Vybirame vetrovku s velkou kartusi a finalni Air Ranger

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jakou ??

Theoben MFR
1
1%
Theoben Rapid
2
3%
Theoben MkI
0
Žádná hlasování
Theoben MkII
0
Žádná hlasování
BSA R-10 mk2
1
1%
Daystate Air Ranger
33
48%
Gunpower
15
22%
FX Royale 400
17
25%
 
Celkem hlasů: 69
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 08 zář 2011 17:49

no nic, takže finalně:

Má tu někdo Air Rangera v 16J? (nemluvim o Air Wolfovi to je ten s tim "okýnkem s písmenky a baterkou" pletete si to :lol: )

P.S. Pokud ano a napíšete mi třeba SZ prosím, bodla by mi "malá prezentace". 8)

dík filip


Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 19 zář 2011 00:15

ach jo, tak mi nikdo asi neporadi :(
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od jofny » 19 zář 2011 17:21

Kukni na tie evanixy...... :)
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 23 zář 2011 10:04

...
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 10 říj 2011 18:56

Má tu nškdo Air Rangera v 16J a byl by ochotny mi pres SZ odpovedet na dve tri otazky?

děkuji
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Tobbi » 12 říj 2011 07:16

Budeš se asi muset odhodlat, a být prvním kdo ho tady bude mít :!:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 30 říj 2011 11:30

Psal jsem teď o víkendu do Anglie a do detexu.. Nicmene jsem se chtel zeptat i tady na nejake prakticke zkusenosti..
Jak jsou natom vetrovky od daystate a vymena hlavne/raze? rozumi si? Zkousel to nekdo nekde?
Pokud by to tedy šlo, nevíte jestli jde sehnat origo a co může stát?
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 31 říj 2011 13:55

Říkal jsem si, že se teď objevilo pár věcí, které by stály zato přeložit a průběžně to tu sytit.. Takže sem budu vkládat, veci, který mě zaujaly v kontextu s tou flintou. Beru to jako takovou "službu" tomuto fóru, kdy jsem se tu něčemu "naučil" a tak to chci zvým způsobem oplatit z5. U nás se o něm v češtině skoro nikdo nic moc nedozví, informační vákujum kolem toho je :D
Takže tady je přeložená recenze z http://www.daystate.com/images/reviews/ ... 250311.pdf

Air Ranger od Daystate je větrovka operující na mechanickém principu. Je to tedy PCP puška v kontrastu s "bratříčkem" Air Wolfem, který je řízen elektronicky (tišták, baterka, senzor, selenoid a místo spouště je mikrospínač...)

Původní Ranger byl dle výrobce "super flintou" a před pěti lety vyhrála nějáká uznání WOW :D.. Má deseti-ranný zásobníček a dle subj. postoje elegantní a praktickou pažbu. "Hodně flašek" což by se dalo říc, že má prostě a jenom velkou flašku.. Původně byla navržena pro Emerický trh jako větrovka s maximální možnou sílou / výstřel. Ranger se tedy dělá v provedení FAC které má větší kartuši 500cc a v článku ještě neuvádějí že ta FAC verze mají delší hlaveň.

Tedy 430 mm (17 ins) pro verzi 16J a 584 mm (23 ins) pro ostatní "BÁC" verze. Flintu jde koupit v 16J, 18J, 54J, 81J a 108J (to číslo je samozřejmě dále závislé na váze střeliva).

Kartuše je plnitelná na 230 Bárů či 250. Informace jsou v tomhle ohledu různé.. A podle výkonu a ráže z ní dostanete od 300 po 20 ran.

Je tomu pár let co změnili taktiku a začali vyrábět, k mému potěšení i 16J verze, které jsou dosutpné pro bežný britský trh. Pak je tam zmíňka o velikostech kartuší, jdou vyměnít je to volitelné a cenu to neovlivnňuje...

Pak píšou, že v té nové verzi je změněná nějáka vestavěná pojistka na tradiční kovovou, CO se pažby týče, tak
je oboustanná a tu ďouru na palec zvětšili. Takže vaše ruka a zápestí se bude cítit opravdu dobře :) Místo které z nudy leštíte palcem je také udělané nově, tak aby bylo i pro leváka praváka.. Drobně vylepšili v dalších ruzných dále nepopsaných oblastech, no ale vylepšili! Pár dalších řádek samochvály a..

Spoušťový mekánizmus zlepšili tím, že vyměnili kovový regulátor efektivnějším systémem "slingshot" což je prak a asi je to myšleno jako péro a uderník společně se systémem plastových pístů, který maji patentovaný anti-vybrační superschopnosti :) Bicí kladívko, tedy asi úderník využíva setrvačnosti k otevření ventilu a prakticky s ním nemá kontakt..

