Strelok - Balisticky kalkulator pro Android smartphony

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Anaxien » 13 kvě 2011 23:09

Narazil jsem na několik prográmků, které lze ať už zdarma, nebo za malou úplatu stáhnout do mobilu, fungujícího na OS Android. Jelikož se tato platforma rychle rozvíjí, určitě bude do velké míry zastoupena i v řadách fandů střelby. Proto bych tedy rád majitele těchto mobilů upozornil na možnost mít nějakou tu vychytávečku přímo po ruce.

Osobně mne zaujal zdarma distribuovaný program skrze Androidmarket pod názvem STRELOK

Google (sorry, nechce se mi to překládat - půjde to pochopit) translator píše:
Střelec je balistickou trajektorii kalkulačka. Malý, šikovný a přesné. Pole-ověřená přesnost od roku 2001.
Podporuje císařský (yardy, stopy, palce, atd.) a metrických jednotkách.
Vstup všech parametrů, stiskněte tlačítko "Vypočítat!" a budete mít vertikální a horizontální hodnoty pro puškohled korekci.
Také si můžete vybrat ze seznamu a záměrného vidět větru a vzdálenost opravy na záměrného bez otočné knoflíky.


Podporované sklíčka: MilDot,NP-R2 (Nightforce),TMR (Leupold),NP-R1 (Nightforce),Balistické Mildot (Burris),XTR alistické mildot (Burris),MLR (Nightforce),SPR (Leupold),4D (C2.5-10x50 Kahles),4D (C3-12x56 Kahles),Balistické Plex (Burris),BDC Standart (Nikon),LR Duplex (Leupold),BDC 600 (Nikon),EBR-1 MOA (Vortex),Mil-DotBar (Millet),P4L (Schmidt & Bender),
MTR-1 (březen),BR (Swarovski),PSO-1 (Rusko),BDC Predator (Nikon),A1Optic,Balistické (Bushnell),MP-8 Dot (IOR),
Gen 2 MilDot (Premier ohniskových destiček),Varmint Hunter (Leupold),Accu-Range (Redfield),Cabelas Alaskan průvodce,
EBR-1 mrad (Vortex),Dead-Hold BDC (Vortex),MP20 (Falcon),Rozšířené Mildot (Falcon),Rozšířené Mildot (Falcon),Z rychlého 1000 (Zeiss)

ss-0-320-480-160-0-6e0aa579cc5f17f505767141d72638d092474354.jpeg
ss-1-320-480-160-0-c2472a3994bfaa67343333f088a8d0ee5b331316.jpeg
Vypadá to zajímavě, bohužel ale pro přesné výpočty bude muset znát sílu a směr větru, vzdálenost cíle, teplotu ale také údaje o typu střeliva (váha, balistický koef a rychlost). Na základě těchto údajů Vám prográmek buď spočítá počet kliků dle zadaného typu skla, nebo graficky ukáže, kam přesně mířit bez potřeby korekce...

Pro snadnější zadávání údajů pro vzduchovkáře připojím tabulku koeficientů naměřených autorem Kubajzz, kterou jsem našel v příspěvku o diabolkách JSB
23564402_1_ydrzx.jpg


Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
DonRoberto
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2010 20:43

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od DonRoberto » 15 kvě 2011 08:32

Ja ho používam na IPhone a funguje výborne. Aspoň nemusím nosiť ťaháky po vreckách...
AA TX200MK3 .177 + DO Titanium 4-16x42AO MilDot
Walther CP99
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od tomcat » 16 kvě 2011 11:27

vyhodou programu je aj jeho casta aktualizacia (od februara uz som robil asi 10 aktualizacii...) a neustale pridavanie osnov najroznejsich znaciek puskohladov
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Shiva » 16 kvě 2011 14:00

otazka je k cemu to mas.
existuji min. 3 dalsi SW ktere jsou o tridu jinde. Nejsou sice zdarma, ale jsou dobry.
iSnipe, Ballistic FTE a Bullet Flight.
Nejpresneji sedi Ballistic FTE. Nejake osnovy jsou absolutne nepodstatne. Pokud neumis pouzivat vlastni puskohled, tak i zadny balisticky SW nepomuze.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od tomcat » 16 kvě 2011 14:34

to je mozne, ale problem toho tebou spomenuteho softu je ze je to iba na iPhone... a nebudem si predsa kvoli tomu kupovat "zaprdeny" Apple... to uz si mozem rovno kupit balisticky computer :D
jednoducho hardware mam a hento je momentalne jedina alternativa niecoho pouzitelneho a zadarmo...

ja osobne to pouzivam na porovnanie toho kam mi to striela, ci sa zhoduju moje odhady napr. sily vetra so skutocnostou... skratka cista zabava a kvoli tomu (nezivi ma to) predsa nebudem pouzivat nieco za co treba platit a nevyuzivam to castejsie ako par minut za mesiac...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Shiva » 16 kvě 2011 16:41

Aaa, koukam ze jsem narazil na odbornika. Nenapadlo mi ze kdyz na zaprdneny apple (ktery vsichni zkopirovali) je bal. programu min 5, takze na android je jen jeden. Je mi celkem jedno jaky zaprdeny system ty pouzivas. Jen jsem podotkl, ze SW jez jsem uvedl ja, jsou presnejsi a lepsi.
Samozrejme, ze nevim cim strilis a ani na jakou vzdalenost strilis, ale prave pri porovnani spocitanych hodnot s dosazenymi a hodnotami vypocitanych jinymi bal. SW, se nektery tento SW neda moc pouzit. DB zamernych krizu, ktera je zminovana jako plus, je z hlediska praxe k nicemu. Jak jsem uvedl, svou optiku musis znat a znat rozmery krize a jeho pouziti patri k zakladnim dovednostem (byt jen k urceni priblizne vzdalenosti).
Myslim, ze DB strel a jejich BC at uz dle G1 nebo G7 by byla daleko uzitecnejsi. Nebo alespon moznost si vybrat.

Mam tech SW 5 a pocitadle dalsi 4. Takze jsem venoval vyhodnocovani a porovnanim tohoto SW dost casu abych mohl posoudit jestli ten ci onen dava presnejsi udaje, nebo jak dobre ci spatne se s kterym pracuje.

Byla to jen poznamka a ty si to mer treba presypacima hodinama.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od tomcat » 16 kvě 2011 19:44

:lol: no jak jinak
planujem to merat podla slnka, vyuzijem mnozstvo a hmotnost dopadnutych fotonov... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Warthog » 18 kvě 2011 21:56

Souhlasím se Shivou - Ballistic FTE se mi taky zatím osvědčil nejvíc. Ony na té platformě s nakousnutým jablkem v drtivé většině případů tak nějak fungují.

To, že je něco zadarmo, může nekvalitu vyvažovat jen do určité míry. Ony se bohužel u vzduchovkového střílení projeví i malé chyby v algoritmech a výpočtech.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od tomcat » 19 kvě 2011 00:36

pani, len ste si nevsimli, ze vy ponukate kvazi profi program a iPhone only, zatial co tu sa spomina platforma android a program z kategorie hobby...
(myslim ze z nazvu vlakna je to dostatocne jasne, aj ked ten program existuje vo verzii pre iPhone a teda podla tvrdenia Warthoga o funkcnosti programov pre Apple platformu by mal byt v poriadku... ;-) )
cize niekto, kto ma strielanie len ako zabavu, kvoli tomu vami ponukanemu programu teraz nezahodi telefon co uz doma ma a nebude utekat kupovat novy len kvoli profi softu z dovodu obcasnej zabavy... ten soft si na seba nezaraba...

cize vase porovnanie a ponuknutie alternativy je v tomto pripade trosku nestastne...

skuste ponuknut teda nejaku alternativu (kludne aj platenu) pre android... potom tie vase pripomienky z mojho pohladu budu pre mna mat hodnotu...

mne zatial vsetky vypocty zo Streloka sedia s realitou... mozno je tam nejaka mm odchylka (nastrielane som nikdy nepremeriaval nejakym pravitkom za ucelom overenia 100% presnosti), ale to moze byt mojimi rukami, strelivom, prudenie vzduchu... faktorov je vela
nestrielam z nejakeho stojanu aby som si to overil, nemam ho k dispozicii...
nedokazem vylucit vonkajsie vplyvy a spravit prostredie sterilne na dokonale overenie...
takze ja si zatial na nepresnost programu nestazujem...

mimochodom, ten program je stale vo vyvoji, aspom ja mam pocit ze to co sa ponuka nie je finalna verzia...
cize to stale beriem ako nejaku beta/demo verziu (update s opravami, pridanim niecoho, je takmer raz do tyzdna)
takze neviem ci rozrobeny program je vhodne porovnat s nejakym finalnym produktom...

tak a pustite sa do mna... :D
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Warthog » 19 kvě 2011 11:36

I hobby věc by měla fungovat a pokud se má někde omezovat, tak jsou to "bells and whistles", ne základní funkce, v tomto případě engine na výpočty. Strelok neumí pracovat s metrickými jednotkami a, což je horší, nemá ani možnost nastavit hmotnost střely. Fakt nechápu, jak bez tohoto údaje může cokoli počítat - samotný balistický koeficient přece nestačí. (V tomto kontextu pak působí zábavně že řeší věci jako změny rychlosti při různých teplotách.)

Jinak pokud jde o GUI, je to neskutečná #censored# - absolutně ignoruje veškerá pravidla pro ovládání aplikace pro iPhone. Kromě toho tam má neodchytané nějaké vstupy, takže do systémového logu to cpe jeden warning za druhým.

Ona "kvazi-profi" aplikace stojí tolik, co tři krabičky diabol. A i LetFly De Luxe za tři dolary je výrazně lepší než Strelok. Aplikacemi na jablečné platformě jsem myslel ty, které jsou pro ni civilisovaně napsány, ne bastlířské porty kdo ví odkud.

