Vyber noze na sebeobranu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 24 pro 2011 04:25

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem nože na sebeobranu. Jelikož se to všude hemží úchyly a zloději, tak bych si rád pojistil trochu obrany. Nejlépe kdyby byla čepel trochu delší aby budil strach a abych se o něj nezranil. Nevím jestli mi rozumíte, ale některé nože vyskakují z boku, vystřelovací atp. Ale já chci aby čepel vylézala rovně viz. http://www.trapper.cz/noze-smith-wesson ... w-swotf2db Pokud se nepletu

Dále bych byl i rád poučet na co si dát při výběru pozor a čemu se v sebeobraně vyvarovat, děkuji.


ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od ferino » 24 pro 2011 11:47

Nôž je tak akurát na koledovanie si o prúser a natieranie chleba.
OC sprej + teleskop je na sebaobranu
Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 24 pro 2011 14:58

Rozumím, přesto potřebuju nůž, protože ho dám lépe do kapsy atp.. hlavně se mi hodí kdybych potřeboval něco odříznout nebo tak.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od PaF » 25 pro 2011 21:34

Primo se vysouvajici noze jsou na praci naprd. Stejne tak vystrelovaci mechanismus jen problematizuje pouziti, zvysuje poruchovost. Mechanicky nuz se naucis po trose cviku otevirat naprosto spolehlive, rychle a bezpecne.Navic te takovy nuz nenecha tak snadno ve stychu, coz je u sebeobrany dost podstatne.

Obrana nozem je pomerne narocna na techniku boje, sam se to nenaucis. I pro pouziti teleskopickeho obusku je dobry kurz, ale pouziti je intuitivni a umoznuje ti udrzet si vetsi distanc... Takze je podstatne vhodnejsi. Ale priznam, ze sam taky nosim nuz. Mam uz ale nejakou zkusenost, kdezto z tveho dotazu citim, ze te zivotni zkusenosti teprve cekaji :D

Pro tip:
http://www.trapper.cz/noze-smith-wesson ... sw-swhrtmg
Vyhodou je oboustranna zastita, ktera chrani ruku pred sklouznutim pri bodu do tvrdeho. Absence zastity je zasadni nevyhodou vetsiny zaviraku.

Kdyz u sebe nemuzu mit strelnou zbran a chci se sichrovat, nosim:
http://www.mujnuz.cz/noze/noze-s-pevnou ... 5-8-plain/
Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 25 pro 2011 23:03

Nůž neni špatný.. ale já si představuji něco jako toto http://www.mujnuz.cz/img/large_product_ ... 1-nh-1.jpg nebo http://taxa.cz/shop/product/2339222/vys ... u-a-klipem

Takovejhle nůž.. nic velkýho.. do kapsy od kalhot atp.. aby to nebudilo strach ale na široko daleko jen v kapse.. Ale ostrej a efektivní..

Nejvíc se bojím, že při otevírání si uříznu prsty.. proto jsem chtěl tu druhou variantu
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od PaF » 26 pro 2011 14:40

Ten prvni mam, jeho otevreni je pomale a narocne na nacvik - musi se nejprve preklopit ten jazycek z nerezu. Jde to urychlit nasazenim kousku buzirky na ten jazycek, pak clovek zachytava za prurez te buzirky.
Je to ale designove pekny a kvalitni "narodni" nuz Mikov.

Ten druhy vypada jako shit - a muj nazor na automaty je vys...
Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 26 pro 2011 15:44

No celkem se mi ten nůž zalíbil a uvažuji o něm.. myslíte, že bych měl do něj jít?
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 pro 2011 16:00

Tak na ten první - Mikov Predator nedám dopustit. Při troše cviku je jeho otevření dílem okamžiku, zatím vždy spolehlivě vyskočil a při otevírání mě ještě nikdy 'nekousnul'. Není to zrovna skladný kousek, protože střenky jsou poměrně silné, ale já měřím skoro dva metry a mám trošku větší ruce, takže s nějakým nožem s ultraplochým a ultraminiaturním designem bych asi měl celkem problém - zkrátka musím držet kus materiálu a ne 10 centimetrovej kousek pásoviny. A jestli ti můžu radit: jdi do modelu s čepelí z RWL34, která je mnohem odolnější než nerezová ocel č. 420 (jen ta cena, jen ta cena).

