Branil jsem se napadeni, tvrdi soudu muz, ktery strelil....

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od cvicubis » 15 úno 2012 21:36

Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil dva bezdomovce

http://brno.idnes.cz/branil-jsem-se-nap ... zpravy_bor


Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Lanius » 16 úno 2012 00:20

Bože to je ale pako.
Místo toho, aby je oba lísknul pistolí přes kebuli, po nich vystřelí. Nelegální pistolí.
:roll:

Nj.. holt za blbost a ťežké ublížení na zdraví půjde hošánek sedět. Mimo jiné přišel o ZP, musí to být asi dost vůl...
Znáte někoho, komu policajti sebrali ZP? Z jakého důvodu?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od edelweiss » 16 úno 2012 18:07

Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od cvicubis » 17 úno 2012 12:27

Dostal 12,5 roku :arrow:
„Soud si je vědom toho, že obžalovaný ten konflikt nezačal, je ale otázkou, jak na celou situaci reagoval. Obžalovaný si musel být vědom, že může způsobit vážná zranění, když použil tento typ zbraně a střílel z takové blízkosti,“ prohlásil soudce Aleš Novotný s tím, že hrozbu násilí Teplý zřejmě špatně vyhodnotil a reagoval nepřiměřeně.
http://www.novinky.cz/krimi/259388-zebr ... -roku.html
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Matěj » 17 úno 2012 13:33

A na co měl asi čekat ?
Dva "houmlesáci" se do něj začali navážet, podle vlastních slov ho i začali napadat.
Kdo v té chvilce ví, že nebude následovat nůž v ruce ?
Má někdo povinnost při trvajícím fyzickém útoku vyčkávat, až dojde na něco jiného než na holé ruce ?
NEMÁ.

Pokud se "bezďáci" přiznali, že na něj nevybíravě útočili, přijde mi to dost podobné, jako útok v Tanvaldu.

Taky mohl skončit s kudlou v břiše a dneska, pokud by to dobře dopadlo, by měl jizvu jako bejk a půl metru střeva v "kafilérce".

Takovýhle šmejdi by už konečně měli dostat signál, že pokud se budou do někoho srát a fyzicky útočit, že to pro ně může škaredě dopadnout.

Já už se sakra nechci obávat o svůj život v případě napadení a když už se třeba rozhodnu bránit, tak se nechci strachovat o svoji budoucnost plynoucí ze špatné nálady večer neukojeného pana soudce.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Lanius » 17 úno 2012 14:17

Idiot mohl mirit na ne a ustupovat.

Nebo zařvat: THIS IS SPARTA a zmlátit je pistolí.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od cvicubis » 17 úno 2012 14:38

No jo je to bordel jak sviňa. Nikdy nemuze vedet co tihle houmelesaci vam muzou udelat, posileni krabicakama v ruce balený zažloutlý retko..... . Prej ho provokovali ze nejni vostra. Kudla kdyz by na ne nekdo neco vytahl tak pochybovat ze je ostra nebudu ani na jednu sekundu pokud to teda nebude zjevna spuntovka z pouti. Trapna je argumentace soudce strilet z takove blizkosti a kdy jindy? to jako na 20 m by se od nich ta strela odrazila? Nejhorsi je ze vsecko tohle prakticky zavisi na jednom cloveku, jinej soudce kterej jinak vnima obranu by takovej trest nedal. Nase soudnictvi a nase spolecnost jeste plne nevyzrala..... mozna jednou za x let...... .
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Biggles » 17 úno 2012 14:46

Na druhou stranu.........nebyl střízlivej, nevytáhnul a střílel, ale dohadoval se a někdy potom střílel. Zbroják mu sebrali, takže asi taky žádnej svatoušek...........Tam je takovejch možností, že bez důkladnýho proštudování bych soudy moc nevynášel.................
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Matěj » 17 úno 2012 15:35

Co bylo, to bylo.
Tady řešíme napadení a možná i NO.
Pak je úplně jedno, jestli střílel lukem, nebo nelegálně drženou zbraní.
To je až druhá věc, ale při posuzování případné NO, je tohle trochu mimo.

