Vetrovky + pumpa...

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
picolloo
Příspěvky: 87
Registrován: 04 led 2009 10:57
Bydliště: okres Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od picolloo » 01 úno 2009 15:41

nechá se použít potapěčská lahev? co měli vojáci myslim že byly 2 vedle sebe kousek od nás je vojenskej výprodej a tam je maj nevim jestli abych je mohl nechat naplnit nanich mit platnou tlakovou zkoušku?


Gamo CFX,SUHL310,LOV21
Lens
Příspěvky: 63
Registrován: 01 úno 2009 00:20

Příspěvek od Lens » 01 úno 2009 15:48

Uvažoval sem o vjetrovce S200.Když jsem sháněl tyhle 2 flašky,tak maj prej blbý závit.
picolloo
Příspěvky: 87
Registrován: 04 led 2009 10:57
Bydliště: okres Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od picolloo » 01 úno 2009 16:01

možná by se nechala vysoustružit nějaká přechodka nevim jestli to má cenu kupovat aby mně z tim potom v linde nebo někde jinde nevyhodily :roll:
Gamo CFX,SUHL310,LOV21
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 01 úno 2009 19:08

2 picolloo: vojenský dvojče, ventil Linde DIN, hadice, vše od Alexxxuse

http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=367427
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 01 úno 2009 21:28

Picolloo, tyhle dvoulitrovky snadno seženeš i zdarma, ale vzhledem k tomu, co stojí odborná demontáž, vyčištění, vybavení odpovídajícím ventilem a tlaková zkouška, vyplatí se to koupit od Alexxxsuse.

Důrazně NEDOPORUČUJI v tomhle COKOLI dělat doma na koleně. Je to opravdu hodně tenký led. Já mám vše komplet originál, testované a prověřené provozem včetně přepouštěcího (rychloplnění) adaptéru a stejně z toho mám pořád trochu strach. Není to žádná legrace.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
picolloo
Příspěvky: 87
Registrován: 04 led 2009 10:57
Bydliště: okres Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od picolloo » 05 úno 2009 15:40

asi jo do tohohle bych se nepustil mám se rád než aby mi to utrhlo ruce ted mám zálusk na FX Honsoon uvidim jak to dopadne a potom bych se s nim skusil domluvit 8)
Gamo CFX,SUHL310,LOV21
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Větrovky - plneni

Příspěvek od AntonČechov » 15 bře 2011 09:12

Panove, S.O.S. Mam uplne noveho Maraudera .22 a plnou potapeckou 2L lahev se stlacenym vzduchem, ale nemam ani rychlospojku ani redukci - proto nalehave hledam v Brne a blizkem okoli zkuseneho majitele teto zbrane,
ktery mi nazorne ukaze co a jak, s tim ze vsechno potrebne u sebe ma. Rad bych to bral posleze jako zacat k vzajemne prospesneho seznameni. Nevtiram se , budu vdecen i za pouhou istruktaz, klidne s financni odmenou dle domluvy .
Ted vazne - dnes 15.03. od 15 hod. budu v centru Brna, jsem autem. Dekuji kazdemu kdo bude mit zajem.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od cover72 » 14 lis 2011 21:35

Ne úplně příjemně mne překvapilo, jak rychle mizí vzduch z dvoulitrovky. U Alexxxuse jsem to kupoval se zhruba 280 bary, 4x jsem dofoukl Maraudera (z 2000 na až 3000 psi) a už to nezvládlo naplnit na více jak 2700psi, což je horní ideální tlak. Jelikož mám málo času a nechce se mi každou chvíli tahat k potápěčům, zachtělo se mi pumpy - když dám doma po návratu 20 ran, tak si 40x pumpnu a mám to doplněno. Účinnost 100 pumpnutí na 1000psi, to pro pár plinknutí není problém.

Jenže jsem opatrný, takže mám zase kupu otázek.

1) Co vlhkost? Např. Benjamin hand pump nemá filtr vlhkosti; hrozí bez něj zreznutí kartuše větrovky? Podle zkušeností majitelů v sobě pumpa od Benjaminu kumuluje neuvěřitelné množství vlhkosti a svinstva a skoro se zdá, jako by měly interní lapač vlhkosti; to do kartuše přirozeně nechci.
Je to s vlhkostí lepší, když má lapač vlhkosti - nějaké ty ubrousky - nebo přímo takovou tu litrovou "baňku", skrze kterou se vzduch prožene a vlhkost absorbuje, nebo do kartuše žene vlhkost každá pumpa? Proč? A pokud ano, pak jak to, že to neplatí pro tlakování potápěčských lahví? Respektive - nedá se řešení, zabraňující hnaní vlhkosti do plnění potápěčských lahví, "naroubovat" i na ruční pumpu?
2) spolehlivost - lidi z Marauderairrifle mají zkušenosti, že se pumpa po pár měsících rozbije tak, že neumožňuje zvednout rukojeť - pumpa vytvoří vakuum, které člověk přirozeně nezvedne a musí se buď reklamovat, nebo vyměnit těsnění:
http://www.marauderairrifle.com/forum/v ... f=19&t=287
http://i823.photobucket.com/albums/zz15 ... asics1.jpg
Takže "origo" pumpu od Benjaminu (ve skutečnosti od Sun optics) asi ne. Někdo vychvaloval ruční pumpu od FX, která prý vydržela 10 let, ale jiní zase tvrdí, že pumpa od AirForce a Benjaminu je ta samá a dobrou vyrábí jen Hill - a potvrzují to rozebráním obou pump: http://i262.photobucket.com/albums/ii93 ... gen002.jpg
Toto by měly být ty slabé články:
http://i262.photobucket.com/albums/ii93 ... acomun.jpg
3 Jelikož je tolik chvály na pumpy od firmy Hill a firma jako jediná přímo vybízí uživatele i k rozebrání a poskytuje doživotní záruku (což je indikátor, že to postavili kvalitně, když svému produktu tolik věří), kloním se k Hill čím dál tím více. Netuší někdo, o jakou z jejich pump jde a která je kompatibilní s Marauderem? Hill Mk.3, nabízený na Pyramidair? Nemá s tím někdo zkušenosti?
4) Dále k pumpě od Hillu patří - zřejmě chemický - odvlhčovač po 7USD/kus; tuší někdo, jak dlouho vydrží?

Zajímá mně hlavně ta vlhkost. Jsem si schopný a celkem i ochotný selhat leccos, ale samozřejmě naprosto nemíním riskovat poškození větrovky.
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od marezin » 14 lis 2011 21:49

no já mám pumpu od benjaminu zhruba rok a nedavno mi tam odešel ten malej okroužek na zpětným ventilu,cena dvě koruny výměna čtvrt hodky,myslím si že ty okroužky se daj všechny sehnat běžně u nás a to je asi to co tam nejvíc odchází,jinak je pravda že když jsem pumpu rozebral tak na dně byla ,řekl bych tak menší lžička vody,je jasný že když stlačuješ vzduch pod tlakem tak se voda tvoří,proto se snažím foukat,,v místnosti kde je sucho nebo venku když je sucho,určitě když budeš foukat treba dneska za mlhy tak vody tam budeš mit určitě dost,,,těžko řict jestli ten trošek může mit vliv že by uvnitř něco zarezlo..
Taipan II +MTC Viper Connect 3-12x32 AMD
HW 100s+Hawke 8,5x25-42
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Warthog » 14 lis 2011 21:52

Hele kdybys bydlel někde na samotě u lesa a do nejbližší plnírny to měl 50 km, tak to chápu. Ale mohu-li Ti radit ve Tvé stávající situaci, tak se na pumpu vykašli a radši si kup lahev třeba 7 litrů/300 barů.

Ona ani ta dvoulitrovka by neměla být taková hrůza - když Ti ji naplní poctivě na 300 barů, tak bys měl Maraudera naplnit cca 7 x. A na kolik ran Ti vystačí jedna kartuše?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
karel65
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2009 22:12

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od karel65 » 14 lis 2011 22:12

Souhlas s Warthogem. Také jsem měl jen 2 l láhev a málem jsem se bál si jít s Marauderem zastřílet, protože příště už nenatlakuji tolik kolik je potřeba a zbraň nebude v pohotovosti. Pak jsem si dopředu k letošním vánocům koupil za 6000 Kč 10l 300 barovou láhev a tento problém už neznám. Láhev mi plní za 150 korun. To se snad vyplatí i při 50 km do nejbližší plnírny. Při troše hledání najdeš někoho kdo plní podstatně blíž. A ta cena těch pump!
HW 100S 4,5 mm + Falcon Menace 4,5-18x56
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od cover72 » 14 lis 2011 22:55

Mně šlo hlavně o to, že s pumpou bych si mohl dovolit "plýtvavé" doplňování po doslova pár desítkách ran a nemusel mít výčitky svědomí, že na odpuštění z natlakované hadice padne stejně vzduchu, jako ho naženu do kartuše. Prostě mít domácí plnění jen za cenu počáteční investice (a mít dobrý pocit z téměř absolutní soběstačnosti provozu).

Ale je fakt, že asi stejného výsledku půjde dosáhnout regulátorem a velkou tlakovou nádobou - i když s tou by zase byl docela masakr se tahat (pokud se na ně nedělá něco jako popruh).
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od marezin » 14 lis 2011 23:04

já sem si koupil pumpu presně z toho důvodu,nemám možnost plnění do 50km na 300,taky neplněj všude a když někam jedu nemusim se vláčet s bombou , a během chvilky mám nafoukáno ,taková dřina to neni..ale je pravda že ta cena za pumpu je dost peněz,ale popravdě mě to vyhovuje víc než se starat o flašku.
Taipan II +MTC Viper Connect 3-12x32 AMD
HW 100s+Hawke 8,5x25-42
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od Lukáš » 20 lis 2011 17:24

problémy na sebe dlouho nenechali čekat, pumpa banjamin je zralá na rozborku a zřejmě výměnu těsnění, nechci se srát s reklamací, buhví jak dlouho bych čekal z pažby vyřízení.Kluci tady někde psali, že jde rozborka v pohodě zvládnout akorát sehnat vhodné ókroužky je občas pakárna.

ted jsem našel ještě toudle video:

Uživatelský avatar
ufounekk
Příspěvky: 123
Registrován: 15 led 2012 20:45

Re: Větrovky + pumpa...

Příspěvek od ufounekk » 23 bře 2012 22:22

Žádám o pomoc, při prvním pumpování mé první větrovky :roll: přes quick fill adapter pumpou evanix mi po natlakovani na cca 180bar nešel adapter odpojit od pušy. Chvíly sem se trápil a pak pořádně zabral a malem sem se po.... :lol: ovzala se rana :shock: asi dělam něco špatně, co :?: :?: :?: díky za případnou radu
FWB 800 FT basic, burris
BSA R10 mk2, MTC Viper

N = R * fp * ne * fl * fi * fc * L
Odpovědět