FX independence

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 03 črc 2011 23:56

Že měl Milius tolik pušek je čistě jeho věc, že máš GAMOHATSANSANJGJONGMUSO je zase Tvá věc. V životě jsem Tě neviděl a ani po tom netoužím zato Miliuse znám osobně. .....

:) :roll: presne tak, to same si rikal jeste nez jsem sem zacal psat a cetl tve prispevky....... nakonec to o tech 80 bodech patrilo tobe ehm ....ja se tu nad nikym nepovysoval, nikoho nepoucoval tak jako milius, jen psal svuj nezaujaty nazor. Co o tobe se rict neda, tvuj postoj k HW a AA je jasny asi kazdemu. To co sedi jednomu nemusi druhemu a obracene. Pokud nekdo urazi me, tak se branim.

Muzu mit svuj nazor at mam gamo nebo 20 vetrovek za 30tis jako vy dva

:) ne neprijdu uz jen kvuli temhle dvou a pokud dobre vim tak ja si s urazkama nezacal :!: tak nechapu tve napomenuti ?


Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FX independence

Příspěvek od Alexxxus » 04 črc 2011 00:01

Nestojíš ani za 3 tečky.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 04 črc 2011 00:05

WohlmuthOta píše:
Tomayo píše:Musim se smat kdyz se kouknu na vysledky a vidim jak to na foru nekomu lita jednou dirou a pak pri zavodech nastrili treba 80 ze 100neco bodu :) pokud to ma zapotrebi? ja ne. Pokud bychom meli strilet ze stejne zbrane treba z toho strasneho Gama jsem zvedavy kdo by nastrilel vic chytraku. Klidne budu strilet ve stoje a ty si mezes lehnout
No jo, takovejch už bylo co todle remcali a stejně nikdy nepřijeli ze strachu. A mimochodem máš napomenutí za nevhodný chování.

Strach rozhodne nemam, vlastne ano, ze budu muset i tam poslouchat jak milius plka ...... ja se nebojim prohrat, je mi jasne, ze nenastrilim tolik jako Kubajz a spol :wink: nejsem snilek
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 04 črc 2011 00:27

piku píše:

jen tak aby řeč nestála....

paradni soustrel i ty lepanaky na 42m :!:
koukal jsem i na tu pilku od fiskars a jeste ze jsem koupil Bahco Laplander, kdyz vidim jak reze. Uz jsem s nim narezal moc i par stromu pres 30cm prumer a porad reze super, perfektne se drzi a vubec neklouze. To ze je to sklopka zavirak je take vyhoda myslim
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: FX independence

Příspěvek od Kubajzz » 04 črc 2011 00:44

Když se nad tou puškou zamyslím, tak mi z toho vychází zhruba toto:
1. je to hybrid mezi puškou s kartuší a pumpovačkou.
2. Spojuje to výhody obou systémů - je možnost střelit párkrát za sebou bez pumpování a není potřeba tlakovat z flašky.
3. Spojuje to nevýhody obou systémů - bez pumpování to vystřelí jenom párkrát, je nutné vynaložit fyzickou námahu.
4. O životnosti si nedělám iluze, nic nevydrží věčně. Rád bych viděl jak to bude fungovat po roce provozu nebo po 30 tisících pumpnutí.
5. Na jeden 16J výstřel je potřeba zhruba tak okolo 2ml vzduchu stlačeného aspoň na 60 atmosfér. To znamená stlačit 120 cm3 na šedesátinu objemu. Kdo někdy tlakoval větrovku pumpou ví, že to není zrovna jednoduché. Podle videa se to pumpuje lehce, ale ruka na páce opisuje snad metrový oblouk.

