PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Motobassak » 27 črc 2011 15:41

to Joezbrna - JJ Přesně tak, není třeba zbytežně komat jak z toho vyždímat maximum, ono už to asi nejde (teda bez výměny pístu z 634 atd.)
Po tom pet tuningu je to super tichá vzdůša, JSEM MAXIMLNĚ NADŠENÝ.
Ono je to takový klam, když je tam pružina o 4cm delší, tak to je řecha jak cyp a člověk by si řekl že to musí být jednou tolik silnější, ale PRD jen jde hůře natáhnout, rána jak z děla a přesnost v rapu.
Po tom pet tuningu se mi zase zdálo že je o dost slabší než byla, ale to je dáno tím že je o dost tichší. jAK TU NĚKDO PSAL O NĚJAKÉ 16j VĚTROVCE, ŽE SE TO NEZDÁ, že to jen pšoukne ale ten výkon tam je. Teď mi zas Hatsan připadá hlučný oproti S631 s tím PET tuningem.
Je to hračka a za pár minut je hotovo. Prostě nadšení. A ti co mají háklivější sousedy, tak to ani neuslyší :-)


Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Kavy » 27 črc 2011 17:39

Motobassak píše:Jinak Slavia je udělaná poctivě, jak už tu mnozí psali, žádné otřepy atd. prostě poctivá česká práce..
Někde jsem četl že Slávku dělají gastarbeiteři na Slovensku :wink:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Joezbrna » 27 črc 2011 17:41

vz 35 píše:Rozměry bicí pružiny do vojenské vzduchovky by měly být:

16.8x23.2x200x3mm 21zavitu

Napadá někoho z jaké vzduchovky by tam šla napasovat silnější pružina?

Dík
Další, komu se zdá jeho vzdůša příliš přesná a málo kopající? :lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od undead » 27 črc 2011 18:02

prostě poctivá česká práce.. ale už niekoľko rokov to neplatí....
http://www.novinky.cz/ekonomika/6815-uh ... ensko.html
na S631 mam pet tuning už dávno a pohodička, niektorý píšu že to zníži výkon no to som si vôbec nevšimol, S631 mi strieľa stále tak slabo a stále tak presne ale tichšie :)

a z vz35 výkon nedosiahne žiadnou strunou, ale zas ak ta ma starú čo ledva vypľuje strelu tak nová isto poteší :)

ja som dnes odtuningoval lovku bo to strieľalo tak hlasno že suseda sa ma pýtala či mam na tu pištoľ povolenie :lol: (dokonca qb78pcp mam tichšie a pri tom výkon úplne inde ako lovka)
podložku pod strunu som z lovky vybral čo výkon nejak extra neovplyvnilo ale hlučnosť išla hned dolu a vratil sa mi aj počet výstrelov :) krátka hlaveň je krátka hlaveň a u pružinovky objem komory ani tou najsilnejšou strunou nenahradíš...
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Motobassak » 27 črc 2011 18:28

JJ já teď z úžasem zjistil, že z tou pružinou o 4cm delší to zlaté stránky prostřelilo dokonce míň než s tou originální z CZUB a navíc jak sem ji tam dal měla 26cm a asi po hodině, jak sem ji vytahoval, tak měla už jen 24cm :shock:
A origoš pružina (stará asi 4měsíce a cca 2000 výstřelů) má pořád stejných 22,2cm
Takže konečný verdikt - silnější pružina = 1 nižší výkon
2 větší kopanec
3 horší přesnost
4 Tuhší spoušť
Kdyby mi tu jen tak neležela a kdybych nechtěl dělat ten PET TUNING, tak mě to fakt nasere :oops:
Ale chybama se člověk učí a vlastní zkušenost je nenahraditelná.
Kdo špekulujete, jak z toho vymáčknout víc, tak se na to vyserte, nemá to cenu.

Jo ještě něco, je možné že se mi s tím pet tuningem snížil i zpětný ráz? Protože mi to připadá jako by to teď skoro vůbec nekopalo, nebo že by to bylo tím jak sem to všechno promazal? nebo jedno k druhému. Nebo to je chvilka co mi to se sylnější pružinou kopalo jako prase a teď už mi to tak nepříjde?!
Jak mi totiž připadalo že jsou s tím Hatsanem 80 srovnatelné, tak teď mi připadá že slavie míň kope a je o dost tichší (díky tomu že to řinčení zmizelo). :-)
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
fakír
Příspěvky: 82
Registrován: 09 črc 2011 20:33

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od fakír » 27 črc 2011 19:07

