Tak se nam cosi opet zmeni pani Mullerova....

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
znalec
Příspěvky: 5
Registrován: 15 zář 2011 12:55

Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od znalec » 15 zář 2011 13:18

Tak sem se doslechl že PČR kuje v tichosti jakési změny v postupu zkoušek odborné způsobilosti. Jedna věc je připravované Nařízení vlády kde jsou ty změny pochopitelné a řekl bych i rozumné v rámci slušnosti. Jenomže šeptanda mluví u další jiné novele kterou připravuje PČR a měla by jít hóóódně na ruku majitelům velkých střelnic a ve svém důsledku odrovná malé klubové střelnice od možnosti provádění zkoušek. Celý ten fígl údajně spočívá v tom, že přihlášky si budou sbírat už ne na PČR ale na střelnicích které mají k výuce koncesi. No a to samozřejmě i když se nikde nepíše tak je jasné že na malé střelnici trvale nebude moci nikdo sedět a čekat jestli nějaký zbloudilec jim nepřinese přihlášku na zkoušky. No a druhá kulišárna je v tom že údajně se mají rušit zkušební komisaři, snad z důvodu úspor. Tedy nevím jak u koho, ale jestli občan uspoří těch 300,- Kč komisaři, tak určitě je bude muset vyvalit buďto té střelnici nebo nějakým kolkem státu a jak známe Kalouska tak to nezůstane u 300,- Kč když by to mělo spadnout do bezedné díry státního rozpočtu. Pak i otázka údajně korupce při zkouškách. Osobně jsem se za dobu co existují zkoušky s ničím takovým nesetkal a jestli si vedení PČR myslí, že jejich lidé jsou méně úplatní jak zbytek národa tak jim doporučuji juknout na statistiky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No a vrcholem je údajně zámysl že zkoušet bude vždy dvojice policajtů - a to v době kdy PČR pláče nad nedostatkem lidí a kdy byl systém už jakž takž stabilizovaný a i zkušební komisaři už přes několikeré přezkoušení mají jakýsi standard. Neumím si představit momentálně ani ve snu oddělení kde mají dvojici fundovaných příslušníků v oboru zbraní a střeliva. Takže přátelé, pokud někdo máte nějaké věrohodné informace, hoďte je tady ať se máme nad čím zasmát nebo kolektivně poplakat. Jinak hezký slunečný den všem a klidné odpoledne :wink:


Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od bradek džon » 16 zář 2011 01:08

Nevím odkud čerpáš informace, ale nic z toho co jsi uvedl není pravda !!!
Šíříš poplašnou zprávu !!!
Připravovanou novelu dosti obsáhle připomínkoval LEX. Celá novela je defakto jen kosmetická úprava a týká se pouze sjednocení postupů zkušebních komisařů při provádění zkoušek. To celé proto, že doteď platí "co kraj - to jiný mrav".
Pro samotné střelce se nic k horšímu nemění a prakticky novelu ani nepocítí.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
znalec
Příspěvky: 5
Registrován: 15 zář 2011 12:55

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od znalec » 16 zář 2011 08:41

Bradku džone, kéž Bůh zařídí ať máš pravdu, ale musím Tě sklamat. To, co říkáš je Návrh Nařízení vlády který by měl (!?!) platit od 1.1.2012. Ale to co výše uvádím je něco uplně jiného o čem oficiálně nikdo nic moc neví, jen PČR kuje v zákulisí snad na přání velkých střelnic (?). Zkus se poptat zainteresovaných a pak se sejdeme na skleničku a uvidíme kdo bude platit. Jinak mám raději víno než tvrdé ale vždy jen tak na chuť :D
Hezké sluneční ráno nejen Tobě.
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od BUBBA » 16 zář 2011 19:54

Milý znalče,PČR ať si kuje co chce,o těchto věcech rozhodovat nemůžou.Tyhle rádoby zaručené informace je potřeba brát s rezervou,věřím jen tomu co je ověřené.
znalec
Příspěvky: 5
Registrován: 15 zář 2011 12:55

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od znalec » 16 zář 2011 20:10

Milý Bubba, tak to mám dnes ověřené přímo od zdroje že se něco takového kuje - jak jsem v úvodu nastínil. Samozřejmě jestli to projde nebo ne to nevím ani já a ani zřejmě autor toho návrhu, ale to není v tuto chvíli důležité. Já sem uvedl jenom že se cosi takového kuje a za tím si stojím a beru sázky co osoba to litr destilátu na to, že se to kuje a dokonce se k tomu už měla vyjadřovat i squadra azzura na úrovni okresů. Ale než se vsadíte tak si to ověřte, protože nemám tak velikou cisternu po ruce.... :mrgreen:
Hezký večer všem.
Alda7777
Příspěvky: 13
Registrován: 28 led 2011 06:13

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od Alda7777 » 17 zář 2011 07:09

Tak do týhle sázky teda jdu. Chlapi kdo se ke mně přidá???? Uděláme si pak mejdan. 8)
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od BUBBA » 17 zář 2011 21:40

Netvrdil jsem,že nikdo nevymýšlí nějakou ptákovinu.Jiná věc je ale to,jestli se normotvorný proces dotáhne do konce.Zkrátka stahuješ gatě 20 km před brodem a zbytečně plašíš lidi.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od bradek džon » 17 zář 2011 22:11

Policajt může připomínkovat návrhy a zákony stejně jako každý občan
Policajt může vytvořit návrh a předložit svému poslanci stejně jako každý občan
To co tu píšeš, je stejné jako kdyby my jsme tady na fóru vytvořili jakýkoliv návrh (třeba na regulaci výroby droždí) a předložili svému poslanci k projednání.
Takových "kujme pikle" existuje stovky a stovky, ale do schvalovacího procesu se jich dostane nepatrné množství
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
znalec
Příspěvky: 5
Registrován: 15 zář 2011 12:55

Re: Tak se nám cosi opět změní paní Müllerová....

Příspěvek od znalec » 18 zář 2011 10:02

Bradku džone, teď s Tebou plně souhlasím. Můj původní příspěvek jen upozornil že se "kujou pikle" a nikde jsem neuváděl že to tak bude. Tvá první odpověď byla že to není pravda, proto jsem se ohradil, protože fakt že cosi takového se uvažuje jsem viděl tgeď už i na vlastní oči. Proto mě zarazil Tvůj kategorický imperativ že to není pravda. Kdyby si napsal že si o tom neslyšel, bylo by všechno OK, ale Ty si zaujal pozici agnosticistickou - tedy o čem nevím to neexistuje, ač skutečnost je jiná.
Hezký den.
Odpovědět