Vyhazovaci nuz Mikov

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Zapy » 19 kvě 2011 08:58

2Leon5216 : Taky záleží co bych stěl za typ :) Motejla, závírák, multifunkční nebo vystřelovák? Pak se ti můžu dát tip s noži se kterými sem se měl tu čest setkat.. Já nosím jako EDC ten Kabar, v batohu mám multifunkční Viktorinox a v druhé kapse (občas) na hraní Bradley Kimura V :).

ONTARIO RAT 1 je taky super nůž, jen mě bylo líto dát za nůž 1200kč. Proto ten Kabar :) když ho ztratím nebude mě to tolika štvát.. Jinak co se týká té celokovové konstrukce. Kabar přežil přejetí Peugeotem 406 :twisted: a krom zohlého klipsu mu nic nebylo. Takže se vůbec nemusíš bát, že by to nevydželo..

Ocel 420 určitě stačí. Jen jsem chtěl říct, že ne od Mikovu za 1100kč. Protože za 1100kč můžeš mít mnohem lepší ocel. Být ten nůž za 400-500kč proč ne..


-- Life is pain --
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 20 kvě 2011 23:43

Matěj píše:Taky jsem chtěl nůž a nechtěl jsem čínu. Rozhodl jsem se pro Mikov, protože je to český výrobek, ale když jsem si prohlédl jejich produkci, velmi, velmi rychle jsem si to rozmyslel.

Převážně ocel 420, umělá hmota v imitaci parohu :shock: :lol: a i neúměrná cena těch rádoby nožů byl důvod, že jsem šel do http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848.php.

Spokojenost náramná, MIKOV nedoporučuju.
Kladivo píše:Vyhazovák od Mikovu mám,ale nepoužívám od doby co mam http://victorinoxcz.cz/index.asp?menu=775&record=4817a tenhlehttp://victorinoxcz.cz/index.asp?menu=775&record=3515.Oproti nim mě přijde těžkej a čepel nic moc.Sentinel je podle mě na nošení lepší.Ahoj
Nevím co proti Mikovu máte? OK - předraženej možná je, ale co u nás předražený není? Zjistěte si kolik stojí Škodovka u nás a potom si zjistěte kolik stojí v Německu. Svého času tam byl podle třídy a výbavy rozdíl v přepočtu klidně i 50 000 Kč :!:

Nejsem z těch kteří by měli doma 25 nožů a přemýšleli kterej si vezmu dneska... V podstatě teď používám 2 nože: Mikov Predator na běžný nošení a Ka-Bar do lesa. Predátor jsem si koupil minulej rok a zatím absolutní spokojenost. Ostří drží, nikde se nic nevyklá a právě ta jeho tloušťka je pro mě plusem - mám skoro 2 metry a ruce jako lopaty a nějakej "ultrasuperduperextraspeciál" slim design je pro mě naprd, protože když s nožem potřebuju pořádně zabrat, tak s nějakým "plocháčem" by to asi moc nešlo - prostě zaberu a nemusím přemýšlet jestli fakt nějakej nůž držím.

A ještě ke kvalitě Mikovu: Predatora jsem si koupil proto abych měl náhradu za svůj dosavadní nůž a tím byl kupodivu taky Mikov, tentokrát pro změnu typ 100-NH-7a ještě s červenými střenkami, vše z nerezovky č. 420. A nový nůž jsem si nekoupil proto, že by se snad s tím starým něco stalo (a že jsem s ním častokrát nezacházel zrovna "v rukavičkách"), ale proto že ten 100-NH-7a je můj první opravdickej nůž který jsem dostal kdysi dávno, když mě bylo 9 let (ne že bych si to pamatoval tak přesně :) , ale mám ještě origo krabičku i záručák s razítkem III 1990) a asi by mě už docela mrzelo kdybych ho někde ztratil. Takže kdo ví Matěji - za 20 let můžem udělat srovnáni jak bude vypadat ten tvůj ONTARIO LINERLOCK.
Zapy píše:AUS8 zvládne bez problému otevřít i konzervu..
Věřím tomu, že by to zvládl i ten Mikov, ale raději budu mít na noži otvírák kterej je na to určenej. Motorová pila taky dokáže říznout plech, ale než abych prasil řetěz, tak si radši vezmu flexku :wink:
Zapy píše:Kabar přežil přejetí Peugeotem 406 :twisted: a krom zohlého klipsu mu nic nebylo.
A divíš se? Holt francouzský auta Obrázek
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Matěj » 21 kvě 2011 11:31

Ale jo, já ti tvůj názor samozřejmě neberu.
V tom je to teď krásný, že si každej může koupit to, na co má a může si vybrat z mnoha a mnoha nožů různých značek.
Někdo Mikov, někdo Kabar, nekdo .....

