Amnestie na zbrane a vase zkusenosti

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Amnestie na zbrane a vase zkusenosti

Příspěvek od golfkiller » 09 srp 2006 13:01

Koukam ze Andy asi smazal prispevek kde jsem se na to ptal tak jsem udelal tenhle. Slysel jsem prave ze hodne vzacnej kousku nenavratne ve zkusebne zmizi. Nechtel bych aby se to stalo poripade i me :shock: Mate nekdo s Amnestii na zbrane a s jejich prihlasenim zkusenosti ?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 srp 2006 13:31

Promazal sem kraviny po gunr. Tak se to asi svezlo s tim.
Ale dobre jsi udelal, ze jsi na to tema zalozil novy thread.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 srp 2006 13:50

Jen tak ztratit se nic nemůže.
Posledně to bylo takhle:

Blablabla +
"Součást tohoto zákona je i ustanovení o zániku trestnosti nedovoleného ozbrojování u osoby, která bez povolení přechovává zbraň kategorie A, B nebo C nebo hlavní část zbraně této kategorie, pokud ve lhůtě 6 měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona zbraň dobrovolně předá do úschovy kterémukoliv útvaru policie.

Zákon o zbraních stanoví několik možností, jak lze s takovouto zbraní dále nakládat. Osoby, která zbraň odevzdá, může ve lhůtě 2 měsíců ode dne jejího odevzdání do úschovy požádat o vydání příslušných dokladů opravňujících k držení zbraně. Splní-li požadavky stanovené zákonem, bude jí vydán příslušný doklad (zbrojní průkaz příslušné skupiny, průkaz zbraně) a stane se oprávněným držitelem odevzdané zbraně, kterou mu útvar policie vydá. Pokud o vydání dokladů nepožádá, nebo nebudou –li mu vydány, může převést vlastnictví ke zbrani nebo střeliva do této zbraně na jiného oprávněného držitele. Další možností je, že požádá příslušný útvar policie o předání zbraně podnikateli v oboru zbraní a střeliva k prodeji nebo úschově. Může rovněž požádat příslušný útvar policie o povolení ke znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu zbraně a předat ji osobě, která je k této činnosti oprávněna.

Pokud vlastník nenaloží se zbraní podle výše uvedených možností, rozhodne příslušný útvar policie o tom, že se nabídne k prodeji prostřednictvím podnikatele v oboru zbraní a střeliva. Výtěžek získaný prodejem náleží, po odečtení nákladů prodeji, vlastníku zbraně. Pokud se prodej nepodaří uskutečnit nejpozději do 2 let, bude zničena."
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 09 srp 2006 13:51

přihlašoval jsem na amnestii perkusák protože jsem o něj nechtěl přijít,je pěkně gravírovaný a z bílého a černého kovu.nebyl s tím žádný problém. napsal jsem čestné prohlášení o nabytí,neposílali ho ani na balistiku ,prostě napsali průkaz zbraně a hotovo.jsem držitelem zp.taky skupiny a. jinak zbran nemusí jít na tormentaci ale musíšji mít na zběratelské ůčely a nesmíš ji používat ke střelbě ani na střelnici. :D
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 srp 2006 14:07

aha takto je celkem dobry az na to ze s ni nikam nemuzes :cry: , takze se to da prihlasit jen na sberatelske uceli teda , jestli dobre chapu ?
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 09 srp 2006 14:17

ne ,zbran můžeš přihlásit na skupinu kam chceš ale musí projít tormentační zkouškou abys ji mohl používat. jinak pokud je podezření na spáchaní trestného činu s touto zbraní musí jít na balistickou expertizu. na slovensku při amnestii odhalili několik trestných činů .
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 srp 2006 14:56

aha tak ted uz jen budeme muset cekat az bude :D
vocopade
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2006 14:58
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vocopade » 10 srp 2006 10:58

Nic ve zlém, ale kdybych měl pěkný starý kousek do sbírky a měli mě ho obouchat různými tormentačními a jinými značkami, nevím jestli bych ho měl snahu přihlašovat.....
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 10 srp 2006 11:31

Za příplatek ti ty značky udělají skryté , třeba pod střenky nebo kamkoliv jinam kde to nebude na první pohled vidět.
OKparts
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2006 10:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Na slovensku

Příspěvek od OKparts » 14 srp 2006 13:20

podľa mojich správ na slovensku nebol spáchaný trestný čin ani s jednou s doteraz preverených odovzdaných zbraní. Ak sa nemýlim, tak práve v čechách došlo k odhaleniu asi v 6 prípadoch.
www.alarmtechnika.sk
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 14 srp 2006 13:40

"Amnestie" - přesněji dočasná neplatnost § o nedovoleném ozbrojování za stanovených podmínek byl původně můj nápad, který v parlamentě prošel.
Jeho principem bylo, že pro stát je daleko lepší o zbrani vědět, než aby se tady potloukaly tuny bouchaček, o kterých nikdo neví.
Pokud mi je známo, k žádnému excesu (zabavení, persekuce) ze strany státu nedošlo. Jiná věc je, že údajně došlo k odevzdání i zbraní vyloženě vojenských (minomet). Což taky nepovažuju za chybu.
Jediní, kdo na to nadával, byli chudáci kriminalističtí experti, kteří tu prověrku "čistoty" zbraní prováděli (vedle své práce a za stejnou mzdu).
Myslím, že už je na čase, aby se při nejbližší novele tento § zase aktivoval.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 srp 2006 13:50

A nemohlo by to platit pořád? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
cybernetic

Re: Na slovensku

Příspěvek od cybernetic » 14 srp 2006 14:01

OKparts píše:podľa mojich správ na slovensku nebol spáchaný trestný čin ani s jednou s doteraz preverených odovzdaných zbraní. Ak sa nemýlim, tak práve v čechách došlo k odhaleniu asi v 6 prípadoch.

Na SK,presne tak,ani jeden tr.čin
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 14 srp 2006 15:58

Má pak vlastník nějakou povinnost dokazovat vlastnické právo? Přijde mi že to dost dobře ani nejde v mnoha případech.
Teoreticky by mělo stačit jen to, že jí přinese, zažádá o papíry a projde kontrolou o nespáchání TČ, ne?
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 14 srp 2006 16:15

vlastnícke právo sa neskúma-aspoň u nás-buď si ju prihlásiš sám,alebo zbraň prevedieš na 3-tiu osobu
Odpovědět