Plynove zbrane-obrana

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 dub 2008 18:07

Máš svoji pravdu, ale jsou to bludy......


Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od kayakero » 09 čer 2010 15:17

... po 2 letech přidám vyprávěnku:
kamarád že viděl na tržnici: 2 čeští vypasení Rómové (2x >30let, 180+190cm, 90+120kg) po tržnici hledali až našli nadějnou oběť: Poláka (>40let, 170cm, 75kg) co tam sám ve stánku s číslem prodával sklenice instantního NesCafé. Přistoupili zleva-zprava a že: to náše mýsto Hé-more, ho máme trvále pronajáty, tu teď némužém prodávát, že Polák jim zapláti nahrády - a téď - no děélééj!! Polák je nechal šermovat rukama a vybuzovat se a stupňovat hrané rozhořčení, pouštění hrůzy, beze slova - neodporoval - ale jak první z nich sáhnul na sklenici (zjevně aby je začali rozbíjet - stupňovat nátlak), nahmátnul za pas => volnou rukou si sezhora rozčísnul tlapy toho většího+bližšího - a jediným pohybem tasil Berettu92 a horním obloukem mu silově vrazil hlaveň skrze rty => a hned zmáčknul (jedenkrát). Rána jako z děla, z tlamy krev >> Polák hned mžikově zkusil dohmátnout i tomu druhému cigi-výpalníkovi k tlamě (a když nedohmátnul, nevystřelil) - tomu ale už jak zblejsknul pistoli po xichtu proběhla živočišná hrůza - a s výstřelem se jak v tranzu rval o vycouvání a zdrhnutí. Po zlomečku váhání a hrábnutí naprázdno do vzduchu se odstřelený sumo-cigán složil na místě, kolem štiplavý smrad slzáku. Ostatní lidi převážně zsinalí strachy se vyděšení odtahovali taky. Odstřelený (větší) cigi ležel K.O. bez hnutí, kolem nějaká krev - a Polák pak (bez zaváhání, lamentování) ušpiněnou Beretu za pas, rozkmital ruce: zbalil NesCafé z pultíku do tašek a taky zmizel - beze slova, bez ohlížení. O cigána na zemi se nikdo nestaral - ale po pár minutách že začal znova chroptět a na zemi sebou mlít a pak vyplivávat krev, plazit se a zkoušet se zdvihat. Moc mu to nešlo.
Obrázek


Takže: nebyl jsem u toho, ale mě to přijde reálné: že i plynofkou že je možné (při troše štěstí) i zlý útok odvrátit: pokud ji člověk použije cca. kontaktně (jako jateční pistoli) - a že může být vhodnější-lepší volba nežli teleskop, tonfa, boxer, kudla.

Vystřelit samozřejmě jen proti vážné hrozbě - ale pak už mu raději nejprve zarazit hlaveň co nejhlouběji do krku (nebo přinejhorším aspoň co nejtěsněji před tlamu) - aby výstřel zatlačil ještě tekutý slzák z hlavně hajzlovi co nejhlouběji do nosních dutin a do plic - a vyrovnat se s tím, že mu můžu výstřelem trvale vybít oko, potrhat sliznice/tkáně - až tak, že vykrvácí nebo se udusí ve vlastní krvi, plicní laloky se mu zevnitř až potrhají výbuchem a popálí slzákem tak, že se vyvolaným edémem možná zalkne/zadusí - o možných rozstřískaných/vymlácených zubiscích či zlomenině čelisti ani nemluvě. Prostě stejné brutality => stejné hrůzná zraněníznetvoření i právní následky jako při střelbě ostrými.
Obrázek
ROMULKA
Příspěvky: 2
Registrován: 11 led 2011 18:06

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od ROMULKA » 11 led 2011 18:43

Lidičky,jsem tu podle všeho nejnovější,ale mám k Vám Všem prozbu a to: sháním pro dceru kvalitní obranu a slyšel jsem o tasseru. A tak se chci zeptat,kde se dá sehnat a za kolik? Předem Vám děkuji,za pomoc.
ROMULKA
Příspěvky: 2
Registrován: 11 led 2011 18:06

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od ROMULKA » 11 led 2011 18:45

ROMULKA píše:Lidičky,jsem tu podle všeho nejnovější,ale mám k Vám Všem prozbu a to: sháním pro dceru kvalitní obranu a slyšel jsem o tasseru. A tak se chci zeptat,kde se dá sehnat a za kolik? Předem Vám děkuji,za pomoc.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od Warthog » 11 led 2011 20:43

Taser je tuším v ČR povolen jen pro policejní a podobné složky.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od reaktor » 03 úno 2011 12:35

Taser nekoupíš.
Volil bych el. paralizer kombinovany se slz. sprejem.
Přílohy
opt_scorpy_max_3aa-800x600.jpg
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od reaktor » 04 úno 2011 23:42

Ještě sem našel toto:
http://www.dumzbrani.cz/plynova-pistole ... 5-cal-9-mm

Myslím že když do útočníků pustíš dávku a budeš se mít k odchodu, tak by to mohla být účinná obrana.

Uzi = Good defense :-)
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
tt256
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2011 19:04

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od tt256 » 04 črc 2011 19:06

Hele, vsude slysim plno kecu radobychytraku ze kdyz na nekoho vytahnu plynovku tak me zastreli a at si radeji koupim nuncaky, teleskopicke obusky, pepraky a podobne cicoviny.
Neminim tu polemizovat o ucinnosti techto "zbrani" ani o tom proc to policajti nedoporucuji apod. je toho plny internet.

Ptam se, kolik takovejch pripadu se u nas stalo? Stal se vubec nejaky?
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od BUBBA » 04 črc 2011 20:03

No jasně,takových případů je plno,nedávno jsem si střelil už svého 6.plynovkáře a jednoho umlátila manželka deštníkem. :lol:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od Joezbrna » 04 črc 2011 20:56

ROMULKA píše:Lidičky,jsem tu podle všeho nejnovější,ale mám k Vám Všem prozbu a to: sháním pro dceru kvalitní obranu a slyšel jsem o tasseru. A tak se chci zeptat,kde se dá sehnat a za kolik? Předem Vám děkuji,za pomoc.
Pošli sem fotku dcerky, lokalitu, telefon na ni, ona už se o ni nějaká dobrá duše postará.
Ozbrojených ženských není nikdy dost :wink:
Obrázek
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
tt256
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2011 19:04

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od tt256 » 04 črc 2011 22:24

BUBBA píše:No jasně,takových případů je plno,nedávno jsem si střelil už svého 6.plynovkáře a jednoho umlátila manželka deštníkem. :lol:
Vsude je akorat plno takovejch chytraku a zvanilu jako ty. Ukaz mi nejaky konkretni pripad misto tech vylevu cos predvedl.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od Biggles » 05 črc 2011 01:00

No ono není nad chytráka, kterej příjde a předvede hned z kraje kvalitní výlev :D
On tě totiž nikdo nemusí ani následně zastřelit, bohatě stačí, že se neubráníš už probíhajícímu útoku :lol: Takže jo, plynovka je super (do vitríny). Je stejně těžká a objemná co "ostrá" zbraň. Omezení jsou obdobná (je to zbraň, byť kat. D).......jen je na tom neporovnatelně s účinností. Opravdu tedy je dobrý nápad se tahat s něčím, co mne v mnohém omezuje, když obdobné účinnosti dosáhnu v drtivém procentu případů s prostředky méně omezujícími?
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Plynové zbrane-obrana

Příspěvek od BUBBA » 05 črc 2011 19:32

tt256 : To byla samozřejmě ode mě nadsázka,ten tvůj první afektovaný příspěvek si o to říkal.Jinak,nevím kolik takových případů bylo,ani nemám potřebu to zjišťovat.(Stejně jako mě nezajímá,kolik lidí ročně zabije elektrika,prsty do zásuvky strkat nebudu,bo to kope.Přeber si to jak chceš).
Odpovědět