Nechci to odepisovat, ale podle mě je to celé spíš kuriozita než vážně míněná zbraň. Jsem pořád nějak nepochopil k čemu to vlastně je? Nebo co to vlastně řeší? Kdo nechce být závislý na potápěčské láhvi, tak udělá líp, když si koupí větrovku a k ní pumpu. Během pěti minut natlakuje a pak může vystřelit třeba 150 ran, podle toho co má za vzduchovku. K tomu nepotřebuje mít na zbrani žádné pohyblivé páky a těžké věci navíc. Když se mu pumpa podělá, tak si koupí novou bez toho aby vyhodil celou pušku.
No ale nejlepší je koupit tu 300 barovou flašku. Člověk si to nechá za 50 korun naplnit a má půl roku vystaráno. Udělá cvak a psssssst a střílí 200 ran za sebou. Mi se občas podaří dát třeba 500 nebo i 700 ran za den, tak si nedovedu představit, že bych to musel pumpovat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: FX independence

Příspěvek od Altaros » 04 črc 2011 01:38

Milius řekl svůj názor na tuto pušku a pouze si zaritě stál za svým názorem. Pokud to má být diskuze, tak ať jsou zde především smysluplné argumenty a případně protiargumenty, pak se to někam posouvá.

Tuto pušku jsem osobně nedržel, jako zdejší většina a tak se nevyjadřuju o věcech o kterých bych mohl mluvit po osobní zkušenosti. Principiálně nevidím důvod proč by ta puška takto neměla dobře fungovat. To zda opravdu takto funguje je věc jiná.
Osobně jako Kubajzz moc nevěřím údajům výrobce ohledně počtu pumpnutí. Trochu mi to přijde, jako když CZUB napíše, že hunter vystřelí na jedno naplnění 150 ran. On to sice asi vystřelí v rozmezí tlaku 200-50, ale rozdíl rychlostí bude 50 a víc ms tedy nepoužitelné. Takže tak trochu podvědomě čekám co u této pušky bude to příznačné "ale" .

edit:
Mě by ta puška taky asi nevyhovovala, jsem prostě PCP, ale co si píšu s lidmi, tak dost lidí jsou opravdu rekreační střelci, kteří vystřelí pár desítek ran za měsíc, nebo i méně, ale zároveň chtějí ,aby když už vystřelí, tak aby také trefili co možná nejpřesněji.
Také chápu lidi co chtějí vzít jen pušku bez pumpy a dalších věci a jít střílet. Ne všichni bydlíme ve velkém městě kde je plnění za rohem a za pár korun.
aron01
Příspěvky: 224
Registrován: 07 bře 2007 20:31
Bydliště: POD mOSTEM
Kontaktovat uživatele:

Re: FX independence

Příspěvek od aron01 » 04 črc 2011 08:52

Můj osobní názor na tuto flintu s malým odstupem času, co jsem jí viděl.
- Je to puška pro člověka, co má peníze aby si ji pořídit za celkem nekřesťanský peníz a chce taky trošku masírovat
- Je to puška pro člověka, který nechce to co mají všichni ostatní
- Je to pro člověka, který nestřílí denně - jinak bude mít PCP + flašku
- Je to pro člověka, který když se ale rozhodne střílet tak se chce trefit
- Je to pro člověka, který ji chce převážet (přenášet) na různá místa a nechce se tahat s ničím dalším
- Je to pro člověka, který nechce pružinovku a zároveň nechce aby mu někde zavazela pumpa nebo lahev
- Je to pro člověka, který musí počítat s tím, že dřív nebo později bude řešit těsnění u podfukování jako u všech FX
Co mě ale nejvíc překvapilo, když jsem něco řešil v Aeronu? Zrovna si jeden člověk odnášel dva kousky.......takže ať je to jaké chce svého kupce si to najde a s tím se prostě musíme smířit.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: FX independence

