Prihlaseni vzduchovky

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Přihlášení vzduchovky

Příspěvek od Kubajzz » 18 kvě 2006 09:38

V poslední době se tady dost probírá tunění vzduchovek, tak teoreticky by mě zajímalo, pokud někdo chce vyměnit ve vzduchovce pružinu a píst a tím pádem vzduchovka přesáhne 16J a přitom nechce mít problémy se zákonem a chce to tak mít legálně, co musí udělat?
Tuším, že to nebude vůbec jednoduché.
Předpokládám, že musí s tou vzduchovkou do zkušebny, kde na ni musí vyrazit číslo, že? Jinak mu na ni policajti nemůžou vydat průkaz zbraně.

A ještě by mě zajímalo, jak se řeší případ, když s jedním druhem střeliva vzduchovka nedosahuje 16J a s jiným (těžším) to přesahuje?


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
d3agl3

Re: Přihlášení vzduchovky

Příspěvek od d3agl3 » 18 kvě 2006 21:16

Kubajzz píše: A ještě by mě zajímalo, jak se řeší případ, když s jedním druhem střeliva vzduchovka nedosahuje 16J a s jiným (těžším) to přesahuje?
v kazdom merani sa rata z odchylkami, stredna smerodajna odchylka a pod. pricom na vysledku dostavame gausovu krivku pravdepodobnosti nepresnosti merania.Pisem to preto ze pri zmene streliva je podla mna odchylka taka mala ze spada pod uroven 3sigma t.j zmenou streliva urobis taku malu zmenu vo vysledku merania ze ostane v oblasti neistot.
Mozno sa mylim a skok je razantnejsi. skor iba teoretizujem kedze v mechanike vzduchoviek sa nevyznam.

ked prerobis zbran od vyrobcu ako kategoriu D na inu robis to nelegalne tudiz ked ju u nas v SR vytasis tak ti ju akurat zhabu v ramci zbranovej amnestie alebo a to skor ta poslu kade lachsie aby mali o robotu menej..... :?:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 kvě 2006 22:03

Jak by to bylo s prihlasenim silne vzduchovky, to by mne take zajimalo. Mylsim ze by stacilo ji proste prinest k prihlaseni a nechat si vystavit prukaz zbrane..

Ohledne zmeny streliva - u vetrovky 200S r.4,5mm mam tyto vysledky (stejne nastaveni):

JSB Exact Express # m=0.51g # v0=244m/s # E0=15,2J
JSB Exact # m=0,55g # v0=238m/s # E0=15,5J
JSB Exact Heavy # m=0,67g # v0=223m/s # E0=16,7J !

Nevim zda u pistove vzduchovky to bude fungovat stejne, kazdopadne je to k zamysleni ..

Mimochodem - nedovedu si predstavit, ze by se policie poustela do mereni rychlosti strely, vazeni diabolky s presnosti na 0,01g atd jen proto, aby zjistila prekroceni zakona o pul Joulu - navic jen s tezkym typem streliva :wink:
Přílohy
P1258970.JPG
Zleva: Exact Express, Exact, Exact Heavy
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 kvě 2006 11:14

Sidewinder píše:Jak by to bylo s prihlasenim silne vzduchovky, to by mne take zajimalo. Mylsim ze by stacilo ji proste prinest k prihlaseni a nechat si vystavit prukaz zbrane..
Takhle by se mi to taky líbilo, ale podle mě aby na ni vystavili průkaz zbraně, tak ta vzduchovka musí být identifikovatelná, tudíž na ní musí být vyraženo nějaké číslo, jinak bych mohl mít na jeden ZP třeba 10 vzduchovek.
To by mě fakt zajímalo, jestli v naší republice vůbec existuje někdo, kdo má ZP na vzduchovku. :wink:
Sidewinder píše:Mimochodem - nedovedu si predstavit, ze by se policie poustela do mereni rychlosti strely, vazeni diabolky s presnosti na 0,01g atd jen proto, aby zjistila prekroceni zakona o pul Joulu - navic jen s tezkym typem streliva :wink:
To si taky neumím představit, ale znáš to, blbci jsou všude. :wink:
Podle mě se žádná taková hranice neměla stanovovat, je to proti zdravému rozumu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 19 kvě 2006 11:51

Tak nejake vyrobni cislo snad vzduchovky maji .. 200S je take dle tohoto cisla vyrazeneho ze strany jasne identifikovatelna .. a ze nema to same cislo i na hlavni, to uz je asi jedno .. no zkusim se na to optat na prislusnem miste a dam vedet ..

A ohledne toho limitu .. asi je dobre neco takoveho stanovit .. a je jen dobre, ze to nikdo nepremeruje a nevyzaduje .. pro bezpecnost asi staci, aby se vzduchovky prodavaly pod 16J .. ze pak nekdo vyladi vzduchovku na 18J je dle meho snesitelne, protoze predpokladam ze nebude takovy idiot aby s tim pak strilel po lidech :)

Horsi to je se vzduchovkama, ktere jsou sice prodavane s energii strely pod 16J ale je mozno k nim dokoupit originalni pist a pruzinu a hned je vykon nad touto legalni hranici .. ale co s tim? .. zatim jsem neslysel o tom, ze by toto policie resila .. Vy ano?
d3agl3

Příspěvek od d3agl3 » 20 kvě 2006 09:43

Sidewinder píše: ale co s tim? .. zatim jsem neslysel o tom, ze by toto policie resila .. Vy ano?
o takom pripade som nepocul a pokial sa nou nespacha atentat na verejneho cinitela :lol: tak asi pocut ani nebudem....
Ondra

Příspěvek od Ondra » 20 kvě 2006 15:57

Nevim jestli mam pravdu nebo jestli to tak je nebo ne ale:Pokud podomacku provedes upravy na legalne prodejne(od 18let) zbrani tak ze presahuje zakonem dane vlastnosti(Eo)tak podle me to neni nic jineho nez nedovolene ozbrojovani!? :?

Nemyslim tim odchylku tipu 16,7J u JSB Exact Heavy ale treba takovych 25J...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 kvě 2006 10:33

Dle zakona je 16,7J u tezkeho streliva a 25J to same .. nedovolene ozbrojovani..

Na vhodny postup jsem se optal na MVČR tak uvidime, jestli napisou odpoved..
Ondra

Příspěvek od Ondra » 21 kvě 2006 12:28

No jasne ale to neni Tvou vinou-i kdyz za Tveho prispeni(pouziti tezsich strel.
Myslel jsem primo situaci kdy si clovek vzduchovku upravy-to je na peknej pruser...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 22 kvě 2006 09:38

Dnes jsem by shodou okolnosti na mistnim oddeleni PCR zabyvajicim se zbranemi a tak jsem se optal, kdyz uz jsem tam byl, jak resi vzduchovky.

Bylo mi receno, ze vyklad zakona je takovy, ze pokud ma vzduchovka moznost nastaveni energie strely na vice jak 16J, tak jde o zbran kat.C .. takze pokud napriklad ziskate nekde vetrovku AirArms, u ktere je mozno nastavit energii strely na vice jak 16J - a nebude mit napsano "max 16J" (tak jako nase 200S), tak je to "C" a tedy podleha registraci a je na ZP - bez ohledu na to, na jakou energii je nastavena v tu chvili..

Dale mi ale policista rekl, ze toto resit vubec nema smysl, protoze dokud se nestane nejaky pruser, tak PCR nejake vzduchovky a jejich energie strely VUBEC NEZAJIMAJI a jejich legalitu proste neresi.. :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 kvě 2006 10:16

Nicmene staci aby se toho chytil nejaky investikativni novinar co si honi triko... a je z toho kauza na celovecerni film :-) a nebudou Vam ani na zacatku poradu radit "Pripoutejte se prosim" :D
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 11 črc 2006 16:47

mam velice podobne zkusenosti jako sidewinder ale opravdu po precteni tohoto threadu (jsem za to rad ze jsem si ho mohl precist) bych byl nejradsi kdyby zmizel z povrchu gunshopskeho..nez sem zabrousi nekdo nepovolany ;-)
Odpovědět