Hatsan mod.90 Rozebrani

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 20 srp 2011 21:41

Přeji hezký den, mám prosím dvě otázky na vzduchovku HATSAN mod.90.

Ta první zní? Je někdo majitelem této vzduchovky? Jak dlouho? Chtěl bych slyšet názory? Dobrý - špatný? Sílná - slabá?
Jedná se o to, že jsem ji zakoupil a oproti co jsem měl MagTech AR 1000 zdála se mi tato vzduchvoky podstatně silnější a to má být 16 J - 240m/s-255m/s HATSAN 90 má být stejný jen ano ano turci turci... Ale opravdu bych chtěl znát názory jiných lidí.

Druhá otázka: Rozebíral někdo tuto zbraň? Jedná se mi jen o vyměnění pružiny... Bojím se dovnitř podívat že už to nedám dohromady. Prosím pište klidně i na mail. powerbull64@seznam.cz Moc díky :) :wink:


Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od Motobassak » 21 srp 2011 08:32

Já jí mám cca 4měsíce a zatím spokojenost. Silná je dost. Proč chceš měnit pružinu?
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od RZ CZ » 21 srp 2011 11:17

OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od OneTouchy » 21 srp 2011 12:04

nie je to nic narocne rozobrat toho hatsana...akurat si davaj pozor,ked budes davat dole spustovy mechanizmus...kolicky si nejak zaisti a vyber iba ten,co ti treba,lebo ak ti vypadnu tie ostatne,tak minimalne polhodinu budes skladat tu spust...
Uživatelský avatar
Toti
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2011 13:41
Bydliště: Nitra

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od Toti » 21 srp 2011 12:51

Ja mam 90tku niečo vyše troch rokov a zatial som s ňou spokojny, aj ked nemám z nej vystrielané tolko rán ako kopa strelcov na tomto fóre. Ja to mám len tak na volný čas po práci a cez víkendy. Čo sa týka tej pružiny tak pri jéj výmene netreba nič robiť so spúšťovým mechanizmom, pružina ide pekne vytiahnuť zo zadu. Ja som tam inak tento rok skušal dať dlhšiu pružinu čo som kúpil v merkurií. Mala dlžku 350mm čiže o 80mm dlhšia oproti mojej pôvodnej 270mm (aj ked origoš by mala mať myslím 300mm). Strielal som s ňou asi týždeň, potom som tam hodil pôvodnu :D lebo s touto to nehorázne kopalo aj ked bolo hned vidiet že je silnejšia. A po tom týždni ked som ju vytiahol tak už mala iba 310mm.
vz.47
Hatsan 90 .177 + 4-9x44
QB78 .177 + 6-24x50
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 21 srp 2011 18:04

Motobassak píše:Já jí mám cca 4měsíce a zatím spokojenost. Silná je dost. Proč chceš měnit pružinu?

Slyšel jsem, že to tam není dobře dělaný, že má ta pružina špatný zakončení a zbytečně ničí ostatní součástky. Tak jsem se chtěl třeba i preventivně podívat dovnitř a případně ji vyměnit protože si můžu nechat vytočit zadarmo, tak jsem si říkal, když tak už že ji vyměnim třeba i za silnější, protože určitě 16 J nemá:( Teda ve srovnání se vzduchovkou MagTech AR 1000 kterou jsem prodal před týdnem ta střílela sice nepřesně a moc kopala ale taky ta síla byla znát když to natažení zlomením hlavně bylo opravdu síla to zlomit. Prostřelil jsem stím takovej železnej kbelík skrz na skrz ten hatsan prostřelí jen jednu vrstvu a do druhý udělá ďůlek z toho soudím, že dát tam třeba i silnější pružinu bylo by to lepší.
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 21 srp 2011 18:05

RZ CZ píše:Rozborka Hatsana.Snad pomůže.
http://www.e-tawerna.pl/printview.php?t ... 045a79e7f3

Moc díky !!! 8)
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od Motobassak » 22 srp 2011 03:24

ty pružiny co byly fiknuté tak barbarsky, tak to bylo už před pár lety a turek se poučil ze svých chyb a už to je u nových OK. Ale s tím brutálním množstvím vazelíny se nepoučily. Asi čekají že to projde i vodní zkouškou a že se jim možná cestou nějaký kontejnér vyválí ve vodě. Kdo ví proč to tak brutálně mažou
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 22 srp 2011 09:04

