Vikendova strelba Hradec Kralove

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Tomayo » 28 lis 2011 11:11

hmmm z HP si to mel celkem daleko :D cca 5minut na kole


Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Tomayo » 28 lis 2011 14:43

sakrys ta myslenka te strelnice me hrozne pronasleduje :idea:

Strisky a upevnovaci pripravky mi udela kamos z nerezu ....jen ty sklopky :? to je darda
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Warthog » 28 lis 2011 15:11

No naše terčíky s povrchovou úpravou "černým pozinkováním" (ať už je to co chce), snášejí dlouhodobý pobyt venku velmi dobře a to i na místech, kde je vrstva trochu narušena dopadem diabol.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Hellboy » 29 lis 2011 00:24

ty jo ty tam chces najemniky jo??a kde budem strilet??:-(((
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Tomayo » 29 lis 2011 00:46

neboj se vlka nic uz je to vyresene :wink:
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
xvvirago
Příspěvky: 41
Registrován: 01 říj 2010 11:27

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od xvvirago » 29 lis 2011 08:25

....jooo nad střelnicí jsem snil taky ......sklopky , terče popř. Něco jako taktická malorážka , ale s větrovkama , ztroskotalo to nad místem kde to udělat ..... :?
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Jabberwocky » 29 lis 2011 09:03

Sakra, ale něco jako TM nebo MO s větrovkama, to by nebylo vůbec špatné. To by bylo nul :-)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od JR » 29 lis 2011 11:03

Něco jako MaO s větrovkama vůbec nejni špatnej nápad, už sem nad tim taky uvažoval. Ale pokud by se to udělalo podle jejich pravidel, byla by to stejná sterilní nuda, jako na střelnici. S větrovkama by se tahle soutěž dala dovíst k dokonalosti, právě díky tomu, že by se mohla dělat v přírodě, s přesunama, z různejch poloh, do různejch směrů kvůli větru, s různym převýšenim a taky na různý vzdálenosti. By mě zajímalo, kolik lidí by mělo zájem.
xvvirago
Příspěvky: 41
Registrován: 01 říj 2010 11:27

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od xvvirago » 29 lis 2011 11:45

.....pravidla i disciplíny by nebyl problém upravit .....
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Tomayo » 29 lis 2011 21:34

JR píše:Něco jako MaO s větrovkama vůbec nejni špatnej nápad, už sem nad tim taky uvažoval. Ale pokud by se to udělalo podle jejich pravidel, byla by to stejná sterilní nuda, jako na střelnici. S větrovkama by se tahle soutěž dala dovíst k dokonalosti, právě díky tomu, že by se mohla dělat v přírodě, s přesunama, z různejch poloh, do různejch směrů kvůli větru, s různym převýšenim a taky na různý vzdálenosti. By mě zajímalo, kolik lidí by mělo zájem.

ja jsem pro kazdou spatnost :)

Mozna bych jeste usporadal takovou malou sneznou revue :) kdyz mi nekdo zapujci sklopky.... trat pripravim predem a pak uz budeme jen strilet...pokud teda nenapadne do druheho dne 30cm snehu a sklopky budem vyhrabavat lopatou ,ale neni problem je pridelat na stromy

Kolik lidi by se melo zajem se zucasnit snezne sklopky :D :?:
videl bych to nejspis nekdy mezi svatky
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
flysquad
Příspěvky: 74
Registrován: 20 črc 2011 20:57

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od flysquad » 29 lis 2011 22:37

já se hlásím dobrovolně :-)
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od PEPAN » 30 lis 2011 00:52

