BSA Guns

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
George.Agrippa
Příspěvky: 36
Registrován: 21 črc 2011 02:44

Re: BSA Guns

Příspěvek od George.Agrippa » 18 srp 2011 00:51

zdravím pánové (a dámy pochopitelně taky :D ). Má někdo osobní zkušenosti se vzduchovkou BSA XL Tactical? Měl jsem o ni eminentní zájem, zkrátka mě zaujala, jenže v době, kdy jsem si pušku chtěl pořídit - začátek letošního roku, tak mi z Waltertradingu napsali, že ji bohužel nemůžou do ČR dovézt, protože má integrovaný tlumič. Někdo tu zmiňoval, že má tutéž zkušenost. A teď jsem ji opět na netu objevil, že je v nabídce jednoho e-shopu. Nicméně tak jsem následně vybíral, přebíral, četl dokola toto forum - však to znáte :D a nakonec jsem si domů přivezl Dianu mod. 48 Black v ráži 4,5mm. Po cca půl roce užívání jsem spokojenej, i když jak kdysi psal myslím millius,Diany jsou těžké na předek,což je fakt a navíc při střelbě ve stoje se ne úplně optimálně drží, alespoň můj pocit. Naopak v kleče nebo v FT pozici je to OK. Nicméně zpět k té BSA. Má ji tu někdo? A jaké jsou zkušenosti? Díky. :wink:


Zoraki HP - 01 Ultra 5,5 mm
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Guns

Příspěvek od kesi » 18 srp 2011 07:55

str.7 ve dřevě.


pem :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Guns

Příspěvek od pem » 18 srp 2011 16:09

Vlastním BSA Lightning XL - je stejná jako Tactical - liší se jen pažbou - viz mé rajče a předchozí stránky tohoto vlákna :wink:
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
George.Agrippa
Příspěvky: 36
Registrován: 21 črc 2011 02:44

Re: BSA Guns

Příspěvek od George.Agrippa » 18 srp 2011 21:26

to pem - díky moc za odkaz,vlákno jsem četl celé,viděl i Tvé fotky na rajčeti. Oceňuju ten stojan-fakt moc hezká práce. :) Šlo mi o to,jestli má někdo přímo ten Tactical.Vím,že Lightning i Tactical jsou stejné,co se týká střev,chtěl jsem jen nějaké dojmy ohledně té plastové pažby.I když dřevo je na pušce krásné,osobně mám rád takový ten "taktický" styl,čili když je puška celá černá.Ale i tak díky. :D
Zoraki HP - 01 Ultra 5,5 mm
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: BSA Guns

Příspěvek od Toky » 19 srp 2011 09:31

Výraz Tactical je hlavne o tvare pažby, s farbou to nemá veľa spoločného.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: BSA Guns

Příspěvek od duffioso » 19 srp 2011 19:19

Jasne Tactical je o tvaru,ale taky o materialu.Pri taktickem pouziti se ocekava,ze ta pazba neco schyta a to by byla u dreva skoda.Osobne se mi taky vic libi drevo,ale uprednostnuju plast z vyse uvedenych duvodu.Takticka pazba by mela taky ulehcovat strelbu v pohybu,ale to pokud nejsi kryso/holubo hunter asi nehrozi.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
George.Agrippa
Příspěvky: 36
Registrován: 21 črc 2011 02:44