Příspěvek od Jabberwocky » 04 črc 2011 10:45

Myslím, že aron01 to shrnul dobře. Záleží hodně na tom, kdo je případný kupec a jaké má požadavky. Mně osobně by Independence vyhovovala – nechci mít doma (z mého pohledu nepotřebné) krámy a chodím často střílet tak, že si vezmu jenom pušku přes rameno, dojedu někam vlakem, tam si zalezu do polí nebo třeba do lomu a dvě tři hodinky pálím na sklopku z různých vzdáleností. Proto střílím z pružinovky a proto jsem si k ní koupil za pár šupů ještě pumpu Crosman 2100. Jak někde napsal Kubajzz, na vzduchovkách je nádherná ta nezávislost – člověk nemusí na střelnici. Nezávislost pro mě znamená i to, že se nemusím starat o to, kolik mám ještě vzduchu v kartuši, a že doma nezakopávám o hadice a nemusím po schodech tahat těžkou flašku. Naopak natahování mezi výstřely mi nevadí, jsem na to zvyklý. Independence by mě zajímala, ale upřímně říkám, že ne za tuhle cenu. Což je samozřejmě problém můj, nikoli výrobce. Tož tak nějak :-)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: FX independence

Příspěvek od milius » 04 črc 2011 11:29

Tomayo píše:milius milius zase si se predvedl :roll:
podle toho co jsi mel vsechno za zbrane, tak ti musi byt alespon 50let nebo ses tak bkbej a nedokazes si vybrat poradnou zbran kdyz mas takove zkusenosti ?? Nebo je tu dalsi moznost, ze jen kecas! Osobne si myslim, ze od kazdeho kus... velky kus pravdy.

Az jednou pojedu na vas sraz a na ty zbrane se podivam a osaham si je s vasim dovolenim, tak jsem zvedavy co budes rikat pak...porad meles to same dokola jak dite ,,mama mama mama,,

Ja ma sice gamo, ale zjistil jsem, ze i s nim se da strilet presne kdyz se to clovek nauci - jak a kde to drzet,jak ji tisknout do ramene, atd..... samozrejme jsem nemel jen tu vlastne jsem ji koupil dedoj,ale to neni podstatne. Se strilenim nejake zkusenosti mam ( sice ne s vetrovkama) ale strilel jsem od te doby co jsem ji unesl. Musim se smat kdyz se kouknu na vysledky a vidim jak to na foru nekomu lita jednou dirou a pak pri zavodech nastrili treba 80 ze 100neco bodu :) pokud to ma zapotrebi? ja ne. Pokud bychom meli strilet ze stejne zbrane treba z toho strasneho Gama jsem zvedavy kdo by nastrilel vic chytraku. Klidne budu strilet ve stoje a ty si mezes lehnout

FX independence nestoji 30tis a 5-7litrova lahev na 300baru take nestoji 3tis + 1500 plnici set nebo jak se tomu rika + naplneni,plneni a dalsi starosti s tim navic, takze tu nedelej chymery. Soustrel myslim,ze je dobry alespon podle videi od lidi co strilet umi. O zasobniku nic nevim ale system nabijeni je stejny jako u Royal 400 a clovek co ji mel s tim zadne problemy nemel.
Myslím,že si našel jakéhosi svého favorita a bráníš ho a chceš slyšet jen do nebe vychvalující příspěvky.To je tvoje věc.Pokud ale nesneseš kritiku,která je v každé diskusi,tak se tu nemáš co bavit.

Tak já to napíšu pro tvoje srdíčko: Je to super flinta a nikdo tak perfektní systém nevymyslel.
Určitě si ji kup :idea:
Nechtěl bych tě urazit,ale mě bude doma určitě chybět :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: FX independence

Příspěvek od ALKAJ » 04 črc 2011 16:32

Tomayo píše:Musim se smat kdyz se kouknu na vysledky a vidim jak to na foru nekomu lita jednou dirou a pak pri zavodech nastrili treba 80 ze 100neco bodu
Možno keby ti došlo že porovnávaš dva rôzne spôsoby streľby tak by si zistil že nie je na čom sa smiať.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 04 črc 2011 22:36

Myslím,že si našel jakéhosi svého favorita a bráníš ho a chceš slyšet jen do nebe vychvalující příspěvky.To je tvoje věc.Pokud ale nesneseš kritiku,která je v každé diskusi,tak se tu nemáš co bavit.

Tak já to napíšu pro tvoje srdíčko: Je to super flinta a nikdo tak perfektní systém nevymyslel.
Určitě si ji kup
Nechtěl bych tě urazit,ale mě bude doma určitě chybět


Milius mylis se uplne ve vsem co si napsal :!: :wink:

Možno keby ti došlo že porovnávaš dva rôzne spôsoby streľby tak by si zistil že nie je na čom sa smiať.