Motobassak píše:ty pružiny co byly fiknuté tak barbarsky, tak to bylo už před pár lety a turek se poučil ze svých chyb a už to je u nových OK. Ale s tím brutálním množstvím vazelíny se nepoučily. Asi čekají že to projde i vodní zkouškou a že se jim možná cestou nějaký kontejnér vyválí ve vodě. Kdo ví proč to tak brutálně mažou

Ok díky, tu pružinu jsem chtěl fakt vyzkoušel kuli i třeba tomu výkonu, kdo ví, někde jsem našel, že to měnili a drží jim to pohromadě akorát to více kope protože to má větší zpětnej ráz a taky větší sílu a to citelně. Ale z tou vazelnínou.. Když mi přišla gun domu. rozbalil jsem a pistol byla jako vykoupaná ve voleji. Ani té tak vevnitř jako na povrchu úplně celá!!! :(
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 24 srp 2011 15:49

Tak jsem to zkoušel rozebrat a prakticky jsem to jen vyndal z pažby ale prostě na rozebrání ze zádu toho pístu abych mohl vyndat pružinu jsem si netroufnul opravdu nevím kterej kolíček vyndat nebo jak to tam udělat abych tam dal zpět ten spouštovej systém:(
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od RZ CZ » 24 srp 2011 20:32

Spouštový mechanizmus vydělávat myslím nemusíš.Ten brání jen pístu aby jsi ho vytáhl.Jinak vem si prkénko na krájení,nějakou kulatinu menšího průměru než kolík co drží doraz pružiny a kladívko.Tělo vzduchovky (vyndané z pažby) opři zespodu o zem o nějakou hadru a nahoru na lauf přilož prkénko a to přitlač svou hrudí a tlač.Zohni se dolů ke kolíku a vyraž jej z těla vzduchovky.Pružina může být předpjatá,tak se musíš opatrně zvedat s prkénkem.Opačný postup je při vložení pružiny.Nevím kolik je tam kolíků,já jsem měl Hatsana 150TH a tam byl jeden.Na obrázku jak je ocelový doraz pružiny je kolík.
Přílohy
Foto 3.jpg
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 24 srp 2011 21:00

RZ CZ píše:Spouštový mechanizmus vydělávat myslím nemusíš.Ten brání jen pístu aby jsi ho vytáhl.Jinak vem si prkénko na krájení,nějakou kulatinu menšího průměru než kolík co drží doraz pružiny a kladívko.Tělo vzduchovky (vyndané z pažby) opři zespodu o zem o nějakou hadru a nahoru na lauf přilož prkénko a to přitlač svou hrudí a tlač.Zohni se dolů ke kolíku a vyraž jej z těla vzduchovky.Pružina může být předpjatá,tak se musíš opatrně zvedat s prkénkem.Opačný postup je při vložení pružiny.Nevím kolik je tam kolíků,já jsem měl Hatsana 150TH a tam byl jeden.Na obrázku jak je ocelový doraz pružiny je kolík.

Zkusím, díky moc:)
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 26 srp 2011 12:10

Tak bohužel bezúspěšně...:( Prostě mi to nejde vyndat, vyndal jsem všechny potřebné šrouby, kolíky a podobně a ze zádu se mi nepodařila vytáhnout pružina. Fakt nevím asi jinej typ. Jelikož mám tři kolíky ze zádu a né jeden jak to tu mají všichni nakreslené.
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od RZ CZ » 26 srp 2011 15:57

Vyfoť ty části.Jak to vypadá.Buď rád za ty tři kolíky.Až se ti podaří tam dát silnější pružinu tak je oceníš.Mi se při jednom kolíku a silnější pružině začala bortit celá zadní část.
powerbull
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2011 13:35

Re: Hatsan mod.90 Rozebrání

Příspěvek od powerbull » 01 zář 2011 21:35

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/tgg ... 8kogh.html

Takhle podle toho jsem to udělal. A ze zádu do nejde vytáhnout prostě. Zkoušel jsem to tahat snad silou řekněme 50 Kilo a nic. Podle mě to tam je zasedklí v tom spoušťovým mechanismu a nebo tam je ze zádu ještě nějakej kolíček kterýho jsem si fakt nevšimnul. :roll:
Odpovědět