obrana - teleskopicke obusky

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ikar

obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od ikar » 16 kvě 2005 14:22

Moje otázka je pro majitele teleskopického obušku: Co máte za typ obušku (délka...). Otázka zní: Dá se tím efektivně ubránit? Obušky mají hmotnost tak kolem půl kila a myslím si, že je to dost malá hmotnost na to, aby to při úderu dostatečně zranilo útočníka. Nevím...nemám s tím žádné zkušenosti. Proto prosím o radu, zda se vyplatí koupě takové věci k obranným účelům. Děkuji


Návštěvník

re:obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Návštěvník » 16 kvě 2005 18:42

Tady není otázka "rány" a "energie", ale moment překvapení. Když proti Tobě stojí zlý Róm a chce peníze, pak každý "pomocník", kterým nepříjemně překvapíš Róma je dobrý.

Já zkoušel skládací obušek na pytli s pískem a rána to byla pěkná. Sám bych něčím takovým dostat nechtěl.

Nepříjemné ale je, že se jedná o zbraň na blízko, ale ne na těsno. Předse jen je potřeba jakýsi manipulační prostor. No a výcvik je nezbytný. To snad nemusím zdůrazňovat.
ikar

re:obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od ikar » 17 kvě 2005 01:21

A v jaké délce obušek máte 16", 21", nebo 26" ? Mám obavy, že 16" se svými 340g muže protivníka akorát tak ještě víc naštvat
Návštěvník

re:obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Návštěvník » 17 kvě 2005 06:53

16". Ale na pacifikaci některých individuí to bohatě stačí. Hlavně, pokud se nechají ovlivnit mou image nemohoucího ňoumy :) .
Návštěvník

re:obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Návštěvník » 17 kvě 2005 09:02

Když jsem viděl, jak se 16" obuškem dá třemi ranami úplně rozsekat dřevěná židle nebo jednou ranou probít díra do dveří, začal jsem vůči těmto zbraním chovat dost značný respekt. Nedávno bylo ve zprávách, jak nějaký ožralý kluk bacil svým teleskopickým obuškem JEDINOU RANOU do hlavy nějakého chlapa na autobusové zastávce a byla z toho několikatýdenní hospitalizace. Tak nevím, zdá se to být poměrně účinná zbraň (rozhodně by na to podle mě měl být ZP spíš než na malorážku).
ikar

re:obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od ikar » 22 kvě 2005 15:24

Zbrojní pas na obušek??? Vy jste se snad zbláznil. To už by pak tedy musel být zbrojní pas více méně na všechno. Srovnejte: úder obuškem do hlavy(=maximálně nějaký povrchový mozkový hematom)-několikatýdenní hospitalizace x výstřel(nebo spíš průstřel) hlavy z malorážky - to už snad nemusím vysvětlovat - to může být tak pětiminutová hospitalizace(záleží jaká mozková centra a cévy to zasáhlo)a následný exitus. (I když jsou případy průstřelu hlavy lidí, kteří to přežily. Vím o člověku, který přežil průstřel hlavy do spánkové krajiny ze zbraně o vyšším kalibru, avšak ne bez trvalých následků.) A navíc: než stihnete vytáhnout obušek, už v sobě můžete mít nasypaných pět kulek z malorážkového revolveru. Myslete na to, že toho mohou zneužívat i pouliční výtržníci atd... Dal byste jim do ruky raděj malorážku nebo teleskopický obušek...? Stejně si myslím, že každý útočník je nějakým způsobem ozbrojen a obušek, který máte vy, má pravděpodobně i útočník. Copak vy byste šel lovit holýma rukama? To by udělal snad jen člověk s VELICE nízkým IQ. Takže mít u sebe obušek může být maximálně férovka, ne-li přesila útočníka, který má ještě něco nebezpečnějšího. A pokud vím, tak ten opilý muž s tím obuškem na autobusové zastávce(jak uvádíte) nebyl ten, co se brání.
Návštěvník

re:obrana - teleskopické obušky

Příspěvek od Návštěvník » 22 kvě 2005 18:43

Pravda je, že podobné volně prodejné zbraně, jako jsou onyšky, boxery, nože a pod jsou mouhdy mnohem nebezpečnější, než klascké střelné zbraně. Při jejich použití se mnohdy nevystavujete nebezpečí identifikace dík zvuku výstřelu a obrana proti nim je v bezprostřední blízkosti nemožná (proto si pokud možno vždycky nechávám od lidí odstup).

Malorážka, pokud je použita jako zbraň je typicky zbraní k likvidaci osob profesionály (oblíbená hlavně pro svou nízkou hlučnost a malé rozměry) z různých tajných služeb.

Ale do rukou široké veřejnosti (hlavně s popsaným trestním rejstříkem) nepatří. To už bych byl ochotný lidem dát třeba revolvery ráže 38 Special a omezit jejich nošení jak to je v USA (opět s vyjímkou trestaných). Nejraději bych ale omezil restrikce na Zbrojní průkaz pouze na netrestané (z nějakou odstupní lhůtou) a s minimálními dalšími podmínkami nutnosti ukázat, jak se zbraň ovládá a znalostí základních pravidel sebeobrany (legislativně a i jinak).

Omlouovám se za odbočení od tématu.
atc

Příspěvek od atc » 28 úno 2006 14:18

Jakou delku tel.obusku byste mi doporucili koupit. Je to pouze na sebeobranu, ne profesne.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 28 úno 2006 16:23

To ATC : 16 palců, složený se dobře vejde do kapsy bundy nebo saka, typy delší jsou opravdu delší,bohužel i ve složeném stavu. D.
atc

Příspěvek od atc » 28 úno 2006 16:28

dydla: a ten 16" staci?
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 09:22

MA vubec smysl si porizovat obusek?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 10:02

atc píše:MA vubec smysl si porizovat obusek?
Pokud se cítíš ohrožen, tak má.
Stejně jako nůž, plynovka, sprej, paralyzátor, taser, boxer, nunčaky, řetěz, břitva, mačeta, sekera, vidle atd. atd.
Všechno to významně zvyšuje tvoji šanci na úspěšnou sebeobranu.
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 10:04

kubajzzz: ja myslel ze nesouhlasis s plynovkou jako s rostredkem sebeobrany ale spise jako s listkem do rakve? alespon mi to tak prislo z ostatnich tvych prispevku.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 10:42

Já?
To si mě asi s někým pleteš. :wink:
No, možná jsem měl někde pár uštěpačných poznámek, ale to je tak vše, jinak nejsem proti tomu. Hned na úvodní stránce je thread o plynovkách a nijak tam proti nim nebrojím.
Plynovka a to co jsem uved výše sice nejsou nejúčinnější zbraně, ale k účinné obraně se dají vklidu použít.
Někde jsem i psal, že už jen fakt, že člověk má takovou zbraň v kapse, znamená, že ten člověk není ovce co jde na porážku, ale je rozhodnut se v případě napadení bránit (i když ne tak účinně jako s pistolí). A už jen to je pro něj velká výhoda oproti někomu jinému. A takových lidí si já osobně vážím, nemusí mít v kapse 357-čku. Obrana je z 90% v hlavě - zbraň už je jen prostředek.

Měl jsem jednu kolegyni, paní středního věku a ta nosila v kabelce řeznický hák na maso. Byla zcela rozhodnuta ho případně použít. Nevěděl jsem že ho nosí, ale jednou na to přišla řeč, tak ho vytáhla. Teda řeknu ti, že jen jak jsem ho zahlíd, tak jsem se hodinu nemoh zbavit divného pocitu v podbřišku. :lol:
Řekl bych, že její případná obrana by byla vysoce efektivní, nechci ani domýšlet jak by útočník dopadl. :lol:
atc

Příspěvek od atc » 01 bře 2006 10:47

Ja nevim, jsem stale na vazkach zda si plynovou pistoli vubec porizovat. Prochazel jsem si tady diskuze na podobna temata - je mnoho lidi co plynovku pouze pomlouva a zastava nazor ze je to zbran zcela k nicemu, pak je druha cast - ovsem mensi - ktera to vidi tak, ze pokud nemas ZP tak plynovku kup, protoze je lepsi mit neco nez nic.
Odpovědět