Scorpion Evo 3 a jine karabiny pistolovych razi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od PB » 11 kvě 2011 15:53

se škorpem mám něco odslouženo i odstříleno a je to velmi přesná zbraň ale je jak bylo zmíněno na slabou ráži a vzhledem k opravdu minimalistickým rozměrům není ani ergonomie nic moc, dále je tam naprd pojistka a nakonec není ani moc spolehlivý. viděl jsem mnoho závad a samotnému se mi stala taky. výhoda je že se dá nosit u pasu jako pistole. kubajz je zase jako obvykle mimo, nahradit sa 61 evo 3jkou je podle mě správný krok protože starej škorp je opravdu nedostatečný a to né věkem ale konstrukcí. u sa 58 a brenu je to úplně o něčem jiném, nebudu se opakovat.


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od harrykv » 11 kvě 2011 16:18

kubajz, čoveče o ráži v VZ.58 jsme toho už napsali hodně a budu si nadále stát za tím, že 7.62x39 je prostě nejlepší možná ráže pro vojenskou samočinnou pušku jaká kdy byla ve velkém vyráběna. Ale to sem do tohoto vlákna nepatří a aby jsme nebyli uplně OT, tak: s přesností u škorpa je to myšleno ve fullauto režimu. Zkusili jste to někdo někdy?... jste rádi že sundáte popr na 50m alespoň jednou ranou... zbytek jde kolem.
EVO3 je dobrá volba, ale BREN měl být vymyšlen jinak
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Biggles » 11 kvě 2011 16:29

No snad ještě dodat, že vz.61 je spíš PDW než karabina typu MP5 (narozdíl od EVA), takže náhrada za vz.61 to v pravém slova smyslu bejt moc nemůže...............to je např TP-9.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od PB » 11 kvě 2011 17:12

když si vyklopíš ramení opěru tak sme s tím sundávali popry ve full autu i na větší vzdálenost než 50m
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Kubajzz » 11 kvě 2011 22:09

Že je EVO3 přesnější než starý škorpík vůbec nepochybuju. Stačí se podívat třeba jenom na o dvě třídy lepší pažbu...
Je to sice kus historie, ale tak už to chodí, že zastaralá zbraň je nahrazena novou lepší, jinak bychom se tady ještě pořád mlátili klackama. :)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od nicnetrefim » 12 kvě 2011 16:35

Kubajzz píše:Je to sice kus historie, ale tak už to chodí, že zastaralá zbraň je nahrazena novou lepší, jinak bychom se tady ještě pořád mlátili klackama.
Nemyslím si, že by se moderní zbraně nějak lišily od starých zbraní. Ku příkladu si vezměte třeba takový samopal Thompson M1A1 a moderní samopal Heckler & Koch UMP. Ráže zůstala stejná, zbraň má v bojových podmínkách stejnou výdrž a hlaveň se vesměs dělá také ze stejných materiálů, takže střelecké i funkční podmínky zůstaly zachovány a přitom tyto zbraně od sebe dělí skoro sto let modernizace....během kterých jsme přešli ze sálových počítačů až k iPadu 2.....

Dnešní střelné zbraně se od těch druhoválečných (kupříkladu) téměř neliší, výkonnostně jsou na stejné ne-li horší úrovni a dělají se dokonce z méně kvalitních materiálů, jediný rozdíl je brutální použití slitin a plastů, které zaručují co největší komfort střelci a k čemu je to dobré........Vždyť Američané byli vždy tak trochu nespokojeni s puškou M16 a M4, kterou dnes mají téměř v každém válečném konfliktu už od dob Vietnamské války. Je prostě moc "křehká" v bojových podmínkách, rusové vyrobili AK-47 a vydrželo jim až do dnes, protože je to hold kus železa, ale pušky AR15 se do současné vcelku funkční verze vyvíjely téměř 40 let.........

To samé funguje i u nás...... EVO3 je jen 61čka s plastovým korpusem a přivařenýma weaver lištama......nic víc, nic míň.....a navíc docela solidně okopírované od našich západních sousedů......od dob 75tky jsem hold s ničím novým nepřišli, jen jsem se furt šťourali v tom starém a dělali s tím různé hovadiny.......
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od josse » 12 kvě 2011 17:38

to nicnevim: tvé názory jsou v celku zajímavá ale pro mě irelevantni. Porovnávat dva samopaly které dělí 100 let a jeden z nich váží dvakrát víc než druhy (hadej ktery) to chce odvahu a zbytek je stejně scestný konče tim že vz 61 zakapotovali do evo3...

jak nemáte co říct k tématu tak prosím nereagujte jen se to tu z@sír@ dvě stravy popsány a k tematu pár příspěvku....
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od duffioso » 12 kvě 2011 18:51

Me se to Evo libi,az mozna na tu pazbu,ale pokud to bude popularni tak se urcite objevi spousta tuningovych dilu.Se vz.61 jsem strilel mockrat,i ve full auto a krome pocitu,ze drzim full auto pistoli s "pazbou",jsem necitil nic zvlastniho.Presnost na pouzity naboj a ergonomii zbrane dostatecna.Na utvaru jsem hodne casu travil u zbrojire a vzdy tam mel na opravu vic skorpiku nez ostatnich zbrani.A to je u naseho utvaru melo jako osobni zbran minimum lidi.
Ale je to peknej kousek historie.Chtel bych si vyzkouset skorpa v devitce,ale asi neprekvapi.
Myslim ze nam chybi neco podobnyho,co dokaze vyrabet treba HaK.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Kubajzz » 13 kvě 2011 23:11

2josse:
Koukám, že jsem staromilce podcenil... Našli se.
:)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od josse » 14 kvě 2011 07:38

no co no :lol:

byl jsem na idetu (mimochodem úplně hrůza oproti minulým letum se z toho stala taková pouťová akce...)
tak jsem si pořádně ošahal EVO 3 a už teď vim že budu muset tunit, u tady těch moderních hraček chci vyhazovat prázdné zásobníky ukazováčkem prave ruky (jde to) ale ja mám malou ruku, uvidím jak to půjde s posunutou pistolovou rukojetí na doraz...
Jinak vše tak jak jsem čekal a věděl ... kopa plastu :o
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od WohlmuthOta » 19 lis 2011 14:15

Tak to trochu oživím, už si někdo pořídil tu variantu S1, co má zbrojovka na stránkách v ceně 29900,- ? :) Celkem by mě zajímalo jestli už to prodávají, když jsem tam byl naposled, zapoměl jsem se optat.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Artifex » 19 lis 2011 21:02

Jo, pořídil, prý je ještě hodně nedovychytaná, slabé a urvatelné poutko na řemen a podobně...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Dogtwo
Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2010 18:53

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Dogtwo » 11 pro 2011 11:01

Prosím kdo má Evinu ať sem hodí celkový dojem té zbraně.Zpracování plastů,přesnost dílů,přesnost střelby,rozložitelnost...atd.Žádné vědecké poznatky,pouze se chci dozvědět jak na tom opravdu je.Pokud tam jsou nějaké konstrukční vady,prosím o foto.
Abdulexe
Příspěvky: 80
Registrován: 15 pro 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Abdulexe » 11 pro 2011 21:13

Ahoj, tak už ho někdo má doma ?
Walther P99, H&K P30, Sa vz. 58 Sporter - CARBINE od CSA
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Scorpion Evo 3 a jiné karabiny pistolových ráží

Příspěvek od Lanius » 12 pro 2011 18:26

Karabina pistolové ráže, co není samočinná, navíc tak neskladná jako EVO mně přijde jako řešení pro neexistující problém. Ano, bude to přesnější než pistole, ale to je asi tak všechno.
Kdyby vážila 1,5 kg a byla hezky skládací...

Nebo, kdyby byla alespoň v pořádnem kalibru.. .44 magnum nebo 10mm auto, aby se malý výkon náboje vykompenzoval.
ale jakej problém měl sa61 s přesností
Prý snižovač kadence způsoboval nepřesnost prvního výstřelu. Jelikož u semi-auto modelů není.. ale tohle mám z druhé ruky.
Chtel bych si vyzkouset skorpa v devitce,ale asi neprekvapi.
Nějaké existují.. jsem kdysi viděl na prodej v BVS. Tuším za 30 litrů. Ale teď se to už nedá najít.
Odpovědět