Když bude v NO střílet opilej, bez ZP, nelegálkou a třeba i nedovoleným střelivem, nemělo by to být posuzováno jako přitěžující okolnost.

Nejsem právník, ale tohle si myslím.
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od ferino » 17 úno 2012 16:30

Matěj- myslieť si to môžeš, ale ak to vyskúšaš, budeš to mať opäť za 12,5 roka. A je to tak správne. Hádať sa niekde s dvoma bezdomovcami a stupňovať konflikt môže len ožratý kretén. Mal sa proste otočiť na opätku a ísť preč, tak ako to denne robia milióny ľudí.
NO toto určite nebola a napadnutie tiež vyzerá inak.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od cvicubis » 17 úno 2012 17:09

:roll: Takže jedine jak tohle resit je zdekovat se jo? To je spravny pristup myslis? Houmeles muzou otravovat jak chteji a normal clovek se ma zdekovat, zalezt do kanalu a cekat az houmeles odejde? Treba to stupnovani muze mejt i opacnej efekt, muze to toho houmelese trochu vystrasit nez treba kdyz na nej clovek bude mirnej muze si na nej ten utocnik treba dovolit zkusit vic, ted nemyslim vyhrozovani se zbrani v ruce. Kazdopadne 12,5 let je dost, tolik nekdy nedavaj ani za "čistou dokonanou vrazdu"...... A urcite bych nesklopil krovky a neotacel se mohlo by to skoncit kudlou v zadech treba... .
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Artifex » 17 úno 2012 17:27

J, v podstatě asi shrnu co bylo řečeno, posuzování NO nebo neNO ale do toho by se nemělo patlat nedovolené ozbrojování, jelikož v rámci NO to není problém. Maximálně mu dát přestupek v oboru zbraní, střeliva za nedovolené ozbrojování aby si hoch uvědomil že dalších pár let si neudělá legálně nic ale hlavním cílem je určit jestli to bylo přiměřené nebo ne.
(já bych se klidně zády otočil s rukou na stříkačce protože nosím vestu proti bodnutí a jakmile bych cítil jakoukoli herdu do zad a trčel by mi odtamtud nůž tak by si hoši podepsali ortel jelikož jsem nemohl vědět který z nich to udělal, jednalo by se o probíhající útok kterého by se zúčastnili oba a hlavně bych hned volal policii, protože s nožem v zádech je to v podstatě jasné jak to bylo.)
Každopádně škoda zabavené P38čky po dědovi za zásluhy na východní frontě, rodinná památka v trapu :D
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 17 úno 2012 17:56

Tema jsem jen zbezne proletel, takze pardon, jestli to tu nekde uz je....

Pokud ja vim, tak bezdaci po nem somrovali cigara a penize a on je poslal do pr... Oni mu vyrazili z ruky bagetu a strkali do nej. On vytahl pistoli a miril na zem a bezdaci do nej kerovali, ze to urcite je akorat plynovka a at to zmackne - tak to zmacknul. Jako NO mi to neprijde.....ale mozna jsem sam.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Artifex » 17 úno 2012 18:20

Jj, také bych to tak viděl, maximálně strkanice.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Bránil jsem se napadení, tvrdí soudu muž, který střelil....

Příspěvek od Lanius » 17 úno 2012 19:24

Takže jedine jak tohle resit je zdekovat se jo? To je spravny pristup myslis? Houmeles muzou otravovat jak chteji a normal clovek se ma zdekovat, zalezt do kanalu a cekat az houmeles odejde?
Mysli na státní orgány. Mrtvý nebo těžce raněný houmles znamená tolik papírovaček a byrokracie. To bude pět deka papíru pouze na policii.. a nemluvě o soudu.
Houmles s mírným otresem mozku se maximálně půjde někam ožrat čučem, nebo stěžovat na policii, kde ho pošlou do prčic..

I když se to občas nezdá, policisti jsou taky lidé, měli by jsme k nim být ohleduplní.
Odpovědět