Postih za plynovku

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Krák
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2011 15:42

Postih za plynovku

Příspěvek od Krák » 18 pro 2011 15:54

Zdravím,
Potřeboval bych poradit. Stala se mi taková dost nepříjemná věc. U nás před diskotékou jsem v lehce podnapilém stavu vynesl ven sklo a následně jej hodil do křoví. Viděl mne vyhazovač a spustil at‘ to seberu a odnesu zpátky… Odmítl jsem! On vzal pivo a celého mne polil čímž vznikl konflikt. Polil mne a plivl mi do obličeje. Bránil jsem se jen slovy (možná padlo pár nadávek typu, co děláš ču**ku). Začal mi vyhrožovat, že mě zmlátí atd… Po cca 5ti minutách hovoru mě praštil do rozkroku až jsem se svalil na zem, vedle mne stál kamarád který vlastní plynovku a když jsem se na něj otočil vidim, jak po ní sahá. Podal mi ji a já namířil na útočníka, ten se lekl a utekl zpět do klubu. Vrátil se po zhruba minutce s tím, že ted‘ u sebe má ostrou a že to teda vyřešíme se zbraněmi. Pak se situace nějak uklidnila a já šel domu. Po týdnu mi volala známá co dělá v tom klubu za barem, jestli bych tam nemohl přijít, že ten vyhazovač si se mnou chce promluvit. Když jsem přišel stáli tam dva s tim, že už na mě čekaj a spustili, že po tom incidentu se tam na mě ptali policajti(diskotéka je hned naproti policejní stanici) že bud‘ jim dám peníze (nebudu řikat kolik, ale pro mě jako pro studenta spousta peněz) nebo že pak bude mít možnost řešit to bud‘ přes policii nebo mi naznačil, že bych z toho nemusel vyjít ve zdraví…
Nerad bych mu nějaký peníze dával, když se to seběhlo takhle a více méně jsem se jen bránil. A nejradši bych sám ted šel na policii, ale byl bych nerad abych z toho nakonec nevyšel já jako ten špatnej a nedostal snad pokutu nebo v horšim případě třeba podmínku.
Tim se dostávám k mí otázce: Co hrozí za to, že takhle na někoho vytáhnu plynovku byt‘ jsem nevystřelil?

Děkuju moc za odpověd'


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od Artifex » 18 pro 2011 16:35

Úmyslné obecné ohrožení § 179 TZ (jeden rok až výjimečný trest, v kombinaci s následujícími spíš víc než méně), manipulace se zbraní pod vlivem= ztráta spolehlivosti+ přestupek na úseku zbraní a střeliva § 23b 119/2002 Sb. Minimálně toto, dalo by se toho na Tebe najít ještě mnohem víc. A hlavně: Můžeš být rád že Tě legálně drženou zbraní na místě nesmáznul jako by to udělala spousta jiných, nikdo nemá v ten moment čas zjišťovat jestli je to plynovka nebo co to je a pokud ji bude mít u sebe tak bude střílet což by dopadlo pro obránce beztrestně, když přijedou policajti uvidí jednoho magora s dírou v řepě a pistolí v ruce, druhého co ho zastřelil tak je případ v podstatě uzavřený, obzvláště budou-li svědci žes ho očividně ohrožoval zbraní jako první. Pár soudních řízení kde se to vyjasní a střelec se bude doma šťourat v uchu.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od Matěj » 18 pro 2011 17:40

Když pominu, že jsi asi magor a že by jsi si zasloužil aby ti někdo nakopal zadek ( machrovat s plynovkou a ještě k tomu ožralej ) :twisted: , tak bych se na ty vyhazovače pěkně vykašlal.

Pošli je do kelu, nemůžou ti dokázat ani ťuk ( pokud tam nemáte kameru ) a s těmi policajty blafují.
Kdyby tě policajti chtěli vidět a vyšetřovat ten incident, určitě by to neřešili skrze ty vyhazovače.
Věř, že by si tě našli sami.

