Pistole pro male ruce

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od ladaj » 01 srp 2011 09:37

Zkus něco od Kahra (link od 4mike), mám ruku průměrnou a na tlačítko zásobníku dosáhnu s obrovskou rezervou (mám PM9) - předpokládám, že ty větší modely budou mít pažbičku pouze delší, nikoli tlustší.


ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od ramires » 01 srp 2011 11:20

Kup si cz100, seženeš jí od 3 do 5 tisíc ,na tahání je ok, tu moji tahala policistka několik let (asi 50kg živé váhy) :)
In vino veritas...
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od xuebao » 01 srp 2011 23:08

Ja se hned na zacatk omlouvam, ze do teto debaty vstupuju jakozto nekdo, kdo furt nema ZP. Nicmene, pri cekani na souhlas domovskeho statu se trapim podobnou otazkou, ze jakou si koupim pistoli pro moji malou rucku. Ovsem otazka vypousteni zasobniku drzici rukou se mi nezda jako dulezita. Nas na kurzu stejne ucili vypoustet zasobnik druhou rukou, coz se obejde bez krkolomnych prehmatu (v mem pripade celkem vazna vec kvuli delce prstu) a krom toho timto zpusobem zasobnik jednoduse zajede do dlane. Mozna by stalo za to pohlednout na to i z teto stranky a soustredit se spis na pohodlny uchop.

Mimochodem, Stepanko, jak jsi na tom s ovladanim zachytu zaveru? Ten je jeste nedosazitelnejsi nez cudlik na zasobnik. A napriklad pro mne je to daleko vetsi kamen urazu, nebot mi to jako streleckemu zacatecnikovi pripada dulezitejsi pro ovladani pistole drzici rukou. Kdyby tady v tom vlaknu chtel nekdo relevantne okomentovat vhodny zpusob vypousteni zachytu zaveru, snad by to prislo vhod vic zelenacum s malou rukou.
P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od P3p3k » 02 srp 2011 01:03

Jedině Walther PPS, 9mm Luger malinkatá plochá pažbička, pod tričkem nikdo nic neví. Pocit že mám u sebe dospělou zbraň a přitom o ní vůbec nevím. Nenosím nic jinýho. Někdy ještě KelTec, ale to už jen tak do letadla :D
ok1xgp
Příspěvky: 31
Registrován: 28 čer 2011 14:01
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od ok1xgp » 02 srp 2011 14:51

No zrovna to vypouštění zásobníku u walteru mi částečně vyhovuje. Díky páce není tak namáhavé jako u ostatních pistolí. jen nemít tak krátké prsty :-(
Vzduchovka vz.47; TAU 6; GLOCK 21; CZ 50; NORINCO JW 21
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od JirkaS » 02 srp 2011 19:00

xuebao: Vypuštění závěru se u všech pistolí dá udělat zatažením slabou rukou za závěr - já osobně teda vůbec nepovažuju pohodlně dosažitelný záchyt závěru u pistole za důležitý. Ten pohyb (shození závěru) se dá velmi snadno nadrillovat. Důležitější pro mně je to, že to opravdu funguje NA VŠECH pistolích, takže vůbec nezáleží na tom co zrovna držím v ruce.
Little_Tom
Příspěvky: 69
Registrován: 15 čer 2011 08:36

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od Little_Tom » 02 srp 2011 22:40

Na všech pistolích to tak nefunguje (např. ČZ 27, Mauser HsC, drtivá vetšina pistolí ráže 6,35, atd.), ale v každém případě je to řešení - podobně jako vypouštět zásobník prostředníčkem (u zbraní, kde jde tlačítko přehodit pro leváka).
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od dykmore » 02 srp 2011 23:25

Pokud by tazatelka netrvala na ráži 9Lug, pak podle všeho pro malé ruce je ideální Walther PP.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od xuebao » 03 srp 2011 11:04

Ad vypousteni zachytu zaveru nestrilejici rukou, tak ano, je to velmi dobra alternativa, zrovnatak, jako vypousteni zasobniku. Kdesi jsem ale zachytil takovy nazor, ze by mnela byt pistole ovladatelna jednou rukou. Ja bych se osobne teda citil lip, kdybych vedel, ze na ten zachyt zaveru u sve pistole dosahnu. Jakoze jsem na nej zatim u tech malo pistoli, co jsem drzel v ruce, nedosahnul. Pak je celkem slozita i treba prohlidka komory, nebot zaver musim drzet v zadni poloze druhou rukou a nemam treti k obsluze zachytu. Taky ale mozna delam neco spatne...
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od Joezbrna » 03 srp 2011 11:16

Jestli po kontrole komory potřebuješ ještě uvolňovat záchyt závěru, pak je skutečně něco moc špatně :idea:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od xuebao » 03 srp 2011 15:46

@Joe: Az takovy osel nejsem. Jiste jsi uz videl x-nasobne vic pistoli s vyndanym zasobnikem a zaverem v zadni poloze nez ja. Byva tak videt do komory ba da se v ni i zastourat prstem. Tak mi misto chytrych reci, jak je neco spatne, porad nejaky zpusob, jak clovek s malou rukou/kratkymi prsty ten zaver v natazene poloze zachyti. Nemam to od koho odkoukat. Mozna to uvita i zadavatelka s malou rukou, jelikoz tento cudlik byva jeste nedosazitelnejsi nez cudlik na vypousteni zasobniku.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od Joezbrna » 03 srp 2011 15:58

Aha, ty jej nechceš uvolnit, ale zachytit. Sorry, to mě fakt nenapadlo. K čemu je to dobrý?
Zkouknu šachtu, komoru, pustím závěr, rána jistoty, pouzdro.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Little_Tom
Příspěvky: 69
Registrován: 15 čer 2011 08:36

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od Little_Tom » 03 srp 2011 16:18

Já to tedy pochopil stejně jako Joe... :-)

Na to, jak závěr zachytit v zadní poloze bez použití prázdného zásobníku prostě musí přijít každý sám - např. jde zbraň v ruce pootočit, tak aby se na ovládání záchytu závěru dalo lépe dosáhnout, závěr nedržet zezadu prsty, ale zezhora směrem do dlaně... Je to jak u které zbraně o podle toho, jestli je člověk levák, pravák, případně mu nevadí zbraň na tuto manipulaci přehodit do druhé ruky...

Já třeba u Waltheru PPK jsem strkal malíček do výhozného okna - záchyt nemá vnější ovládání, ale jde zvednout prstem zevnitř. :lol:
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od ladaj » 03 srp 2011 16:45

Joe - snad na čištění hadem... Vybíjení a kontrola hmatem ve tmě nedává smysl, v takové situaci se pistole pevně drží připravená, nabitá ;-)

Dosažitelnost záchytu zásobníku je příjemná, ale nikoli nutná (leváci...) a zásadně jsou k dispozici obě ruce. Při hypotetické výměně vystříleného zásobníku v obranné situaci s jednou rukou nefunkční je rozhodně komplikovanějším kouskem naražení nového, kdy chybějící ruku nahradíme koleny, zuby... ;-)

Pokud úchop jinak vyhovuje (osa zbraně před uchopením směřuje do středu "Vé" mezi palcem a zbytkem a spoušť je dosažitelná bez pootáčení přiměřeně volným ukazovákem), čudlíky bych neřešil.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Pistole pro malé ruce

Příspěvek od Joezbrna » 03 srp 2011 16:59

Tak při čištění snad mám čas a klid na to, abych si pistoli otočil a přidržel jak potřebuju.
A když už čistím, tak rozebírám, neb i když je lauf jak zrcadlo, vnitřek bývá zahnojený.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Odpovědět