CZ 52

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: ČZ 52 - přestavba na 9 mm

Příspěvek od Kubajzz » 01 zář 2006 10:22

vito píše:...Spousta provozovaných 52jek má v tom místě vlasovou trhlinu. Když jsem ji objevil u mojí, ihned jsem prodával.
:twisted: :twisted: :twisted: :lol:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

ČZ 52 - přestavba na 9 mm

Příspěvek od vito » 01 zář 2006 11:00

Kubajzz: Ti smajlíci jsou tam jako reakce na možnost trhlin nebo na to, že jsem prodával? Pokud by to byla druhá možnost, tak jsem prodával až po odborné opravě, samozřejmě! :)
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 02 zář 2006 20:30

Zdravim chlapy,jsem tu novej a jen jsem zatim cetl,ale padesatdvojka je srdecni zalezitost,se kterou se da nadherne strilet a dokonce strilet i presne!Chce to cvik a sam muzu rict,ze vlozna hlaven pro 9mm je do tehle zbrane nesmysl...Tokarevy jsou super a s nekonvencnim vojenskym strelivem tj.ocelove jadro a zvysena rychlost,je CZ vz.52 zlej sen,vsech vyrobcu balistickych ochran!!Ted jsem citoval jen jeden ceskej casopis,ale je to pravda...mel jsem ji na vojne jeden cas jako osobni zbran a videl jsem na cviceni s britama,ve VVP Boletice,jak se na kamosovu padesatdvojku podival anglickej general a ptal se naseho velitele coze,to pouzivame za spuntovky....heh to nemel delat,pac mu to nazorne ukazal na kevlarveste z jejich vlastniho vybaveni...navlecena na spalek,na dvacet metru prosla vestou a peti centimetry dreva...spadla celist a kdyz mu rekl,ze je to naboj z PPŠ 41,tak se skoro posadil na prdku :D ..na 25 metru,vzdalenost vojenske strelby z pistole,se strilelo dobre,ale dost podstrelovala,ma specificky pohyb zbrane pri vystrelu a je zajimeve,ze to lita dost dolu,staci si zvyknout na to,ze pri strelbe na postavu,se musi mirit na okoli brady,aby to litalo na stred hrudi!!!!Uff to jsem to tu zahnojil...omlouvam se :oops:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

pi.vz.52

Příspěvek od edelweiss » 02 zář 2006 20:40

celá přestavba je o záměně hlavně nic víc v tom není,jinak životnost tak špatná nebude!Je pravda že praskají ale ta kámošova praskla až po 15000.ranách a to už měla několikrát vyměněném pajšl a tuším že i hlaveň.Stála nás tenkrát 500,-Kč a měli sme ji ze skladu NZ.Jako vojáci jsme se s nima něco nastřílely.
Přílohy
rybina.com.PI.vz.52,..JPG
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 zář 2006 22:14

Tyhle náboje, které se používaly u nás, jsou hrozné rukotrhy! Kamarád má "52" s oběma hlavněmi. Střílel jsem oboje a mohu říci, že jsem v 9Para žádný problém se zádržkami, tedy vzpříčenými náboji, neobjevil.
Přesnost vyhovující - jednou mě kluci vzali na závod KDPZ, na prkně ležely "52", u každé 13 nábojů 7,62. K jedné jsem si stoupnul - šla na flek, na starý 135P terč (se šikmými rameny) 97/100.
Jinak ale na tento náboj je nejlepší stará dobrá TT - to je materiál, který to vydrží. Upozorňuji, že původní ruská laborace byla na cca 440 m/sec, tedy podstatně méně, než ta nyní používaná (některé až 560 m/sec). S touto laborací se s tím střílí bezvadně!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
bublich

Příspěvek od bublich » 05 zář 2006 00:41

S dřevěnou střenkou.Malou úpravou zásobníku se dosáhne kapacity 9 nábojů.
Přílohy
drevo.jpg
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

ČZ 52 - přestavba na 9 mm

Příspěvek od vito » 05 zář 2006 07:08

S tím TTčkem je to samozřejmě pravda. Je to otázka systému uzamčení. TT má klasický Browning s poklesem hlavně a ten těmto nábojům s rezervou vyhovoval. ČZ 52 má unikátní uzamčení pomocí válečků / já vím, že to každý ví/ a ten byl konstruován na 9 m Luger a tomuto náboji stačil. Díky neprozřetelné přestavbě již hotové pistole na daleko silnější náboj se snížila drasticky životnost zbraně. Souhlasím, když spolehlivě 7,65 x 25, tak Tokarev TT 30 nebo 33.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

ČZ 52 - přestavba na 9 mm

Příspěvek od vito » 05 zář 2006 07:09

Oprava , má být samozřejmě 7,62 x 25. Sorry. :oops:
Vilda

čz 52

Příspěvek od Vilda » 05 úno 2009 00:19

:oops: zdravim,nechcete oživit toto forum? Chci si koupit dvaapadesátku, viděl jsem v Brně nové,asi nedot zásoby za 6000 K a k tomu hlaveň 9 mm. Zároveň mě napadlo nechat si vyrobit hlaveň 9.23 mm Winchester nebo 9.23 mm Steyr. Taky je zajímavý náboj 5,6 mm Picra-nábojnice Tokarev se staženým krčkem,jenže to asi nepujde :cry: zdá se mi že celková délka náboje je větší než orig Tokarev
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 05 úno 2009 07:50

No nevím proč,9Para dobrý,co se týče těch exotických 9 nevím proč je oživovat a co Picry týče, jaký by to mělo smysl?Konkurence k 5,7 náboji pro P90?Pokud vím Picrovi náboje jsou pro střelbu na siluety a k tomu se 52 asi nehodí.A mimochodem tady nejde o to že by byl válečkový systém uzamčení apriori nevhodný,je mnoho zbraní s válečkovým uzamčením na puškové náboje,ale 52 je celkově slabá.Co jsem viděl tak praskaly závěry nebo rámy v tom oku pro záchyt závěru...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Vilda

Příspěvek od Vilda » 05 úno 2009 17:21

:oops: ta devítka Winchester je nový náboj dělaný pro IPSC. Luger se mi zdá dost slabý když je 52 stavěná na Tokareva.Proč by nemohla byt na siluety?Brácha si chválí přesnost-střílel z ní v Kosovu.A navíc to je zábavnější střelba než do papíru!
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 05 úno 2009 17:43

Jenže ona právě na Tokareva stavěná není, proto se sype....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Vilda

Příspěvek od Vilda » 05 úno 2009 18:21

:oops: já vím že je původně navržená na Lugra,ale osobně si myslím že všecky ty havárie jsou způsobené jednak silným vojenským střelivem,a hlavně tím že v 50 letech nebyly tak kvalitní oceli.Teda u nás na "východě" ,západ byl vpředu.Tehdejší ministerstvo obrany povolilo legované oceli až na sa 58!
Myslíš že by bylo reálné nechat si třeba u Zendlů nebo jiného odborníka puškaře vyrobit nový zesílený závěr? Já bych do toho šel,válečkový závěr se mě líbí,a navíc stejný systém má MG 42
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 úno 2009 18:24

Není to fuk, jestli rupne závěr nebo válečky? Nedělej si iluze, ta pistole na to opravdu nemá a když, tak nechat udělat kompletně jinou zbraň a bude tě to stát majlant....
Uživatelský avatar
marta
Příspěvky: 28
Registrován: 04 říj 2009 20:47

Re: ČZ 52 - přestavba na 9 mm ?

Příspěvek od marta » 30 kvě 2010 18:52

Ahoj,jak vůbec vypadala CZ52 ještě když byla na náboje 9mm Parabellum?Jsou nějaké fotky,kresby? Je pravda že měla dvouřadý zásobník a DA/SA spoušť?
Odpovědět