Nějaký taktický vychytávky jsem chtěl vnést i do český sklopky, ale je to bez odezvy, mě se ten nápad hrozně líbí, ale nějak se mi zdá že není zájem, nebo spíš nemam talent někoho přesvědčit..
na sněžnou sklopku se dobrovolně hlásim :D
Ale pokud by se to udělalo podle jejich pravidel, byla by to stejná sterilní nuda, jako na střelnici
chce to obě soutěže vyzkoušet, zejména zimní srandamač MaO- bohužel jedinkrát co jsem je navštívil, a chalange cup TM (srandamač TM) o sterilní nudě nemůže být řeč.
Sterilní je dle mě soutěž až když účastníci zapomenou že si přijely hlavně zastřílet, ono je to tak nějak se všim..
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od markr.5 » 30 lis 2011 03:10

já si myslím, že by zájem o nějakou další soutěž určitě byl. nedá se počítat ze začátku s návštěvou jaká je na srazech, ale dle mého odhadu by se nějakých 15-20 střelců sešlo... stejně by to byla paráda, ob týden mít nějakou střeleckou soutěž. mě ten měsíc mezi srazama přijde vždycky šíleně dlouhej :D
já už tentokrát taky konečně dorazím. budu týden předtím papat citróny, aby mě zase v sobotu nesklátila horečka :P, takže na sněžnou sklopku se mnou počítej.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od JR » 30 lis 2011 11:29

Sterilní tu soutěž dělá to, že se musí střílet na střelnici a ta má svoje pevný pravidla. Střelnice má rovnej terén - nedá se střílet přes horizont, z kopce, do kopce - to mění balistickou křivku a je to zajímavý zpestření, střílí se tam pouze jednim směrem (to je blbý kvůli větru - při různejch stage fouká stejnym směrem, pokud se často nemění - a taky kvůli neměnícím se světelnejm podmínkám (proislunce apod)), dál se tam nedá střílet například ze stromu, z auta nebo závěsu na laně, nebo z díry v budově, nedá se tam střílet skrz vymezenej prostor, kterej ti v lese udělaj stromy a větvičky, nedaj se mezi stage dělat "zajímavější" přesuny. Dál střelnice maj omezenej prostor - většinou 50 metrů, ale já bych chtěl v soutěži střílet i dál, do dejme tomu 100 m - a hned mě napadá další věc a to odhad vzdálenosti - na 50m střelnici budete odhadovat vzdálenost pouhym okem, je to daný tim, že tam ať chceš, nebo nechceš maj vyznačenejch minimálně 25 a 50 m a to je pak jednoduchý. V přírodě je to daleko složitější. Já bych osobně byl pro zalepení paralaxy neprůhlednou páskou a odhadování přes mildot. - to je v kostce to, co mě teď zrovna napadlo. Ináč co se týká rozmanitosti terčů, tak ty maj zajímavý, ale já bych šel ještě dál. Nestřílelo by se na černobílý figurky, ale na fotografie, kde by byl například paroubek v davu lidí a úkol by zněl zastřel paroubka, přičemž hlava dejme tomu za 3 body, tělo za bod a střelba do ostatních přítomnejch za mínus 2 body. Další co mě napadá sou flinty některý na MaO maj tušim i 7 kilo a trochu mi to už v některejch disciplínách připomíná benchrest, ale v přírodě by se s takovou zbraní pohybovalo těžko.

Pokud máš nějaký taktický vychytáfky, tak mi je písni, můžem dát nápady dohromady. Do FT asi taktický vychytávky neprojdou, protože to střílí široký spektrum střelců, kdežto tadle soutěž by byla jen pro fajnšmekry s vyšší úrovní znalostí - teda pokud se chtěj v tý soutěži chytat... Takže se nepředpokládá nějaká masivní účast.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vikendova strelba Hradec Kralove

Příspěvek od Warthog » 30 lis 2011 16:55

Pro zimní sklopku jsem rozhodně všemi deseti. Pokud zase bude tolik sněhu jako v loňském roce, mohlo by to být dost veselé.

Pokud jde o ty další soutěže, tak něco už připravujeme na jaro, víc informací by mohlo být po Novém roce. Je tam i pár věcí, inspirovaných vzdáleně zmiňovanými malorážkovými soutěžemi.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět