Walther P1 a zkusenosti s nim

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Kublajchán » 15 kvě 2011 16:04

cca 7mm


Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re:

Příspěvek od Hieronymus » 28 kvě 2011 17:16

harpplayer píše:...Prokristapána ať vás nikoho ANI NENAPADNE KLEPAT ZBOKU DO HLEDÍ!!!!!...
...Pro seřizování nástřelu se používá VÝHRADNĚ muška.
Harpe, chci se zeptat, jestli přeci jenom není možnost doladit miřidla u P1 posunem hledí, ovšem odborně provedeným. Mušku mám na rysce, nerad bych s ní tedy hýbal. Hledí mám ovšem šoupnuté mírně doprava z pohledu střelce. Zásahy mi jdou skutečně také mírně vpravo, asi 5 cm od středu při střelbě na 25 m. Nedávno jsem nechal z pistole vystřelit jednoho zkušeného a dobrého střelce. Měl krásný soustřel, ale úplně stejnou stranovou odchylku. Pokud by se potvrdilo, že je to miřidly, je nějaká možnost to zkorigovat? To hledí je skutečně lehce posunuté.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Jim » 28 kvě 2011 18:25

Hledím hejbat do strany nejde, rozhodně to nezkoušej, jestli si kvéra nechceš posrat.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 28 kvě 2011 18:42

Jasně, nechystám se to dělat. Myslel jsem spíš, jestli by to zvládl nějaký dobrý zbrojíř. Ale asi jsem detailista. V nejhorším holt budu o chlup posouvat záměrnou. Tak tragická odchylka to zas není. A možná je to Parkinson, boční světlo na mířidlech a nebo něco úplně jiného. Jen mě mate, že to šlo stranou i chlapíkovi, kterej to snad umí. Když to hledí při nastřelování nastavili lehce šejdrem, doufám, že k tomu měli dobrý důvod 8)
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Jim » 29 kvě 2011 11:15

Hledí je zajištěno tím plechovým krytem úderníku, když tě to moc zajímá, tak ho vyndej a uvidíš, proč s ním nejde hýbat. Nejlepší bude, když si prohlídneš rozkres a pochopíš proč.
http://www.bvs.cz/soucastky_rozpady_nem ... p38_9.html
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 30 kvě 2011 09:16

Díky, koukám na ten rozkres, ale nejde z toho poznat, jestli je to tam zespoda připevněno rozebiratelně šroubem nebo je to nějak natvrdo zatemované nějakým čepem. Dloubat do toho zatím nechci, tak se ptám.

Takže jedině vyměnit hledí. Stojí pár korun. Tohle je vyfrézované asi o 0,2 mm nakřivo. A nebo to nechat plavat.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Kublajchán » 30 kvě 2011 09:23

Hledí stojí přibližně 500,-

Podle tohoto návodu můžeš vyměnit hledí : http://translate.google.com/translate?h ... .google.cz
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 30 kvě 2011 09:45

Díky, super stránka. To se hodí. Už tam jen chybí, jak oddělat fosfátování.

Hledí se prodává za 320 Kč. Ale tu výměnu bych stejně přenechal odborníkovi. Sice už jsem opravoval ledacos a nejsem úplný antitalent, ale nerad bych něco dodrbal.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Jim » 30 kvě 2011 11:14

Kryt úderníku C slouží zároveň jako vytahovač nábojnic. Když mezi něj a závěr zespodu, tam jak se opírá dno náboje vsuneš šroubovák a lehce potáhneš a zároveň pozvedneš, je venku. Konec toho plechu je zasunut ve vyfrézované drážce v přední části hledí, takže to zároveň uvolní hledí, bacha na součástky E,F,G, ať je neztratíš. Skládání zpět opačným způsobem. Nic to není. Pak pochopíš, že s hledím nejde do strany hýbat, resp. vlastně nikam. Takže nákupem jiného hledí nic nevyřešíš, jedině že by tvoje hledí bylo zmetek, ale to uvidíš, až je vyndáš. Korekce mířidel se provádí tedy jen muškou.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 30 kvě 2011 11:30

Uvidím, možná to zkusím vyndat. Před koupí jiného hledí bych staré i nové samozřejmě fyzicky porovnal. Opravdu je lehce křivě proříznuté. Zajel bych na prodejnu a vzal staré hledí s sebou, abych měl při koupi jistotu. Ale možná si to jen přešaltuju v hlavě a budu to zkrátka brát tak, jak to je 8)
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 10 čer 2011 21:55

Hledí vyměněno v rámci reklamace. Opravdu bylo vyfrézované šejdrem. Díky všem za rady, jsem zvědav na střelnici.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
pentra
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2010 22:52

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od pentra » 18 úno 2012 23:14

Zdravím všechny příznivce P 1,
ptám se všude,zeptám se taky tady-hledám značky německé zkušebny na své W-P 1,rok výroby 11/88,ale nemůžu najít značku na závěru pistole.nejlépe kdyby někdo dal sem foto svých značek.Je jich tam sice celá řada,ale měla by to být ta jejich orlice,nebo co to tam je...Díky
det
Příspěvky: 1
Registrován: 18 črc 2013 17:22

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od det » 11 zář 2013 11:45

Měl bych dotaz: je možné s P-1 "sušit" s vložným laserovým zářičem? myslím jestli dochází k poškození úderníku či jiné součástky. děkuji
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od Hieronymus » 08 lis 2013 12:33

det:
Já jsem používal u Beretty jako buffer gumové těsnění do vodovodní baterie navlečené na vratné pružině závěru. Vždycky po pár stech ranách jsem ji vyměnil a tu použitou jsem pak dál používal při sušení tak, že jsem to gumové kolečko stiskl a nacpal pod kohout, který tím pádem nedopadal na úderník. P1 už delší dobu nemám, tak si teď přesně nevybavuji, jak ten její zadek vypadá, ale myslím, že něco takového by u ní šlo taky. Náboje "sušilky" se mi vždycky za chvíli rozbily, tohle vydrželo půl věčnosti.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
murdoch
Příspěvky: 24
Registrován: 30 lis 2016 14:44

Re: Walther P1 a zkušenosti s ním

Příspěvek od murdoch » 23 pro 2016 15:17

Máte někdo zkušenost s tím, jak P1 "chutnají" Black mamby? Když jsem zkoušel placatej kužel od S&B tak to byla tragédie, takže jsem tam doteď cpal jen FMJ ogivály, ale ta Black mamba je přeci jenom míň zkosená...
Odpovědět