:) to je pravda, ale strilet musis umet tak i tak
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 04 črc 2011 22:50

Jabberwocky píše:Myslím, že aron01 to shrnul dobře. Záleží hodně na tom, kdo je případný kupec a jaké má požadavky. Mně osobně by Independence vyhovovala – nechci mít doma (z mého pohledu nepotřebné) krámy a chodím často střílet tak, že si vezmu jenom pušku přes rameno, dojedu někam vlakem, tam si zalezu do polí nebo třeba do lomu a dvě tři hodinky pálím na sklopku z různých vzdáleností. Proto střílím z pružinovky a proto jsem si k ní koupil za pár šupů ještě pumpu Crosman 2100. Jak někde napsal Kubajzz, na vzduchovkách je nádherná ta nezávislost – člověk nemusí na střelnici. Nezávislost pro mě znamená i to, že se nemusím starat o to, kolik mám ještě vzduchu v kartuši, a že doma nezakopávám o hadice a nemusím po schodech tahat těžkou flašku. Naopak natahování mezi výstřely mi nevadí, jsem na to zvyklý. Independence by mě zajímala, ale upřímně říkám, že ne za tuhle cenu. Což je samozřejmě problém můj, nikoli výrobce. Tož tak nějak :-)

presne o tom tahle vzduchovka je......proste vezmes a jdes ...nic neresis a kdyz nechces pumpovat vezmes si flasku. Vyhody pcp a zasobniku. Ale proste ta zbran neni pro kazdeho a navic je celkem draha a malo kdo si ji poridi. Mozna spis z neduvery k ni nez ze by byla spatna a bylo mu lito za ni dat ty penize. Pokud uz si ji nekdo odnasel z kramu, tak je skoda ze nezname jeho nazor a zkusenosti
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: FX independence

Příspěvek od bimHObim » 05 črc 2011 00:04

vse v poradku, argumenty pro i proti, ale ta cena. :shock: . napad spravnej, jestli ten soustrel pasuje tak taky vse ok . ale 1100 euro? :cry: .
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 05 črc 2011 00:25

no jo no, ale pokud to opravdu funguje tak ta cena neni az tak prestrlena myslim :shock:
treba Steyr LG 110 mi prijde daleko vic prestreleny cenove

kdyz to prepocitam na rybareni, tak to jsou dva pruty s navijakem :) to neni tak hrozne na to ze jich mam asi osm :) ?
nebo, ze je to cena 5 vikendu na kaprech....OMG tolik uz jsem do toho nacpal? :shock:
nebo treba jen cena povolenky na ryby na 4 roky
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: FX independence

Příspěvek od bimHObim » 05 črc 2011 00:45

tomayo , ty blazne, rybareni a vzduchovku vubec nemzes porovnavat :D . ale to vis sam, dyt se v obou remeslech vyznas. tady se jedna jen o tu cenu. bejt to neco okolo 400 euro, tak to tady profici prubnou. ten napad je perfektni, seberu udice, vzduchovku, a jedu na tyden rybarit. a kdyz mi nejaka kacena zere zradlo pro ryby , tak ji postrasim. :D . ona , ta kacena neni zadny skudec. do te doby, kdy ryby berou. kdyz prestanou a kacenka stale jeste poplavuje --- no comment --- :D .

nejak mezi tebou a miliusem jste to dosttali do spatneho hrdla. a ja jako nezucastnenej jsem to procital a dovedl plne pochopit. ten jeden nadsenen, ten druhy cool, a nejak se vam to zbrklo. ja to sam zazil, tady na tomto foru, ale nastesti jen s jednim . jinac i jako novacek s blbyma otazka jsem dostal vzdy perfektni odpoved. a i kdyz ta odpved nebyla dle meho gusta, tak jsem ji nechal dva dny ustalit a pak to vypadalo uplne jinak.

zdravim
rene
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Odpovědět