Obranna zbran ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno

Ideální ráže na skryté nošení pro sebeobranu ?

.22 lr
8
4%
6.35 mm Browning
1
0%
7,65 mm
16
7%
.380 Brownig krátký
14
6%
9mmM
24
11%
9 mm Luger
63
28%
.40 Smith and Wesson
24
11%
.357 SIG
4
2%
.45 ACP
45
20%
10 mm AUTO
3
1%
45 GAP
3
1%
.44magnum
8
4%
.500sw
9
4%
 
Celkem hlasů: 222
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 09:08

Takhle to nefunguje Kubajzz :) To se rozhodne nescita - kdyz mam sanci 1% a 100 pokusu, tak to neznamena, ze mam vlastne 100% sanci, ze se mi tou jednim z tech 100 pokusu povede.

Udelame malej pruzkum.

V roce 2010 bylo zjisteno 203 717 majetkovych trestnych cinu. Nasilnych trestnych cinu bylo 18 073, mravnostnich trestnych cinu bylo 1 811. To mame dohromady 223 601 tr. c., ktere jsou pachany na jednotlivci (hospodarske tr.c. apod. zamerne nezahrnuju). Mas tady 1/4 milionu trestnejch cinu mezi 10 000 000 obyvatelema behem jednoho roku. Kdyz vyloucime vylozene maly deti, ktery jeste nechodi samotne, tak se to rozptyli mezi rekneme 8 500 000 lidi. To mas kazdej 38. clovek se stal obeti tyhle tr. cinnosti. Pravdepodobnost, ze se stanu obeti takovyho cinu za rok je tedy 1:37. Coz jsou necely 3% sance za rok. Dobra, sypu si popel na hlavu, 1% za den byl spatnej odhad. Presto pri nejakych 60letech zivota (prvnich 10 let zamerne nepocitam) vlastne 60x riskujes 3% sanci. Vazne si myslis, ze je to tak nemozny? Ja ne a osobni zkusenost me tak uz i poucila.

EDIT pro Bigglese:
Biggles píše:Je tedy zbytečné zkoušet vyzkoušené a místo toho je lepší si vybrat z ověřených ráží tu "nejsilnější" použitelnou..........a taky s ní trénovat, protože dělo s kterým netrefím stodolu je mi taknějak k ničemu :wink:
coz je tak nejak presne to, co jsem doporucoval ja. Trenink je samozrejmosti. Clovek by mel navstivit alespon ten zakladni kurz obranny strelby a pak pravidelne trenovat to, co se tam ucil. Snazivci a zajemci si pak prilepsi dalsima fintama z vyssi divci. Malem to se mnou svihlo, kdyz mi prodejce v Moste rikal, ze mu prisli lidi, ktery si koupili kver na obranu a k tomu jednu krabicku streliva.... a jeste prskali, ze 50 naboju je moc, ze to prece nebudou nikdy potrebovat. :?


člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 09:52

Hehe, vrať se zpátky na základku. :lol: To se učí tak v páté třídě.
Když máš šanci 1:100, tak ze sta pokusů jednou vyhraješ.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 09:58

No mozna ze ze zakladky ti to pani ucitelka vysvetlovala takhle ale neni to pravda.

Zakladni fakt je takovej, ze mas-li 1% sanci a 100 pokusu, tak mas proste 100x jednoprocentni sanci. Rozhodne nemas 100%. Tomu, co predvadis, se rika omyl hazardniho hrace, kterej predpoklada, ze kdyz ted 5x za sebou padla v rulete cervena, tak ted uz musi prece padnout cerna, tak to ale nefunguje.

Statisticky se pri 20 000 pokusech a sanci 1% skutecne predpokladanej jev projevi zhruba 200x, ZHRUBA je ale to dulezity slovo. Pokud si vazne myslis, ze pri sanci 50% ze padne v rulete cervena, bude skutecne ze 100 pokusu 50 cervenych a padesat cernych, tak by ses na tu zakladku mel vratit ty.

A mimochodem, ta sance 1% byla prehnana, to jsem psal uz v predchozim prispevku. Porad mas sanci 3% rocne a to zanedbatelny neni.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 10:21

Stokrát jednoprocentní šance je 100% jistota. Ty jsi asi v matematice pozor nedával. :wink:

Ty tvé 3% ročně neznamená nic jiného, že máš šanci jednou za 13 let se stát obětí trestného činu, co jsem koukal z čeho jsi vycházel. Tedy například, že ti ukradnou rádio nebo že přejedeš chodce. A v tom ti asi nošení zbraně nepomůže. :)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 10:31

Ty jsi se asi zblaznil ne? 100x1 =100, to je pravda. Jenze 100x 1% sance nerovna se 100% jistota, ze se povede.

Nasilny trestny cin neni prejeti chodce, to je tr. cin z nedbalosti. Samozrejme, ze ne vsechny majetkovy tr. c. vypoctu vyhovujou, radio ale nespada do kategorie tr. c. - to by muselo bejt drahy radio. Tr.c. to je az od 5 000Kc skody. Kdyz Ti nekdo bude z bytu vystehovavat televizi za 15 000, tak si myslim, ze mnoho z nas by zbrani pohrozilo...

Zpatky k pradvepodobnosti. Prohlasit, ze pri sanci 1% a 100 pokusech mam 100% jistotu, ze jednou uspeju, je totalni kravina. Muzes uspet jednou, 3x nebo treba 0x. Mas proste jen a jen 1% sanci ve stovce naprosto nezavislejch pripadu. Zkus si vzit minci a hodit si ji 100x. Pokud mas pocit, ze pokazde bude presne 50 hlav a 50 orlu, pak se pletes.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od mmaass » 03 lis 2011 10:35

Ne ze bych chtel nejak zasahovat do matematicke debaty (ali evedentne zasahuji :D ). Mam statnice z matematiky a musim souhlasit, ze Self-Def-Enthusiast ma pravdu :mrgreen:
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 10:41

Probůh, fakt ti mám vysvětlovat základy pravděpodobnosti a statistiky?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 10:55

No mozna bys mel, abychom videli, v cem delas chybu.

Podle me si neuvedomujes, ze tech 100 pokusu je na sobe totalne nezavislejch. Ze se mi jich ted 99 nepovedlo neznamena, ze se ten 100. v poradi musi povest. To je uplna volovina. Ten 100. v poradi ma sanci 1% stejne jako melo tech 99 predchozich pokusu.

Na tomhle presne projel kamarad v hospode na takovy ty strojem ovladany rulete 500Kc, protoze tvrdil, ze kdyz bude sazet jen na cervenou a pri kazdy prohre zdvojnasobi sazku, tak casem musi vyhrat. Polozila ho serie 7 cernejch v rade....
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 12:00

Ze statistiky počítáš pravděpodobnost, proto vyjdu ze statistické definice pravděpodobnosti.
Tedy výskyt nějakého jevu má svou relativní pravděpodobnost a ta se blíží teoretické pravděpodobnosti v závislosti na četnosti pokusů. A proto čím větší četnost pokusů, tím je pravděpodobnost náhodného jevu jistější. Za předpokladu, že všech výsledků je konečný počet, jsou stejně možné a vzájemně se vylučují.
Tohle je základ celé statistiky.

Pravděpodobnost, že 7x za sebou v ruletě padne červená je 0,78125%. To znamená, že když budeš hrát 1000x ruletu, tak 8x se ti stane, že zažiješ sérii 7 barev za sebou.
Kamarád udělal jenom malý počet pokusů. Se stejnou pravděpodobností mohl vsadit na tu černou a mohl jsi tady psát, že pravděpodobnost nefunguje, protože v ruletě každý vyhraje, stačí jenom dávat prachy na černou. :lol:
Tedy pokud beru, že elektronická ruleta je náhodná záležitost a ne že se to nastavuje podle sázek jako výherní automaty.... :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 12:19

Aha! Tak uz vime, kde je chyba :lol:
Kubajzz píše:Ze statistiky počítáš pravděpodobnost
To je prave ten nejvetsi omyl. Naopak. Statistika vychazi z pravdepodobnosti, nikoliv naopak.

Ten zaklad teda radsi vysvetlim ja.

Pravdepodobnost se pocita na zaklade veskerych moznych vysledku dane akce. Kuprikladu ruleta. Mame tu cisla 0-36, tedy 37 ruznych pripadu, ktere mohou nastat. Pravdepodobnost, ze padne kuprikladu cislo 5 je tedy 1 ze 37 pripadu. Muze padnout kterekoliv cislo (37 moznosti) ale jen pri jedne vyhraju (proto 1 ze 37). Pravdepodobnost vyhry pri sazce na petku je tedy 1:36 (protoze 1 pripad vyhry + 36 pripadu prohry).

Tohle ovsem plati pro kazdy pokus hozeni kulicky do rulety zvlast. Kazdy pokus je nezavisly a kazdy ma sanci presne 1:36.

Statistika se potom tedy odviji od realneho vyvoje situace. Udelam priklad s tou minci, to pro tebe bude jednodussi. Mince ma 2 strany. Pokud sazim na orla, mam sanci 1:1 ze vyhraju. Kdyz budu hazet minci 100x, pri kazdem hodu mam sanci 50% na vyhru. Pokud ji hodim opravdu 100x, nikdo mi nezaruci, ze to bude opravdu 50 hlav a 50 orlu. Muze to dopadnout tak, ze to bude treba 48 hlav a 52 orlu nebo dokonce treba 40 hlav a 60 orlu. Pokud by se tak stalo, statistika by dopadla tak, ze padlo 40 hlav ze 100 a tim padem je pravdepodobnost padu hlavy 40%, coz neni pravda. Pravdepodobnost je, byla a bude 50%, jen to proste tak nahodou nedopadlo.

Statistika jen zaznamenava skutecny vyvoj veci tak, jak se stal. Cim vyssi pocet pokusu, tim vice se bude statistika blizit puvodne spocitane pravdepodobnosti. To ale neni proto, ze by mela tak magickou moc. Je to proto, ze odchylka od idealniho pomeru obou pripadu tvori pri zvetsujicim se poctu pokusu stale mensi pomernou cast celkove sumy provedenych pokusu. Proto by se pri milionu hodu minci statistika blizila 50% takrka uplne. Je to ale jen proto, ze kdyz bych mel 499 990 hlav a 500 010 orlu, tak tech 10 orlu navic netvori ani 1% celkoveho poctu pokusu, proto to vypada, ze to je presne 50%... chapes?

A praaave proto, pokud mam sanci 1% a 100 ruznych pokusu. Rozhodne nemuzu prohlasit, ze se to na 100% povede. TO je proste blbost. Naopak s kazdym dalsim neuspesnym pokusem mi sance na uspech v nasledujicim jiz zmensenem poctu pokusu klesa, protoze kazdy pokus je nezavisly a kazdy ma jen 1% sanci na uspech.

Shrnuti: Ze statistik se da pravdepodobnost jen odhadovat, neda se z ni vyvozovat. Toto je dano faktem, ze statistika reflektuje realny vyvoj, ktery stoji na pravdepodobnosti. Pokud chci spocitat pravdepodobnost, musim vzit vsechny mozny pripady vyhry a postavit je proti vsem moznym pripadum prohry.

Dodatek:
Kubajzz píše:Tedy výskyt nějakého jevu má svou relativní pravděpodobnost a ta se blíží teoretické pravděpodobnosti v závislosti na četnosti pokusů. A proto čím větší četnost pokusů, tím je pravděpodobnost náhodného jevu jistější. Za předpokladu, že všech výsledků je konečný počet, jsou stejně možné a vzájemně se vylučují.
Zapomnel jsem to demonstrovat na te tvoji definici. Vsimni si vyznamu vyrazu relativni pravdepodobnost a teoreticka pravdepodobnost. Taky si vsimni, ze se pri zvetsujicim se poctu pokusu blizi jedna druhe. To je prave to, co jsem vysvetloval tucnym pismem. Teoreticka pravdepodobnost hodu minci je 50% na orla. Relativni pravdepodobnost vychazi ze statistiky. Pokud by to bylo tech 100 pokusu, bude velka odchylka mezi nima. To proto, ze i jeden orel navic posune relativni pravdepodobnost o cele 1%. Pri milionu pokusu uz se to bude vzajemne blizit, protoze ani 10 orlu navic neposune relativni pravdepodobnost (tedy tu, ktera se pocita ze statistik) ani o 1%.

A proto jsi sam prave dokazal, ze pri sanci 1% a stovce pokusu rozhodne nemam sanci 100% ze prave jednou uspeju...
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 13:48

To jsem vůbec nepochopil, co se mi snažíš říct. Leda, že tvrdíš to samé co já.

Tak když už ses tedy poučil, tak teď mi znova spočítej ten tvůj případ, kdy člověk vyjde s 1% šancí na přepadení 20 000x ven, tak kolikrát ho přepadnou? :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 lis 2011 13:51

Kubajzz píše:To jsem vůbec nepochopil, co se mi snažíš říct. Leda, že tvrdíš to samé co já.

Tak když už ses tedy poučil, tak teď mi znova spočítej ten tvůj případ, kdy člověk vyjde s 1% šancí na přepadení 20 000x ven, tak kolikrát ho přepadnou? :lol:
Tak zrovna od tebe jsem cekal vic... Kdyz nejsi schopen ani porozumet textu, nepoustej se do matematickych debat. Na tuhle ocitovanou otazku jsem uz jednou odpovidal, dal asi debata nema valnej smysl...
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Asot » 03 lis 2011 13:53

monccou píše: Jsou desítky doložených případů, kdy do útočníka vystříleli celý zásobník 9mm Luger a stejně ho to neskolilo. Ano ve většině případů byl útočník pod vlivem drog.
Střela .223 Rem. je konstruovaná jako nestabilní, tak aby při zásahu začala rotovat kolem své příčné osy. V tom je účinost tohoto náboje vůči živé síle.
Dolož mi jediný případ, kdy někdo bezprostředně přežil zásobník 9mm Luger, dále deklaruj o jakou drogu se jednalo, protože neznám mimo alkoholu látku, která by indukovala amokové stavy s absencí vnímání bolesti a potlačovala šokové stavy. Ale ani alkohol nemá tak šílený efekt.. dále definuj co to droga vůbec je.
Ano 223 Rem. je nestabilní, ale až po 200m, na bližší vzdálenost tě to pouze prostřelí. Ano může vzniknout kmitna, ale není nikterak výrazná
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Kubajzz » 03 lis 2011 14:23

2Self-Def-Enthusiast:
No já jsem to právě pochopil tak, že jsi jinými slovy zopakoval to samé, co jsem tady já napsal.

Tak spočítáš teda ten svůj příklad? :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Biggles » 03 lis 2011 14:34

2 Asot:
Tebou doporučovaná 6,35mmBr.: http://praha.idnes.cz/strelec-v-prazsky ... zpravy_cen
Tady 7,65mmBr na fakt drsnou obranu (opětovně tebou doporučovaná): http://forum.mujglock.com/pri-prepade-b ... t5938.html (je tam i odkaz na zdroj).
Práce s hledáním, jenom u nás a v blízkém okolí, na chvilku (a víc mne to nebaví a ani to nepovažuji za nutné). Jestliže si nejsi schopen sám informace sehnat, tak to ve své lenosti nechtěj po ostatních.............
Zamčeno