Barvici terce

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Barvicí terče

Příspěvek od ladaj » 05 črc 2011 14:56

Nedávno jsem pořídil pár barvicích terčů od Birchwood - malé multicolor na vzduchovku, velké "padouchy" na pistoli. Předpokládám, že to občas používá více lidí. Je to karton s nakašírovanou PE fólií. Potištěno barvou, která moc nedrží, dá se seškrábat nehtem.

Popadla mě chuť si trochu "pohrát" a zkusil jsem nějaké exporimentální napodobeniny. Stříleno vzduchovkou 4,5, většinou exact (občas match), šířka panáčka cca 6cm.
Obrázek
Je třeba vzít nebo vyrobit sedvič karton-plast (uváděné souřadnice řada-pozice zleva). Dá se na to využít vnitřní strana tetrapaků (2-5, 3-3), polepit karton izolepou (2-2, 2-3, 3-1, 3-4). Lepení plastového sáčku (1-3, 2-1, 3-2) je pakárna a lepidlo snižuje kontrast vůči podkladu. 1-1 a 1-2 je volně přisponkovaná parotěsná zábrana Juta. Nakonec stříknout sprejem, barva sice brzy zasychá, ale málo se loupe do šířky. Po denním odležení vytvrdla a loupala více do šířky (dvě díry v průduškách 2-2 versus ty ostatní). Konkrétní sprej chce zvolit experimentálně, třeba bílá na 3-1 se loupe až moc. Ne že by se to nějak vyplatilo, ale člověk se vyblbne ;-) Hodlám udělat padoucha v životní velikosti s podbarvením cca dle zón IPSC pro "akční" velkorážnou pistoli, slibuji si od toho, že hned uvidím, kam mi jde druhá rana.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Barvicí terče

Příspěvek od Alfonss » 05 črc 2011 20:54

ladaj píše: slibuji si od toho, že hned uvidím, kam mi jde druhá rana.
Není jednodušší udělat si železnej terč a stříknout jej bílou barvou? Pak budeš taky hned vidět kam šly zásahy... Jednoduché a bez práce...
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Barvicí terče

Příspěvek od ladaj » 05 črc 2011 22:54

Nevím, jestli myslíš masivního popra nebo plech určený k děrování, s obojím by mě ze střelnice vyrazili. S podbarvovacím prostě vidím, kam to šlo, i na vzdálenost, na kterou už očima díry spolehlivě nevidím. Na otevřené střelnici je potřeba přizpůsobit vzdálenost ostatním, čili obvykle 25m. Panáci z birchwoodu, alespoň ti, co jsou u nás k mání, jsou příliš malí na střelbu na takovou vzdálenost, takže si můžu ukutit vlastního. Jestli z dobletapu stihnu vidět, která díra byla první a která druhá, to je jen taková bonusová otázka, stejně by to asi muselo být na menší vzdálenost.

Kupované barvící kruhy 15cm jsem taky zkoušel vlepit do středu pistoláku, venku jsou zásahy, které šly do barvicího, na 25m dobře vidět - kdo sřílí nejhůř devítky, tak se nesmějte, no... Na kryté (guncenter) jsem při umělém osvětlení neviděl zásahy v barvicím ani na 15m.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Barvicí terče

Příspěvek od JaK » 05 črc 2011 23:00

I když jsou kovové terče asi lepší, za jednodušší jejich výrobu rozhodně nepovažuju. Ne každý má dílnu. A takových střelnic, kde kovové terče neradi vidí, taky není málo.
Tyhle barvící terče považuju za dobrý nápad a děkuju za návod. Možná to někdy zkusím :wink:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvicí terče

Příspěvek od Ares » 06 črc 2011 11:05

Nemůžu mluvit za osazenstvo GC, ale nemyslím, že by měli veliký problém s tím, kdyby jim přestříkl jednoho celého poppera (případně všechny) na bílo a pak si na ně trénoval ;)
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Barvicí terče

Příspěvek od ladaj » 06 črc 2011 13:39

To by u Pepy neprošlo - kdyžtak na hnědo ;-) Ale čerstvé olověné fleky od zoxidovaných víceméně poznám. LOS nebo podobnou taškařici se chystám až na podzim a měl jsem za to, že popper se kosí jednou ranou a papír se děruje dvakrát, ne?