Re: BSA Guns

Příspěvek od George.Agrippa » 20 srp 2011 00:42

Přesně tak. :wink: Taky se mi líbí dřevo,ale zkrátka mám raději když to řeknu hodně lidově spíš "army" styl než, ten "myslivecký".Třeba nový Weihrauch HW 97k Black Line je nádhera.Kdybych neměl Dianu, tak jdu asi do něj kvůli pevné hlavni.Ale zpět k tomu,na co jsem se ptal,zajímá mě zkrátka,jestli tady je někdo,kdo opravdu má BSA XL Tactical a jaké z ní má dojmy.Pem má XL Lightning a podle toho co psal,tak se to jeví jako výborná puška-na lámačku.Hodně lidí sem chodí s dotazem,že chce pístovku i s optikou tak do 10 000,- a většina erudovaných i méně erudovaných rad zní.Buď Slavii 634 nebo si připlatit.Gamo i Hatsan z toho většinou nevycházejí moc dobře,kdežto pístovky od BSA jsou velmi dobře hodnocené na zahraničních forech. :D Každopádně jak psal kdysi Kubajzz,důležité je,že to člověka baví.A pak je jedno,čím střílí,pokud mu to přináší radost.
Zoraki HP - 01 Ultra 5,5 mm
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Guns

Příspěvek od kesi » 20 srp 2011 09:18

Lightning XL se dobře natahuje i drží, ale pokud mě paměť neklame, tak pem měl problém vyndat píst s těsněním (jestli píst nakonec vyndal nevím) a pak byl další problém sehnat originální pružinu. Pár ran jsem z ní dal a opravdu se mi líbila, i uzamykání hlavně vypadá betelně, spoušť už si nevybavuju.

Edit: http://www.gunstar.co.uk/Springs/Access ... px?id=7782 (nebude problém zjistit, jestli zasílají zboží i do ČR)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Guns

Příspěvek od pem » 20 srp 2011 19:12

Vyndání pístu jsem našel někde na netu - už bohužel nevím kde. Ale kdybych si dal práci, snad by se to podařilo najít. Rozborka není až tak složitá.
Co se týká pružiny, tak používám náhražku - z Hatsana - poslední mám asi rok a stále drží v dobrém stav.
Spoušť se dá přirovnat k AA TX200, dobrý zámek jen pojistka je jiná, ale dá se bez výstřelu zajistit i odjistit. ¨Zámek hlavně je výborný, např. se Slávií se nedá srovnat - žádná znatelná vůle.
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
crayfish
Příspěvky: 17
Registrován: 25 srp 2011 18:15

Re:

Příspěvek od crayfish » 25 srp 2011 18:57

pem píše:LuckyHit - Gamo jsem držel a střílel z něj, viděl jsem jej i rozebrané, ale musím oponovat s BSA XL to nemá nic společného. BSA Lighting XL je opravdu velmi dobrá vzduchovka - myslím lámačka. Neznám lepší. Zpracování výborné, přesná a výkonná. Samozřejmě nesrovnávám s AAPS nebo pevné hlavně - ikdyž tam by se jich do srovnání moc nevešlo.
From: sales <sales@bsaguns.com>
To: Michael Kriz <krizmichael@yahoo.com>
Sent: Wednesday, August 24, 2011 10:36 AM
Subject: Re: BSA XL TACTICAL, SUPERSPORT

All Spring Rifles are assembled in Spain.

All Pre-charged Rifles are made in Birmingham, England.

Best regards

Toto mi napsali z BSA, tak ze pravda je tak něde napůl. Všechny pružinovky kompletuje GAMO. Kolik v nich je origo BSA dílů nevím. Ta preasklá pružina mě docela odrazuje. Taky jsem šilhal po XL Tactital, nebo Supersporu s optikou, ale na USA forech mne od BSA odrazují. Doporučují Benjamina X TRAIL NP, značky AGček, který u nás neuvidíš, drahý Weirauchy atp.
crayfish
Příspěvky: 17
Registrován: 25 srp 2011 18:15