Pokud ti Mikov sedí, blahopřeju.
Já jsem se ale rozhodl pro jiného výrobce, protože podle mě Mikov zaostává za ostatními lepšími výrobci ve všem.
Cena, kvalita materiálů, design ..

Já bych si klidně připlatil a klidně i dost připlatil, jen abych měl nůž MIKOV, ale ten nůž by musel být z něčeho jiného, musel by jinak vypadat a cena by pak klidně mohla být i několikrát vyšší, než cena třeba Predatora.

Ale jejich sortiment mě prostě neoslovil.

Škoda no.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 21 kvě 2011 12:37

Tak s tím, že by se sortiment Mikovu mohl trochu změnit souhlasím i já.
Ohledně toho, že by sis klidně připlatil za nůž Mikov kdyby byl z jiného materiálu, tak není nic jednoduššího: Predatora dělají i s ostřím z RWL 34, nebo z damaškové PMC 27. Co se týče materiálu střenek tak je na výběr např.: dřevo, exotické dřevo, bůvolí roh... Jedinej problém by byl s designem - prostě Predator je Predator a na tom se asi nic nezmění. Na tom, že nůž musí do ruky "sednout" se shodnem a mě právě vyhovuje jednoduchý tvar střenek Predatoru. V ruce mě sedí líp než všechny ty rádoby ergonomické střenky, které nejdou pořádně nijak chytit.
Ani já ti nechcu vyvracet tvou volbu a když ti nůž sedí tak je vše OK. Jen mě trochu namíchlo zkonstatování (nejen od tebe), že Mikov je v podstatě k ničemu, 420 moc nevydrží, atd. Jak říkám - Mikov 100-NH-7a mě vydržel 20 let (a vydržel by jistě i dál) a je taky jen z "čtyřistadvacítky", tak nevidím důvod, proč by Predator těch 20 let nemohl vydržet taky - jestli ta továrna bude ještě za 20 nebo 40 let existovat, tak si koupím jěště 2 nože a mám do smrti vystaráno :lol: A vydržet celý život se 4 noži od jednoho výrobce by nemusela být špatná známka kvaliy...
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Zapy » 23 kvě 2011 09:41

2Sharpshooter CZ200 S.. Já neříkám , že je Mikov špatnej. Jenže je drahej :). 420 je fajn ocel. Ale opakuju co už jsem řekl, za ty samý peníze můžeš mít lepší. A jestli je u nás všechno předražený,tak to není pro mě omluva či důvod kupovat další předraženou věc..

Co se týká té konzervy, i 420 otevře konzervu i čínský bláto otevře konzervu. Ale ostří s u Kabaru a AUS8 je stále ostré, 420 sem musel ostřit po půl roce jak jsem už psal, ale AUS8 ještě ne.. V praxi to znamená, že si nemusíš připlácet za otvírák. :wink: Já osobně nejsem zastánce sarapatiček u nože, od toho sou multifunkční. A pokud lepší ocel zvládne to samý co horší a dražší se sarapatičkama, nevidím jediný důvod proč to kupovat...

Nechci tady začínat flame, protože se každýmu líbí něco jinýho, každej má svou oblíbenou značku a každej od nože čeká něco jinýho.

Pokud se ti líbí Mikov tak proč ne. Já osobně sem si před 8 lety kupoval loveckej nůž od Mikovu ze 440A protože se mi děsně líbil a nemůžu říct ani půl křivýho slova, prostě super nůž.
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od DrobasMirek » 25 kvě 2011 10:06

Mikov ve mě vzbouzí pořád víc důvěry než nůž, kterej má na papírech "Country of origin USA", začtu se dál a v půlce textu najdu už jen "Assembled in USA" při blížším zkoumání na konci textu "Made in China" v lepším případě na druhým kusu byl Taiwan.. :mrgreen:
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Vyhazovací nůž Mikov

Příspěvek od Matěj » 25 kvě 2011 11:45

Nože Made in Taiwan zase ve mně vzbuzují mnohem větší důvěru, než nože MIKOV.

Zaspal jsi dobu kamaráde. MIKOV je za zenitem.Houbařský nože věru nepotřebuju.
Odpovědět