Vybiram pistoli raze 22LR, co doporucujete? vase zkusenosti?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 srp 2006 13:42

O flobertkách si najdi akorát to, že obecně za moc nestojí. Než investovat do Flobertky, je lepší investovat do zbrojáku.


xkox

Příspěvek od xkox » 01 srp 2006 15:02

na zbrojak "E" si ale musim jeste 3 roky pockat nebo si udelat "B"
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 srp 2006 15:47

No problemo, na "B" koupíš všecko, jen to nesmíš nosit. Myslím že se to vyplatí, než 3 roky čekat na nošení
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 srp 2006 15:59

Dvaadvacítku stejně nebudeš nosit. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vybírám pistoli ráže 22LR co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od vito » 02 srp 2006 07:42

Kubajzz: je to věc názoru, jako ostatně všechno. Kdysi jsem znal člověka,co ji nosil /Walther PP v této ráži/ a uměl s ní neuvěřitelné věci.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 srp 2006 09:12

Já proti dvaadvacítkám nic nemám, právě naopak. Když ji někdo chce nosit, ať ji nosí. Myslím, že s ní vyřeší 90% situací stejně jako s pětačtyřicítkou. Nicméně si myslím, že na nošení jsou vhodnější ráže jako třeba 7,65 nebo 9mmBr nebo revolver v .38, tyto zbraně jsou i velikostně na úrovni .22.
Pokud někdo nosí dvaadvacítku a z tréningu má nadrilovanou střelbu na hlavu, tak pochybuji, že má útočník nějakou šanci.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Vybírám pistoli ráže 22 LR co doporučujete? vaše zkušenosti?

Příspěvek od vito » 02 srp 2006 11:28

Kubajzz: mluvíme stejnou řečí. Já jsem po dlouhých letech nošení všeho možného skončil pro denní nošení u Kevina. Je to možná pohodlnost stáří, mám G 19, Tauruse 85UL a další, ale ten Kevin se mi nosí nejlépe. :)
pavelll

Příspěvek od pavelll » 09 srp 2006 19:00

zdravíčko pistolníci, když už jste u těch 22, tak bych se rád zeptal na CZ 122, mněl jsem možnost si ji ošahat na střelnici a docela se mi zamlouvá, její majitel na ni nedá dopustit a ani mi ji nechce prodat :( , zjistil jsem že už se nevyrábí a to je tak celý, ani žádné bazarové nabídky. Uvažuji o Browningu 22, ale i ta CZ 122 mi dobře sedla, má tu někdo zkušenost s touto cezetkou? :shock:
Přílohy
CZ 122  sport r.22.jpg
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 srp 2006 19:09

Já ji mám a nedám na ni dopustit. S touto zbraní byly dost velký problémy, ale asi mám štěstí na kus, moje je velice přesná a co se týče spolehlivosti tak posrala všechny buckmarky co jsem držel v ruce. Já osobně si myslím, že problémy se spolehlivostí byly vždy způsobeny tím, že zbraň nebyla čištěná. Člověk zvyklý na Margolínu, která střílí dokud je vidět díra do hlavně, ať si tuto pistoli vůbec nepořizuje. CZ 122 se čistit musí, čistím ji (tedy čistil jsem ji, teď už s ní moc nestřílím) pravidelně po 150 ranách. Výsledkem byla velice spolehlivá pistole. Mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti.
pavelll

Příspěvek od pavelll » 09 srp 2006 19:22

"pro Alfonss" kupoval jsi ji jako novou? jaké doladění potřebuje pro kválitní střelbu? a jestly můžeš poradit na co si případně dát pozor při koupi? :o
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 srp 2006 19:33

jo jo, kupoval jsem ji novou v roce 2002. Spoušť je těsně nad kilo a nádhernej chod. Střílel jsem s ní sportovní pistoli 30+30, takže jsem na ni koupil od p. Čichoně z Těmic anatomickou dřevěnou pažbu. Jinak jsem do ní nesáhl.

Jinak je to malorážka, střelbou se to nijak výrazně neopotřebovává. Dej si jen bacha aby s ní předchozí majitel "nesušil" bez podloženýho kohoutu, aby nebyla rozklepaná vrchní část hlavně nad komorou od úderníku. Už sem takový experty viděl.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 srp 2006 19:34

pavelll

Příspěvek od pavelll » 09 srp 2006 19:48

"pro Alfonss" pěkné, díky za radu a kdyby náhodou překážela v trezůrku tak bych se obětoval :D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 srp 2006 19:55

No na začátku roku jsem měl nutkání to prodat, ale pak jsem se rozhodl že si ji nechám. Chleba to doma nežere, tak uvidím, třeba jednou skončím s IPSC a vrátím se k mířence :D I když pochybuju :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 srp 2006 07:18

Nepopírám zkušenosti kolegy Alfonse a přeju mu, ať mu jeho ČZ 122 dlouho slouží. Já s tou zbraní ale mám naprosto odlišné zkušenosti. Zbraň jsem měl párkrát půjčenou od kamaráda na střelnici. Mám relativně malou ruku, takže úchop mi připadal, jak když držím kopyto. Mířidla jsou šíleně vysoko nad rukou, tzn. špatná kontrola. Spoušť byla hrbatá a těžká, majitel říkal, že nelze lépe seřídit. Vyvážení zbraně v ruce mě taky moc nenadchlo. Můj celkovej dojem, podotýkám, že SUBJEKTIVNÍ, je značně negativní. Naproti tomu JANE, to je jiný kafe. Jednak ji vymyslel PAN puškař (p.Zendl), jednak se stále vyrábí (aspoň doufám) a pokud seriová zbraň projde rukama páně Zendla, je to kus, kterej po..re všechny možný Buckmarky, Rugery a X-esse v okolí. Kromě toho mi sedne líp do ruky, připadá mi vyváženější, proti ČZ 122 je to nesrovnatelný. Jsou to však všechno jen subjektivní pocity, navíc nejsem typickej pistolář. Kdybych byl a řešil problém pistole .22 LR na našem trhu, šel bych buď do JANE a nechal ji vyladit jejím konstruktérem nebo bych pořídil IŽ 35 (což je typická sportka). Na Pardini, Morini, Hammerli (s výjimkou X-esse), Peters Stahl a jiný sportovní speciály nemám ani výkonnost (a touhu dřít to na treninku), ani peníze.
Odpovědět