Ještě stojí za zmíňku, že klukum anglickejm došlo, že je důležitý mít "nízko položenej" zásobník. Jdou pak použít i nízké montáže a ve spojitosti s novou pažbou, kterou za tímto účelem testovali..

Hlaveň je od pana Lothara a má integrovaný tlumič, používám slovo tlumič, neb je to tu napsané a i v ČéEr se s tímto příslušenstvím prodáva, tudíž usuzuji, že muselo býti schváleno orgánem a to příslušně odborným. Tak mě prosím nedémonizujte :) Na konci je závit na další náčíníčko..

Na levé straně je na flintě tlakoměr, který se lépe čte pravákům ;) Má quick-fill


Tak a dál to překládat nebudu protože mě nebaví, jak to pořád chváli.. :D
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 31 říj 2011 14:23

Takže čtu jak je to dál.. Díky tomu mechanizmu, u kterýho píšou, že je podobný jako u Condora.. Nemá to tedy regulátor!

Je tam teda bicí pružina a uděrník, tak pokud si člověk chce teoreticky hrát s výkonem, tak tady v jednou příspěvku píší,že:

http://www.network54.com/Forum/79537/me ... +to+50+FPE

To jde měnít, ale je potřeba pořídit jakousi měnící sadu a dvě péra :) A to buď buď od Anglánů, nebo z Americké distribuce. Tím se otvírá okno naděje, protože ze států to nějákou oklikou může jít, třeba se tento tip někomu bude hodit, pokud by uvažoval nad oficielním zvýšením výkonu nad 16J limit

"50fpe transfer port and two springs from the Daystate dealer"

----------------------------------------------
Naposledy upravil(a) Filip.díky dne 31 říj 2011 18:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Kubajzz » 31 říj 2011 16:08

Tím slingshotem pravděpodobně myslí to, co dříve nazývali Harperovým ventilem, což je to samé co má HW100, kde to ovšem není marketingově využito. :wink:
Není to nic jiného, něž že úderník má kratší pružinu než je délka jeho chodu, takže v poslední fázi před nárazem do ventilu letí setrvačností. Tudíž se minimalizuje to, že ventil pruží proti pružině (jinak dochází k tomu, že ventil se po nárazu otevře a hodí úderník zpátky, takže pružina ho hodí zase proti ventilu a ten ho hodí zase proti pružině atakdále, a tedy se ventil otevře několikrát a to má za následek vyšší spotřebu vzduchu). Jako je to fajn věc, ale nijak to neřeší, že se stejnou silou bije proti měnícímu se tlaku, což řeší právě regulátor.
Jinak celkem dobře jsem poznal Airwolfa a co se týká ergonomie jsem k němu připomínky neměl, ba právě naopak.
Vysoko "nízko položenej" zásobník je bohužel problém všech anglických vzduchovek, ovšem nutno říct, že aspoň Daystate jako jediná vyřešila, že se dá vkládat i zprava.
Ještě mě tam pobavilo jak píšou o používání vlastních Daystate diabolek - rozuměj Exactů v krabičce s nápisem Daystate... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od pussylala » 31 říj 2011 17:15

Jestli se bojíš elektroniky v Daystatu, tak jsou to zbytečné obavy. Už pár Daystatů se tady prostřídalo a s elektronikou neměl nikdo problémy :wink:
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 31 říj 2011 17:22

pussylala píše:Jestli se bojíš elektroniky v Daystatu :wink:
ahoj pusylálo

ne já se jí nebojím :lol: ... Snažíš se mi něco načit??
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Filip.díky » 31 říj 2011 18:40

Tak jsem psal k LLoydů a je možno si objednat Air Rangera s delší hlavní. S tou hlavní, která se používá na FAC puškách.. Kódové označení "polygon barrel", to znamená teda 584mm s příplatkem 50 lib :)

Co na to říkáte? Myslíte, že to má potenciál pro budoucí využití...? Jde říct, že delší hlaveň déle stabilizuje střelu, ale co to udělá s tlakem uvnitř, v hlavni při 16J, nebude to spíše kontraproduktivní?

dík za názor
doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od doveda » 31 říj 2011 19:02

Tak všeobecně s delší hlavní dostaneš větší výkon,pokud mezi nima není jinej rozdíl než těch 50lb tak je to zbytečný.
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: vybíráme větrovku s velkou kartuší

Příspěvek od Warthog » 31 říj 2011 20:27

Ta delší má podle všeho polygonální vývrt, takže rozdíl tam je. Otázkou je, zda a případně o kolik je tento vývrt lepší - názory se velmi liší. Můžeme to kdyžtak příležitostně vyzkoušet na nějaké kryté střelnici s upnutou zbraní.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět