Novela zakona o zbranich ?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Novela zákona o zbraních ?

Příspěvek od Matěj » 17 pro 2011 10:44

Jelikož v celé Evropě se snižuje životní úroveň je nasnadě, že se mohou mezi obyvateli jednotlivých států vyskytovat různé nepokoje, které s sebou mohou nést zvýšenou úroveň kriminality a taky obavy vlád z toho, že by mohly přijít o vliv a o moc.

A tak trnu jak se k tomuhle postaví naše vláda a najednou - je to tady.

Dostala se ke mě informace, že by se měla připravovat novela zbrojního zákona, která by, jak jinak, měla za úkol zase o kousek znepříjemnit držitelům zbraní život.
V téhle novele by se totiž měl upravovat zákaz vojenského střeliva. ( třeba i 7,62x39, 9 mm ) no řekl bych, že toho zakázanýho střeliva bude na seznamu mnohem víc.
Takže „kosy“ budou bez střeliva i všechny „devítkový“ pistole budou sušit hubu a to se mi vůbec nelíbí.

Nevíte někdo, jestli je tahle informace pravdivá ?


Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona o zbraních ?

Příspěvek od bradek džon » 17 pro 2011 12:10

Nefabuluj a nešiř poplašné zprávy !!!
Zákaz vojenského střeliva není zákazem určité ráže, ale konstrukce a laborace, které byli vyvinuty pro armádu nebo jiné ozbrojené složky. Tzn. že nejzásadnější změnou zřejmě bude zákaz 7,62x39 s ocelovým jádrem a budeme si muset do kosy kupovat dražší. To samé bude zřejmě platit o spékaných 7.65 Br nebo ocelových Makarovech. 9mm Luger se to týkat nebude !!!
Je ještě brzy dělat závěry, protože ještě nikdo pořádně neví co vlastně se bude zakazovat. Návrh je teprve rozpracován a dokud nebude existovat prováděcí předpis budeme jen hádat a fabulovat. LEX se tomu v tuto chvíli intenzivně věnuje.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Novela zákona o zbraních ?

Příspěvek od Matěj » 17 pro 2011 12:31

Děkuji za odpověď.

Ptal jsem se pouze, zda někdo neví, co je na tom pravdy.
Nevím, jestli to vůbec pravda je, nebo je to jen fáma.

No a pokud tvrdíš že "Je ještě brzy dělat závěry, protože ještě nikdo pořádně neví co vlastně se bude zakazovat", jak můžeš tvrdit, že se to nebude týkat 9mm Luger ?

A ještě jsem chtěl podotknout, že by jsi si měl dávat pozor na věty s vykřičníky.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona o zbraních ?

Příspěvek od bradek džon » 17 pro 2011 13:16

Matěji, ano, v podstatě jsi to vystihl správně... jedná se jen o fámy které vznikly z nepřesných informací. Podle toho co jsem četl v pracovní verzi návrhu, která je ještě považována za vnitřní nezveřejněný dokument MVČR, usuzuji, že 9mm lugeru v žádném případě nic nehrozí. Zatím je poslední )stále nepřesnou) verzí to co jsem napsal výše.
Dále si dovoluji upozornit, že finální vysvětlující slovo k návrhu nebude mít¨Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva. Protože ten určuje co je kategorie A a co je B.
Nestresuj a nakupuj levný 7,62x39... nebudou (tři hodně tlustý vykřičníky)
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Odpovědět