znehodnoceny mauser k98

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jiri.free
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2011 21:16

znehodnocený mauser k98

Příspěvek od jiri.free » 02 kvě 2011 19:21

Dobrý den,nedávno jsem se tu ptal na téma mauser vs ZP,všem děkuji za informace.

Teď tu mám ale takový zvláštní oříšek,mám možnost koupit znehodnocený mauser k98 za cenu 8 tisíc,znehodnocený podle majitele dle starého zákona.Jenže mi napsal že je i na slepé náboje,což mě celkem zaskočilo a když mi poslal doklad o znehodnocení tak nevím co si o tom přesně myslet, zkusím to dát do přílohy. Je to obyčejný papírek na kterém je propiskou napsán model zbraně,číslo a datum a že je to znehodnoceno pro muzejní účely nějakým vojenským útvarem. Tak nevím co na to říká zákon a zajímalo by mě, jestli ste se s něčím nesetkali? Zbrojní průkaz bych chtěl do budoucna řešit,ale až budou lepší finanční jistoty :-) zatím děkuji a přaji pěkný den.
Přílohy
pas.jpg
kopie průkazu o znehodnocení


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od Artifex » 02 kvě 2011 20:00

Na papírku není skoro nic důležitého... Podívej se do hlavně, pokud je částečně průchozí a spoušťák zvládá klepnout zápalku tak je to normální expanz= také kategorie D, nevím jak se to v té době ošetřovalo aby z toho nešly střílet ostré, možná nějakým nálitkem v hlavni aby tam nešla strčit nábojnice se střelou ale slepá ano...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
jiri.free
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2011 21:16

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od jiri.free » 03 kvě 2011 12:20

bohužel mám od toho pána jen foto,takže nevím jak to s tou hlavní je,ale říkal že v ní byly díry. Tak právě nevím,zda se dá ten papírek brát jako znehodnocovací list ( pro fyzickou osobu jako jsem já,která nemá ZP a má ji jako dekoraci či na ukázku k historické figuríně),kdyby ho třeba někdo chtěl vidět. Aby mi neřekli abych s tím papírkem šel někam :-)
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od PatrikV » 04 kvě 2011 00:34

Podobný papírek se dává ke znehodnoceným zbraním stále a měl by být přiložen u zbraně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od Kubajzz » 04 kvě 2011 10:22

Já myslím, že žádný takový papír není potřeba.
Že to prodejci k tomu dávají je fajn, ale zákon to nevyžaduje.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od PatrikV » 04 kvě 2011 16:31

Ten lístek nedávají prodejci ale dle zákona jej musí přiložit ke každé znehodnocené zbrani či hl. části zbraně puškař.

http://zbranekvalitne.cz/legislativa/371-2002#p1

Držitel znehodnocené zbraně nesmí v místech, kam má veřejnost volný přístup, nosit tuto zbraň viditelně. Při nošení znehodnocené zbraně je její držitel povinen mít u sebe potvrzení o jejím znehodnocení (§ 63 odst. 8 zákona o zbraních).

Dle policie nesmíš znehodnocenou zbraň bez tohoto potvrzení prodat, pokud jej nemáš a není šance na znovuvydání dokladu znehodnotitelem, tě čeká ověření znehodnocení u zkušebny za 5000,- českých a pokud nebude vyhovovat současným zákonům tak doznehodnotit. To ale jen v případě, že nemáš původní potvrzení o znehodnocení podle tehdy platných zákonů.
jiri.free
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2011 21:16

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od jiri.free » 04 kvě 2011 17:46

dobrá takže myslíte,že tento lístek slouží jako plnohodnotné osvědčení o znehodnocení zbraně? není to jen pro muzea nebo tak něco? Ten pán mi ještě napsal,že na zbrani udělal jisté změny a že se z ní dá střílet slepé náboje (že tam byly díry v hlavni,které zavařil a klika byla taky prý na pevno)

Zase bych nerad abych pak měl problémy kvůli tomu že mám sice papír o znehodnocení,ale prakticky jde o funkční,sice ostrou municí nestřelbyschopnou pušku. Je to lákavá nabídka,protože pohyblivou znehodnocenku seženu potom zase těžce a jistě si připlatím,ale zase nechcu překročit zákon.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od PatrikV » 04 kvě 2011 19:52

Jak je vidět tak se podmínky znehodnocení tehdy a dnes v podstatě nezměnily.

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbir ... b62-96.pdf

Někdo porušil zákon tím, že zprovoznil znehodnocenou zbraň. Zvednul tím její cenu na černém trhu, ale s dosti velkým rizikem průšvihu.
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od rebel 2007 » 04 kvě 2011 22:26

Dříve znehodnocovali vojenské útvary a pokud sedí výrobní číslo s dokladem nic řešit nemusíš a nemáš se čeho bát. :wink:
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od PatrikV » 04 kvě 2011 22:52

Jen toho, že až jej někdo načape se zprovozněnou flintou těžko bude vysvětlovat, že to on né.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od harrykv » 05 kvě 2011 11:37

velký bratr se dívá !!!! Tak bacha.
pánové, tohle je evidentní porušení zákona a důrazně doporučuji dát ruce pryč od toho Mausera. Pokud zavařil díry a rozpohyboval závěr je to jasná nedovolená změna charakteru zbraně na expanzní. I když je to pořád "D" je to stejně průser.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
jiri.free
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2011 21:16

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od jiri.free » 05 kvě 2011 15:08

takže to od pána raděj brát nebudu,zkusím sehnat znehodnoceného bez úprav.

Jinak když bych si pořídil mausera který je znehodnocen tak, že je pohyblivý,to znamená že není dle současné legislativy,nehrozí mi taky nějaký postih? Je to sice úředně znehodnoceno,ale když platí teď ty nové zákony,které zbraň opravdu znehodnotí tak,že je prakticky bezcená.
Jde mi o to jestli mohu vlastnit znehodnoceniu zbraň,která byla znehodnocena jak se píše "dle starého zákona"
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od PatrikV » 05 kvě 2011 15:50

Pokud jsou ke zbrani znehodnocené starým způsobem příslušné doklady tak je to bez problému.
jiri.free
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2011 21:16

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od jiri.free » 09 kvě 2011 21:52

tak jsem si dal inzerát a zatím mi chodí akorát nabídky znehodnocených k98,ale bez dokumentace...mám já to ale pech
jiri.free
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2011 21:16

Re: znehodnocený mauser k98

Příspěvek od jiri.free » 08 srp 2011 17:08

Mám tu ještě jeden dotaz

Na inzerát se mi ozval pán,který mi nabízí znehodnoceného mausera( má vyvrtaný otvor v komoře o průměru 8mm a odbroušený hrot zápalníku). Na otázku zda k tomu má i průkaz o znehodnocení mi odpověděl.že zbraň byla znehodnocena po válce a znehodnocení splňovalo všechny požadavky zákona,takže nebylo potřeba zbraň znovu znehodnocovat a dále psal že se v té době papíry o znehodnocení nedávali,že prý až někdy koncem 50.-tých let nebo začátkem šedesatých.Foto mi ještě dodá.
Tak by mě zajímalo co na to řeknete,jaký máte názor a zda je možné tuto zbraň vzít, i když já osobně si myslím že k tomu papír asi potřebuju.

Mějte se :-)
Odpovědět