Alternativa? Není. Ušetřil jsi na telefonu, tak teď trp a úpěj :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od tomcat » 19 kvě 2011 14:04

metricke jednotky podporuje, aj hmotnost strely to odo mna pyta (v grainoch nanestastie, mam radsej gramy)...
mal si to vobec dakedy spustene? mozno len nevies dany program ovladat a zmenit nastavenia
ako pozeram, uz to rata aj s nadmorskou vyskou, tlakom vzduchu, teplotou...

jaaaaaj ty hovoris o verzii pre iPhone :D no zrejme ta platforma nie je dost zaujimava ze tam sa vyvoj zastavil...

ze by som usetril oproti cene za iPhone sa neda povedat... a som rad ze som sa pre ten iPhone nerozhodol, zatial maximalna spokojnost :D
takze vlastne alternativu zatial nepotrebujem kedze ono to ma vlastne vsetko co si pisal ze to tam nie je a chyba ti to ;-)

cize sa potvrdilo to coho som sa obaval, autor vlakna pise a ja sa vyjadrujem o aplikacii pre Android, ty a zrejme aj Shiva pre iPhone a este k tomu dost starej :D
a potom hovorme o objektivnej kritike, ked sa ani nevie aky program sa to vlastne kritizuje :D

ale v podstate je to jedno, vy ste spokojni, ja som spokojny, uz len ten svetovy mier aby zavladol :D
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Warthog » 19 kvě 2011 14:47

No jo, to je těžký. Já chci něco, co stáhnu a bude to fungovat. Ne že budu během 3 měsíců instalovat deset updatů. Mimochodem ta verse opro iPhone, co ještě nepočítá s hmotností, je stará dva týdny. A omlouvám se za metrické jednotky, ty tam jsou vykopnuty do system preferencí, jak to v zásadě má být (ovšem je tam jen jediný přepínač, v takovém případě se to většinou dává někam do aplikace).

Každému co jeho jest, já radši oželím 20 dolarů.

Chceš-li lepší alternativu pro Android, tak Shooter: http://www.androidzoom.com/android_appl ... _fqyd.html

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od tomcat » 19 kvě 2011 14:53

diky za info, vyskusam, podla screenshotov to vyzera zaujimavo aj cenovo to je do pohody

nastav si automaticke aktualizacie a mas po problemoch... ja mam manualne, ale system ma upozorni na novu verziu a update je len minutova zalezitost, takze sa to zatial da vydrzat
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 06 čer 2011 21:59

Shiva píše:otazka je k cemu to mas.
existuji min. 3 dalsi SW ktere jsou o tridu jinde. Nejsou sice zdarma, ale jsou dobry.
iSnipe, Ballistic FTE a Bullet Flight.
Nejpresneji sedi Ballistic FTE. Nejake osnovy jsou absolutne nepodstatne. Pokud neumis pouzivat vlastni puskohled, tak i zadny balisticky SW nepomuze.
Tobě sedí BallisticFTE a mě zase Bullet Flight. Rozhodně bych napsal: "mě sedí nejpřesněji ....." a nebral bych to jako dogma :-)
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 06 čer 2011 22:07

Warthog píše:I hobby věc by měla fungovat a pokud se má někde omezovat, tak jsou to "bells and whistles", ne základní funkce, v tomto případě engine na výpočty. Strelok neumí pracovat s metrickými jednotkami a, což je horší, nemá ani možnost nastavit hmotnost střely. Fakt nechápu, jak bez tohoto údaje může cokoli počítat - samotný balistický koeficient přece nestačí. (V tomto kontextu pak působí zábavně že řeší věci jako změny rychlosti při různých teplotách.)

Jinak pokud jde o GUI, je to neskutečná #censored# - absolutně ignoruje veškerá pravidla pro ovládání aplikace pro iPhone. Kromě toho tam má neodchytané nějaké vstupy, takže do systémového logu to cpe jeden warning za druhým.

Ona "kvazi-profi" aplikace stojí tolik, co tři krabičky diabol. A i LetFly De Luxe za tři dolary je výrazně lepší než Strelok. Aplikacemi na jablečné platformě jsem myslel ty, které jsou pro ni civilisovaně napsány, ne bastlířské porty kdo ví odkud.

Alternativa? Není. Ušetřil jsi na telefonu, tak teď trp a úpěj :-D
Na obranu Warthoga: Strelok pracuje s metrickými jednotkami a pokud by sis o tom něco přečetl, tak pro výpočet balistické křivky NEPOTŘEBUJEŠ hmotnost střely pouze pokud chceš znát její dopadovou energii tak ano. GUI je v pohodě - strohé a jednoduché. To je můj názor. Asi ten soft moc nenznáš. Jinak pracuje na databázi střel ale to je asi jedno. Když jdeš střílet LongRange tak asi máš 1 pušku a 1 laboraci náboje a to si prostě nastavíš. Možná Shiva chodí na závody s 5ti flintama ale ještě jsem to nikde neviděl. A krom toho všeho iStrelok dává stejné výsledky jako např.: BallisticFTE nebo Bullet Flight.
Odpovědět