Zdravím ,především Hatsanisty,ale i ostatní vzduchovkáře .Motobassaku tvoje závěry jsou trochu předčasné ,asi jako výkřiky do tmy.Jsem také hatsanista ale tady nezáleží jak jistě víš ,jen na délce pružiny ale i na kvalitě.Co ti pomůže nekvalitní pružina která má o 10cm víc než origo ,ale po jednom natažení už zůstane kratší o 15 cm a nebo její síla bude slabší o bůhvíkolik Joulů ,než ta origo .Proto s tím tunningem je to vždy trochu o štěstí podle toho co a od koho koupíš,a právě podle zkušeností lidí z tohohle fora by se dalo určitým podvodníkům předejít.Ale je to těžký většinou cena rozhoduje jinak.Přeji Všem tuningářům ať kupují jen kvalitní věci a né aušusy. :wink:
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Motobassak » 27 črc 2011 19:28

tak já tu pružinu koupil normálně v krámu. Chtěl sem rezervní na h80 a dal mi tuhle 26cm mrdku. A bylo mi jedno kolik stojí. Na výběr mi nedali
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
fakír
Příspěvky: 82
Registrován: 09 črc 2011 20:33

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od fakír » 27 črc 2011 19:33

Něměj mi to za zlé ,ale jak už jsem to tady psal dnes ti prodají pružinu jakou chceš ale tu kvalitu ti nikdo nezaručí byznys je byznys.Jak to ale my poctivci máme poznat že?
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Motobassak » 27 črc 2011 19:59

JJ to je to. Jak to mám poznat?
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od phantomls » 29 črc 2011 08:12

vz 35 píše:Má z vás někdo vyzkoušeno čím by se dala nahradit silnější bicí pružina do vojenské vzduchovky? Jde mi o to, jestli je možné do ní použít pružinu z nějaké jiné vzduchovky, vím, že se dá nechat umotat,ale to si nechávám jako poslední možnost.
Na aukru teď někdo prodává vyráběnou pružinu do vz. 47. Zkus se zeptat u něj, zdá má stejné či podobné rozměry, popřípadě zda může nechat vyrobit takovou, jakou potřebuješ. Počtem závitů dle obrázku by odpovídala, ostatní rozměry tam nejsou.

Zde je odkaz. http://aukro.cz/vz-47-pruzina-kovana-i1740083521.html
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Annifry » 07 srp 2011 12:26

Jindra828 píše:Tak jsem si tu pružinu (Slavia 631) z Aukra objednal. Vyjde na 290,- Kč i s poštovným.
Jak přijde, tak dám hned vědět co je to zač.
Doufám, že ji dostanu do Slavia 630 :)
Jindra

Tak co, nějaký poznatky? Je to rozdíl oproti origo?
Jindra828
Příspěvky: 75
Registrován: 01 kvě 2011 22:38
Bydliště: Brno

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Jindra828 » 07 srp 2011 12:39

Zatím jsem se k tomu ještě nedostal.
Jak to tam budu mít hned napíšu.
Air Arms Pro Sport....cal.4,5....Viper 10x44
Crosman Raven........cal.4,5....Leapers 6x32
Slavia 630-4.............cal.4,5
doveda
Příspěvky: 522
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od doveda » 07 srp 2011 16:42

Pro ty co schání jinou pružinu,na těchto stránkách jsou i rozměry http://hunter-shop.cz/NAHRADNI-DILY-VZD ... KY-HATSAN/
třeba vnější průměr 19mm je do Slávie
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Motobassak » 07 srp 2011 17:01

Jindra828 - Tak nezdržuj a nenapínej :-) mě už by taky zajímalo jak na tom je ta struna z aukra. Píše tam ten borec že je o 7cm delší než origoš, kvůli stoupání, což už mi příjde fakt dost dlouhé (origoš má 22.2cm+7=29.2) a já tam rval 26cm a to už bylo tak na hraně :-( a kopalo to jako kráva. Ale spíše by mě to zajímalo do hatsana, páč jestli se fakt neunavuje, tak to by bylo za ty prachy super. musím už fakt koupit to chrono abych mohl operovat s reálnýma číslama a né s číslama zlatých stránek :-D , jenomže poslední prachy na chrono mi spolklo auto před dovolenou na opravu :-(
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRUZINY (Vyroba,predaj,miery)

Příspěvek od Motobassak » 07 srp 2011 17:13

To doveda - Dík za odkaz, dobré stránky, mají to tam pěkně rozepsané.
A tím pádem mi do té H80 prodali správnou strunu a podle rozměrů mi tam sedne delší o 7cm ze 100x Torpeda a tím pádem bych se mohl dostat nad tu originální výkonnost, což by bylo super. Připadalo mi to divné že by dělali XX rozměrů pružin a oni budou mít těch rozměrů jen pár a jen je hází asi do jiných flint (myslím jiné modifikace).
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Odpovědět