zaver z 98K do vz24

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od MFENCE » 02 zář 2011 12:34

No ja to necet cele :lol: :lol: :lol:
Ale co chtel basnik rici je to ze kvalita byla pro vojaka stale dostatecna. Zadnej badabum do gezichtu nehrozil . Tedka v Lešanech na ukazce uletela prdel pouzdra zaveru na Garandu primo pod oko jednomu ucinkujicimu. Moderni vyroba Italie krasnej slic tam ma zlate stare zbrane :)


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od Alfonss » 02 zář 2011 19:00

MFENCE píše:No ja to necet cele :lol: :lol: :lol:
Ale co chtel basnik rici je to ze kvalita byla pro vojaka stale dostatecna. Zadnej badabum do gezichtu nehrozil .
Na tom se shodneme. Ale někteří budou stále trvat na měrkách a strašit že při prohození závěrů může nastat obrovské nebezpečí z důvodu obrovských tlaků a větších závěrových vůlí :) přitom mám pocit, že dotyční nemají ani páru o tom, kolik má vůbec závěr 98 uzamykacích ozubů a kde jsou na závěru vůbec umístěny :)
Styblo
Příspěvky: 19
Registrován: 22 pro 2010 17:30

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od Styblo » 02 zář 2011 19:17

Různí lidé mají z této "diskuse" různé pocity. Každopádně, bych na tvém místě byl trošku opatrnější v soudech kdo má nebo nemá o čem jakou "páru".
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od edelweiss » 02 zář 2011 19:45

to-styblo
Řešíš kraviny, válečná produkce prostě kvalitu šla dolů vždy a všem. Myslím, že ti to Alfonss řekl jasně, pokud se ti to nelíbí, vem si měrky a di měřit něco jiného, každopádně nepruď lidi
!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Styblo
Příspěvky: 19
Registrován: 22 pro 2010 17:30

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od Styblo » 02 zář 2011 19:56

Psal jsem někde že flinta vyrobená v roce 44 muklama v koncentráku má stejnou kvalitu jako flinta z říše z roku 27? Ne...
Psal jsem o tom, že ošulili co mohli, nebyli hloupí, ale jsou věci které se prostě dodržovali. A místo toho aby mi to někdo smysluplně vyvrátil mě tu jen prudíte. Bavíte se na úrovni báchorek a doměnek. Přijde mi to jako odborná debata s Domicianem na strelectví.

P.S. Ještě čekám vyhrožování banem za nabourávání pohodové atmosféry a prudění kamarádů kamarádů.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od edelweiss » 02 zář 2011 20:07

Vyhrožování nebude, rovnou ti ho dám :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od Alfonss » 02 zář 2011 20:16

Styblo píše: A místo toho aby mi to někdo smysluplně vyvrátil mě tu jen prudíte.
Co chceš aby ti kdo smyluplně vyvracel? Já jsem ty flinty měl v ruce a střílel jsem s nima, takže mi buď můžeš věřit, nebo nemusíš a můžeš se nadále ohánět teoriemi o počtech zbrojířů na rotě.

Howgh..
cartman
Příspěvky: 139
Registrován: 28 čer 2010 18:05

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od cartman » 02 zář 2011 20:39

nechcem sa do toho miešať ale radšej teda každý dokážte svoje argumenty v jednom príspevku.mňa to začalo docela zaújmať :)
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od MFENCE » 02 zář 2011 21:37

Hele tot otazka

Ja si myslim ze uz muselo fakt tect do bot aby se osizoval vnitrek kveru. To se se setrilo na vnejsku je celkem jasny. Ale spatna flinta = spatnej vojak= zadne vysledky :) Muj Mauser je rok 1944 a dle laickeho osahani je v perfektnim stavu vule mereno na hulvata zadna. Vse sedi jak pradel na hrnec jestli je tam nejaka vule co najde merka to je me burt. Mam ho hlavne na mazleni a ukazky boju na strileni mam Mosina rok 1938 jeste asi teda ta kvalitni prace :lol: Je snad uplne novej takovejhle vyvrt jsem dlouho nevidel. Pazba netkla cisla sedi u Rusaka se da najit nejetej kver u Nemce je to uz celkem nemozne vsechno jsou to vetsinou skladacky z Ruska

A jak panecku slapaj a zadne zaverove vule se neresi .)
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: zaver z 98K do vz24

Příspěvek od MFENCE » 03 zář 2011 09:10

Panove nestrilenou marenu jsem nikdy nevidel . Zeptam se znameho ma sbirku zbrani valecnych kousku v takovem rozsahu ze v ČR ma malou konkurenci je to za nejaky ten milionek :) Je to odbornik hlavne na Nemecke WW2 zbrane pokud nekdo bude mit malo nebo nestrilenej kver tak to bude on.


Ale ze by se tu valelo dost nestrilenejch Maren to je nerealne. Mozna pred mnoha lety se dalo neco sehnat ve stavu PERFEKTNIM ale nestilene?? :?
Odpovědět