Zbran pro zacatecniky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od PEPAN » 28 led 2012 17:28

ta savage mi byla nabídnuta jako dobrá alternativa k cz, neznám nikoho kdo ji má ani kdo s ní střílel, já vybral jinou (rusandu) ve stejný cenový hladině a opravdu si nemůžu stěžovat, mimo pažbu hotová flinta
Naproti tomu nějak nevěřim v Anschütz, nejenže mi přišla divná při střílení- tak nejak vaklavá, rachtavá, a kupovat zásobník za 1700 taky není úplně fajn. A i jeden samotný její majitel střílející tou mou zíral co umí obyč rusák..


Nejde!Prostě NNe
Brasi
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2012 00:51

Pomoc s výběrem

Příspěvek od Brasi » 30 led 2012 08:30

Zdravím sem začátečník s čerstvým ZP a rozhoduji se mezi těmito zbranemi. a potreboval bych poradit.favoritem je asi STAR B ale mám strach ze bych chytil nejaky spatný kus po ruskem repasu.
http://www.beareka.cz/beareka/eshop/1-1 ... ove-zbrane
http://www.beareka.cz/beareka/eshop/1-1 ... PP-7-65-Br
http://www.beareka.cz/beareka/eshop/1-1 ... /80-Star-B
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od JaK » 30 led 2012 14:14

Já bych volil zbraň v ráži 9mm Luger. Cena a dostupnost střeliva je dlouhodobě nejpříznivější. P1, pokud je ve verzi s vyztužovacím kolíkem, je celkem bezproblémová pistole s dostupnými náhradními díly. Nicméně například mě vůbec nesedí - podivně široký závěr v kombinaci s jednořadým zásobníkem...
Star má nevýhodu v jednočinné spoušti, ale střelba a celková manipulace mi přišla příjemnější. Osobně bych asi volil Star za předpokladu, že bude v dobrém stavu. (Teď koukám, že případné náhradní díly by snad měli mít u BVS)
Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od Akcnek » 30 led 2012 14:44

Z toho co píšeš jednoznačně P1 s kolíčkem sám jsem si je prohlížel v tomto obchodě jsou jako nové a hlavně je to nejlevnější ráže,ale bohužel na nošení to není.STAR B vypadala hodně použitě a je to stará a atypická zbraň toho bych se bál.Na nošení bych vzal určitě 9mm Makarov mají je tam taky a v pěkném stavu.
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od BUBBA » 30 led 2012 17:31

Proč by se nedal P1 nosit?
Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od Akcnek » 30 led 2012 17:58

Nosit se dá samozřejmě všecko. P1 je sice celkem lehká ale, má poměrně široký závěr na skryté nošení. Takže na střelnici určitě P1 a na denní nošení je pro mně lepší volba Makarov nebo i ten Walther PP.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od JaK » 30 led 2012 19:11

Souhlasím, Makarova bych v této cenové kategorii taky zvážil. O této zbrani toho bylo napsáno dost a ne nadarmo má takovou fandovskou základnu. (Koneckonců čas od času o Makarovovi sám uvažuju jako o druhé pistoli určené na nošení - pro případ, že bych nebyl ochotný utrácet za pistoli moderní koncepce je to téměř ideální). Jediný problém vidím v horší dostupnosti levných nábojů. (tohle se ale týká spíš mimopražských. Dovézt si zásobu munice třeba na rok je sice taky řešení, ale to může být docela značná investice a podle uvažovaných zbraní si nejsem jistý, jestli by ji Brasi byl ochotný podstoupit).

P1 je po konstrukční stránce vhodná i k nošení s nábojem v komoře, takže jediné, co ji pro tento účel znevýhodňuje jsou rozměry.
Otázka zní, jaké bude využití zbraně, protože pro radost stačí, aby se to dotyčnému líbilo :wink:
Brasi
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2012 00:51

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od Brasi » 30 led 2012 19:29

Rozhodne nebude na noseni kazdy den,jen do "nebezpecnych oblasti" parkrat za rok.Takze primarne bude na strelnici.A levne naboje jsou take vyhodou ponevadz jsem student a tudiz financne omezen a vice jak 8000 kc bych do zbrane dat nechtel.Nejvic se mi vzdycky libili 1911ky takze favoritem je STAR ale s mym stestim nepochybuju ze bych chytil nejaky spatny kus.Ale P1 je take pistole s charakterem a zacina se mi libit cimdal vic 8) .Makarova urcite ne vubec mi nesedi do ruky.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od zaxxon » 31 led 2012 09:28

mari píše:Jestli uvažuješ o malorážce ala odstřelovačka, rozhodně neuděláš špatně volbou Anschutz 1907 R. S celkem solidním kukrem jako je Delta 4,5-30 a Hariskama se pěkně vejdeš do limitu a znamý by měl být spokojený.
Pokud mu jde o přesné střílení v duchu odstřelovačských disciplín, tak zbraně jako Savage, Ruger, Remington jsou někde jinde. Na plinkačku dobrý, ale jinak škoda peněz. Budou jen jako odstřelovačka vypadat, ale terč podle toho vypadat nebude.
S velkou se do této ceny s celou sestavou těžko dostaneš, nebo to bude na úrovni výše zmiňovaných malých.
Jak ale píše retros, možná by bylo lepší se ho zeptat. Třeba už po nějaké touží.
Cože, Savage - škoda peněz? Tak to se prober, jám mám Savage Mark 2 BTVS a jako příležitostnej střelec pro zábavu s minimem zkušeností s ní s Lapua Rifle match nastřílím na 50 téměř jednou dírou to nemluvím o tom, že krásně vypadá.. a to používám variabl zn. Hawke kterej stál asi do 3 tisíc. Takže nepomlouvej něco, s čím třeba nemáš žádné zkušenosti. Samozřejmě že nějaké spe. terčovnice jako Anschutz budou ještě lepší, ale jejich design je nic moc a takovou zbraň ocení výkonnej sportovní střelec jako čistě účelovou záležitost a né strejda, kterej má pušku hlavně pro potěšení ale také zvládne i kvalitně nastřílet..
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od mari » 31 led 2012 10:28

Strejda ktery ma zbran pro poteseni a nejde mu tolik o presnost ji jiste oceni. Vypada pekne, to ji nelze uprit, ale zde byla debata o zbrani jine cenove relace. Proto je i nesrovnatelna s takovou zbrani jako je A 1907, nebo dokonce se starsimi zbranemi typu Suhl, MC,...
V predeslem prispevku jsem jiz uvedl: Budou jen jako odstřelovačka vypadat, ale terč podle toho vypadat nebude. a to si jiste uznal i ty sam, ze: Samozřejmě že nějaké spe. terčovnice jako Anschutz budou ještě lepší.
Nic proti stylu, je pravda ze ty tercovnice si musi clovek stylizovat, jinak je to jedno velky zelezo v jednom dreve. Ale ptal se na zbran za 50tisic, kam by jsi dal zbylych 40? :lol:
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od retrros » 31 led 2012 11:06

Taky bych měl prosbu: Kdyžuž se tady vybírá:
Pevně doufám že nebudu za debila.
Chtěl bych si pořídit pušku, kulovnici na zbroják,
kriteria jsou:
cena 10-15000
jen tak na střílení, možná i s optikou
nechci novou, může být i válečná produkce a aby něco vydržela
a pokud možno sehnatelná munice.
Předem moc děkuji za názory
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
prase
Příspěvky: 25
Registrován: 02 lis 2009 16:31
Bydliště: Capindorf

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od prase » 31 led 2012 14:21

Vydrž do léta a kup si Norinko M 305, spousta lidí tady se na ni těší :mrgreen:
Kdo zlé strojí,nechť se zlého bojí!
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od zaxxon » 31 led 2012 16:16

mari píše:Strejda ktery ma zbran pro poteseni a nejde mu tolik o presnost ji jiste oceni. Vypada pekne, to ji nelze uprit, ale zde byla debata o zbrani jine cenove relace. Proto je i nesrovnatelna s takovou zbrani jako je A 1907, nebo dokonce se starsimi zbranemi typu Suhl, MC,...
V predeslem prispevku jsem jiz uvedl: Budou jen jako odstřelovačka vypadat, ale terč podle toho vypadat nebude. a to si jiste uznal i ty sam, ze: Samozřejmě že nějaké spe. terčovnice jako Anschutz budou ještě lepší.
Nic proti stylu, je pravda ze ty tercovnice si musi clovek stylizovat, jinak je to jedno velky zelezo v jednom dreve. Ale ptal se na zbran za 50tisic, kam by jsi dal zbylych 40? :lol:

Ok, tu cenovou relaci jsem nějak přehlédl, mě ta Savážka vyšla s levným puškohledem na 20tis, s nějakým kvalitním by to bylo tak 25-30tis, ale to je jedno.
Když tedy byla řeč o zbrani kolem 50tis a strejda se rozhodl stát odstřelovačem, nebo tak alespoň vypadat, tak ale podle mě nemá smysl uvažovat o nějaké terčové malorážce typu A 1907 apod. a to z toho důvodu že jako odstřelovačka vůbec nevypadají, jsou to spíše takové barevné stavebnice z merkuru a ty starý Suhlky, to je styl prkno s tyčí, ale neříkám, že se na tom nedá zapracovat.
Pokud si chci ale hrát na odstřelovače v této cenové relaci, tak bych pořídil něco ve stylu http://www.alliancze.cz/puska-savage-ar ... g/d-71176/ ,či něco podbného, třeba o něco levnějšího, ale aby to jako odstřelovačka vypadalo. Viděl jsem nedávno na netu stránky nějaké německé firmy, která vyrábí pušky, které jsou ve stylu vojenských útočných pušek, parádní kanylovaný hlavně a krásný precizní CNC zpracování, dělaj je i ve verzích s prodlouženou hlavní ála sniper a cena tam je tak kolem těch 50tis, prohlížel jsem si takovou pušku i u Brymový, ale na značku si teď nevzpomenu.
stankoff
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2012 18:12

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od stankoff » 31 led 2012 17:10

retrros píše: cena 10-15000
jen tak na střílení, možná i s optikou
nechci novou, může být i válečná produkce a aby něco vydržela
a pokud možno sehnatelná munice.

Pokud máš přístup na dostatečnou střelnici a máš rád pořádnou šlehu tak Mosin , SKS , K98 ...
Nejdřív si z nich někde vystřel .
http://forum.gunshop.cz/mosin-91-30-38- ... ilit=Mosin
střelivo je od 4,50 (http://www.bvs.cz/munice_kulova_rusko_76254r.html) až po MOOC :cry:
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Zbraň pro začátečníky

Příspěvek od mari » 31 led 2012 19:52

pazbu si kazdy muze udelat,nebo nechat udelat jakou chce..zelezo ale tezko.ale kupovat si takovouto jednoucelovou zbran podle tvaru pazby?myslim ze vetsina lidi co to mysli s presnou strelbou vazne nejde ve stylu airsoft,aby bylo vse cool,ale predpoklada i nejakou uzitnou hodnotu.
Odpovědět