Libely , vodovahy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Robo77
Příspěvky: 167
Registrován: 01 črc 2009 03:41

Re: Libely

Příspěvek od Robo77 » 27 lis 2011 00:53

...
Naposledy upravil(a) Robo77 dne 13 led 2014 16:05, celkem upraveno 1 x.


Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Libely

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 27 lis 2011 00:53

Nechci ti kazit radost, ale drží ta objímka na optice vážně tak dobře, že se nemůže třeba ve futrálu o kousíček pohnout? Držák na baterku je věc jiná - tam o nějakej centimetr nesejde, ale u vodováhy je i pootočení o milimetr hodně :wink:

P.S.: Robo77 byl o ždibec rychlejší...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Libely

Příspěvek od Annifry » 27 lis 2011 09:43

Trošku jsem tuhle odpověd čekal. Není v možnostech naší civilizace si s tímto problémem poradit. Možná za takových 200 - 300 let se dostanem na takovou úroveň, že problém usazení váhy na flintu vyřešíme. :wink: No já si prozatím udělal na optice a objímce rysku a pokud s ní hnu, no tak si jí zase podle tý rysky srovnám. Ono při pohledu na ty předchozí libely-to taky nebude žádná přesnost.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Libely

Příspěvek od Ares » 08 pro 2011 21:34

Annifry píše:... Není v možnostech naší civilizace si s tímto problémem poradit. Možná za takových 200 - 300 let se dostanem na takovou úroveň, že problém usazení váhy na flintu vyřešíme....
Který rok se prosím tebe píše ve vašich končinách? ;)
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Libely

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 10 pro 2011 13:55

Co ty víš, třeba je to Amiš :lol:

Hlavně mě zarazilo těch 200 - 300 let. Vzhledem k tomu, že samotná optika na pušce je vymoženost stará zhruba 150 - 160 let, tak vezmu-li v úvahu co se za tu dobu změnilo a jaký je status quo v této problematice, tak za 200 - 300 let bude podle mě mít střelba z klasické palné zbraně s optikou (a libelou) asi stejný status, jaký má dnes historický šerm.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Libely

Příspěvek od Annifry » 13 pro 2011 20:22

Ares píše:
Annifry píše:... Není v možnostech naší civilizace si s tímto problémem poradit. Možná za takových 200 - 300 let se dostanem na takovou úroveň, že problém usazení váhy na flintu vyřešíme....
Který rok se prosím tebe píše ve vašich končinách? ;)

I ty truhlíku, ty sis zjevně nepřečetl příspěvek výše. Toto byla reakce na něj.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Libely

Příspěvek od Ares » 13 pro 2011 20:38

Jistě že četl, ale nic to nemění na tom, že to co píšeš je kravina. Uchycení libely tak aby se nepohnula za žádných okolností prostě problém není
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Libely

Příspěvek od Annifry » 16 pro 2011 19:51

Opravdu trošku tatar, ne? Já nepsal, že je problém uchycení libely tak aby se nehnula. Reagoval jsem na příspěvek výše, kde je právě napsáno, že se ta libela bude hejbat.
Takže znovu- Ano libela může při přenášení pohnout, nicméně si ji před použitím srovnám za pomocí těch nejprimitivnějších pomůcek - tzn. rysky na optice a objímce. A za další: velikost bubliny v libele by měla být tzv. od čary k čáře. Ne jako na těch starších fotkách. Tam může nepřesnost dělat i několik stupňů od kolmé osy a pak je celá libela tak akorát k hownu i celým uchycením. Howk
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Libely

Příspěvek od Ares » 16 pro 2011 20:07

Tahle debata nemá smysl, prostě jsou a budou lidi, co dělají věci pořádně a lidi co je dělají jen aby se neřeklo
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Re: Libely

Příspěvek od Máša75 » 16 pro 2011 21:49

Tak asi ví každý o čem mluví, trochu nechápu proč použije člověk kleště na trubku, ale když to dotyčný bere takto samozřejmě je to zkušený střelec a zřejmě asi odborník. :lol: :lol: :lol:
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Libely

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 17 pro 2011 01:02

Přesně jak píše Ares - než nějaký polovičatý řešení, tak raději nic a nebo obětuju těch pět, šest stovek a koupím libelu v obchodě i když je to cena za kousek hliníku celkem přemrštěná (na druhou stranu - je to většinou za přesně daným účelem vziklý odlitek, takže estetika je trochu někde jinde). Já do určité míry zavidím spoustě zdejších borců, kteří mají k dispozici soustruh a šikovné ruce a dokážou si lecos 'ubastlit' samo domo. Já k soustruhu přístup nemám a jako elektrikář (a tedy 'nestrojař') jsem s ním ani nikdy nepracoval, takže mám dvě možnosti - buď ukecat někoho kdo tyto možnosti má a nebo koupit třeba v AERONu.
Annifry píše:Ono při pohledu na ty předchozí libely-to taky nebude žádná přesnost.
Nevím které libely jsi měl na mysli? Ať se v tomto threadu podívám na kteroukoliv montáž - vždy je to víceméně kvalitně zpracovaný výrobek, ať už vzniklý z přebytečné montáže, nebo určený k zašroubování do montáže. Vždy je ale určený k pevnému spojení s optikou nebo zbraní a je to lepší řešení než dělat rysky na optice a objímce. S prominutím - s takovým přístupem by ani nebyly potřeba montáže na optiku - uděláme rysky, optiku cvaknem do objímek (a nebo přilepíme na žvýkačku) a je vystaráno.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Libely

Příspěvek od PEPAN » 17 pro 2011 12:01

To je úplně hloupý stanovisko, jakákoli z těch pevných montáží jak začne kecat, je to v pytli, a u některých je jasný že to je hned a doštěluj to. ty rysky se třeba nezdaj, ale je to jednoduchý, zaručený a funkční( na libelu to nepoužívam ale vim to). a ty nesmysly se žvejkačkama sis moh ušetřit, to je úplně jiná liga :lol:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Libely

Příspěvek od Marťyn » 28 led 2012 20:10

Tak mi přišlo, že cena libely je moc vysoká, šel jsem do dílny a je to. No teda ještě barvu. :oops:
Přílohy
Kopie - F4.JPG
Kopie - F3.JPG
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Libely

Příspěvek od bimHObim » 28 led 2012 20:52

@ Martyn - chlape, ty jsi me okopcil, ja mam na tu zaklapovaci (kterou beztak nepouzivam :D ) patentove prava :D . http://forum.gunshop.cz/libely-t4605-30.html

muj nazor je, ze ty libely s tou bublinou jsou na houby. nepresne. odkud vim , ze ta libela vubec pasuje? zkuste levnou, treba vyrabovanu z nejakeho vyrobku z obiho porovnat s opravku profesionalni. kdyz u nas monteri montovali nove cnc frezy, tak meli na ustaveni tech stroju opravdu perfektni vodovahy. tak jsem polozil svoji koupenou (extra precizni, misto jednoho eura jsem zaplatil osum :D ) a porovnaval. polozil jsem je na tu samou vyrovnavaci desku a porovnaval. rozdil byl uz v tech ryskach a bublinach. pak jsem jednu stranu te desky - delka 250mm - podlozil vrtackem o prumeru jeden mm. ta jejich reagovala okamzite, ta moje na to prdela.
potom to mereni, soustredit se , aby ta bublina byla opravdu uprostred, pak jeste zamerovat, kontrolni nahled, pak zpatky do puskohledu :-))))) neeeee.
dalsi vec je soucet vsech toleranci na uchyceni. on se vyvrta zavit, udela sroubek s dirkou, do toho se zasune libela , samozrejme ta dirky je vetsi aby tam ta libela vlezla, pak se to zalepi.
ja tem mrcham libelam nijak neverim :D :D :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Libely

Příspěvek od DrobasMirek » 17 úno 2012 09:57

koukám, že tady v tom tématu jediný co nezaznělo je kyvadlo spuštěný z tubusu puškohledu ukazujíc na vyznačený bod na závěru :lol:

teoreticky by to fungovat mohlo ne? když by ten bod na závěru byl vyznačenej ve chvíli kdy byla puška vodorovně :mrgreen:

Obrázek
Odpovědět