Obranna zbran ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno

Ideální ráže na skryté nošení pro sebeobranu ?

.22 lr
8
4%
6.35 mm Browning
1
0%
7,65 mm
16
7%
.380 Brownig krátký
14
6%
9mmM
24
11%
9 mm Luger
63
28%
.40 Smith and Wesson
24
11%
.357 SIG
4
2%
.45 ACP
45
20%
10 mm AUTO
3
1%
45 GAP
3
1%
.44magnum
8
4%
.500sw
9
4%
 
Celkem hlasů: 222
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Joezbrna » 31 říj 2011 14:55

Když jde o desetiny vteřiny, tak je dost pozdě začít tahat zbraň.

Stoupni si, jak běžně nosíš, 5m od terče. Za jak dlouho od signálu vystřelíš tak, aby byl v terči na 100% zásah? A když budeš začínat vsedě připoután bezpečnostním pásem, jako v autě? Když se budeš s někým postrkovat, nebo odhánět psa (lze simulovat třeba driblováním míčem)?


Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Biggles » 31 říj 2011 14:58

Myšleno každá desetina dobrá. Mohu tě ujistit, že velmi rád zkouším i jiné varianty střelby než pilování mířenky :wink:
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Asot » 31 říj 2011 15:51

Na silnou obranu a možné skryté nošení 7.65mm Br. Na běžnou obranu a preventivní zcela skryté nošení .22 LR a 6.35mm Br.
Naposledy upravil(a) Asot dne 31 říj 2011 19:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Biggles » 31 říj 2011 16:59

6.35 nebo .22LR? Jako vtip dobrý.........výtečnej stopefekt, na druhou stranu je to MOŽNÁ lepší než nic. Když už se mám s něčím tahat (myšleno se tím nechat omezovat), tak ať to má co možná největší účinek. Dnes už jsou velmi kompaktní zbraně běžně v 9mmBr a dokonce i v 9mmL.........není tedy důvodu šilhat po něčem slabším. Něco jiného to bylo v (relativně) nedávné historii, kdy PPK bylo zjevením a malá zbraň se rovnala automaticky malé ráži.
edit: Právě na zabíjení (nikoli obranu) je ráže .22LR poměrně vhodná, zvlášť, když to má být poměrně nenápadně..........
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 31 říj 2011 17:15

Jak tak koukam, tak asi kazdej, kdo nosi zbran u sebe je podle Asota zabijak. Ted si predstavte, jakej silenec to musi bejt, kdyz nosi prisernou vec jako je 9x19. Pro ilustraci prispevek z tematu o zbranovejch ledvinkach:
Asot píše:Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí.. těch průserů bylo asi málo.. to co by skončilo rozbitými nosy, končí vraždou neozbrojeného.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od dykmore » 31 říj 2011 22:00

Asot píše:Na silnou obranu a možné skryté nošení 7.65mm Br. Na běžnou obranu a preventivní zcela skryté nošení .22 LR a 6.35mm Br.
Můžeš prosím tě vysvětlit blíže ten krásný pojem "preventivní zcela skryté nošení .22 LR a 6.35mm Br."? Já jsem trochu natvrdlý a představuju si ho tak, že s sebou budeš tahat malorážku nebo pidipistolku, abys měl dobrý pocit. Tím pocitem se necháš hezky ukolébat a až před tebe v nějakém zákoutí vyskočí zlý muž, nastane několik možných situací:


1) Zeptáš se ho, jestli je ozbrojený. Pokud ne, jdi na bod 2), pokud ano, jdi na bod 3)

2) Jelikož je neozbrojený, necháš si rozbít nos, protože zastáváš názor, že:
Asot píše:Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí.. těch průserů bylo asi málo.. to co by skončilo rozbitými nosy, končí vraždou neozbrojeného.
3) Jelikož je ozbrojený (a výčitky za vraždu tě tedy budou pronásledovat méně, než kdyby tě neozbrojený chtěl uškrtit kytarovou strunou a ty ho zbaběle zastřelil), vzpomeneš si, že v kapse táhneš malou ráži. Z celé situace jsi teď trochu zmatený - zlý muž je v šeru, nevidíš, jak je velký, co má oblečené. Pozdržíš tedy nějakým způsobem útočníka - hodíš třeba do placu nějaký vtip, zeptáš se ho na odmocninu z 25, nebo nejlépe se prostě a přímo zeptáš na jméno a příjmení, věk, rodné číslo, adresu, PSČ, výšku, váhu a preferovaný sport. V čase, který jsi konverzací získal, jsi zjistil, že: zlý muž je malý, tedy pokračuj na bod 4), nebo že zlý muž je velký, a tedy pokračuj na bod 5).

4) Vidíš, že zlý muž je malý a 10 ran z malorážky, ve stresu přesně umístěných na vitální zóny, ho spolehlivě zneškodní. Pokud by nebyly všechny zásahy smrtelné, policie pak samozřejmě při vyšetřování vezme v potaz, že po první smrtelné ráně jsi ještě ve zmatku střílel dál. Přece by si nikdo soudný nemohl myslet, že smrtelná rána by byla až ta poslední. Nebo jo? Cože, Kriminálka Miami se netočila u nás? A v policejní laboratoři už nepracuje Kůstka? A vyšetřovatelé ani patologové nemají v knihovně kompletního Sherlocka Holmese? Tak v tom případě, TO JE VRAŽDA, NAPSALA!

5) Vidíš, že zlý muž je velký, hodně velký, statečnost a jistá ruka tě opustily a pár náhodných zásahů z malorážky by ho leda tak nasraly. Zde je podle mě klíč k pochopení "preventivního zcela skrytého nošení .22 LR a 6.35mm Br." a jelikož jsi Asot a ne Emil Zátopek, doufám že jsem uhodl řešení, které ti tane na mysli - dušínovsky upřímně mu to všechno vysvětlíš: jak s sebou taháš preventivně zcela skrytě malou ráži, jak jsi měl celou dobu dobrý pocit, jak sis to najednou všechno uvědomil, jak je ti to celé líto, jak nechceš mít rozbitý nos, jak už nebudeš ujíždět na amerických seriálech, jak už si nebudeš hrát na agenta Mossadu, jak jsou ti tvé zuby drahé, jak je tvůj zubař drahý, jak je tvůj mobil drahý, jak se budeš okradený a s nožem v břichu plazit k nejbližší telefonní budce volat sanitku...


Představuješ si to nějak takhle, nebo se naprosto hanebně pletu? :?: :!:
Naposledy upravil(a) dykmore dne 31 říj 2011 22:17, celkem upraveno 2 x.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Danminator
Příspěvky: 32
Registrován: 27 led 2011 20:34

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Danminator » 31 říj 2011 22:14

Asi jsem zaspal dobu, ale jaký je rozdíl mezi silnou a běžnou obranou? Nebo aslespoň, co to je? Rád se učím novým trendům
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od monccou » 31 říj 2011 22:54

dykmore: BRAVO! Chechtám se ještě teď :D Líp bych to nevystih ani svou osobitou jedovatou slinou :wink:

Jinak k hlasování. Volil jsem .45ACP + .40S&W a ptám se proč v hlasování schází .38 Speciál a .357 Magnum? :shock:
Osobně střídam Walther PPK 7,65mm Br. a 2" Taurus .357 Magnum.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od dykmore » 31 říj 2011 23:22

