Skryte noseni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

Skryte noseni

Příspěvek od l.trta » 19 lis 2010 13:01

Zdravim..zajimalo by me jestli je prestupek kdyz mam podpazni pouzdro ktere nosim pod bundou a pak si nekde sednu s pritelkyni na kafe(sundam si bundu) a bude me videt tohle pouzdro se zbrani??Nebo jak vy resite tyhle situace??Diky


JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryte noseni

Příspěvek od JirkaS » 19 lis 2010 14:39

Přestupek podle zák. 119/2002 sb. §76a odst 1) písm c), kde hrozí podle odst 15) písm d) pokuta až 15.000,- Kč.

Řešíme to tak, že bundu nesundáváme, nebo zbraň nenosíme v podpažním pouzdře.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Skryte noseni

Příspěvek od Joezbrna » 19 lis 2010 15:02

...případně si vodíme přítelkyně domů, kde to není přestupek :lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Skryte noseni

Příspěvek od dracekvo » 19 lis 2010 16:20

A když je evitentní, že v nějakém pouzdru je zbraň, ale zbraň jako taková vidět není, tak je to v pohodě, ne? Sice to asi není moc vhodné, protože lidi budou blbě čumět.
l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

Re: Skryte noseni

Příspěvek od l.trta » 21 lis 2010 16:49

Takze nesmi byt videt zbran ale pouzdro muze??Pouzdro preci neni zbran....pripada mi to nejaky nedomysleny =)
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Skryte noseni

Příspěvek od josse » 28 lis 2010 08:59

no teoreticky to tak je ale jak by na vás lidi koukali to nevím ... a s poldou by to bylo na dlouhé povídání ... a je to zbytečná provokace ... třeba tady totoObrázek
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Skryte noseni

Příspěvek od WohlmuthOta » 28 lis 2010 13:34

Tak pokud to budeš mít, tak jak je to na obrázku, tak to je porušení zákona. Pokud to zaděláš zipem a nebude z toho vidět zbran (obrys být vidět může) tak je vše v pořádku a policajt ti nemůže říct ani píp, protože to vyhovuje zákonu.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Skryte noseni

Příspěvek od josse » 28 lis 2010 13:38

to je mi jasne ... ale i tak bych s tim moc neprovokoval ještě nám to zpřísní a budem muset dodržovat dalši nesmyslné nařizeni třeba že nesmi jit poznat že to je zbraň...
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Skryte noseni

Příspěvek od WohlmuthOta » 28 lis 2010 13:41

Podle mě to provokace není, je to nošeno skrytě, tady víceméně ještě v uzavřeném obalu, přijde mi to v celku jedno jestli to nosíš takto nebo v ledvince. Nebál bych se že kvuli tomu zpřísní zákony. Nikomu do toho nic není v nosíš u stehna, můžeš tam mít třeba šišku salámu.
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Skryte noseni

Příspěvek od Smrček » 13 říj 2011 18:30

Trochu bych to znovu pootevřel. Jak říká jeden instruktor obranné střelby, je zbytečné provokovat už jen ukazováním, že mám zbraň. Nejen, že tím říkám, čím se můžu bránit, nejen, že tím můžu vyprovokovat akci na ukradení zbraně, ale předem odhaluju karty :? Myslím si, že už jen to, že by bylo vidět pouzdro s obrysem může způsobit u nás na ulici menší rozruch a ve chvíli, kdy někdo zavolá Policii a 5 lidí bude tvrdit, že vidělo "zbraň" i když to byl jen obrys a pouzdro, tak už jen toto může být problém a zbytečný :cry: Radši ledvinku nebo se tomu říká zbrojní etuje. Tasení je o malinko pomalejší, ale běžný občan či nějaký noční lupič nepozná, co v ní je. Mimochodem, ten instruktor mě taky poučil, že např. uvnitř auta nejsem na veřejnosti, je tedy možné mít zbraň připevněnou nebo položenou viditelně :)


WohlmuthOta píše:Podle mě to provokace není, je to nošeno skrytě, tady víceméně ještě v uzavřeném obalu, přijde mi to v celku jedno jestli to nosíš takto nebo v ledvince. Nebál bych se že kvuli tomu zpřísní zákony. Nikomu do toho nic není v nosíš u stehna, můžeš tam mít třeba šišku salámu.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Skryte noseni

Příspěvek od WohlmuthOta » 13 říj 2011 18:36

To je sice pravda, ale ledvinka je profláknutá, a když si koupíš tu střeleckou tak už vůbec. Další věc je tasení z ledvinky, ten čas který tím strávíš navíc od normálního pouzdra se může rovnat času než do tebe zajede nůž útočníka. A taky se může v pohodě stát, že jak budeš vystresovaný (kdo by byl klidný v nutné obraně, že?) tak se ti třeba náhodou zasekne zip a budeš taky v háji. Je to na zvážení.
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Skryte noseni

Příspěvek od Smrček » 13 říj 2011 19:52

Jasně, naprostý souhlas :D Taky nosím v pouzdře, ale měl jsem na mysli situaci léto-vedro-krátký triko, prostě když se pouzdro jen tak neschová. Taky je pravda, že když je natrénovaný dril: šáhnu vpravo, je tam poutzdro a v něm zbraň, tak není dobrý cokoliv měnit. V situaci, jaká je výše popsána není čas přemýšlet, kde je jaký zip. Ledvinka je prostě taková nouzovka...
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryte noseni

Příspěvek od bradek džon » 14 říj 2011 22:09

Kupte si etuje se suchým zipem. Tasení je stejně rychlý jako z pouzdra a v životě se vám nic nesekne
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Skryte noseni

Příspěvek od xuebao » 19 říj 2011 19:14

Vcera jsem videl v Beskydech par omaskacovanych maniku, kteri si s nejakym skrytym nosenim 58cek (znehodnocene? 858?) hlavu nelamali. Hned jsem si vzpomnel na toto vlakno, kde se resi nahodne odkryti zbrane v pootevrenem saku. A nebylo mi z toho vcerejsiho setkani uplne prijemne po tele.
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Skryte noseni

Příspěvek od Smrček » 23 říj 2011 21:46

A neměli to "jen" flinty na kuličky? Myslím plastový, ne olověný :P Airsoft. I když pokud si ze zákona pamatuju, tak i napodobeniny voj.zbraní nemůžeš nosit odkryté. Na druhou stranu, pokud po sobě po lese střílejí kuličkami, tak by to těžko realizovali, kdyby je měli v obalu. Ale zase, nedávno proběhl tiskem případ, kdy se nějaký vlastník ZP dostal do přestřelky podobných týpků. Zvuk je věrný, kolem pobíhají chlapi v maskáčích...takže skočil za nejbližší úkryt a zavolal Policii, která jim pak rázně domluvila. Ale co je průser, že je dost možný, že klukům zachránilo život to, že pán nebyl zrovna ozbrojený. V jednu chvíli na něj totiž zblízka jeden kluk "z legrace" mířil nějakou kopií AR15... :roll: A představa, že do mladíčka pán nasype 15x9mm...občas to chce přemýšlet, než si začnu hrát na válku. A to platí nejen pro pány jako je Obama, Husajn, ale i pro místní válečníky :lol:
xuebao píše:Vcera jsem videl v Beskydech par omaskacovanych maniku, kteri si s nejakym skrytym nosenim 58cek (znehodnocene? 858?) hlavu nelamali. Hned jsem si vzpomnel na toto vlakno, kde se resi nahodne odkryti zbrane v pootevrenem saku. A nebylo mi z toho vcerejsiho setkani uplne prijemne po tele.
Odpovědět