idnes: Nechteny napadnik prostrelil otci divky ruce a varle

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 10:40

Dík za podporu, asi se vrhnu na ty romány. :lol:

Já nevím jak to bylo, nebyl jsem tam, ani nikdo z nás. Výpověď obviněného ani jinak znít nemůže. Jen mě na tom zarazilo pár věcí.

2Vláďa: Koukám, žes dal odkaz i ke glokařům. :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 22 srp 2006 11:06

Kubajzz: dal, o tenhle literární výplod je potřeba se podělit...
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 11:13

:lol:
Mně to nevadí. :wink:
Ale zajímalo by mě, jak to bylo doopravdy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 srp 2006 11:24

To se nidky 100% nedozvis. Prectem si mozna pak ten judikat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 12:15

JJ, to je fakt.
Jen mě ještě zaujala na tomto případu jedna věc. A týká se to nošení náboje v komoře.
Ten mladík přestože byl pod trvalým útokem, navíc byl marod neschopný vyjít do druhého patra a ten člověk na něm klečel a bil ho, přesto byl schopen vytáhnout zbraň a levou rukou natáhnout závěr a pak ještě třikrát vystřelit (dokonce předtím i zvládl vytáhnout sprej a nastříkat ho tomu druhému do očí).
Je vidět, že to s tím blokováním druhé ruky nebo tím zpožděním od tasení do prvního výstřelu nebude tak horké. To si myslím, by mohl být významný argument pro ty co nosí prázdnou komoru.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 srp 2006 12:23

Mel si nadrcnout jen co ho uslysel hulakat za plotem :D
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 22 srp 2006 12:50

Kubajzz píše: Mně v té jeho výpovědi na netu nesedí pár věcí.
1. Kamarádi mu nepomohli - kdyby to byli cizí lidi, tak bych tomu věřil, ale na něm údajně seděl cizí chlap, mlátil ho a kamarádi nic, ani se ho nesnažili držet nebo odtrhnout.
2. Reakce těch lidí okolo - sám předpokládá, že ta holka a jejich známí okolo nevypoví nic dobrého.
ad1,2. je to zcela normální bohužel! že se ti to nikdy nepřihodilo můžeš být jedině rád! máš dobré kamarády či jsi se do podobné situace nikdy nedostal.....v takové situaci hraje také velkou roli strach, šok a když ten jeho kamarád vypadá jak pírko (někdy ani nemusí) nikdy se nerval atp. měl strach, zvláště z někoho rozzuřeného a větších proporcí, nevěděl co udělat atd... tak se není moc čemu divit a opravdu se to stává! je to sice škoda ale bohužel i to je život a realita!

Zkoušet držet nějaké rozzuřené ožralé hovado je opravdu trochu mimo realitu a dopadl by jsi nejspíše špatně! Rovněž odtrhnout ho by dopadlo nejspíše jeho napadením....odtrhávat by ho měli jedině příbuzní toho útočníka a i ti by mohli raz dva přijít k úhoně.......
A to že to neudělali či se o to nepokusili v tom rovněž hraje roli strach, šok atd... Navíc ten napadený nebyl její přítel a pomalu ho ani neznala takže o tom že by strach o dotyčného mohl přerůst strach a šok z toho co se děje nemůže být vůbec řeč.

To co měl jeho kamarát udělat je nanic nečekat, když vidí se se kamoš není schopen bránit a rovnou útočníka kopnout do hlavy a to i třeba vícekrát dokuď by nejevil známky možnosti opětovat útok či aby byla možnost na únik i když s nemocným a zmláceným kamarádem se utíká blbě........
Další co mohl udělat kouknout kolem a vzít jakýkoli vhodný předmět v dosdahu (židli když není plastová, větev šutr atd..) a zaútočit ale trocha s rozumem......Žádné odtrhávání a zkoušení domlouvání v téhle situaci
Třeba se to zdá tvrdé, ale taková je realita a správné zachování na ulici pokuď chce člověk přežít....

ohledně toho co vypoví holka je to otázka....pokuď ji okamžitě předvedli k výslechu a všechny dotyčné věřím že nebude až tak schopna vše si pěkně rozmyslet a vymyslet si či přeházet skutečnosti jinak než se stali i když to tak udělá a vymslí a přehodí skutečnosti atp.. tak se asi jen s těží budou shodovat s výpovědmi s ostatními zůčastněnými...a pozdější změnění výpovědi je nedůveryhodné když se změní aby se shodovala s otatními svdky útočníka.....

já na tom nevidím vůbec nic nereálného a veřím že je to tak jak to napadený napsal........držím mu palce ať dopadne dobře
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 22 srp 2006 13:35

Svedci vcera vyslechnuti nebyli, takze je jasne, ze si dotycnou rostenku doma fotrik zpracuje. A tobe kubajzi radim jedine - prihlas se jako spisovatel pro Hrom a podobna periodika, fantazii mas opravdu bohatou. Dotycneho znam osobne a nemam proc mu neverit. Rozhodne to neni frajirek ve vytuzenem Facku, ale spolumajitel jedne firmy s PC doplnky. Docela by me zajimalo, kde si na toho frajirka ve facku prisel, neposuzujes to podle sebe? :wink:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Olaf

Příspěvek od Olaf » 22 srp 2006 13:46

Těžko hodnotit něco u čeho jsme nebyli. Ovšem určité rozpory, které konstatoval již Kubajzz v té historce vidím. Především předpokládám, že dotyčný kdyby necítil na opasku železo, řešil by celou situaci především vzhledem ke své tělesné schránce a chatrnému zdraví úplně jinak. O tomto problému jsme již vícekrát diskutovali a nikdo mě to objektivně nevyvrátí.
Pokud se tu hovoří o velkém ožralém hovadu atd. proč onen rachytický mladík nevyklidil zavčas pole. Jedině díky tomu, že měl s sebou onen pepřák a železo. Nebyl jsem u toho ale domnívám se, že takovému nemotorovi, navíc ještě ožralému mohl bez konfliktu včas uniknout bez výstřelu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 13:54

2Lada: Možná máš pravdu.
Já jsem zvyklý na kamarády od dětství spoléhat a oni na mě taky, jsem z okresu, který má dlouhodobě nejvyšší kriminalitu v republice (Karviná). Ve třídě nás bylo 40 a celkem nás bylo tolik, že do školy se chodilo ve dvou směnách (ranní a odpolední). Rvačky byly na denním pořádku, krev nebyla vzácností a "férovky" to nebyly nikdy. První moje ponaučení je, že musíš držet partu. Musíš podpořit kamaráda aby on podpořil tebe - to vím už od dětství. Druhé základní pravidlo bylo, že při vyšetřování musíš držet hubu. Tyhle dvě pravidla se mi obzvláště osvědčily i na vojně.
Nedovedu si představit, že by mi někdo bil kamaráda a já bych se nepokusil zasáhnout.
Zvlášť kdybychom byli 2-3 na jednoho - to je pro mě úplně nepředstavitelné (ze zcela logického důvodu - v přesile mají bitky většinou jednoznačný průběh, takže bych ani neměl obavu o výsledek).
Je ale možné, že je to už jinak.

2Olaf: Přesně tak.

2Satan: No coment.
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 22 srp 2006 13:56, celkem upraveno 1 x.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 22 srp 2006 13:55

Olaf: divil by ses, jak dovedou být někteří opilci rychlí....
.45 ACP je pádný argument :)))
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 22 srp 2006 14:49

Co se týče kamarádů, zažil jsem asi 2x šarvátu, kdy byl jeden z kamarádů napaden. Ti ostatní dělali, že tam nejsou, nebo se to někdo snažil utlutlat hubou, zatím co jeden dostával na budku. A i přes to, že jsem se do toho zapojil, nikdo další toho schopen nebyl. Tak asi tak :-(
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 22 srp 2006 14:56

Kubajzz
nehľadáš náhodou sponzora tej knihe? :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 srp 2006 15:06

JJ, pokud nemáš opravdu dobrý kámoše na který s emůžeš i vtomhle spolehnout, tak je to nanic. Jinak dnes vyšlo překvapivě objektivní hodnocení té události v deníku Blesk - hovoří o opilosti útočníka, který mladíka napadl na odchodu, o tom, že dostal pepřákem a pak 3 rány a maník mu nakonec ještě volal záchranku.... Uvidíme co z toho bude.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 15:16

Moje zatím poslední byla ve frontě na párek v rohlíku. (! :lol: )
Ani pořádně nevím jak to vzniklo. Šli jsme s kamarádem a přítelkyní večer z hospody do hladového okna na hamburger, za náma stáli nějací tři chlapi, ten jeden se asi snažil předběhnout, něco se řeklo, on nějak žduchnul do přítelkyně, ta mu dala facku, já jsem mu dal pěstí a už se bila celá fronta. :lol:
Dopadlo to nerozhodně, já jsem jednoho dorazil na lavičce, kámoš měl rozbité obočí od kopance, takže ti byli mimo hru a když jsme po sobě měli jít s tím co ho kopnul, tak chvilku něco vyřvával, furt si sundával bundu a pak si to rozmyslel, jinak by to určitě bylo zajímavé utkání. Ten třetí tam celou dobu jenom tak stínoval kolem, asi to byl jeden z těch kamarádů o kterých tady mluvíte.
Takže závěr je - vybírejte si dobře svoje kamarády. :wink:
Mimochodem kdyby někdo z nás měl sebou bouchačku, tak jste tady mohli pořádat další sbírku. :lol:

2cybernetic:
Kdyby se posbíraly všechny ty historky, co tu jsou, tak už by z toho kniha byla. Akorát nevím, jaký by to byl žánr - já bych řek, že komedie. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět