Novela zakona o zbranich

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jakub Klíma

Novela zákona o zbraních

Příspěvek od Jakub Klíma » 15 črc 2006 20:15

Zdravím!

Na stránkách BVS jsem poprvé zaregistroval zmínku o novele zákona o zbraních - v souvislosti se změnou, že opakovací kulovnice jsou nyní zbraně kat. C (bez rozlišení délky hlavně). Platnost od 1. 7. 2006.

Protože se nyní chystám koupit opakovací kulovnici, jež doteď patřila do kategorie B, byl jsem docela překvapen. Takže jsem se pokusil na internetu najít nějaké další info. Výsledek:

...se mění takto:
V § 5 písmeno f) zní:
„f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,“.


původní znění odstavce f):
"dlouhé opakovací zbraně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm, a dlouhé samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm, "

Takže mi z toho vychází, že z kat. B vypadly opakovací kulovnice, které NEMAJÍ hladký vývrt hlavně. Což nekoresponduje s tím, že zbraně kat. C jsou nyní všechny opakovací kulovnice. Neb jsem v tomto oboru začátečníkem, chtěl bych se zeptat, zda je moje úvaha správná.

Předem děkuji za případné odpovědi!


Smazaný uživatel 111

Re: Novela zákona o zbraních

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 16 črc 2006 02:28

Myslim že BVS to tam píše dost jasně.
Když sis dříve chtel koupit opak. kulovnici třeba Tikka T3 která mela lauf 600mm. tak si musel vyplnit žádost o povolení.
No a od 1.7. ti ji proste prodaj jen na ZP přislušné skupiny
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Novela zákona o zbraních

Příspěvek od vito » 19 črc 2006 07:20

Pánové, možná se ptám jako hlupák, ale kde najdu poslední úpravu zákona 119/2002 Sb.? Tu, která je účinná snad od 1.7. ? Zkoušel jsem ASPI a podobné a bez úspěchu.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 19 črc 2006 07:37

Vito napsal:
[quote]Pánové, možná se ptám jako hlupák, ale kde najdu poslední úpravu zákona 119/2002 Sb.? Tu, která je účinná snad od 1.7. ? Zkoušel jsem ASPI a podobné a bez úspěchu.
[quote]


No pokud máš internet u každého prohlížeče je vyhledávač, takže není problém. Např.
http://www.sbcr.cz/
http://www.zakonycr.cz/aol.asp?akce=fre ... &edit=2003
Mnoho zdaru :lol: :lol:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Novela zákona o zbraních

Příspěvek od vito » 19 črc 2006 10:04

To Olaf: Díky, našel jsem. Ale jak jsem předeslal, ptal jsem se jako hlupák. :(
Smazaný uživatel 111

Re: Novela zákona o zbraních

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 19 črc 2006 13:21

Dnes sem si byl vyřizovat nakupní povolení na pistoli , ješte než sem dosedl tak už se policista ptal zda li vim o novele zákona která se týká dlouhých opak. zbraní ........prý jim furt volají prodejci jak že to je a co že mohou prodat bez povolení.
Za pul hodky na to sem byl kupovat nejakou munici .......a tak se ptám ochodníka co ví o novele zakona .....on na to že nic a že je vše při starém
:shock: :shock: :?: :?:
Eladrin

Re: Novela zákona o zbraních

Příspěvek od Eladrin » 22 črc 2006 13:50

vito píše:Pánové, možná se ptám jako hlupák, ale kde najdu poslední úpravu zákona 119/2002 Sb.? Tu, která je účinná snad od 1.7. ? Zkoušel jsem ASPI a podobné a bez úspěchu.
http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1365

Toto je vytáhlé z ASPI + jsem tam přidal červencovou novelizaci.
Odpovědět