STEYR PISTOLE M-A1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 08 srp 2006 10:40

Parth : průběžně informuj, je to jedna ze zbraní, o kterých uvažuji v okamžiku, kdy budu rozšiřovat domácí zbrojnici. 8)
Jaká na tom máš mířidla?


.45 ACP je pádný argument :)))
Parth
Příspěvky: 25
Registrován: 06 čer 2006 19:42

Příspěvek od Parth » 08 srp 2006 14:11

Mám na tom originální trojúhelníkový mířidla. vzhledem k tomu že se střelbou začínám tak se nepovažuji za dobrého střelce ale všech 40 ran šlo do 7-10 na terči na 20 metrů. s normálnímy mířidly je to pro mě větší problém tohle nastřílet. Musím uznat že tyhle mířidla jsou opravdu super.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 srp 2006 16:07

Což o to, ta mířidla jsou na mířenku opravdu nejlepší a pěkně vedou. Otázka zní, zda tvrzení výrobce, že vedou na cíl i v krizových situacích je pravda.
Máte verzi s pojistkou, nebo bez ní?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 08 srp 2006 16:19

Hanulv: myslím,že na krátkou vzdálenost stejně moc nemíříš, tam už je jedno, co na tom máš. Jedeš jen podle pocitu, maximálně stíháš sledovat mušku... Já bych je nechtěl, ale to je daný tím, že mám zažitou klasiku, a pokud šťastný majitel v podstatě začíná, je jedno, na jaký tvar mířidel si zvyká. A čas mu ukáže, co je lepší, myslím pro něho.
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2006 16:23

Sice je to bakelit, ale ta mířidla vypadají fakt interesantně, stejně jako celá pistole. :wink:
Taky by mě zajímalo jak se s tím střílí.
Tak nějak na mě ta pistole působí hodně ergonomicky, asi dobře sedne do ruky, já mám rád ty více skloněné rukojeti.
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Parth
Příspěvky: 25
Registrován: 06 čer 2006 19:42

Příspěvek od Parth » 08 srp 2006 22:25

HanuIv: mám verzi s pojistkou.
Ještě se vyřizuje průkaz zbraně. takže až bude vše hotovo vyrazím na střelnici a vše otestuji. zatím co jsem zjistil za menší nevýhodu je že jde hrozně špatně mačkat záchyt zásobníku. ale spíš jde o zvyk. jde strašně ztuha. jinak se zbraní se dodávají dva zásobníky, dva klíče na uplné zamčení zbraně a samotná pistole.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 08 srp 2006 22:45

Parth: to se časem zlepší, a nebo si zvykneš 8) Líbí se mi i možnost konverze na jinou ráži, když se člověk rozhodne, že chce nosit nebo střílet .40, stačí vyměnit jen hlaveň a závěr...
.45 ACP je pádný argument :)))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 srp 2006 06:29

Ráže a její ýměna: jo to je velmi pádný argument pro. Začínám cítit, že by se mi ta zbraň mohla líbit. Ještě pár měsíců počkám (stejně mi teď žena nepřidělí finance) a pak si půjdu pro nákupko. Já ale budu chtít verzi bez pojistky. Snad mi ji někdo prodá...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 09 srp 2006 08:06

Parth píše:dva klíče na uplné zamčení zbraně a samotná pistole.
tie kľúče nie sú práve to, čo som si predstavoval. Zamykajú iba úderník a aj to len v natiahnutom stave. Mal som predstavu, že znemožnia akúkoľvek manipuláciu so záverom :-(
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 09 srp 2006 08:48

Hanulv : zkus www.detex.cz , je to dovozce, určitě Ti vyjdou vstříc..

Peter Bezo: klíče mi stačí od bytu, pistole je na střílení, ne na zamykání... :lol:
.45 ACP je pádný argument :)))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 srp 2006 08:51

Já sám si myslím, že ten klíček tam je kvůli US zákonům. Jinak je asi na nic. Proto taky blokuje úderník: aby se nedalo se zbraní vystřelit a nějaké dítko si nemohlo ustřelit hlavičku až u samé prcinky.

Typický příklad zvrácené logiky: dejme na to nápis: "zbraně mohou být životu nebezpečné" a navíc je opatřeme zámkem aby bylo možno je zabezpečit. Inteligenci uživatele při tom nepožadujme. Ach jo! :?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 09 srp 2006 08:57

Hodně věcí z US je postavených na hlavu, ale například hračky pana Colta mezi tyhle věci nepatří, ty jsou postavený na prima střílení... :lol: :lol: :lol: :lol:
.45 ACP je pádný argument :)))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 srp 2006 11:35

Jo. Ale přestaly se vyrábět před zámečkovým zákonem.... 8)
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 srp 2006 12:01

Mně ty integrované zámečky vůbec nevadí, ničemu to nepřekáží, na funkci to nemá vliv, já bych je na svých zbraních dokonce uvítal. Ne každý má zbraně na sebeobranu a potřebuje rychle tasit. Dokonce bych řek, že velká většina lidí ji má pro zábavu, sport nebo lov. Nezapomeňte taky, že v Americe nikde není stanovena povinnost mít zbraně v trezoru jako u nás, takže tam mají ty zámečky význam. Nedávno jsme tady v událostech řešili dva případy dětí, co se postřelily zbraněmi rodičů, kdyby ty zbraně měly zámeček, nemuselo se nic stát.

Jako možný přídavný bezpečnostní prvek hlasuji pro, líbí se mi to. Ovšem jako zákonná povinnost je to pitomost.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 srp 2006 19:07

Kubajzz píše:Mně ty integrované zámečky vůbec nevadí, ničemu to nepřekáží, na funkci to nemá vliv, já bych je na svých zbraních dokonce uvítal. Ne každý má zbraně na sebeobranu a potřebuje rychle tasit. Dokonce bych řek, že velká většina lidí ji má pro zábavu, sport nebo lov. Nezapomeňte taky, že v Americe nikde není stanovena povinnost mít zbraně v trezoru jako u nás, takže tam mají ty zámečky význam. Nedávno jsme tady v událostech řešili dva případy dětí, co se postřelily zbraněmi rodičů, kdyby ty zbraně měly zámeček, nemuselo se nic stát.

Jako možný přídavný bezpečnostní prvek hlasuji pro, líbí se mi to. Ovšem jako zákonná povinnost je to pitomost.
Jo, s tím souhlasím. Problém je, že ten zámeček určitě není kompatibilní s vysoce precizími normami pro zabezpečení zbraní v této ďábelsky dokonalé republice . :D :D :roll: Takže jako by nebyl.

Ještě jeden dotaz: je v návodu někde popsán způsob posunu hledí. Moje voči vyžadují korekci hledí, linak střílím doleva. A bojím se metody kladivo-svěráko-tyčkové.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět