Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Varess
Příspěvky: 2
Registrován: 16 lis 2011 19:49

Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od Varess » 16 lis 2011 19:57

Ahoj,měl bych takový 2 otázečky,chodím na střelecký kroužek,mám vlastní vzduchovku takže si ji tam nosím,i když ji mám v pouzdře,tak můžou mi něco policajti pokud mě s ní chytí vzhledem k tomu že mi je teprve 15???Jezděj tady docela často a nevím jestli by jim stačilo vysvětlení že zrovna du z kroužku.Ta druhá je jestli když bych si udělal (nejspíš příští rok) ZP tak k čemu to vlastně je pokud člověku nebylo 18???protože jestli to dobře chápu tak stejně žádný zbraně si nebudu moct koupit(legálně),nebo se pletu???díky za odpovědi


Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od Anders » 18 lis 2011 11:03

No správně by jsi ji měl mít až od 18, dle zákonů. A pokud ti je 15 a měl by jsi doporučení SSK klubu (klubu zabývající se sportovní činností) + doporučení jednoho z rodičů, tak by sis mohl teoreticky udělat ZP sk. B . A to tě opravňuje mít třeba devítku apod. ale nevím teda jak to je se vzduchovkou, která je od 18. Docela komické, že by jsi mohl mít devítku a vzduchovku by ti nedovolili. ale realita je uplne jina pokud by jsi mel ZP a mel by jsi vzduchovku u sebe tak si myslim ze by te policajti nechali :-D.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od WohlmuthOta » 18 lis 2011 16:26

Ano komické to je velice, podle zákonů jsem dělal ZP v 16 letech a v 17 jsem měl zbraně kat. B a C psané na mě (taktikala, devítku atd). Ovšem vzduchovku kategorie D jsem vlastnit nemohl. :lol: :lol:
Varess
Příspěvky: 2
Registrován: 16 lis 2011 19:49

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od Varess » 18 lis 2011 19:43

:D ,tak to je teda něco,když si ponesu s ZP vzduchovku a za pasem devítku tak mi něco můžou jen za tu vzduchovku,tenhle stát :D Jen tak,počítá se k ZP i střelecký kroužek(registrovaný či jak se to v tom případě dělá a pod ddm)???nebo bych musel dojíždět někam na střelnici,k tomu se váže další malá otázečka,můžu chodit někam na střelnici i bez zp???budou mi tam pučovat i zbraně jiné než jen vzduchovku??? Omlouvám se za svoji neznalost ale dřív jsem jen střílel a o takové věci se nezajímal takže nemám ponětí co a jak okolo těchhle věcí chodí
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od WohlmuthOta » 18 lis 2011 20:22

Abys dostal ZP je nutná znalost zákona o zbraních (119/2002 Sb.), takže si ho prostuduj a pak případné nejasnosti poukazuj. Většinu věcí nalezneš tam, je to lenost si to nenajít sám. 100% otázek v posledním příspěvku najdeš v zákoně.
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od BENNY » 19 lis 2011 10:29

A kdo říká že by se to mělo nosit v obalu na vzduchovku? Můžeš to přece dát do nějaké vhodné krabice. Nebo to můžeš nosit ve futrálu na basu. :lol:
Hail And Kill !
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od Anders » 19 lis 2011 14:10

a nebo rekni ze mas rybarske potreby a je to :-) . ale rikam pokud te to tahne tak si udelej Becko a mas klid, poldove ti daj pokoj kdyby neco. Jako podle me kdyz by jsi mel v 16 ZP a vzduchovku tak te nechaj byt :-) , jak rikam realita je jina .
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od WohlmuthOta » 19 lis 2011 14:19

No pánové, nenechte se mýlit, když půjdete v 17 do krámu se ZP skup. B, tak jedinné co Vám prodají je krabička LUGERů. Největší sranda je, že by vám neměli prodat ani diabolky, jelikož to spadá do D kategorie :lol:

K tomu přenášení vzduchovky, když jsem byl ještě v začátcích, tak si vzpomínám že jsem nějakou slávii 620 přenášel přes město stylem natažení 2 opravdu dlouhých zímních fuseklí z každé strany, vypadalo to komicky, ale zbraň vidět nebyla.
Anders
Příspěvky: 70
Registrován: 03 kvě 2010 21:18

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od Anders » 19 lis 2011 16:13

Bohužel to tak je. Devítky ti prodaj. klidně i 7,62x39 proc ne, na to Béčko si koupis defakto co chces a diabolky ti neprodaj :DDDD. Ale ja si myslim ze jak by si vytahl ZP ze by ti to prodali.
Bohuš
Příspěvky: 1
Registrován: 30 bře 2012 18:33

Re: Co policajti na vzduchovku v 15-ti,...

Příspěvek od Bohuš » 30 bře 2012 18:45

Nebudu zakládat nové téma tak to hodím sem.Můžu si koupit na ZP kategorie B kosu dokud mi není 18?Někdo píše že ano někdo že ne tak jak to teda je?
Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely nabývat do vlastnictví, s výjimkou koupě, a držet pouze se souhlasem zákonného zástupce; tuto zbraň nebo střelivo smí používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem.
Podle tohoto jsem pochopil že koupit si ji nesmím ale když ji na mě někdo přepíše tak ji vlastnit můžu.Chápu to správně?
Odpovědět