak moc jste mi teda neporadili :evil: Nee, dělám si legraci :) Děkuju za příspěvky a připomínky. Každému vyhovuje něco jiného, vše má jistě své pro a proti. Jde o to si to vyzkoušet, takže je lepší nebýt zbrklej...zajít na střelnici, půjčit si, zkoušet a poté vybírat. Jak jsem psal výše, budu se rozhodovat mezi GP P1, G19, CZ 75 D Compact, ale třeba natrefím i na něco jiného (na Sig Sauer bohužel nemám :cry: :) ). Co mi bude vyhovovat, tak pořídím a budu doufat, že natrefím na dobrý tzv. středeční kousek:)

Manželka už taky není tak militantní a dekompenzovaná při zahlednutí stránek fóra či výrobce zbraní a začal jsem používat strategii..."no já Ti právě vybírám pistoli...vždycky jsem chtěl nějakou zbraň, nenič mi sny....budeme chodit na střelnici spolu...pojď se podívat, to je pěkný sejf... a jiné obdobné variace psychologického boje" :)
Tak snad to bude dobrý.... 8)


Držte mi 2.4. palce (zkoušky - Třebotov)
CZ 75 D Compact
Odpovědět