Přes léto občas zajdeme k myslivcům na Vršavu, každý pátek 16-18, za pajcku dvouhodinová palba pod širákem... docela se divím, že jsme tam byli vždycky sami. Oni se ale i tak tváří trochu divně na naše ne-medvědobijné zbraně, nerad bych dráždil dalšíma ptákovinama, v řádu mají pro veřejnost povolený jen papír. Tak vymýšlím zpestření, ať tam jen líně nelovím kruhy. A v tištěném padouchovi nevídím na dálku, kam to chodí. Černoch s barevnými vniřnostmi je hotový, může se těšit na pozítří. Poppery tam kosí jen policajti ale ti mají vlastní provozní časy a "pravidla hry" a stejně je mají zamčené.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Barvicí terče

Příspěvek od navip » 06 črc 2011 18:54

Řekl bych ,že nejlevnější a nejméně pracné bude ovinutí standadního terčového kartonu vhodné barvy, případně polepeného bílým papírem samosmršťovací strečkou a následně na vypuklou stranu nastříkat terč. Pracnost i cena minimální,v podstatě cena barvy.
Jenom neověřený nápad :idea: ,o víkedu ověřím.
Pobud
Příspěvky: 30
Registrován: 02 srp 2010 16:43

Re: Barvicí terče

Příspěvek od Pobud » 07 črc 2011 18:43

ladaj:na kolik metru se tam da střílet?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Barvicí terče

Příspěvek od Alfonss » 07 črc 2011 19:06

JaK píše:I když jsou kovové terče asi lepší, za jednodušší jejich výrobu rozhodně nepovažuju.
Máš pravdu. Ale uděláš jednou a střílet můžeš léta...
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvicí terče

Příspěvek od Hungry » 11 črc 2011 10:21

Za osazenstvo GC mohu říci, že nastříkat si poppery barvou možné určitě je a dobrovolným aktivitám se meze nekladou. Až nám bude barva vadit, tak si to opískujeme z brokovnic... :lol:
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvicí terče

Příspěvek od rimfireBR » 11 črc 2011 14:29

:lol: :lol: to mě nenapadlo :idea: taky dobrý abrasivo :mrgreen:
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvicí terče

Příspěvek od von.raven » 08 srp 2011 18:15

no kamos vyrobil par kousku prumeru asi 4cm co po trefe malozarkou bud bouchly nebo zadymily, ted to hodlame vyrobit do vrsku od mineralek, pouze dymovy efekt, pac zablesk nekdy na strelnici vadi a boji se at to nechytne...
otestujem to na vzduchovku, pac smes bude muset byt asi krapet citlivejsi, tak zkusime nejaky pomer co vzduchovka odpali, ale neodpali se to samo pri manipulaci :D to by bylo dost blbe, mozna nepujde udelat takovy pomer, aby to bylo bezpecne a zaroven i funkcni pro vzduchovku, kdyby ale ano, asi by se to dalo na zkusebnu a oficialne do prodeje. Myslite ze by o to byl zajem?
Pri ruznych soutezich se strili na 50m na 4cm terce a kdyby to udelalo nejaky efekt po zasahu, tak by to mohlo byt zajimave nebo ne? Vyrobni naklady nebudou hrozne, spis ta zkusebna stoji kolem 20tis. ale jak rikam zatim je to v plenkach... budu rad za nazory, jestli je to pitomost, dobre na malorazku, hodilo by se i na vzduchovku, na jine raze atd...
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Odpovědět