A o sebeobraně s nožem bych být tebou moc neuvažoval. Pokud nůž perfektně neovládáš, může se snadno ocitnout v rukách tvého protivníka. I když se ti podaří tomuto vyhnout je použití nože problematické - buď protivníka nedokážeš zastavit a jen ho namíchneš a nebo se ti to podaří, ale může se stát že ho zastavíš navždy a ty problémy za to nestojí. Lepší je teleskopický obušek a přeražená ruka, než nůž a probodnuté srdce :wink:
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 26 pro 2011 16:26

No ono nosit teleskopak v kapse.. nevim.. to spíše si koupim sprej.. nůž se mi hodí i na nějaký odříznutí atp.. Ten mikov predator je moc pěknej a určitě ho asi vemu.. Marně hledám tu čepel RWL34, byl by nějaký odkaz? Hlavně nechci kupovat nic předraženýho.. nemám zase zájem jedním sekem si odříznout prsty.. mimochodem co nejhoršího se může stát, když se při otvírání zraním? je možnost si ufiknout prsty?
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 pro 2011 18:53

A v tom tkví kouzlo teleskopu. Je takovej malej a nenápadnej, ale jedním švihnutím naroste a budí respekt a nemusíš hned nosit nějakej 26". 16" nebo 18" stačí :wink:
Jinak proti nošení nože nemůžu říct nic, protože sám nůž nosím od 6 nebo 8 let a to právě za účelem když někde potřebuju něco odříznout, nachystat si sváču (k čemuž není od věci v noži integrovaná vývrtka a otvírák na konzervy :lol: ) a v nouzi nejvyšší i na tu případnou sebeobranu. Konec konců někde v událostech je thread o otci kterej zavírákem odstranil psa, kterej napadl jeho syna.
Tady najdeš komplet produkci Predátorů: http://www.mikov.cz/cz/28-Noze---Nozirs ... -noze.html
A tady je RWL34: http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-v ... dator.html (Musím zkonstatovat, že nabídka nožů z této oceli poněkud prořídla.)
Bohužel RWL34 je hodně kvalitní a tedy i hodně drahá ocel (a Mikov sám je poněkud předražený), takže cena začína na 5500Kč, ale i obyčejnej model z nerezové oceli č. 420 za 'litr' dobře poslouží.
A k tomu zranění - záleží na tom jak jseš 'šikovnej'. Když se řízneš, tak se u nás říká, že to 'nešikovný maso musí pryč' :lol: Že by sis uříznul prst si nemyslím - přece jenom je v něm nějaká ta kost a tu uříznout není jen tak...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Matěj » 26 pro 2011 19:40

Pánové, mám dojem, že tazatel jen provokuje a zkouší, co sneseme.

Otázka, týkající se nože na sebeobranu před případnými úchyly a zloději, když na druhou stranu má strach, aby si neuřízl prsty při otevírání nože tomu nasvědčuje.

Buď chce machrovat = vytáhne nůž, když o nic nejde, nebo se dostane opravdu do situace, kdy bude vytažení nože adekvátní = do 30 sekund je po něm ( protože sám nedokáže otevřít nůž a pokud ano, vezme mu ho útočník a použije proti němu ).

Nůž na sebeobranu nedoporučuji a už vůbec ne umělci podobného ražení.
Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 26 pro 2011 21:22

Matěj - To máš špatnej dojem.. já se chci branit i proti psům, když mě napadnou.. uchylové s předměty.. něco úříznout atp.. jde mi o to, když mě napadne pes, tak abych při otevírání si neufikl prsty.. S tím, že jsem nůž nikdy neměl, neznamená, že jsem tele.. mohu se s tím naučit atp..

Samozřejmě budu nosit i pepřák.. ale fakt nůž na odříznutí a proti zvířatům neni špatny.. Ale tak mě prosím kvůli mé neznalosti neshazujte.
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od ferino » 26 pro 2011 21:56

Najprv sa spýtaj maminy, či ti ten nôž vôbec dovolí.
A čo sa psov týka, nos radšej klobásu
Av3ng
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2011 04:23

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Av3ng » 26 pro 2011 21:57

ferino - Eh..tohle bylo do čista trapný.. kdybych to neměl dovolený tak sem nepíšu. Asi ti nedošlo, že když budu mít tu klobásu, tak o to víc bude agresivní? Prosímtě mysli.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Výběr nože na sebeobranu

Příspěvek od Joezbrna » 26 pro 2011 22:00

Av3ng píše:...mimochodem co nejhoršího se může stát, když se při otvírání zraním? je možnost si ufiknout prsty?
Když si ho omylem otevřeš v kapse, můžeš si ufiknout leccos. Záleží jen na Tvých prioritách, věku a plánech do budoucna, co je pro Tebe nejhorší. :lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Odpovědět