Policie v Nuslich zastrelila muze, ktery vyhrozoval sousedum

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 23 lis 2011 23:17

Kubajzz: Odpovez mi prosimte na otazku tykajici se tohohle tvojeho vytvoru
Kubajzz píše:Ono namíření zbraní nemusí znamenat útok, dokonce bych řek, že v drtivé většině případů neznamená.

Nedá se jednoduše říct Namíří-Vystřelím.
Ted mi rekni, jestli tohle rikas, protoze to tak v nasem babanistanu podle tebe funguje a nebo proto, ze s tim snad souhlasis?!? Ja totiz nemuzu uverit, ze by si snad tohle nekdo fakt myslel...

Jedna vec je mit zbran a vyhrozovat (coz samo o sobe je Tr.c. - nebezpecne vyhrozovani) a druha vec je zbran na nekoho namirit. To druhe je proste stav, ktery TZ oznacuje jako primo hrozici utok! Ja mam na zaklade paragrafu o NO pravo se branit proti primo hrozicimu utoku na zivot. Kdyz nekdo na nekoho namiri zbran, jde proste do tuhyho a obrana i smrtici silou je naprosto v poradku. Muj nazor na vec je takovej, ze pokud nekdo souhlasi s tim, ze manik, kterej sunda jinyho za namirenou maketu pistole, by mel jit do vezeni za zabiti z nedbalosti, je uplne obycejnej debil...

Namirena zbran je tim predposlednim stadiem na ceste k zabiti nekoho. Dalsi stadium uz je smrt/tezke zraneni. Pokud nekdo zajde az tak daleko, ze na nekoho namiri pri sve trestne cinnosti (at uz nebezpecne vyhrozovani jako manik v nasem pripade, nebo loupez/kradez/znasilneni) zbran, pak je naprosto v poradku, ze je obrancem zastrelen. Obrance uz z principu nema povinost koumat, jestli jde o maketu nebo ne, protoze to v mnoha pripadech lze rozeznat jen blizsim prozkoumanim zbrane a to nelze v danou situaci riskovat, protoze nasledek chybneho predpokladu makety by byl fatalni!

Ty si vazne myslis, ze kdyz me nekdo ohrozuje pistoli, tak ja nemam pravo strilet, protoze by to mohla bejt celokovova airsoftka? Prosim o primou odpoved ano nebo ne...


člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Kubajzz » 23 lis 2011 23:21

Tak tak, pokud to bylo podle verze od Bradka, tak je to OK.
Ale ta verze taky může být Ukecali jste mě, tak já se teda vzdám, tady si vemte tu pistoli, stejně je to atrapa - A nějaký Rambo udělá BUM - On na mě mířil - Můžu už si udělat na pažbu zářez?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Kubajzz » 23 lis 2011 23:30

Self-Def-Enthusiast píše:...
Ty si vazne myslis, ze kdyz me nekdo ohrozuje pistoli, tak ja nemam pravo strilet, protoze by to mohla bejt celokovova airsoftka? Prosim o primou odpoved ano nebo ne...
Ano, to si vážně myslím. A jestli si to ty nemyslíš, tak máš problém rozlišit co je to KN a NO, případně neschopnost porozumět psanému textu.

Například já jsem byl několikrát ohrožen, když na mě někdo mířil na střelnici.
Stejně tak tě ohrozí dědek co na tebe namíří a řve: Vypadněte z mého pozemku!
A nebo čtrnáctiletý retard s airsoftkou v lese.
A dalších tisíc příkladů.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 23 lis 2011 23:55

:lol: Ty jsi vazne pripad, prosimte. Na tobe je totiz videt, ze strasne rad jen delas vlny, nic vic. Kdyz na tebe 14letej retard namiri v lese airsoftku, tak je jasny, ze ho nebudes strilet. Stejne tak nebudes strilet, kdyz dement na strelnici neopatrne zachazi se zbrani. Kdyz te nekdo vyhazuje ze svojeho pozemku se zbrani, je to totez. Tyhle pripady se resi jinym zpusobem, to je prece samozrejmy.

Myslici clovek automaticky predpoklada priklady, kdy je jasnej zlej umysl cloveka, kterej tou zbrani miri. Tady se bavime o tom, ze policajt mel duvodnou obavu o zivot a strilel na cloveka, kterej se projevoval agresivne a vybehl na hlidajici fizly se zbrani v ruce ... a ty prijdes s prikladem 14 letyho airsoftaka v lese prosimte... :roll:

Myslim, ze tvuj dlouhodobej pristup o tobe dost vypovida... hadas se za kazdou cenu klidne i o vecech, ktery nikdo prece nezpochybnuje, dej se trochu do kupy prosimte... :roll:
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Lachtan » 23 lis 2011 23:57

Nebyl jsem tam, takže nemíním soudit a ani se neodvažuji tvrdit, že vím jak se to semlelo.

tady kopíruji komentář z debaty pod článkem:
"Martin Kulička, Praha
Úterý, 22.listopadu 2011, 15:43:43 | Souhlasím | Nesouhlasím | +96

To snad není pavda! Co je tohle za sku.vený tát. Mám kamaráda policajta, který tam byl. Ten frajer vyběhl z bytu a řval na policajty tak pojďte vy mr.ky.
Určitě mě zase zablokují, ale tohle jsem napsat musel."


Je to sice JPP, zkusme si představit, že to třeba takhle bylo :wink:

Kubajzz
- sorry, ale mám pocit, že srovnáváš nesrovnatelné... :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Kubajzz » 24 lis 2011 08:16

2Self-Def-Enthusiast:
No vidíš, už tvrdíš to, co celou dobu i já - že záleží na situaci. :D
Tady lidi místo aby používali mozek furt hledají nějaký manuál nebo co, něco jako odškrtám si pár hesel, a když to vyjde tak zmáčknu spoušť. Ale takhle to nefunguje.

2Lachtan:
Ale já nic nesrovnávám. Pokud toho chlapa policajti zastřelit museli, tak v tom nevidím žádný problém. Jenom jsem reagoval na ty zjednodušené pohledy. Navíc vím, že když napíšou v novinách, že se něco stalo, tak to ještě neznamená, že se to nestalo úplně jinak.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 24 lis 2011 09:24

Nikdo tu zadnej manual s heslama nehleda. Kazdej totiz v reakci na pripad proste jen rika, ze na namirenou zbran je odpoved strelba. Vsichni pritom automaticky predpokladaj pripad, kterej je tak jasnej, jako byl ten policajtuv. To jen ty zas musis prijit a stavit se proti, abys na konci alibisticky rekl, ze nikdo nezminil, ze muzou bejt i vyjimky. No ja ti neco povim - nikdo to nezminil, protoze je to samozrejmy a nikoho snad ani nenapadlo, ze by chtel strilet na 14letyho airsoftaka v lese...

Nejsi blbej clovek, tak ho ze sebe prestan podobnejma akcema delat...
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od _Stalker_ » 24 lis 2011 10:01

Teda neda mi to a musím souhlasit s Kubajzem.

V zakone nikde neni: "nikdo to nezminil, protoze je to samozrejmy"
Neexistuje nic co je samozrejme, ano da se neco predpokladat.
Ale hned by me napadl pripad, jak si kracim s rodinou po lese v Milovicich.
Jsem uspesny podnikatel co ma samozrejme nepratele. A najednou vidim jak par frajeru bezi proti me se samopalama.
Nevim zda by se jich ptal:"panove hrajete airsoft?" A nebo se bal o zivot (je jedno z jakeho duvodu)
vytahl legalne drzenou zbran a zacal strilet.

A argument, ze tam beha dite a hraje si na vojaky?
ZAPOMENTE....jedny manevry jsem zazil jako divak,
Vek byl 15 - 50let!!!
Zbrane nepozante od pravych....modre prilby byly jasne, ale protivnik? Kukly, cerne obleceni a podobne.

Je povinost toho co se tam zrovna prochazi vedet ze si tam "hraji"?

Uzemi na kterem se hralo, bylo tak velike, ze jezdily po silnicich, TATRAMA, BRDM a podobne!


Nic neni samozrejme a proto mame zakony a soudy.
A nekteri z nas zdravi rozum.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od PEPAN » 25 lis 2011 19:55

Vytáhnout na airsofty nějakou prskačku = na 99% nějaké psychické poruše :lol: a asi by se to i mělo řešit odebránim zbraně.
neumim si vysvětlit jak obstát proti několika útočným puškám s jednou pistolkou. Když po tobě někdo půjde, asi to nebude tak snadný
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od PB » 25 lis 2011 23:05

pánové rejpáte se klickem v exkrementu. co se třeba zamyslet nad tím, že se inspekce snaží potopit policajta který použil sl. zbraň v učebnicovém případě. nevím čeho chce dosáhnout, zřejmě aby vyměnili pistole za rákosky, nebo mu jen chcou zničit život. je mi to záhadou.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Kubajzz » 25 lis 2011 23:34

Učebnicový případ? Tys tam byl nebo jsi to četl v novinách?
Mi je zase záhadou, jak lidi dokáží dělat závěry aniž by o tom cokoliv věděli.

Ono jaksik žijeme v právním státě, ono jaksik tady nemáme gestapo, takže ono jaksik nestačí, když se pár policajtů domluví, že se měl nějaký člověk zastřelit a tím pádem je to vyřešeno.

Ta inspekce u policajtů není jenom tak, co chvíli se dozvíme, že policajt vyloupil banku nebo byl členem bůhvíjakého gangu nebo kolik vzal úplatků... Kdyby ta inspekce nebyla, tak si policajti dělají co chtějí.
Takže podle mě je jenom dobře, že to vyšetřují. A jestli zjistí, že ten policajt střílel oprávněně, tak budu jenom rád. A jestli to byl nějaký kovboj, co byl nadržený někoho zastřelit, tak musí být potrestán, to je bez diskuze.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od WohlmuthOta » 25 lis 2011 23:41

Dneska jsem koukal na zprávy v bedně a mj. se tam hovořilo o inspekci, koho všeho a jaké složky vyšetřují. Zaznělo tam že samotná Inspekce vyšetřuje korupci apod. uvnitř inspekce. Může mi někdo osvětlit, kdo vyšetřuje případné korupčníky, kteří vyšetřují jiné korupčníky v Inspekci ? :?:
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 lis 2011 00:02

Kubajzz píše:Ono jaksik žijeme v právním státě...
Rád bych sdílel tvůj optimismus, ale práva se u nás obyčejný člověk nemá nárok dovolat.
WohlmuthOta píše:Může mi někdo osvětlit, kdo vyšetřuje případné korupčníky, kteří vyšetřují jiné korupčníky v Inspekci ?
Nechci rejpat, ale ještě jsem si nevšiml, že by u nás měl někdo snahu korupci opravdu do důsledku vyšetřovat. Ano, očas to někdo schytá 'aby se neřeklo' že se nic neděje a jinak se korupce vyšetřuje jen tehdy, když někde něco vyšťourají novináři - jinak ticho po pěšině.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Kubajzz » 26 lis 2011 00:24

Tak to sdílej můj optimismus. Protože kdybychom nežili, tak tě například dav ukamenuje na ulici, protože jsi nesmeknul čapku, případně tě odstřelí policajt, protože nabyde dojmu, že vypadáš stejně jako ten lupič z minulého týdne.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Policie v Nuslích zastřelila muže, který vyhrožoval sousedům

Příspěvek od Anders » 03 pro 2011 14:05

Jak už jsem psal na sousedním fóru. Prostě u nás je možné všechno. Policista prostě střílel oprávněně a inspekce ho jen buzeruje. On by ten policista určitě nestřílel bezdůvodně a pokud na něj agresor namířil, tak už asi težko poznáte jestli chce střílet, zmáčkne spoust a je to. Další věc včera jak PMJ Pha raději nepoužila zbran na toho typka v tom aute a raději použili obusek, super ne? a jejich vyjadreni bylo ze se bali pouzit zbran, tak jako kde to jsme? Další věc známého kamarád elitní policista co každý týden zatýkali (nebudu jmenovat) a dostal se do situace kdy musel střílet a to je moment "že buď a nebo" a vláčili ho po soudech atd.. inspekce ho buzerovala několik let a ten clovek z toho byl psychicky v prdeli.
Odpovědět