Monccou: :oops: :mrgreen:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od von.raven » 01 lis 2011 12:22

ja nevim jak vy, ale ja jsem z malorazky vysypal uz neco pres 8000 plivatek a ten pocet co selhal me dost presvedcuje, ze pokud neco na obranu, tak jak sem psal vys, nebo cokoliv, ale malorazku NE! Jiste jsou i kvalitnejsi a spolehlivejsi malorazkove streliva, ale v te cene ponesu radsi cokoliv jineho s vice Joulama. Takze zase velikost zbrane a jeji tvar, nez ze Mossad ma toto a ja to dokazu tahat v desetinach sekund s drilem tamto :D
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od palong74 » 01 lis 2011 17:30

nevim proc se tady porad uvadi ze mel Mossad .22 ale ty byli jen pro strelbu v letadle pokud teda byla zapotrebi.a pak jedine k utajenym vrazdam.samozrejme na obranu staci 7.65 a vic to je kazdyho uz vec co nese za zavazi
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od monccou » 01 lis 2011 17:50

K OT problematice Mossadu.
Agenti byli většinou neozbrojeni aby v případě jakékoli prohlídky jejich osoby nebyla odhalena jejich identita a poslání. Byli a jsou cvičeni, tak aby při ohrožení utekli a né se vrhali do přestřelek. Pokud ke konfliktu dojde, používají k boji předměty "denní" potřeby. Takové co nejdou primárně označit za zbraň. Pokud už byli za účelem akce vyzbrojeni, tak primární zbraní byl Walther PPK nebo Beretta 71 oboje ráže .22LR, ale nebyla to jediná střelná zbraň využívaná Mossadu. V současnosti má Mossad ve výzbroji Walther P22.

Jinak mám tucha, že se tu pletou hrušky s jabkama. To že nějaká vládní složka používá tu a tu ráži, ještě neznamená, že je vhodná pro obranu občana. Je velký rozdíl mezi ráží služební a obranou. Například KGB, dnes FSB, používá pistole PSM ráže 5,45x18mm R. Účinek tohoto náboje proti neprůstřelným materiálům je obdivuhodný, ale pro účel obrany je to ráže akorát tak na dvě věci.
Náboj 7,65mm Br. pro účely obrany stačí, ale nedělejme si iluze - není to nic moc. A to píši jako člověk co pistoli téhle ráže nosí, ikdyž jí střídá s .357 Magnum.
Vhodný obraný náboj pro obranu není jen o výkonu či rychlosti střely, ale o další velmi podstatných faktorech... tvar, konstrukce, materiál a hmotnost střely jsou často důležitější než tabulkových 1000J výkonu.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od Asot » 02 lis 2011 13:54

Danminator píše:Asi jsem zaspal dobu, ale jaký je rozdíl mezi silnou a běžnou obranou? Nebo aslespoň, co to je? Rád se učím novým trendům
Čekal jsem, že mě tady sežerete, ale je to můj názor, od toho diskusní forum je.. Samozřejmě můžu napsat, že nejlepší je 44 Mag. Zbraně se mi líbí, nemám je účelově na obranu, protože to současná situace nevyžaduje, ale k věci..
Když už tedy jdeš do prostředí, kde můžeš předpokládat značné ohrožení, doporučuji 7.65 Br.
Ale když půjdeš do Kauflandu na nákup, tak pistoli asi sebou tahat nebudeš a na takovéto skryté a trvalé nošení doporučuji výše uvedené..
Jedná se pouze o můj subjektivní názor, tak mne ho nechte vyslovit
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od cvicubis » 02 lis 2011 14:08

Proč furt řešíte Mossad? Nevíte jaký náboje do tý .22 cpou, určitě to nebude S&B :D . Třeba maj o něco výkonnější náboje :wink:. Obecně je dobré mít na obranu olovo větší jak 9mm nebo aspoň to. Každopádně na obranu jsou nejlepší ráže .357 mag, .45 ACP a .40 S&W, potom možná nějaké méně používané ráže . 44, 10mm, nebo SIG.

P.S. Co takhle 7,62 x 25 Tokarev?? Strejc má tuhle ráži na cz 52 a rozhodně to nevypadá jako nějaká slabotinka.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Obranná zbraň ?

Příspěvek od PEPAN » 02 lis 2011 14:46

http://forum.gunshop.cz/tt-33-tokarev-n ... -t527.html
Leda že by se útočník schovával za moskvičem
Nejde!Prostě NNe
Zamčeno