hrozba zbrani v hospode

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od xuebao » 08 srp 2011 11:02

Jsem to tady na foru prohledal v Udalostech i Pravnich otazkach, ale zatim jsem nenasel zadny komentar k incidentu z 25. cervence, kdy pripity chlap maval se zbrani v hospode v Chrudimi; link napr zde http://www.denik.cz/regiony/host-restau ... 10726.html.
Vim, neni to tak stavnate, jako kdyz uz nekdo vystreli. Nicmene je to nejcerstvejsi udalost a ja bych celkem rad vedel, co by se delo, kdyby nekdo z tam pritomnych mnel u sebe legalne zbran a toho manika sejmul. Nutna obrana by to zrejme nebyla, ale co krajni nouze, slo by v tomto pripade pouziti zbrane zahrnout do teto kategorie? Instruktor nam v kurzu tvrdil, ze v podobne situaci, kdyz zrovna nejsem ohrozen ja anebo nekdo mne blizky, musim s pouzitim zbrane pockat do okamziku, nez dotycny nekoho streli a stane se z toho krajni nouze, jinak ze mam pruser sam. Takze jak, strelit nebo ne?


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od 4mike » 08 srp 2011 15:53

xuebao píše:.......... musim s pouzitim zbrane pockat do okamziku, nez dotycny nekoho streli a stane se z toho krajni nouze, jinak ze mam pruser sam.......
určitě ???
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od Kublajchán » 08 srp 2011 16:26

To už by bylo pozdě. Jen míření nebo tasení palné zbraně je důvod ke střelbě. Kdybys zastřelil chlapa, co tam mává s pistolí a ohrožuje tebe nebo ostatní, jednalo by se o NO. U NO můžeš, ne-li musíš způsobit stejnou nebo větší újmu, jinak bys zmírňoval následky. KN se týká např. psa, který tě ohrožuje a nebyl přitom poštván. V tomto případě nesmíš způsobit stejnou nebo větší újmu, než která ti hrozila. Další věc je, že když budeš v hospodě nebo podobném podniku, nemůžeš si k alkoholu ani čuchnout.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2011 20:04

Aby to byla NO, to bys musel mít celkem štěstí.
S největší pravděpodobností bys takhle v hospodě odbouchnul chlapa, co kolem sebe mává nějakou plynovkou a půlka hospody by následně vypověděla, že on si jenom dělal srandu.
U soudu by ses pak mohl bránit třeba tím, že ve filmech o Vinetouovi byl vždycky vinnej ten, kdo tasil první.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od skorec » 09 srp 2011 09:56

U opiteho ide podla mna skor o zastrajanie sa ako o realnu hrozbu.

Ja som zazil situaciu ked opity narkoman hadzal v krcme pivove pohare o zem a najlepsim riesenim bolo si ho nevsimat a nenapadne zmiznut.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 09 srp 2011 10:25

Nezlobte se na me panove, ale podle toho clanku ti dva frajeri napadli hosty a personal slovne i FYZICKY! Jeden z nich pak vyhrozoval s NAMIRENOU pistoli v ruce. Jak nekdo na nekoho namiri zbran, kor kdyz predtim nekoho napadnul fyzicky, tak bych pripadnyho obrance se zbrani rozhodne netahal po soudech. Videl evidentne agresivniho vola, jak na nekoho namiril zbran! To prece neni zadna prca, takze podle me naprosto samozrejma NO, protoze odvracite primo hrozici utok na zajem chraneny trestnim zakonem - zdravi a zivot!

Doted se jeste ani nevi, jestli zbran byla funkcni ale na plynovku to nevypada. I kdyby to ale nakrasne plynovka byla, tak si to utocnik mel rozmyslet driv, nez ji na nekoho namiril.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od skorec » 09 srp 2011 11:20

Mna na tomto pribehu skor zaujala otazka ci nosite alebo nenosite zbran do krcmy a ci by ste ju dokazali realne pouzit na NO. Ja ju do krcmi zasadne nenosim ale ked by som ju zhodou okolnosti mal so sebou tak by som ju asi nevedel pouzit.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od xuebao » 09 srp 2011 12:12

Ona to nebyla uplne hospoda ve smysly nalevarny, spis restaurace. Takze tam byli lidi, co tam sli treba na jidlo anebo si posedet u kavy. Manici byli tri, byli opili, jeden z nich mnel zbran, a mnela to byt CZ83, samozrejme nelegalne drzena. Personal i hosty skutecne slovne i fyzicky napadali, jak o tom svedci zaznam z prumyslove kamery. Toho majitele, po kterem sli puvodne, nesejmuli zrejme pro to, ze se schoval.