Pokud tě na něčem chtějí uvařit, ať ti to nejdřív dokážou, to je jejich starost.
Ty nemusíš dokazovat nic.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od BlackAdder » 18 pro 2011 17:45

Matěj to napsal dobře - jednak, že jsi trotl, žes něco takového udělal, druhak, že se s nima vůbec nemáš bavit a rozhodně jim nedávat žádné peníze - tomu se říká vydírání... holt asi budeš muset chodit na pivo jinam a každopádně bez pistole.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od Artifex » 18 pro 2011 18:11

Taktéž souhlasím s Matějem, pokud by o něco šlo tak by tě ještě téhož večera navštívili příslušníci, toto je vydírání a pravděpodobně Ti nic nemůžou dokázat, každopádně už pro tohle jsou plynovky nebezpečné a to že jsi spáchal to co jsem tam výše sepsal je nevyvratitelné.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od smates » 18 pro 2011 19:09

Na druhou stranu mu ale ted uz nikdo nemuze dokazat ze byl pod vlivem a napadenej byl on a chtel se s ni branit.Takze bych klidne sel na policajty a udal ho pro napadeni.Kazdopadne mohl sis treba pozdejsi rozmluvu nahrat na mobil v kapse.
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od PEPAN » 18 pro 2011 19:11

to by asi zasloužily :twisted:
A vono je vůbec na takový akce lepší se vykašlat, příliš moc blbečků si tam chce něco dokazovat a vyhazovače nevyjímaje, u nás to bylo furt, a taky jsem dostával po držce. A brát si sebou zbraň je taky chytrost :roll: , jak bylo řečeno, ještěže nebyl ažtakej chudák že nevytáhl tu ostrou
pěkných pár let jsem tam nebyl, a fakt mi to tam nechybí
Nejde!Prostě NNe
dejment
Příspěvky: 6
Registrován: 20 črc 2011 22:02

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od dejment » 18 pro 2011 20:06

Naprosto souhlasím s Artifexem. Divím se, že se ho tady někdo zastane. Tím nechci schvalovat vydírání, ale to je neomluvitelné, tahat zbraň ožralej.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od PEPAN » 18 pro 2011 20:44

aha, tam asi chybí ta zkušenost, s té mojí vim že u vstupů na tyhle piškotéky často bývá nějaká plešatá, tupá, práškama vykrmená dementní opice co čeká kde si může rubnout,
ale zdejšího mistra bych se taky nezastával no, ale plynovka, nejvíc moh ohrozit akorát sebe
Nejde!Prostě NNe
Krák
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2011 15:42

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od Krák » 18 pro 2011 20:47

Dík za názory. :-) Nechci to obhajovat byla chyba tu pistol vytahovat, ale v tu chvíli mě lepší řešení nenapadlo - jen jsem se bránil. A jak si možná někteří myslíte, tak sem zas tak ožralej nebyl. Vypil jsem 3 piva ten večer.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od Artifex » 18 pro 2011 21:03

To je naprosto jedno, jakmile na místě nadýcháš víc než 0,00 tak se to hodnotí stejně jako bys byl ožralý, tady je nulová tolerance a binární hodnocení požil/nepožil.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od ferino » 18 pro 2011 21:52

Už nikto nezistí, či si držal ostrú alebo lego skladačku. Na to sa vyprdnúť. S policajtami blafujú a ak by ti ešte robili problémy, choď ich udať ty. Každopádne na pivo už budeš chodiť inde tak či tak
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od bradek džon » 18 pro 2011 23:57

Oni se dopouští trestného činu vydírání a ty jsi se dopustil pouze těžko dokázatelného přestupku. Být tebou, zvážil bych zda-li není lepší jít na ty policajty sám. Obecně v bitkách platí, že kdo podá oznámení první - vyhrává. Je to na tobě.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od cover72 » 20 pro 2011 15:17

Policajty bych neriskoval, aby kamarád neměl průšvih. Diskotéky IMHO spadají do míst, kam se zbraně palné zbraně nosit nesmí podle §60 zákona o zbraních (lidová zábava); krom toho je tu onen zákaz nošení a manipulace při snížené schopnosti v důsledku požití alkoholu. Takže loose-loose scenario.
Samozřejmě pokud by dál chtěli vyhrožovat nebo dokonce napadali, tak tam budeš muset.

Jinak doufám, že ses poučil jednak že za své jednání zodpovídáš (a to jak za odnesené okno, tak trestněprávně za plynovku), druhak že se zbraní se v opilosti nemanipuluje a do třetice že když už chodíš na místa, kde to mají pod palcem namachrovaní borci se sníženými sociálními dovednostmi, není příliš moudré se s nimi hádat.
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Postih za plynovku

Příspěvek od BENNY » 20 pro 2011 15:33

Nechápu co se tady řeší ? Použil ji snad v sebeobraně ! K tomu je plynovka určena.A mezi plynovkou a slzným plynem ve spreji přece není rozdíl.
Hail And Kill !
Odpovědět