montaz na optiku pro vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PD
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2006 23:40

Příspěvek od PD » 06 dub 2006 20:27

Prosím poraďte. Jdou tyto montáže použít na Slavii 634? A ještě, máte někdo praktickou zkušenost s jejich kvalitou?
http://www.airsofthouse.cz/detail.php?id=1174


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 06 dub 2006 21:34

Tyto jsou na listu WEAVER, ta na slavii 634 neni .. bude tam obyc rybina 11mm .. takze pouzit montaze pro tuto rybinu (stejna jako na CZ 200 a nebo malorazce zkm 452)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 08 čer 2006 00:10

Ja som kupil Luger 3-9x40. Tovarenske vyhotovenie sa zda kvalitne, svetelnost dostacujuca, uvidime casom ako sa bude spravat v akcii, kedze som ho este nenasadil. Kupil som ocelovu montaz a nie som si isty, ako to vsetko nasadit. kedze montaz ma aj od spodu skrutku, ktorou sa da kruzok "natacat". Kedze mam dvojdielnu montaz, tak neviem ako to mam cele poskladat, dotiahnut tu spodnu skrutku. Zda sa mi dost nepresne tu skrutku zatiahnut iba podla toho, ze sa mi bude zdat, ze je kruzok rovnobezne(kolmo) so spodnou montaznou listou. Nejaky typ, ako spravne namontovat puskohlad+montaz+zbran?
Tom-tom

Puškohledy Česká zbrojovka

Příspěvek od Tom-tom » 25 srp 2006 08:46

Používám mj. i puškohled označený Česká zbrojovka, takže na některé dotazy-odpovědi mé postřehy z používání na různých zbraních a snad trochu srovnání s jinými a kvalitnějšími "skly".

Jedná se o výrobky, které jsou vyráběny opravdu v Číně. Nejde ale o "povl" či "šunt", ale Česká Zbrojovka má uzavřenu smlouvu s čínským výrobcem. Co se týče technologie výroby, pak je podobná FOMEIovskému tzv. "přesnému odlévání optiky". Optika je celoskleněná, nikoliv plastová. Odlévá se do forem a není broušená (broušená bývá kvalitnější - přesnější, ale i dražší). Nicméně pro běžné užívání onu "přesnost" v tisícinách milimetru lidské oko nepozná. Řada výrobců přišla na původně US technologii přesného lití - zprvu se takto začaly vyrábět zbraně - napr. Ruger. Broušení je na nich opravdu minimálně a přitom jsou docela slušné...naopak jsem viděl i některé "zmršené" zbraně po vybrušování tupou frézou ... nebo "levým" frézařem :? .
Puškohledy ozn. ČZ jsou na trhu krátce a DOSUD hodně levné oproti srovnání s jinými kousky. Např. typ 6-24x50 se seřizováním paralaxy vyjde v prodejně v Opletalce něco kolem 11 tis. Kč; puškohled se stejnými funkcemi (mám ho) od Swarovski, ale s o malinko menším zvětšením, mě vyšel na 38 tis. (bazar z Německa, původní cena kolem 46 tis. Kč). Cena za "čínu", i když je vidět, že technologie je západní, tak zpracování není tak "vymazlené".
Oba puškohledy zažily jak .22 LR, tak nyní standardně střílím .308 W (proto to větší zvětšení). "čína" drží. Česká Zbrojovka na ní dává 3 roky záruku a jak z vlastní zkušenosti vím, tak po třech letech obnovuji i dražší puškohledy (dávám je na malorážky).
Jak CZ vydrží nevím ... přece jen "lítá" necelý rok. Potíže zatím nebyly - jen osvětlení Mil-dot mi připadá divné - nesvítí mil-dot jako takový, ale uvnitř jsou vložena další optická vlákna, která původní mil-dot překryjí. V noci to ale nevadí - přesnost a odhady vzdáleností bývají zpravidla horší.

Ačkoliv se někdy podivuji obchodní politice České Zbrojovky, tak zakázková výroba CZ puškohledů v Číně si myslím, že není špatným tahem. Je jen na nich, zda udrží kvalitu, nebo se z nich časem stane neprodejný šunt. Bohužel ... k obchodní politice ... většinou po zavedení výrobku docela prudce zdražuje :x .
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 25 srp 2006 11:07

Ohledne puskohledu CZ 6-24x50 se stavitelnou paralaxou na boku - to same prodava treba Brymova pod nazvem Terminator za 9500,- (Zbrojovacky je za 11tis) ale uplne to same pred casem prodaval Walter Trading - Nikko Stirling za cca 6tis.. takze ohledne obchodni strategie CZUB asi tolik - nakoupi za par kacek, nalepi napis CZUB a prodaji za 10x tolik - FUJTAJBL

S nizsimy modely je to stejne, vzdy jde koupit uplne to same ale bez te znacky za polovic .. navic kvalita tech levnych je dost diskutabilni..

Dle meho by mela sve jmeno CZUB prodavat spise jinak ..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 srp 2006 11:11

Sidewinder mi cte myslenky :twisted:
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 140
Registrován: 26 dub 2006 08:23
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od jari » 13 zář 2006 09:08

Vyřešil jste nebo našel jste už někdo nějakou montáž na Slaviji 634?Rybina 13mm.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 zář 2006 09:43

Já bych řek, že jako (trvalá) nouzovka by tam šla i montáž od polské Delty, není totiž roztahovací jako třeba Walther, má jinou konstrukci. Akorát to bude posunuté kousek mimo osu, je to na klasických 11mm. Cena něco přes 300,-
Je to poměrně slušná kvalita, nedávno jsem jednu posílal trojovi, tak se ho kdyžtak zeptej.
Obrázek
Detail je tady: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 10b55fa6f0
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 13 zář 2006 13:02

jari:
Mě na S634 upravovali ocelovou montáž ze 16mm na 13mm v jednom puškařství. (Kousek ji uřízli). Už jsem to sem kdysi dával, koukni tady: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... c&start=15

Jirka
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 140
Registrován: 26 dub 2006 08:23
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od jari » 13 zář 2006 17:16

A co pruměr kroužku a puškohledu to se schoduje se všema typama puškohledu?
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 13 zář 2006 18:18

se všema asi né, ale velká většina má "palcový" průměr. 25,4mm. Když řekneš že chceš palcovou montáž, budou vědět. :wink:
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 07 lis 2006 13:08

Chci se zeptat,kdyz koukam na naky ty montaze tak nekde maj pro prumer tubusu 25,4mm coz je asi vetsina ale casto tam vidim pro prumer tbusu 26mm nebo 25mm-je to nepresnost a je tim myslena velikos 1 palec nebo to nema spolu nic spolecnyho???? :?: :?: :?: Dik(treba na FINEXU)
bublich

Příspěvek od bublich » 19 lis 2006 11:39

To CZUB.Sidewinder čte i mé myšlenky.
Mírné OT.Andy promiň.Co se stalo se stránkami Vetrovka.cz.
Nebo to nejde jen mně?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 19 lis 2006 22:24

koukni na chat.gunshop tam se dozvis vse:-) jinak Franto prosim ozvi se mi jestli bys byl ochoten mi pujcit na nejakej den chrony..potreboval bych ladit:-)
jinak ohledne tech montazi delta od kubajze-byl sem s nima spokojen-drzely nastrel i kdyz sem tahal pusku vsudemozne a hlavne jsou velice kutilsky "tvarne"! vrele doporucuji
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 lis 2006 08:27

V Binoxu v Karlíně za 250,- s DPH na malej i velkej tubus :wink:
Odpovědět