VZ 58 upgrade, doplnky k CZ 585 /CZH2003

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 16 črc 2006 21:55

mira píše:Zravím, heleď te nehci nějak prudit nebo něco, ale neříká se podpažbí nýbrž PŘEDPAŽBÍ-a pokud to má někdo napsaný v internetovým obchodě nebo popřípadě i kamenným, tak nevím jestli bych si u něho něco nechal vysvětlit.
Keby si sa poriadne pozrel na popisy k fotkám a trochu tomu rozumel ,vedel by si ,že předpažbí u SA 58 sa skladá z 2 častí - nadpažbí a podpažbí a pokiaľ by si tomu aj tak nerozumel ,tak si... JESUS don´t punish - hit him !!!
Naposledy upravil(a) Blueleader dne 16 črc 2006 22:09, celkem upraveno 1 x.


Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 16 črc 2006 21:57

Jeremias Johnson píše:
Blueleader píše:Výsuvná pažba..
Mam dotaz k te vysuvne pazbe,je jeji delka stejna jako klasicke pazby a nebo jde roztahnout jeste vic,pokud ano o kolik?
Výsuvná pažba je kópia pažby americkej M4 - pokiaľ máš záujem o ďalšie informácie napíš výrobcovi - M.Šindelář arsenal.cz@atlas.cz.
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 16 črc 2006 22:00

golfkiller píše:no mně se zase zamlouvá ten bodák , ten se dá sehnat kde prosím??
Ten bodák je z dielňe M.Šindelářa napíš mu na - arsenal.cz@atlas.cz
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 16 črc 2006 22:02

Nejaké doplnky na upgrade SA 58 má aj : http://www.zbrane.cz/Doplnky-pro-SA-58- ... rie-8.html dobré veci ,až na tie ceny :( :( :(
Naposledy upravil(a) Blueleader dne 16 črc 2006 22:07, celkem upraveno 1 x.
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 16 črc 2006 22:05

Redukcia na M4-kovú pažbu k SA 58 z www.zbrane.cz - 980,- Kč
Přílohy
85.jpg
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 16 črc 2006 22:06

Pažba z www.zbrane.cz - 1529,- Kč
Přílohy
87.jpg
mira
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2006 22:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od mira » 17 črc 2006 20:19

:D není mě 15 a na vojně sem bohužel nebyl, protože zákl. službu zrušili dřív než sem stačil dodělat školu, ale učím se puškařem a nikdy nikde sem neviděl napsaný podpažbí(kdybych to řek u učitela nebo u závěreček tak by mě vykopali až na Měsíc)-máme ve třídě z armády plakát s řezem Sa vz. 58 a podpažbí tam teda napsaný myslím není kámo-ale až začne škola tak se tam schválně podívám, abych se nehádal za něco co není pravda.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 črc 2006 20:45

Nic ve zlým, ale učením puškařem v Brně bych se moc nechlubil, asi před 3 týdny sem měl tu čest vidět čerstvý brněnský puškaře absolventy a řeknu ti že to byla fakt "elita". Těm bych nesvěřil ani flusbrok....

Když si budu svoje zbraně ladit sám, tak to bude pro tu zbraň i střelce ZCELA JISTĚ BEZPEČNĚJŠÍ :D
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 17 črc 2006 21:24

ALFONS: tos ještě neviděl co "plodí" CZ UB, a co umějí !!!
fredy

podpažbi

Příspěvek od fredy » 17 črc 2006 23:00

pro MIRA --- ještě si moc mlady, maš se co učit.....!!!
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 18 črc 2006 09:44

Alfonss
ono bude asi celkem fuk jestli ty zástupy budoucích nezaměstnaných proudí z Brna či Brodu, poněvadž "puškařů" je asi víc než dost a bez praxe jim svěří možná leštění vzduchovek. :D
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 18 črc 2006 15:55

4mike píše:Alfonss
ono bude asi celkem fuk jestli ty zástupy budoucích nezaměstnaných proudí z Brna či Brodu, poněvadž "puškařů" je asi víc než dost a bez praxe jim svěří možná leštění vzduchovek. :D
Alebo môže leštiť iné "laufy" :P
mira
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2006 22:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od mira » 18 črc 2006 16:37

:D hele Alfons tihle puškaři sou ještě v pohodě, až tenhle rok vylezem my tak to bude ještě horší, no a ti co přijdou po nás--tak z těch se tuplem všichni pos.... :lol:
za další-už nejsu zase tak nejmladší :(
no a na konec pánové-pažba se skládá ze 3 částí:předpažbí, krk, hlaviště pažby. Vojenské zbraně dále mají nadpažbí chránící střelce před popálením. Technická dokumentace, nebo jak byste to chtěli nazvat, nezná výraz podpažbí. To je to stejný jako střela a kulka.Kulky se nám pánové houpou mezi nohama, zatímco střely vylétají z ústí hlavně.
U vz.58 název podpažbí buď vymyslel jeho konstruktér z nějakého hodně zvláštního důvodu nebo nějakej pošuk, kterej to rozkecal a chytlo se to jako ty kulky.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 črc 2006 16:51

mira: tihle puškaři nejsou v pohodě, alespoň mě tak nepřipadají. A když ti polovina z nich narovinu řekne, že dokážou sfouknout maximálně nějakou jednoduchou pažbu, ale vrtat se ve spoušťáku si netroufají, protože o tom nic nevědí.....co to je proboha za puškaře......

Zajímavý že se toho podpažbí tak chytáš, možná to není oficiální a ten nejsprávnější název, ale když to někdo v tomto auditku řekne tak všichni vědí o co jde.
Když v diskuzi o přebíjení použiju slovo "koule" tak mě taky nikdo neopravuje že se říká "střela".....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 črc 2006 16:58

Jo a nedalo mi to prohnal jsem googlem slovo podpažbí. Narazil jsem na manuál k CZ 858:
http://www.sniper.nnov.ru/manual_cz858_tactical.pdf

Na stránce 18 je rozkres 58čky a podívej se dobře co je napsaný v legendě k součástce č. 42 !!!!!
Odpovědět