Jasna NO by to byla v pripade, ze zbran ten chlap namiri na cloveka, co ho nasledne sejme, pripadne na jeho blizke. Viz NO toho slovenskeho kanibala, kdyz na nej policajt v civilu vytahnul zbran. Paklize ten chlap v restauraci zbrani ohrozuje jine hosty, tak by pry mnel clovek se zbrani pockat, dokud zbran nepouzije a az pak strilet v ramci KN. Jeste jednou chci podotknout, ze toto nemam z vlastni hlavy. Takze jsem byl zvedav, jak tu zalezitost v restauraci vidite a jak byste ji resili. Teoreticky, s ohledem na pravni predpisy. Na podobnou situaci se normalni ozbrojeny clovek stejne prakticky pripravit nedokaze.

Do hospody nechodim, alkohol v zasade nepiju, takze ho s ohledem na zbrane neresim.
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od skorec » 09 srp 2011 12:40

Mal si na mysli zrejme rodinne "blizke ". Takze pokial bude mierit na moju zenu tak ho spoza rohu mozem odbachnut ?
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 09 srp 2011 14:19

Prosimvas to je uplna blbost, kde je jako napsano, ze pokud nekdo ohrozuje nekoho jinyho nez me a moje blizky, tak to neni NO?

V nutny obrane se hovori o utoku na zajem chranenej trestnim zakonem, coz je i zivot uplne ciziho cloveka!!! V ramci nutny obrany vystupujete i v pripade, ze uplne nekoho ciziho chranite pred utokem na (napr.) jeho telesnou integritu.

Dodatek: Vsimnul si nekdo z vas, ze je to prave schvalne Nutna OBRANA a ne Nutna SEBEobrana?
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od bradek džon » 09 srp 2011 14:54

Tak prvně, soud vždy při posuzování takového případu posuzuje celou situaci, nikoliv jen samotnou střelbu.
Takže asi takhle:
1)Ožralej frajer míří na mého kámoše a řve: "Jestli mě budeš jště chvíli s*át tak tě zastřelim"... vy ho sundáte... není NO ani KN, jste v průseru
2) Ožralej frajer míří na mého kámoše a řve: "Ty svině, tys mi vo**al manželku, zabiju tě"... vy ho sundáte.... je to NO, jste ready (ale to stejně není jistý, stejně bude záležet na Policii, státním zást. a hlavně na soudci).

Vždy je důležité rozlišit zdali reálná hrozba je nebo není. Vyhrožování nikdy reálná hrozba není !!!! nakonec je stejně lepší střílet až jako druhý. Je jedno jestli on má plynovku. To v tu chvíli není nikdo schopen rozlišit.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 09 srp 2011 15:02

Nekdo nekomu miri zbrani do xichtu a jeci, ze ho zastreli, kdyz ho bude srat - to neni realna hrozba jo? To se asi nak zkrizili linky a ja jsem z jiny planety nez Ty.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od skorec » 09 srp 2011 15:07

Ak si nic nevyparatil tak sa musis nechat zastrelit.
Ak mas nieco za usami tak ho mozes odbachnut.

LOGICKE NIE ?
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od bradek džon » 09 srp 2011 15:16

To Self-Def-Enthusiast: Máme na věc bezesporu stejný názor. Já jen uvedl jaký je fakt. :?
To Scorec: Vyrostl jsem ještě v Československu a měl jsem za to že slovenčinu zvládám přečíst. Ale teď jsem fakt neporozuměl. Prosím o bližší vysvětlení. dík :wink:
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: hrozba zbrani v hospode

Příspěvek od skorec » 09 srp 2011 15:35

Reagoval som na:
"Ty svině, tys mi vo**al manželku, zabiju tě"


Jestli jsem si tedy vedom ze jsem vosahaval jeho manzelku pak jeho vyhrozovani lze povazovat za skutocne ohrozeni zivota ponevac ma duvod na to aby ma zastrelil .

Pokavad mne zastreli jenom tak bez priciny tak to musim strpet.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Odpovědět