Kriva hlaven - co s tym?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

hanx
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2008 16:47
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od hanx » 16 zář 2011 15:29

Zdravím pánové, oživím tohle staré téma, ať nezakládám nové. Koupil jsem si bazarovou slavii 631 LUX a při prvním střílení jsem zjistil, že hlaveň je nepatrně ohnutá o cca 1 mm vlevo a 1 mm dolu. Okem to vlastně na první pohled ani vidět nejde, zjistil jsem to tak, že mířidla byly nějaký "divný" tzn hledí bylo přelepeno mnohem víc doprava mimo stupnici a muška byla také posunutá, střílelo to mimo, tak jsem vzal kus dřevěné naprosto rovné tyče, přiložil k hlavni a ejhle... Stranově by se to ještě možná nějak poladit dalo, ale výškově už s tím nemůžu nic udělat, střílí to na 10 metrů cca 10 cm dolu při nejvýš nastaveném hledí.

Otázka zní - co s tím? Kupovat novou hlaveň se mi nevyplatí, za to bych dal přesně tolik co za celou tuhle vzduchovku... Rovnat to nějak samodomo nemůžu, jelikož nemám žádný vybavení. Prodat jí na díly a nafackovat si za "super" obchod?Samozřejmě jsem na to upozorněn prodejcem nebyl, zatím se mi neozývá, třeba se mi ozve a vrátí prachy, ale radši s tím moc nepočítám, policie nemá cenu a bydlí tak daleko, že by se mi to taky nevyplatilo.

Napadlo mě koupit puškohled, že by to šlo nějak nastřelit, jenže při představě, že ho ladím i stranově pokaždé když měním vzdálenost, se mi moc nelíbí. Kdybych měl puškohled tak bych si spíše představoval měnit pouze výšku, určitě ne stranově. Nebo jsem snad naivní a stranově to nastavuje každej vždy?


Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od PEPAN » 16 zář 2011 17:05

Sehnat šikovnýho soustružníka, hlaveň rozdělat, vycentrovat anebo spasovat tak aby byla zahnutá nahoru. problém je že rybina na mouchu bude k hounu protože bude úplně jinde. Lepší ale dražší je sehnat polotovar a nechat napasovat novou.
jinak to vycentrování zvládneš i sám ale je to pakárna, otočení laufu taky. Hlaveň upneš do svěráku, pevně ale ne železo na železo, vyndáš šroub co drží lauf v těle, a pomocí toho těla by mělo jít pootočit tou kostkou. bude ale nutno vypilovat novou díru pro šroub, samotným pilníkem docela zábava :?
Nejde!Prostě NNe
hanx
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2008 16:47
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od hanx » 16 zář 2011 17:11

nemám doma svěrák a žádnýho soustružníka, natož šikovnýho, nemám k dispozici, ani žádnýho neznám :(
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od Annifry » 16 zář 2011 20:07

Jestli je prohnutá po celé délce, tak tan soustružník. Jestli je ohnutá na konci, tak zkrátit. Ideálně taky na soustruhu. :wink:
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od jirkahu71 » 16 zář 2011 20:31

no jestli je hlaveň ohnutá, tak tím že jí stočíš na soustruhu v hrotech stejně nezvítězíš, díra zůstane ohnutá dál a diabolka bude stále hlaveň opouštět do strany.
Asi bych hledal směr kterým je hlaveň ohnutá a usadil bych ji do kostky kloubu ohnutím nahoru i za cenu zkrácení a nové rybiny pro mušku a dalších kovoobrábění (soustruh ale bude potřeba na osazení pro těsnění hlavně a prodloužení závitu) .

Teď jsem dodělal novou hlaveň k ZV4ce z polotovaru.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od milius » 16 zář 2011 20:49

Nemáš svěrák...neznáš soustružníka...Nechceš koupit novou hlaveň....No já bych si nafackoval.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od BENNY » 16 zář 2011 21:39

Ve zbrojovce UB se nepodařené hlavně prý běžně rovnají plastovým kladivem. Aspon tak mě to říkal jeden známý co tam pracoval. :D
Hail And Kill !
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od Annifry » 16 zář 2011 21:50

Jak se vlastně demontuje hlaveň na slávii?
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od milius » 16 zář 2011 22:18

Ta bude nalisovaná.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od bimHObim » 16 zář 2011 22:27

ja bych ji prodal kolotocarum, co maji strelnice, ti ti za zakovou hlaven urcite utrhnou ruce :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od jirkahu71 » 16 zář 2011 22:36

u ZVček je hlaveň v kostce našroubovaná na závit M12 a vpředu na kužel. Proti pootočení zajištěná hledím a šroubem co se přez něj láme, Slavii jsem ještě nedělal, ale řekl bych že to bude totéž.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od PEPAN » 16 zář 2011 23:08

se v tom prd vyznam, ale když mi bratr opravoval hlaveň, tak nový kus jen stočil na soustruhu a s posuvem ji do kostky natočil, dle jeho slov. Ještě mi tím vlastně myšlenku závitu vyvrátil
třeba u 620 je to to samý jen jištěno hledím, taky.
j ten zápich na těsnění je správná poznámka, :? takže v domácích podmínkách by to asi nešlo otočit, zbývá tedy nahrubo srovnat přiměřeným násilim a doladit otáčením
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od jirkahu71 » 17 zář 2011 21:50

takhle je to u ZV4ky
Přílohy
zv4 novahl.jpg
zatím jen napasovaná, chybí černění
zv4hlaven.jpg
takhle vypadá uchycení v kostce
hanx
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2008 16:47
Bydliště: Libochovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od hanx » 18 zář 2011 07:06

Nerozumím tomu, jak by mi pomohlo hlaveň soustružit, jak říká jirkahu71 vývrt by pořád byl uvnitř železa nakřivo. Každopádně mě to přivedlo na myšlenku. Nevím, jestli lze upnout do soustruju hlaveň tak, aby začátek byl přesně rovně a tím, že bych ten soustruh zapnul by se mi ta hlaveň točila tak, že by stačilo nožem jen škrábnout a tím bych přesně dostal směr kterým je ohnutá. Potom jí přiměřenou silou třeba tím gumovým kladivem jak tu někdo psal zkusit narovnat a průběžně soustruhem kontrolovat, jak je rovná.

jirkahu71: Bohužel tak jak to říkáš ty, usadit jí do kostky aby to bylo přesně nahoru, na to bych si sám netroufl ani omylem. Na soustruhu jsem "dělal" jen na střední škole kde jsme si to museli zkusit, takže prodloužení závitu jde mimo mě, nemluvě o nových drážkách pro mušku.

edit: dá se v domácích podmínkách (bez soustruhu) přesně určit, jakým směrem je hlaveň ohnutá? Tím nemyslím pohled okem, to by nebylo dostatečně přesné..
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: Krivá hlaveň - čo s tým?

Příspěvek od Mr.Handy » 18 zář 2011 08:58

Pro zjisteni rovnosti (hazivosti) hlavne (kulatiny) ji poloz na rovnou desku, jsou na to specialni desky na mereni ale doma bude muset stacit stul. Lehce s hlavni otacej a kridou (je dobre videt a lze ji odstranit) si udelej znacky kam bouchnout srovnavaci uder. Bouchat normalnim kladivem pres drevo a podlozit hlaven na obou koncich. Musku pri mereni sundat a hlavne byt trpelivy ;-).
Odpovědět