Re: BSA Guns

Příspěvek od crayfish » 25 srp 2011 19:11

pem píše:Vyndání pístu jsem našel někde na netu - už bohužel nevím kde. Ale kdybych si dal práci, snad by se to podařilo najít. Rozborka není až tak složitá.
Co se týká pružiny, tak používám náhražku - z Hatsana - poslední mám asi rok a stále drží v dobrém stav.
Spoušť se dá přirovnat k AA TX200, dobrý zámek jen pojistka je jiná, ale dá se bez výstřelu zajistit i odjistit. ¨Zámek hlavně je výborný, např. se Slávií se nedá srovnat - žádná znatelná vůle.
Ty máš teď v BSA XL pružinu y Hatsana? To už ty dvě "anglický", co ti z BSA poslali zase odešly?
Tak to se už asi přikloním k názoru maníků GTA air gun fora a nechám si na ní zajít chuť a okouknu toho Nitro Benjamina Trail. Škoda XL Tactical, nebo supersport se mi moc líbily.
George.Agrippa
Příspěvky: 36
Registrován: 21 črc 2011 02:44

Re: BSA Guns

Příspěvek od George.Agrippa » 27 srp 2011 16:22

vidím, že má někdo podobný vkus na pušky. :D Nejdřív BSA XL Tactical, o ní jsem stál taky kdysi hodně, pak jsem měl v merku právě ten Nitro Piston, ale nikde jsem nenašel žádné kloudné reference, tak jsem radši vzal Dianu. Pokud do toho Nitro Pistona půjdeš, hoď sem prosím postřehy a dojmy. Je tady o něm samostatné vlákno, ale moc konkrétních informací podložených osobní zkušeností tam zatím není. Líbí se mi ta tichost, protože s tím mám právě u Diany trošku problém. Zkrátka je ten výstřel z pružinovky hodně slyšet. A kvůli dobrým sousedským vztahům raději chodím do lesa, než práskat na dvorku. Zajímá mě výdrž toho pístu, kolik tisíc ran to vydrží, než to odejde...
Zoraki HP - 01 Ultra 5,5 mm
crayfish
Příspěvky: 17
Registrován: 25 srp 2011 18:15

Re: BSA Guns

Příspěvek od crayfish » 27 srp 2011 16:53

George.Agrippa

Koupě bude ještě koumání. Teď mám na americkým GTA foru hlasování, jakou vzdůšu by doporučili. Pak vyberu dvě nejlepší a k nim přihodím do dalšího hlasování ještě nějaký kousky.
Ale přiznám se,že po tom, co mne zklamaly reference na BSA budu koumat nejspíš toho Crosmana Benjamin Trail NP, nebo jeho lepšího bratříčkaRemington NPSS (podle ohlasů na životnost a spolehlivost nitro pístků). V případě, že NP technologie nebude mít dobrý ohlasy jsem rozhodnutej jít na 89% do Diany Panther 31 Professional Compact, nebo 350 magnum Professional Compact. Obě už s tovární Diana optikou. S konečnou volbou atd. se zas tady ukážu.
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Guns

Příspěvek od daho11 » 31 říj 2011 22:51

Poznatky z BSA e-ULTRA .22 s elektromagnetem místo bicí pružiny.
K pohonu elektromagnetu používám elektroniku z přídavnýho blesku.
Mohlo by to zajímat všechny, co plánují něco podobnýho.
U blesku byl kondenzátor 160µF/330V , elektronika ho nabíjí na 310V za necelých 5 sec,
v pušce mám elektromagnet 12V a regulátor nastavený na 105 bar.
Výsledná max. rychlost diabolky 1,03 g - 168 m/s.

Zkoušel jsem přidávat kondíky a tady jsou max. rychlosti s diabolkou 1,03 g:
193µF - 174 m/s, nabito za 6 sec
225µF - 182 m/s, nabito za necelých 8 sec
250µF - 210 m/s, nabito za 13 sec

Puška má za sebou cca 2500 ran na 1 lion baterii 18650 z původních 4,2 V je teď na 3,66 V.
Ted jsem do ní dal dve baterie paralelně, takže je to na hodne dlouho :-)
http://david_holub.sweb.cz/
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA Guns

Příspěvek od Alexxxus » 01 lis 2011 00:55

Tak to je dost dobrý.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět