FX independence

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: FX independence

Příspěvek od milius » 03 črc 2011 01:21

Altaros píše:Pokud tam dají regulátor a udělá se těch 21 pumpnutí, tak není důvod aby konzistence byla špatná. Můj odhad je ten, že tam je komůrka s regulovaným tlakem a malý zásobník tlaku a pumpou se pouze plní tento zásobník. Regulátoru je jedno jestli odbírá tlak z 500ml lahve nebo z 30ml. Pokud se bude stále udržovat tlak na tlakoměru nad výstupním tlakem který jde z regulátoru tak ta konzistence by neměla být špatná.
Ten popis je trochu zveličování. Ano je to možná univerzálnější než mít lahev, ale jak píše Kubajzz na větší střílení se to klasické PCP asi nevyrovná.
Na videu z IWA předvádí jedno natáhnutí - jedna rána.Jestli to dá 30 konzistentních ran na naplnění kartuše mě nezajímá.To je stejně nanic.
No pokud je tvůj odhad správný,tak jedno nebo dvě pumpnutí a tím natlakování malého zásobníku tlaku nestačí na to,aby to regulátor tak dobře rozeznal.Prostě režim 1pumpnutí/1rána není třeba v 10ti jednotlivých výstřelech dost dobře konzistentní.Tohle jen tak někdo nevychytá.Je to prostě jen FX.


Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: FX independence

Příspěvek od kb » 03 črc 2011 11:18

Nezabúdajme, že tam má manometer a je možné si kontrolovať tlak v kartuši. To, že stačí jedno pumpnutie na jeden výstrel, je len informácia o tom, koľko vzduchu sa dá dať na jedno pumpnutie. V praxi to znamená, že si je možné natlakovať kartuš 21 pumpnutiami, potom zopárkrát vystreliť, potom zase zopárkrát pumpnúť. Keď sa bude tlak v kartuši udržiavať v stanovenom rozmedzí, regulátor nebude mať žiadny problém udržať konzistenciu výstrelov.
Čo sa týka koncepcie INDEPENDENCE, nie je to pretekárska puška, kde sa dá na tréningu 100-200 výstrelov. Na to je lepšia veľká kartuš a bomba. INDEPENDENCE je skôr na lov a hobby strieľanie.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: FX independence

Příspěvek od Jabberwocky » 03 črc 2011 11:59

Mně to taky tak přijde – jeden výstřel si odebere plus minus tolik vzduchu, kolik se jedním nátahem doplní. Tlak v natlakované kartuši se tudíž pořád pohybuje v určeném pracovním rozmezí a regulátoru to může být jedno (je-li tam). Pokud by se sčítaly nepřesnosti směrem nahoru, tak se jednou za X ran vystřelí bez nátahu. Pokud dolů, tak se jednou za X ran natáhne dvakrát. Od toho je tam manometr. Jestli si to představuju špatně, tak mě prosím poučte (to myslím bez ironie), nejsem zrovna technický typ.
Jinou věcí bude životnost té pumpy, pístů, těsnění atd. To se ukáže až časem. Docela by mě zajímalo, jaké mají lidé dlouhodobé zkušenosti třeba s GasRamem. To je koneckonců svým způsobem podobné. Z logiky věci by se to časem mělo oběhat a přestat těsnit.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: FX independence

Příspěvek od Altaros » 03 črc 2011 12:37

No ten příspěvek byl psaný především ve smyslu toho, že se to napumpuje a pak střílí a pak zase napumpuje na max. atd.
V základu ale není problém to napumpovat třeba na 170bar vystřelit, natáhnout vystřelit, natáhnout atd. jak píše Jabberwocky, maximálně se pak jednou za čas provede korekce. V případě že jeden nátah bude o trochu víc než je spotřeba, tak korekce ani není nutná, jelikož se ten systém ustálí jak tam bude vyšší tlak.
S tou životností, to spíš vidím jen ve správně udělané páce a čepu. Dnešní těsnění, pokud se tedy nepoužívají jen obyčejné o-kroužky, je natolik dobré, že by to při normální režimu pravděpodobně majitele přežilo.
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 03 črc 2011 16:09

Presne tak, nejdriv je potreba napumtovat dejme tomu pres 100baru a pak uz jen doplnovat.....to tu snad kazdy pochopil, no kazdy mozna ne :)

S tou životností, to spíš vidím jen ve správně udělané páce a čepu. Dnešní těsnění, pokud se tedy nepoužívají jen obyčejné o-kroužky, je natolik dobré, že by to při normální režimu pravděpodobně majitele přežilo......jj ta paka v podstate funguje stejne jako jakakoliv lamacka (pruzinovka) a ty nas preziji urcite....takze asi opravdu jde jen o kvalitu dilu a pouzitych materialu.

Ceho jsem si vsiml a Milius mi to opet potrvrdil, ze tu panuje takova neduvera a opvrzeni vudci FX Airgun. Podle me je to spis tim, ze tyto zbrane tu moc lidi nezna a taky se o nich moc nepise. Pokud si,ale prectu vlakna o FX a nazory lidi co ji maji, tak ty vykony,soustrely,drzeni,kvalita a ja nevim co jeste jsou skvele :!: a pak je tam deset lidi co do neho busi, ze je to kravina a ze by si to nikdy nekoupili :) proste trochu zaujati chalani

nastesti ja takove problemy nemam 8) :roll:
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: FX independence

Příspěvek od kesi » 03 črc 2011 16:26

Tak skvělé ne, ale co si pamatuju, tak mě třeba spoušť u FX vyhovuje víc než u AA. Co se kvality týče, je na tom třeba to AA dobře, ale taky bych si vzpomněl na pár věcí, co by mě štvaly. Píšu to proto, že jsem se právě mezi AA a FX rozhodoval.
Tohle FX je pro mé potřeby a záměry bohužel velmi drahé a trochu těžké, jinak nic proti. :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: FX independence

Příspěvek od milius » 03 črc 2011 21:07

Tomayo píše:
Ceho jsem si vsiml a Milius mi to opet potrvrdil, ze tu panuje takova neduvera a opvrzeni vudci FX Airgun. Podle me je to spis tim, ze tyto zbrane tu moc lidi nezna a taky se o nich moc nepise. Pokud si,ale prectu vlakna o FX a nazory lidi co ji maji, tak ty vykony,soustrely,drzeni,kvalita a ja nevim co jeste jsou skvele :!: a pak je tam deset lidi co do neho busi, ze je to kravina a ze by si to nikdy nekoupili :) proste trochu zaujati chalani

nastesti ja takove problemy nemam 8) :roll:

Jako za zaujatého chalana musím říct:Měl jsem možnost osahat,vyzkoušet kvalitu a zkusit soustřel z pušek FX Gladiátor a Cutlas,což je asi méně než ty :lol: Pump jsem asi taky měl míň než ty,přesto že jsi odborník na Gamo :lol:
První co mě odradilo a s čím bojuje celý vzduchovkářský svět svět je,že kliky nátahu nedotahujou.Zadalší vyskakování zásobníku je nešťastné a při výměně v porostu či ve vysoké trávě může být ztrátové.Z Gladiátora mi ještě teď duní v hlavě z té rezonace a rozptylem je lepší AA400 za 12000.No a proč bych si kupoval pušku za 20 jako FX,když stejné výsledky dá i AT44 za 8000.Reputaci jim zachránily ST hlavně a regulátory.
Ale abych jen nehanil,tak se dobře drží a jsou lehké a proti plastu taky nic nemám,jen by tam za ty peníze nemusely být dělící roviny.
Pokud mě něco nebo někdo kromě takovéto debaty přesvědčí o tom,že mám dát za FX Idependence 30000 s tím,že se mi to vrátí řeba tím,že ušetřím za láhev 3000 a bude mít rozptyl jako puška za 30000,tzn. lepší než třeba HW 100 za 23 nebo předražené Steyry(cena/hodnota)tak budu tvrdit,že to vymysleli dobře.Zatím se ale o ty pušky moc lidí nepere a řekl bych,že cenu navýšil pouze ten nápad ji takto zkonstruovat,
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: FX independence

Příspěvek od piku » 03 črc 2011 21:35

Ted jsem se hodně zasmál :lol: :lol:

:idea: :?: :!: :arrow:
177
22
25
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: FX independence

Příspěvek od drát » 03 črc 2011 21:59

milius píše:První co mě odradilo a s čím bojuje celý vzduchovkářský svět svět je,že kliky nátahu nedotahujou.Zadalší vyskakování zásobníku je nešťastné a při výměně v porostu či ve vysoké trávě může být ztrátové.Z Gladiátora mi ještě teď duní v hlavě z té rezonace a rozptylem je lepší AA400 za 12000.
A nějakou vlastní zkušenost máš ?, bo to co tady píšeš už víme od sportovce a sidewindera. Jestli ne tak přijeď sem http://forum.gunshop.cz/pripoji-se-nekd ... 52-15.html ať si je můžeš vyzkoušet. 8) http://cz.fotoalbum.eu/piku/a610654/00000009
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: FX independence

Příspěvek od milius » 03 črc 2011 22:43

Moje zkušenost je z celkového dojmu včetně střelby.To mi stačí.Nemusím ji mít půl roku.Obě byli samozřejmě bez ST hlavně a 3roky zpět.Cutlas byl v pažbě tuším Cyclone.
Cutlase mám teda v merku jen kvůli ty hlavni a snil jsem o něm někdy před 6ti lety,když to byl ještě Logun Domi8tor.
Přesvědčujte dále.......... :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: FX independence

Příspěvek od piku » 03 črc 2011 23:00



jen tak aby řeč nestála....
177
22
25
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: FX independence

Příspěvek od drát » 03 črc 2011 23:12

milius píše:Moje zkušenost je z celkového dojmu včetně střelby.To mi stačí.Nemusím ji mít půl roku.Obě byli samozřejmě bez ST hlavně a 3roky zpět.Cutlas byl v pažbě tuším Cyclone.
Cutlase mám teda v merku jen kvůli ty hlavni a snil jsem o něm někdy před 6ti lety,když to byl ještě Logun Domi8tor.
Přesvědčujte dále.......... :)
Kvůli hlavni přece nemusíš kupovat celýho Cutlase http://www.aczshop.cz/index.php?cPath=103
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: FX independence

Příspěvek od Tomayo » 03 črc 2011 23:19

milius milius zase si se predvedl :roll:
podle toho co jsi mel vsechno za zbrane, tak ti musi byt alespon 50let nebo ses tak bkbej a nedokazes si vybrat poradnou zbran kdyz mas takove zkusenosti ?? Nebo je tu dalsi moznost, ze jen kecas! Osobne si myslim, ze od kazdeho kus... velky kus pravdy.

Az jednou pojedu na vas sraz a na ty zbrane se podivam a osaham si je s vasim dovolenim, tak jsem zvedavy co budes rikat pak...porad meles to same dokola jak dite ,,mama mama mama,,

Ja ma sice gamo, ale zjistil jsem, ze i s nim se da strilet presne kdyz se to clovek nauci - jak a kde to drzet,jak ji tisknout do ramene, atd..... samozrejme jsem nemel jen tu vlastne jsem ji koupil dedoj,ale to neni podstatne. Se strilenim nejake zkusenosti mam ( sice ne s vetrovkama) ale strilel jsem od te doby co jsem ji unesl. Musim se smat kdyz se kouknu na vysledky a vidim jak to na foru nekomu lita jednou dirou a pak pri zavodech nastrili treba 80 ze 100neco bodu :) pokud to ma zapotrebi? ja ne. Pokud bychom meli strilet ze stejne zbrane treba z toho strasneho Gama jsem zvedavy kdo by nastrilel vic chytraku. Klidne budu strilet ve stoje a ty si mezes lehnout

FX independence nestoji 30tis a 5-7litrova lahev na 300baru take nestoji 3tis + 1500 plnici set nebo jak se tomu rika + naplneni,plneni a dalsi starosti s tim navic, takze tu nedelej chymery. Soustrel myslim,ze je dobry alespon podle videi od lidi co strilet umi. O zasobniku nic nevim ale system nabijeni je stejny jako u Royal 400 a clovek co ji mel s tim zadne problemy nemel.
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FX independence

Příspěvek od Alexxxus » 03 črc 2011 23:31

Tomayo píše:milius milius zase si se predvedl :roll:
podle toho co jsi mel vsechno za zbrane, tak ti musi byt alespon 50let nebo ses tak bkbej a nedokazes si vybrat poradnou zbran kdyz mas takove zkusenosti ?? Nebo je tu dalsi moznost, ze jen kecas! Osobne si myslim, ze od kazdeho kus... velky kus pravdy.
Mily Tomayo hoď se do klidu a osobní útoky si řeš přez soukromé zprávy. Koleduješ si o banán jak z Kostariky. Že měl Milius tolik pušek je čistě jeho věc, že máš GAMOHATSANSANJGJONGMUSO je zase Tvá věc. V životě jsem Tě neviděl a ani po tom netoužím zato Miliuse znám osobně.


A abych nebyl OT, FX pušky jsem měl v ruce zatím jen 3 jednu ve dřevě nevím co to bylo ale pamatuju si že při - cca 8 stupních nestřílela, pak jsem měl v ruce asi Cutlase - už je u 4 - 5 majitele, při výstřelu poslední 8mé rány a výměně se pravidelně kamsi katapultoval. 3 kus jsem měl rozhodzen na stole protože netěsnil ( faktem je že byl z druhé ruky ).

Mimochodem kolik že těch FX independence bylo skutečně v ČR prodáno ? Ani jedna.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: FX independence

Příspěvek od WohlmuthOta » 03 črc 2011 23:42

Tomayo píše:Musim se smat kdyz se kouknu na vysledky a vidim jak to na foru nekomu lita jednou dirou a pak pri zavodech nastrili treba 80 ze 100neco bodu :) pokud to ma zapotrebi? ja ne. Pokud bychom meli strilet ze stejne zbrane treba z toho strasneho Gama jsem zvedavy kdo by nastrilel vic chytraku. Klidne budu strilet ve stoje a ty si mezes lehnout
No jo, takovejch už bylo co todle remcali a stejně nikdy nepřijeli ze strachu. A mimochodem máš napomenutí za nevhodný chování.
Odpovědět